U Oliwki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: U Oliwki

Post »

Faktycznie przepiękna, gdzie mogę ją upolować? :shock: :shock: :shock: Taka byłaby ok :)
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

oliwka pisze::Z Veinchen problem jest taki, że ona jakaś taka dychawiczna jest :roll: Tzn. puszcza pędy, które potem zamierają. Nie wiem o co biega, koleżanka, która dała mi jej sadzonkę, ma tak samo. Może to był problem rośliny matecznej, z której robiono sadzonki?
:
Hmmm, to mnie zastanowiło...a jaki procent pędów zamiera? Wiesz, bo ja mam podobnie z ND - w tym roku naprawdęsięrozbujała, ale najdłuższy pęd, ten, który puściłam na słup na ganku, po troszku zamarł. Reszta jest w porządku, a ten jeden taki...ciekawe, co to moze być?
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko zestawienie potrójne bardzo udane ;:138
A powiedz Ty mi kochana co masz posadzone za liliowcami takie trochę strzeliste szare.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Oliwki

Post »

OLIWKO Twój ASL też w pięknym kolorze i gdyby tak i u mnie zakwitnał też nie powiedziałabym nic ,bo mam ją posadzoną niedaleko Walzertraum i Glorii . Mój rośnie w takim półcieniu . Teraz na chwile skończyła sie burza oj znowu będą miały co zajadać ślimory
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Magento - no nie wiem :oops: , Ania pewnie będzie poinformowana, choć wydaje mi się, że gdzieś może i ją widziałam w jakiejś ofercie. Ale gdzie? zabij, nie pamiętam :? Może spróbować przez google?


100krotko - chyba wszystkie ubiegłoroczne powoli zdychają :? , w tym sezonie nawypuszczała nowych, które pewnie skończą jak poprzednicy. Nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje.

Elu- dzięki :) , myślisz zapewne o bylicy luizjańskiej, potwornie rozrastającej się roślinie. Jak byś chciała, to nie ma sprawy :lol:


Jadziu, nie twierdzę, że jest nieładna. Po prostu jest inna niż w austinowskich katalogach. I to mi wystarczy by się czuć lekko rozczarowaną. Wolałabym dokładnie to, co zamawiałam :roll:

Teraz trochę floksowo:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nazbierało ich się kilkanaście rodzajów przez lata. Niektóre są w ogrodzie od zawsze, inne nabyłam drogą kupna. Kolejne sępiłam w pocie czoła, no i mam kilka własnych siewek :heja (istnieją tylko dlatego, że w niektórych miejscach rzadziej plewię i się uchowały).
Mam do nich raczej ambiwalentny stosunek. :wink:
Z jednej strony są strasznie krzykliwe, zęby bolą od ich kolorów i ogólnie jakieś takie jarmarczne mi się wydają.
A z drugiej co by kwitło teraz w ogrodach gdyby nie one? No i dla mnie ty symbol lata. w dodatku długowieczność też jest ważna.

Ciekawe, że najżywotniejsze są te staruszki i siewki. Natomiast najsłabsze są u mnie odmianowe. U Was też tak sprawy wyglądają?
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: U Oliwki

Post »

Nie mam floksów ;:14 ale one są dla mnie synonimem lata,wiejskiego ogrodu,wakacji na wsi i świetnie,że je masz.Warto ocalić te kwiaty od zapomnienia. ;:3
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: U Oliwki

Post »

Oliweczko, ja na babtisję się nie piszę, bo chociaż ją bardzo lubię ale ona potrzebuje dużo miejsca aby ładnie wyglądać.
Za to floksy bardzo lubię bo właśnie takie wiejskie, ale moje wyrzuciłam bo bardzo łapały mączniaka.
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: U Oliwki

Post »

W zasadzie mam podobne odczucia względem floksów. Mam tylko 2 kolory i jak na razie to małe, kilkupędowe sadzonki. Gdy oglądam u innych - nie powiem - podobają mi się, ale wciąż nie wiem czy chcę mieć więcej.
Za to liliowce jak najbardziej. Nawet czerwone ;:224 Chociaż najbardziej "chodzą" za mną różowe i fioletowe :wink:
Podglądam i podziwiam Twoje róże i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy o nich.
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Oliwki

Post »

A ja uwielbiam floksy i podziwiam Twoją kolekcję. Sama też mam kilka kolorów, ale nie tyle co Ty.
Ładnie pachną, długo kwitną- czego więcej chcieć?
Pozdrawiam Ida
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Oliwki

Post »

Widzę Oliwko, że jeżeli chodzi o rośliny, to idziesz na całego :wink:
Jak kupujesz róże to "tysiąc", jak liliowce to "sto", więc dlaczego miałby być tylko jeden krzaczek floksów :;230
Masz rację, że mają trochę jarmarczne kolory, ale mnie to nie przeszkadza.
Uważam je za wytrzymałe rośliny. Mimo tego, że moim liście pokryła szara pleśń, kwitną jak szalone.
Kupiłam sobie w tym roku takie bardziej "wymyślne", ale ich nie widzę...może w przyszłym roku zakwitną ;:113
Oczywiście moim faworytem jest śnieżnobiały :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Oliwki

Post »

Floksy, to kwiaty nasze, tradycyjne, przydomowe, w wiejskim ogródku. Dzisiaj byłam w skansenie Muzeum Wsi Lubelskiej. I przed chatami krytymi strzechą rosły różnokolorowe floksy, kosmosy, cynie, słoneczniki i dalie :) Ale być może na angielskiej rabacie też teraz kwitną.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Oliwki

Post »

OLIWKO z tym to masz słuszna rację bo jak juz kupujesz towar w renomowanej szkółce to powinno być to co zamawiałaś . To nie to co kupujesz w marketach tam to okropna ściema [chociaż nie zawsze ]tak miałam z Grahamem Thomasem 3 razy go kupowałam i dalej go nie mam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, Stokrotko, to, co dzieje Wam się z Veilchen i ND ja mam z Elmshornem... A to ponoć taka wytrzymała róża. W tym roku jeszcze nie widziałam kwiatu i aż strach się rozmarzać. Dokładnie tak: rośnie a potem zamiera i znów od nowa :roll:
Co do floksów, prawda, że są krzykliwe ale to kwintesencja późnego lata. Obsadzam nimi "przychacia i przypłocia" i stanowią kolorowy i pachnący akcent, który nie razi. W tym roku przytargałam wiosną sadzonkę z opuszczonego ogrodu i okazała się być śnieżnobiała, taka, o jakiej marzyłam :)
I również mam wrażenie, że stare odmiany kwitną i rozrastają się dużo lepiej niż te nowe.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”