U Oliwki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, prześliczna jest ta rabata. ;:138
Kilka razy próbowałam utrzymać przynajmniej jakąś tonację , ale jak dotąd nie udało mi się.
Podoba mi się taka kępa trójlista i chyba będę go szukać. Ale , czy ma on szansę przeżyć na glinie ?
:wit
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, urocze te ujęcia ogrodu. Zieleń z białymi i niebieskimi kwiatami wygląda świetnie.
Ależ masz tam nasadzeń, że Ty to wszystko pamiętasz. ;:180
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Krysiu - trudno mi wyrokować, ewentualnie można mu przygotować specjalne stanowisko. Dla takiej rośliny warto się potrudzić.
Bardzo się staram, żeby już tam nie dodawać innych kolorów, co jest naprawdę trudne :wink:

Majko - no niestety, nie wszystko pamiętam :? Czasami głowa płata mi figla i wyleci z niej nazwa jakiejś pospolitej rośliny rosnącej u mnie od lat :twisted:
Czasami mam wrażenie, że moja pamięć to taka rupieciarnia, z której po przekopaniu do góry nogami wszystkiego, coś uda mi się wyciągnąć.
Zakupiłam nawet kiedyś preparat z ginko biloba, który miał wspomagać pamięć, ale .....zapominałam brać :;230
Biało-niebieska jest pewnie najbardziej elegancką rabatką u mnie :wink:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, preparat z ginko biloba hihihi :;230 a co to jest bo już sama nazwa mnie rozsmiesza :;230
Biało-niebieska jest najbardziej elegancką rabatką ;:180
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: U Oliwki

Post »

Majka, lepiej już brzmi Miłorząb Japoński ;:3 Może zacząć żuć listki :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Powinnam odpowiedzieć: nie, dziękuję, nie mam juz miejsca. Ale jestem zakochana w rutewkach i jestem zachłanna :;230 więc powiem: tak, chcę! ;:180 Najwyżej cos wywalę :?
A ta lila rutewka nie ma siewek? :oops:
Rozumiem Twoje rozterki ;:108 Też mam podobne, bo jakoś wydaje mi się, że niektóre rosliny nie za bardzo pasują do takich zwykłych, które tworzą klimat wiejskiego ogródka. Dlatego bezwiednie starałam się takie "wiejskie sadzic w jednym końcu ogródka, zeby tworzyły jedną całość nie wchodząc w drogę tym szlachetniejszym :lol: Coraz częściej jednak przełamuję się i sadzę je obok siebie, bo w końcu kto powiedział, że nie można tak sadzić? A miejsca coraz mniej i nie ma co wydziwiać. Dla mnie i tak najważniejsze sa kolory i pokrój :lol:
U mnie też wszystko wygląda najlepiej w czerwcu i na początku lipca ;) To po prostu dobry czas dla ogrodów :D Wydaje mi się jednak, że w Twoim ogrodzie każdy miesiąc jest piękny. Poważnie! ;:108
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

No cóż, ja już od dawna nie liczę na ginko ;-) - mam trochę różnych narzędzi, zarówno elektronicznych jak też konwencjonalnych do zapamiętywania i organizacji życia swojego i rodziny :-) Trzeba tylko pamiętać, gdzie sie je trzyma i już :;230

Czy Ty Oliwko masz gdzieś jakieś zimowe zdjęcia swojego ogrodu? Bo widzę, że trocheiglaków u Ciebe jest, a i niektóre róże pewnie mają ładniusie owoce...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Oliwki

Post »

;:180 Piękny, piękny, kolekcjonerski ogród. :shock: Masz niesamowicie ciekawe rośliny. Zaglądam po wiele razy, uczę się, patrzę, podziwiam. Prawdziwy ogród botaniczny. Czy oprowadzasz wycieczki? :wink:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: U Oliwki

Post »

Dzięki za fotki poglądowe. Rabata bardzo ciekawa. Sporo roślin u mnie się powtarza. Chociaż irysy tylko białe posadziłam. Moja rabatka jest znacznie mniejsza i w zasadzie tymczasowa. Teraz czeka ją przeprowadzka i nowe pomysły. Czy wiosenne cebulowe też tam masz? A jak ograniczasz białą odętkę? U mnie rozłazi się okropnie i chętnie zarosłaby wszystko. Ma jednak tyle uroku, że nie chcę jej się całkiem pozbyć.
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Oliwki

Post »

Biało-niebieska rabata bardzo w moim guście. Zbierałam na jednej rabacie rośliny kwitnące na biało, ale czegoś tam brakowało - właśnie niebieskiego! Dodaje uroku tym kwitnącym na biało i tworzy ładna plamę na ich tle.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Majko - Ola odpowiedziała, to miłorząb japoński. A nazwę łacińską pewnie zapamiętałam tylko dlatego, że dość zabawna, jak sama zauważyłaś :lol:

Aszko- a wiesz, że nawet rozmyślałam kiedyś nad posadzeniem tego drzewa w ogrodzie, zrezygnowałam jednak, bo wyrasta ogromne, a nie mam tyle miejsca.

