U Oliwki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

:-) aż się uśmiechnęłam, u mnie podobne zestawienie pęcherznicy Diabolo z biało obrzeżonym dereniem , jakoś tak przypadkiem wyszło - tylko pęcherznicy nie bardzo widać spoza Flammentanz :-)
Te derenie można chyba ciąć, albo nie ciąć, według uznania (podobno, gdy się przycina, zimowa czerwień pędów jest bardziej intensywna). No bo ich kwiaty mają znaczenie raczej symboliczne :;230
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, bardzo ładne zestawienie krzewów ;:63 . Doczytałam, że Diabolo dorasta do 2m, a jak z szerokością?
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Majko - moja w tej chwili nie kwitnie, muszę poczekać na nowe kwiaty. Pooglądam jeszcze na helpie i innych stronach.
ASL to nie jest na pewno, bo różą niziutka, widać, że rabatówka.

Jadziu - to życzę powodzenia, bo E to chyba najładniejsza odmiana derenia. Nie bez powodu nazywa się Elegancja :wink:

Krysiu - rośnie jak szalony? :shock: A ja tu przekonywałam Beatę, że to niewielki krzew :lol: To może tylko u mnie niewielki, bo rośnie w sumie w żółtej glinie. Na jego kwiaty właściwie nie zwracam uwagi, nawet nie potrafię powiedzieć, kiedy kwitnie.
Lilaki też posiadam: zwykły, biały pełny, purpurowy o mięsistych płatkach, lilowy o wielkich płatkach i lilak węgierski.
Jeszcze podoba mi się kilka, ale gdzie to sadzić?

Anetko - pęchęrznice można posadzić i zapomnieć. Absolutnie bezobsługowe krzewy, tyko miejsce powinno być słoneczne. Mój Veinchen prawie w ogóle nie rośnie dla odmiany :roll: A posadzony jest za jaśminowcem, tym z wczorajszych zdjęć. I tak chytry plan sparowania białego jaśminowca z fioletową różą nie udał się :?

100krotko - Diabolo dosadzałam tam z rozmysłem, ale w ogóle nie oczekiwałam aż takiego efektu :heja
Z tym cięciem dla lepszej czerwoności to prawda, młode pędy się intensywniej wybarwiają zimą. Testuję to na krzewie gatunku derenia syberyjskiego.

Kasiu - mój ma tak może z 1,5 metra, a może trochę więcej. Jak to zwykle u mnie, te krzewy są stłoczone, więc szczuplejsze siłą rzeczy :wink:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

To może dziś liliowcowo, bo sezon się powoli na nie kończy, a jeszcze nie dałam im szansy zaistnieć w necie :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko liliowce super - kto by pomyślał kiedyś, że będzie tyle odmian a nie tylko popularny rdzawy sadzony najczęściej za płotem ale i tak wchodził do ogrodów bez pytania - w końcu tez liliowiec, zdrowy, bezobsługowy, śliczny.

cyt.A posadzony jest za jaśminowcem, tym z wczorajszych zdjęć. I tak chytry plan sparowania białego jaśminowca z fioletową różą nie udał się :?
właśnie wczoraj rozmawiałyśmy z sąsiadka na temat "parowania roślin", pamiętam moja mama mówiła, że rośliny rywalizują ze sobą w ten sposób, że swoim zapachem przytłaczają inne a jaśminowiec to bardzo zapachowa roślinka, przenoszą pyłek i potrafią zabarwic roślinę, wiem to takie stwierdzenia a raczej powiedzenie amatorki.


miłego dnia
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: U Oliwki

Post »

Świetnie zestawienie derenia z Diabolo, ładnie uchwycone liliowce, el desperado ma bardzo elegacki kwiat :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Oliwki

Post »

Sliczne liliowce a szczególnie ten żółty z bordowym środeczkiem a ta falbanka .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki

Post »

oliwka pisze:To może dziś liliowcowo, bo sezon się powoli na nie kończy, a jeszcze nie dałam im szansy zaistnieć w necie :wink:
Oliwko :lol: , i bardzo dobrze - im też się to należy. Jest na co popatrzeć. ;:138
:wit
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

a jeszcze nie dałam im szansy zaistnieć w necie
Oooo...i to był duży błąd, duży, uwierz mi...

...ale jak to dobrze, że człowiek uczy sie na błędach :;230
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: U Oliwki

Post »

Witaj Oliwko . Nadrobiłam zaległości - nareszcie. Ale warto było siedzieć z nosem przy monitorze dla tylu pięknych widoków. Ależ u Ciebie to już nie busz tylko prawdziwa dżungla (dopasowana do klimatu umiarkowanego) ;:180
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko dopiero uczę się liliowców, dlatego zawsze z ogromną przyjemnością podglądam je u innych'
Pewnie wcześniej, czy później zdecyduje się na "zaproszenie" kilku do swojego ogrodu, tylko jak wybrać te naj... :wink:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Orszulka
200p
200p
Posty: 440
Od: 25 lip 2010, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Re: U Oliwki

Post »

[quote="oliwka"]

Oliwko, czy ona u Ciebie jest taka do metra? Bo na zdjęciach w necie to olbrzymia róża pnąca. Cudna!
Pozdrawiam, Ula.
Moje kaktusy oraz cała reszta.
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Oliwki

Post »

Piękne liliowce. U mnie, od zawsze, rdzawe, w dużych kępach, ale marzą mi się takie kępy jak u Ciebie z różnych liliowców, ogromne ( kępy - nie kwiaty :) ) i najlepiej aby kwitły w różnych terminach - czyli całosezonowy spektakl. Ech... jak tego doczekać?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”