Witam w Gabrysiowie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Gabriela_88
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 maja 2011, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk, okolice Bierunia
Kontakt:

Witam w Gabrysiowie

Post »

Witam w moim wątku, chciałam się chyba pochwalić, ale nie wiem czy jest to dobre określenie, mojego dość sporego, przejętego jeszcze po babci, która zawsze jest pomocna przy moich problemach ogrodowych i służy zawsze dobrą radą i rodzicach, którzy niewiele w nim zrobili, ale gdyby nie oni nie spełniło, by się, żadne moje ogrodowe marzenie. Zdjęcia zrobione zostały na przełomie kwietnia i maja tego roku, ukazują one ogród i to co udało mi się do tej pory zrobić.

Widok działki pobawiłam się trochę w Garden Composer, rozciąga się ona dalej, wielkość prawie 2,5 ara;
Obrazek

Tutaj połączyłam kilka zdjęć, widok ogrodu:
Obrazek

I kilka z części "odpoczynkowej", gdzie już się dużo zmieniło, ale na razie wrzucam zdjęcie stare, bo nowego jeszcze nie zdążyłam zrobić:D
Obrazek

Obrazek

Jak na zdjęciach widać, w większości ogród jest porośnięty drzewami owocowymi:
Obrazek

Obrazek

Przed domem, a między nim a drogą, rosną iglaki, 2 Rh i 1 hibiskus, przywieziony przez rodziców 20 lat temu, a który w tym roku usechł, nie wiem nie puścił żadnego listka, możliwe, że umarzł:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy wjeździe do domu, rosną 2 wiśnie, stare posadzone jeszcze przez dziadka, ja posadziłam jeszcze różowo-fioletowe hibiskusy wzdłuż wjazdu, które chcę formować w kształt żywopłotu, ale zdjęcie później bo nie zdążyłam zrobić:
Obrazek

Rok temu, postanowiłam stare miejsce na piaskownicę przed oknem z kuchni zagospodarować, przy pomocy rodziców wyszło coś takiego:
Obrazek

I jeszcze 2 część ogrodu gdzie jeszcze rok temu był warzywnik wygląda tak, znajdują się tam również różne niekoniecznie potrzebne rzeczy które musimy uporządkować, mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.
Obrazek

Cieszę się, że w końcu postanowiłam to opisać, tak jak mówiłam ogród nie jest młody, a stary, w większości nie wiem co w nim rośnie, mam nadzieję, że pomożecie mi ponazywać, co i jak posadzić, żeby dobrze rosło. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, aby był piękny i kolorowy.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

No to wpadłaś Gabrysiu po uszy :wit roboty co niemiara ale ile frajdy?! ;:3
Awatar użytkownika
Gabriela_88
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 maja 2011, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk, okolice Bierunia
Kontakt:

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

izaziem Serdecznie witam Cię w moim ogrodzie.

Chciałam się jeszcze pochwalić zmianami jakie zaszły u mnie w ciągu ostatniego tygodnia:

1. Ułożona została kostka pod altankę, wraz z chodnikiem i ogniskiem:
Obrazek

Obrazek

Musimy jeszcze tylko nawieść ziemi, żeby było równo z płytkami i posiać trawkę.

2. Dzisiaj podcięliśmy bez:
było tak:
Obrazek

jest tak:
Obrazek

3. Tak jak pisałam posadziłam hibiskusy, przy wjeździe do domu:
Obrazek

4. Kupiłam i posadziłam 2 powojniki Multi Blue:
Obrazek

i Hagley Hybrid:
Obrazek

Mam jeszcze 2 inne, jak zakwitną dam je do zidentyfikowania i chcę je przesadzić pomiędzy tymi 2 nowymi

5. Mam jeszcze 1 pytanie, proszę o odpowiedź, mam coś takiego:
Obrazek

Nie wiem jak się nazywa, ale to nie jest istotne, czytałam o tym i wiem że ma kwitnąć wiosną, raczej wczesną, ale mój ma już jakieś 6 lat na obecnym miejscu rośnie 2 lata i ani razu nie zakwitł, jaka może być tego przyczyna??

6. Dodatkowo wykosiłam z tatą cały ogród, posprzątałam po Panach którzy układali kostkę, bardzo nabałaganili, uprzątnęłam miejsce za garażem, gdzie był "składzik" rzeczy " nie wiem co z tym zrobić", ale udało się :D

Pozdrawiam serdecznie po wyczerpującym dniu w ogrodzie
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

witaj Gabi :wit Ładną rabatkę stworzyłaś pod kuchennym oknem ;:138
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

dobry wieczor :) sielsko u Ciebie, a takie klimaty lubię najbardziej... bez zachwyca rozmiarami i ilością kwiatów... będę Cię odwiedzać :)
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

Witaj ładnie się u Ciebie robi kącik do odpoczynku już masz,jutro możesz poleniuchować ,ja też dziś sporo pracowałam w ogrodzie ,pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz zapraszam do mnie .
Awatar użytkownika
Gabriela_88
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 maja 2011, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk, okolice Bierunia
Kontakt:

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

agatka123
aguniada
roza333
Witam Was dziewczyny bardzo serdecznie w moim wątku, bardzo dziękuję za miłe słowa, oczywiście będę odwiedzać wasze ogrody.

A i zapomniałam w środę posadziłam, a dzisiaj wyściółkowałam ściętym bzem, obcinając oczywiście kwiatostany:

Obrazek

Znajdują się tam 2 azalie Golden Sunset i Knap Hill Hybryde "Cecile", Niebieska Hortensja, fiołek, lawenda, i jeszcze kilka małych ale nazw nie znam, może kiedyś się skuszę na ich poznanie:D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

Na pewno się skusisz na ich poznanie... na pewno... to tlko kwestia czasu... :D
Witaj Gabi na forum :wit
A to co nie zakwitło a miało kwitnąć - te okrągłe duże liście - to bergenia- zobacz
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Gabriela_88
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 maja 2011, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk, okolice Bierunia
Kontakt:

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

KaRo Witam Cię w moim Ogrodzie. Myślę, że będę chciała poznać nazwy moich roślinek, powoli się rozkręcam. I bardzo się cieszę zainteresowaniem Forumowiczów moim ogrodem.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

Witaj Gabrysiu jestem z rewizytą , mnóstwo pracy już wykonałaś i na pewno mnóstwo przed Tobą .
Genia
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

Gaabrysiu, roślinka o którą pytasz to bergenia. Myślę że może mieć za sucho w tym betonowym czymś. No i może jeszcze zbyt słonecznie :wit
Awatar użytkownika
Gabriela_88
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 maja 2011, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk, okolice Bierunia
Kontakt:

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

At betonowa donica to koło ze studni, całkiem możliwe, że Bergenia ma za sucho, rośnie w półcieniu, w takim razie muszę coś wykombinować, albo zacząć ją codziennie podlewać:D

Pani Geniu witam u siebie :)
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Witam w Gabrysiowie

Post »

Gabrielo mnóstwo pracy jeszcze przed Tobą ,ale początki masz obiecujące.Nie żałuj sobie i eksperymentuj do woli.Witamy Piotr ;:136
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”