U Oliwki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: U Oliwki

Post »

Ale piękna ta róża :shock: Kwitnie tylko raz?
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Tylko raz niestety, choć później zdarza się jej wytworzyć kwiatka lub kilka, ale za powtórzenie tego uznać nie można.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: U Oliwki

Post »

W Twoim pięknym buszu można się na pewno zapomnieć ...takie rarytasy :shock: ...choć mieczyk dachówkowaty zdobyłam. :wink:
...no i zatracić na dobre. :D
Oliwko przepięknie.
;:138
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, masz ogród jak marzenie!!! Piękne róże wkomponowane w byliny, czyli to co lubię najbardziej.
Powalił mnie śliczny powojnik Rooguchi, pierwszy raz słyszę tę nazwę, muszę się za nim rozejrzeć.
Shropshire Lad u Ciebie zupełnie inny niż w katalogu Austina - u niego jest pomarańczowy! Ogólnie ładna różyczka, czy jesteś z niej zadowolona?
Fruhlingsduft też śliczniutka.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

Śliczna, to prawda...

Właśnie nabrałam spiskowych podejrzeń co do mojej domniemanej VF . Idę się poprzyglądać. Chociaż, właściwie, co mi po tem, i tak jej już nie przesadzę, nie chce mi się :;230

Że już nie wspomnę o rewelacjach na temat miłorzebu ;-) i ja się go także bałam, a tu okazuje się, że co najwyżej można sprawić niespodziankę baaardzo dalekim spadkobiercom :;230
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Elu cieszę się, że wpadłaś :D Ponieważ leje od dawna, to rośliny tak wybujały, że pewnie ktoś nieznający terenu, mógłby się trochę pogubić w tym buszowisku :;230 A najszybciej to mi chyba chwasty rosną, niektóre mojego wzrostu były. Odkryłam je w mało uczęszczanym zakątku :shock: :oops:
Mieczyk dachówkowy od kogoś wysępiłam, w naturze widywałam duże skupiska, ale po pierwsze, to chyba chroniona roślina, a po drugie, jakoś tak nieswojo mi było kopać przy ludziach :;230

Ninetto - A Shopshired faktycznie inna, w katalogu była bardziej brzoskwiniowa czy morelowa. Moja zdecydowanie idzie w róż, nawet podejrzewałam już jakąś pomyłkę. Tę odmianę ma też Monika - Vertigo (chyba) i u niej jest taka jak u mnie.
Na razie jestem zadowolona średnio, bo się nie krzewi, ma 2 czy 3 pędy i to wszystko :roll:
A powojnika polecam gorąco, to bylinowy, czyli wiosną wycinasz suche badyle i to wszystko. Nie trzeba przycinać, nie choruje na nic. Trzeba mu zapewnić tylko jakąś podporę.


100krotko - a ja moją przesadzę, tylko nie wiem, gdzie :evil: Dawno nie byłam tak ogrodniczo wściekła, chyba od czasu oberwania mojej mchówki. Gladi20 na razie milczy, dam jeszcze z 2 dni czasu i piszę znowu.
Ten miłorząb mnie korci, piękne drzewo i pięknie się przebarwia jesienią.
I kto wie, to mógłby być pierwszy miłorząb w mojej wsi :;230
Niedawno przejeżdżałam przez wsie na Roztoczu i w pewniej mieli katalpy w co drugim ogródku. Ubawiło mnie to bardzo :lol:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Właściwie, to jeszcze wielu róż nie pokazywałam :wink:
Np. takiej Alchymist, a przecięć piękność z niej....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok rośnie nastroszony Jacek Cartier:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.....a z drugiej strony Gizela z Felinionów :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rosną one na bardzo wąskiej, długiej rabacie pod siatką. Jest tam jeszcze Albertine i Queen of Danemark, a także dosadzona wiosną Emanuele. Ta ostania w końcu ruszyła i może ujrzę jej kwiat. Z boku wygląda to tak:



Obrazek
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Witaj Oliwko, wygląda pięknie. Nawet nie widać deszczu na kwiatach. Wspaniałe te różane zakątki w Twoim ogrodzie.
Zawsze mnie czymś zaskoczysz. :;230 Twój ogród jest zmienny w zależności od pory wiony-lata i jesieni.

