Działeczka w cieniu dębu 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

I wreszcie nastał czas, żebym i ja założyła wątek ogrodowo-ogródkowy. Dziękuję wszystkim serdecznym duszkom ;:167 na tym forum, które mnie do tego namówiły, właśnie dzisiaj, bo - było nie było - moje urodziny... :oops:

Oto bohater opowieści, dwa lata wstecz, kiedy z mężem kupiliśmy pierwszy w życiu dom. Cała działka ma 60x130 stóp (proszę przeliczyć na system metryczny... ;:224 ), na niej dom z garażem:

Obrazek

Obrazek

Jak widać, nieujarzmiony gąszcz, wybujałe zielsko. Ziemia zaniedbana przez siedem biblijnych lat. Obraz nędzy i rozpaczy... Ale dusza mówiła nam, że może jednak coś na tej ziemi urośnie. ;:14 I tak jak Boryna pokochaliśmy to nasze pole... I obsiewamy, czym popadnie... I walczymy...
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Było ciężko. Żeby doprowadzić działkę do ładu, należało nie tylko ją odchwaścić, ale również pozbyć się drzew, które zagrażały fundamentom:

Obrazek

Prawo miejskie tutaj jest takie, że drzewa o średnicy mniejszej niż 12 cali można wyciąć bez formalnego pozwolenia. Zatem pierwszej jesieni zabraliśmy się do pierwszych czystek...

Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Oczywiście, usuwaliśmy tylko te drzewa, które są konieczne do eliminacji. ;:14 Są również i takie, które "żywią i bronią". Prawie na środku działki, tuż przy werandzie, rośnie morwa (a może dwie?), niezwykle obfita w owoce. Od dwóch lat połowa lata przebiega więc pod hasłem dżemów morwowych ;:137 , które mogłabym już bez żalu oddawać za darmo. Drzewo żywi nas i wszystkie okoliczne zwierzęta...

Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joanno więc ja pierwsza będę z życzeniami Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.Oraz zaznaczam wątek aby wiedzieć co dzieje się za Oceanem.Witaj.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

WITAM . :wit
Chaszcze były ,a teraz pewnie jest pięknie.Pokaż coś więcej . :P ;:65
Przesyłam najlepsze życzenia urodzinowe . ;:196 Zdrówka i sił ,w uprawie swojego kawałka raju . ;:108
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj, Grażko z zielonej Irlandii! Dziękuję za życzenia ;:180 Z tym wąteczkiem to się zbierałam od ponad roku :oops: ; patrząc na cudne ogrody innych forumowiczów, nie miałam odwagi zacząć. No ale w końcu... ;:4 dołączam nieśmiało do grona najbardziej zakręconych najniewinniejszym hobby... ;:162

Jolu, pokażę więcej za chwilkę. Teraz lecę z mężem na tenisa ;:65 Na razie przywita Was moja jedyna (na razie ;:224 ) róża w ogródku... To dla wszystkich dobrych ;:167 forumek i forumków.

Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witam na forum. Chętnie będę zerkała żeby zobaczyć co nowego dzieje się w Waszym ogródku. Zawsze zdumiewa mnie, jak można tuż przy ścianach domu posadzić drzewa. U nas były w odległości 3 metrów posadzone orzechy włoskie, stare i wielkie no i musieliśmy je wyciąć. Wiadomo przecież, że orzechy mają rozległy system korzeniowy, o rozmiarach korony to już nie wspomnę.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj Ewciu, otóż z tymi drzewami tuż przy fundamentach to podobno było zaniedbanie poprzednich właścicieli - te drzewa to były samosiejki. Wiesz, jak to jest, jak w piosence Elektrycznych Gitar: "przewróciło się, niech leży" ;:74 . Tak i z tymi drzewami, coś tam wyrosło, to rosło... Nikt się z tym nie kłócił...
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Nieco historii w obrazkach... ;:37 Na wschodniej stronie działki, tam gdzie kończy się patio, jest lekkie nachylenie ziemi. Co z tym zrobić - myśleliśmy z mężem? Tak wyglądał ten kawałek na początku...

Czerwiec 2010 - Znowu jakieś liche samosiejki, kupa zielska. W pierwszej fazie prac ogrodowych przez jakiś czas nawet śmietnik...
Obrazek

Październik 2010 - Po ciężkich zmaganiach męża z wycięciem drzewa i wykarczowaniem korzeni, robiłam pierwsze nasadzenia. Mąż służył do prac ciężkich - rozwoził i układał kamienie.
Obrazek

Maj 2011 - Wiosna, pierwsze tulipany i hiacynty, no i więcej nasadzeń...
ObrazekorazObrazek

Lipiec 2011 - A oto jak Wzgórze Kwiatowe prezentuje się obecnie... Oczywiście, okazuje się, że kwiaty rosną, jak chcą (czyż to nie cały ich urok? ;:108 ), jedne wyższe, drugie niższe, więc trzeba będzie zrobić jakieś roszady, żeby kompozycję troszkę poprawić...
Obrazek

Ukłony dla wszystkich tytanów pracy ogródkowej ;:180
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Ulcia
200p
200p
Posty: 215
Od: 1 lip 2011, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łochów/Warszawa

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Będę chętnie śledzić rozwój ogrodu-wpisuję się aby nie zgubić wątku.
Pozdrawiam Ula
POZDRAWIAM. URSZULA, OGRÓD ULCI KLUB MŁODYCH RÓŻYCZKOWYCH EMERYTEK
...I nieprzytomnie biegnąc przez świat
rzucasz na wiatr młodość swoją i urodę.....
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu, przyszłam do ciebie zobaczyć twój kawałek ziemi, bo jak wiesz, także zmagam się z uprawą roślin pod dębami. Jeden z nich rośnie bardzo blisko domu, dosłownie metr, nie wiem, co będzie dalej, bo ma średnicę ze 30 centymetrów, ale na razie jest ładnie i nic nie zmieniamy. Poza dębem i umilowaniem do ogrodu łączy nas także zawód, a więc trzymajmy się Joasiu :wit :wit
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Ulciu, witam Cię serdecznie w moim ogródku-noworódku (dopiero rodzi się... powoli, ale dumnie :uszy )

Wandeczko, no właśnie to był jeden z powodów, dlaczego obserwowałam i nadal podglądam Twój wątek. Ja mam jeden dąb, który rośnie w południowo-wschodnim rogu działki. Daje dużo cienia, aż za dużo, stąd kłopoty z wyborem roślin, które zechciałyby rosnąć w takim towarzystwie ;:136 . Bo jeszcze oprócz kwiatów mam warzywnik, ale to już historia na później... ;:132
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu miło ogląda się zmiany w twoim ogrodzie .Bardzo fajnie to wygląda tak ukazane.Brawa za kawał dobrej roboty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”