Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Elizo przygodę z pierwiosnkami też rozpoczynałam od nasion, było to dawno temu lecz nasiona były super, wszystkie wschodziły, dobrze rosły i kwitły różnymi kolorami, obecnie już nie wysiewam, po prostu dzielę większe krzaczki i stąd tyle się ich narobiło. Co do niezapominajek mam je od zawsze , same się wysiewają, ja je tylko przesadzam w bardziej właściwe miejsce. :D

Grażynko też bardzo lubię te wiosenne kwiatuszki. Po zimowej szarzyźnie każdy kolorowy maluszek cieszy, właśnie a tu tyle jeszcze trzeba czekać. ;:65

Gosiu - majorowa pierwiosnki to takie bezproblemowe kwiatki no i gdzie było jakieś wolne miejsce to sadziłam, myślę, że w najbliższych latach i u ciebie się zapełni. ;:108

Gosiu pierwsze pierwiosnki też sama siałam teraz tylko rozsadzam, czasem dokupuję w doniczkach ale te słabo znoszą zimy i najczęściej giną. :(

Halinko dziękuję ;:196, na żywo to dopiero jest co podziwiać. :D

Ewuniu na razie zostają nam wspomnienia, wczoraj podziwiałam twoje, też mam wiele fotek ale trudno zapamiętać, które były pokazywane, również niecierpliwie oczekuję wiosny. ;:65

Witaj Mireczko miło cię gościć, za pochwały dziękuję :D, myślę, że serduszko wróciło do równowagi ;:113. Gdy zwiedzałam twój ogródek byłam tak zachwycona, że nie wiedziałam jak to wyrazić, jest tak niezwykle piękny. Do spełnienia marzeń nie wiele ci brakuje bo jest w nim prawie wszystko a uzupełnić kilkoma iglakami czy Rh albo azaliami można w każdej chwili, te krzewy rosną tak szybko, że nie trzeba długo czekać aby podziwiać ich piękno. :D

Adrianko dziękuję ;:196, pierwiosnków narobiło się tak dużo, że trzeba było je gdzieś posadzić więc obsadziłam rabatę, na której rośnie taki miszmasz.

Tajko dziękuję za miłe słowa ;:196, też zaczynałam od siewu i tak z biegiem lat rozrosły się, że mogłam je posadzić w różnych miejscach. Też się zastanawiam jaka będzie zima i wiosna, w tym roku bardzo ucierpiały Rh i azalie, zresztą nie tylko one, inne kwiaty też solidnie przetrzebiło i nawet zabezpieczenie nie pomogło. Na razie wypada nam czekać do wiosny i zobaczymy jak będzie. ;:65

Ciąg dalszy pierwiosnków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz gość

Obrazek
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko pierwiosnki cudowne ;:180 Ale najbardziej zazdroszczę ogrodowego gościa :oops: Nawet wcześniej buszowałam w necie, żeby dowiedzieć się jak takiego jegomościa zaprosić ale niestety doczytałam, że na terenach podmokłych to one gościć nie będą. ;:151 Jak pozwolisz będę odwiedzała twojego jeżyka. :D
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Gość pobił pierwiosnki :mrgreen: ;:224 Z moimi pieskami raczej nie mam szans na takiego gościa :(
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

przepiekne te zolte pierwiosnki :tan a ten gosc chyba szybko Cie nie opusci skoro ma takie jedzonko :;230 u siebie tez mielismy w stodole mamusie z 3 małymi jezykami, ale mamusie cos zagryzło bo znaleźlismy ja niedaleko w polu a maleństwa poszły w siną dal, moze jeszcze kiedys zajrza do nas :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko wciąż zachwycam się twoimi łanami pierwiosnków, wyglądają bajecznie tak wijąc sie po całym ogródku. Masz ich bardzo dużo , a wszystkie naprawdę piękne ;:138
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Witaj Aniu dziękuję :D, ogrodowych gości jest u nas dużo, przychodzą jeżyki i nie brakuje też kotków, wiele ich przychodzi a wszystko żyje w zgodzie no i nie ma myszowatych. Nie ma też kretów odkąd mamy zawieszone butelki na metalowych prętach a wiszą około 10 lat. Miło mi będzie gdy będziesz odwiedzała jeżyka no i nie tylko jego. :D

Gosiu rzeczywiście jeżyk nie ma sznas w spotkaniu z pieskami a widziałam u ciebie, że pieski nie są małe.

Elizo dziękuję :D, żółte pierwiosnki to niesamowita odmiana, one kwitną cały rok, zimą też pod śniegiem. Nasz gość na pewno zjawi się na wiosnę, może z powiększoną rodzinką. ;:113

Agusiu i kto to mówi, taką kolekcję jaka jest u ciebie mało kto ma, nawet jej część u mnie się znalazła. Dziękuję za miłe i ciepłe słowa. ;:196

Aby do wiosny

Obrazek
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

No super ciemierniczek ! ;:108 aż nie mogę się doczekać swoich choć nie będą takie dorodne jak twoje :uszy
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Ooo...moje ulubione ciemierniki. :wit . Bardzo mi się one podobają..marzą mi się jeszcze te podwójne. Także są śliczne. :tan
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko ;:167 ciemiernik - cudny !!!
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

cały rok maja kwiaty??? :shock: :shock: to, to naprawde niezwykla odmiana ;:224 ojjj czuje ze chyba kogos obsepie wiosna :;230
Noo i zycze Ci by wiosna przyszły takie małe kolczaste kuleczki - swietnie wygladaja takie małe jezyki :tan
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko :wit ;:196 zobaczyłam u Ciebie jeża,ja o takim marzę i nie wiem skąd go wziąć.Śliczny naprawdę,pierwiosnki cudne,ciemiernik też ;:196
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Gosiu dziękuję ;:196, ciemierniki rosną dość szybko i są dorodne ale trzeba im trochę podmaślić, jakiś obornik albo kompost.

Zeniu również je lubię bo to są piękne kwiaty, też szukam podwójnych ale w tym roku nie natrafiłam na takie. :(

Halinko dziękuję ;:196.

Elizo te żółte pierwiosnki rzeczywiście są wyjątkowe i niezawodne, cały czas ładnie kwitną. Dwa lata temu miałam rodzinkę jeżyków, była mama i 5 maluchów, może to jeden z nich.

Gosiu123 za miłe słowa dziękuję ;:196, jeżyki same do nas przychodzą, może dlatego, że zawsze w pojemniku jest jakieś jedzenie dla kotków no i jeżyki też z tej stołówki korzystają, spróbuj zachęcić je smakołykiem.

Na biało

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

U mnie ciężka ziemia i moje ciemierniki słabo rosną ale jeden kwitł o.Na wiosnę im podmaślę to może będą lepiej rosły.Twoje śliczne ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”