Ciekawa jestem czy masz wiedzę ile bylinek jest w tym ogrodzie i ile róż. :uszy
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Witaj Majko, deszczu nie widać, bo to zdjęcia czerwcowe :D Pokazywane w ramach prezentacji róż.
Róż jest około 110. Piszę około, bo za każdym razem jak je liczę, wychodzi mi inna suma. :;230
A bylin? Któż to wie.... ;:224 Ja na pewno nie.
Myślę, że w ogrodzie rośnie coś około tysiąca taksonów, w tym byliny, krzewy, cebulowe. Na innym forum mam listę posiadanych roślin, a na niej 850 zanotowanych pozycji. Ale jest masa roślin, których tam wpisać nie mogłam. Tak więc suma 1000 nie jest pewnie przesadzona. Ile w tym jest samych bylin, nie potrafię powiedzieć. Zresztą stan jest płynny: to przybywa, to ubywa :wink:

Cd. moich przygód z Vanilla Frise :? Sprzedający poprosił o zdjęcia, był zdumiony, że na tym krzewie mogą być kwiaty płodne. Vanilla takowych w ogóle ponoć nie posiada :roll:
No to posłałam.
W ramach poprawy złego humoru kupiłam sobie Pinky Winky i bez czarny Eva.
Ten bez zwłaszcza chodził za mną od wiosny.
Teraz jest pełnia sezonu, więc może trudniej wysyłać ludziom pomylone odmiany :roll:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: U Oliwki

Post »

Piękny busz i na moje oko jest tu dużo więcej niż tysiąc taksonów. Sama liczyłam którejś zimy (z nudów i tęsknoty)swoje i liczba mnie oszołomiła, tym bardziej, że wydawało mi się wtedy, że mam tylko warzywa i zioła :wink:
Gratuluję zakupu, bez 'Eva' jest fantastyczny, taki rodzimy klon japoński... Chodzi za mną od kilku lat, w międzyczasie stałam się posiadaczką innych ozdobnych form sambucus i w sumie chyba tylko jego mi brakuje- stał się taką idee fixe :;230 Nawet mi to pasuje- zawsze jest w odwodach jakieś niezawodne chciejstwo :;230
'Alchymist' wciąż uwodzi... Czy on faktycznie ma taką teksturę płatków czy tylko tak wychodzi na zdjęciach? No, dobra, pomęczę trochę: czy, Twoim zdaniem, mógłby rosnąć bez podpory? I jak z kwitnieniem w świetle faktu, że kwitnie na starszych pędach?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Róż jest około 110. Piszę około, bo za każdym razem jak je liczę, wychodzi mi inna suma.
A bylin? Któż to wie.... Ja na pewno nie.
Oliwko, tak myślałam. Róż około 110 - ale j a k i e
w i e l k i e :;230 :;230 :;230
A bylinki no włąśnie zadałam głupie pytanie. :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Beato - kiedyś tam próbowałam prowadzić alfabetyczne zapiski, żeby mieć orientację co i ile czego mam, ale się w tym pogubiłam :lol: Ten 1000 to taka dolna bezpieczna granica, wiem, że na pewno nie przesadzę, jak ją podam.
Bzów czarnych do tej pory nie miałam oprócz gatunku. Najpierw Chciałam Gerdę, ale znajomi ogrodnicy przekonali mnie do Ewy: podobno piękniejsza, czyli bardziej czarna. A Gerda zielenieje.
Podobają mi się też te variegaty i inne, ale to już chyba któregoś sąsiada musiałabym wykupić :;230
Alchymist kwitnie u mnie niezawodnie. Do tej pory (5 sezonów u mnie), nie przemarzł. A słyszałam, że po tej zimie komuś zmarzł.
Nie wiem naprawdę, czy da radę bez jakiejkolwiek podpory, nawet w postaci siatki. Te pędy ma co prawda mocno sztywne, ale pewnie by się trochę jednak rozkładały na boki. Na pewno nie jest to typ hendlowski - czyli pędy stoją sztywno na baczność.
Muszę też napisać, że w tym sezonie dopadła go plamistość :?
Pytałaś jeszcze fakturę płatków, są takie dość mięsiste, ale nie pamiętam czy gładkie w dotyku, czy raczej chropowate :oops:

Majko - jak pisałam wyżej Beacie- to nie do policzenia :D To wszystko jest ciągle w ruchu i stan jest płynny.
A co np. z siewkami o innym kolorze niż mateczna, liczyć jako jedna odmianę czy inną? :lol:
Czasami się tak zastanawiam, czy nie przeholowałam z ilością olbrzymek, gdybym sadziła mniejsze, to by się więcej zmieściło?
Ale co tam i tak wszystkich mieć nie mogę :wink:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, Twoje odpowiedzi to perełki :;230 :;230 :;230
Czasami się tak zastanawiam, czy nie przeholowałam z ilością olbrzymek, gdybym sadziła mniejsze, to by się więcej zmieściło?
Ale co tam i tak wszystkich mieć nie mogę
Możesz, możesz, a co tam :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”