Izo - no to masz zaklepane :wink: , ta lilowa to tegoroczny nabytek, ma jeden badylek na razie. Może i kiedyś się rozsieje, bo inne się rozsiewają. A jej nazwa to zdaje mi się rutewka rochburgniana ( albo cosik kole tego :oops: ).
Ja tam nie robię specjalnych miejsca dla dzikusów :P Rdest wężownik rośnie przy róży Heritage i miskancie Flamingo, pierwiosnek lekarski wszędzie, kuklik zwisły przy innej róży a bodziszek łąkowy przy liatrach. To tak na szybko kilka dzikich roślin, które w większości sama wykopałam :D Nawiasem mówiąc, taka kępa rdestu wężownika wzbudza zachwyt u ludzi pytania, co to za ekscentryczna roślina? :;230 A na łąkach rosną tego całe łany...
Miło mi że masz tak dobre zdanie o moim ogrodzie, ale ja nie lubię pełni lata, czyli już teraz i sierpnia.
Większość roślin po przekwitnięciu robi się drapakowata i po prostu brzydka. Czekam juz wtedy na jesień, bo dzięki astrom, rozchodnikom i trawom ogród znów błyszczy.

100krotko - też w pewnym momencie odkryłam, że bez zapisków nie jestem w stanie zapanować nad rzeczywistością :;230
Żeby nie szukać za długo, to mam jeden taki notes i tam zapisuję, co trzeba zrobić. Jak zrobię, to zapisek wykreślam i tak jakoś to ogarniam :lol:
Do spraw ogrodniczych jest inny notes. Tam robię notatki, co sadziłam w danym sezonie, co i gdzie należy przesadzić, zmienić.
Miło wiedzieć, że nie tylko ja tak mam :wink:
Zdjęć zimowych to nie mam, może jakieś pojedyncze. Iglaków nie lubię generalnie, rośnie kilka sadzonych lata temu i tyle. Jedyny, jaki kupiłam i posadziłam niedawno, to cyprysik nutkajski Pendula. Podoba mi się, bo to taka wiedźma :lol:

Olibabko - dziękuję ;:167 Wycieczek zasadniczo nie oprowadzam, ale dla miłych gości ogród jest zawsze otwarty i można zajrzeć w każdej chwili. Jakbyście jechali kiedyś na katowickie lotnisko do Pyrzowic, to zapraszam serdecznie :D

tu.jo- tak, cebulowe tez tam są, ale one już nie trzymają kolorystyki, taki wiosenny misz-masz.
Biała odętka się nie rozrasta jakoś strasznie, może dlatego że rośnie na cięższej ziemi. Za to różowa rosnąca na piaszczystej to jest masakra.

Lemko - strasznie lubię białe i niebieskie rośliny, ale jak już pisałam takie jednokolorowe zestawienie jest dla mnie zbyt monotonne. A niebieski do białego świetnie pasuje.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Chyba jeszcze nie pokazywałam rugos:

Śliczna Agnes:

Obrazek

Obrazek

niewysoka pełna NN
Obrazek

Therese Bougnet

Obrazek

Hansa w szczególe

Obrazek

i w ogóle

Obrazek

Pink Grootendorst z bodziszkiem

Obrazek

i bez

Obrazek

Mam jeszcze gatunek i odmianę Blanc Double de Coubert (zabrakło mi Ritausmy :evil: ).
Rugosy można polecić chyba każdemu, kto generalnie boi się róż, uważając je za trudne. Bo to rośliny, które nie potrzebują prawie opieki ani żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Nie ma jednak róży bez kolców (nieprawda! :lol: ) i ten żelazny charakter okupiony jest niezbyt urodziwym pokrojem.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, :wink: Posadziłam obie Grotendorst (Fj i Pink) . na razie jeszcze są malutkie ale kwitną . :tan
Czy one tak będą kwitły przez całe lato ? Tereska też mi kwitła, ale jej to idzie z oporem.
A teraz dopiero zakwitła mi maleńka Nevada .
Twoja szkoła. :lol:
Miłego dzionka i ;:3
:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”