Nasza działeczka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Nasza działeczka

Post »

Witam serdecznie w nowym wątku. Poprzedni znajduje się tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=16186
Na początek może przypomnę jak powstawała nasza działka. Kolaże przedstawiają czerwiec 2008r., czyli moment nabycia działki ROD oraz rok 2010, czyli to co udało nam się osiągnąć przez okres dwóch lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kolejnej odsłonie pokażę tegoroczną wiosenkę.
Pozdrawiam Was cieplutko, bo za oknem zima...i śnieg! Brrr. Musiałam podjechać dzisiaj na działkę, żeby strzepać śnieg z drzew, tujek, tawuł...wszystko przygięte prawie do ziemi..Żeby tylko w nocy nie było minusowej temperatury bo będzie bo owocach. Ach ta wiosna :(
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasza działeczka

Post »

Witaj w nowym wątku czekam na dalsze odsłony.Wiosna nas nie rozpieszcza zimno brrr i ten śnieg :(
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Witaj Jolu :wit melduję sie w nowym wątku i czekam na wiosenną relację ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasza działeczka

Post »

Joluś! Dzięki, ze znów jesteś! Mam nadzieję, że przez tą majową zimę nie będziesz miała dużych strat. Bo pewnie jakieś będą. U mnie śniegu na szczęście jak na razie nie, ale przymrozki robią swoje :(
Po raz kolejny przecież widzę te fotki, a i tak trudno uwierzyć jak szybko zagospodarowaliście ten ugór. W zeszłym roku już działka prezentowała się się cudnie. W tym będzie jeszcze lepiej - drzewka i krzewy podrosną, byliny rozrosną się.
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Witaj Jolu! a jednak można stworzyć piękny ogród w tak krótkim czasie ;:138
Podniosłaś mnie na duchu!!! ja dopiero zaczynam tworzyć swój zielony zakątek. :wit
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
Janneke
500p
500p
Posty: 707
Od: 21 kwie 2011, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza działeczka

Post »

Dla mnie to też nadzieja, że może za parę lat, mój kawałeczek ziemi będzie choć trochę przypominał Twoje wypieszczone cacko :)
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Kochani cieszę się, że zaglądacie .. Iza, Aga, Roza333,Anesse81, Janneke ;:196 Witam serdecznie "starych" :D i "nowych" :D gości.
Izuś wiesz co, ja sama lubię wracać do tych zdjęć "przed i po" i powiem może nieskromnie, ale razem z M jesteśmy dumni z tego czego dokonaliśmy, chociaż dzisiaj mając za sobą te doświadczenia to nie wiem czy podjęlibyśmy się takiego wyzwania..I masz rację ... czekam teraz, aby roślinki były wielkie i rozrośnięte :D
Byłam zobaczyć na działce jak to wygląda po tym śniegu. Strat wielkich na razie nie zauważyłam, ale tak: byliny te wyższe troszkę położone (piwonie, łubin), tulipany na ziemi i niestety zmarzły ogórki. Na szczęście posiałam do gruntu tylko pięć "kupeczek" i ogóreczki były maleńkie - dopiero na dwa listki...co prawda przykryte, ale jednak nie wytrzymały. Bałam się o rozsadę ogórków i pomidorów, która siedzi w altance pod agrowłókniną i na szczęście jest OK. Co będzie z truskawkami i owocami zobaczymy..
Anesse81 jak najbardziej można stworzyć zielony zakątek w krótkim czasie, trzeba poświęcić tylko na to mnóstwo czasu i pracy, mieć dużo wytrwałości i siły i tego Ci właśnie życzę. :D
Janneke za parę lat to na pewno będziesz miała jeszcze lepsze cacko :D Życzę powodzenia w realizacji swojego marzenia i trzymam kciuki.
Taką zimę miałam wczoraj:

Obrazek

A to moje własne rozsady pomidorów i ogórków /już z ogóreczkami maleńkimi/

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

A teraz troszkę wiosenki dla Was
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te tulipany strasznie mi się podobają, ale nie znam niestety dokładnej nazwy :(

Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasza działeczka

Post »

Nie licząc tego śniegu to piękną wiosnę masz! Aż miło popatrzeć na skarpę - taka kolorowa.
Gratuluję rozsad! Ja nadal nie bawię się w warzywka :oops: Myślę jednak, że troszkę się pośpieszyłaś z tym sianiem ogórków do gruntu. Stara zasada ogrodnicza mówi, ze ogórki sieje się na św. Stanisława czyli 8 maja.
A tulipanki faktycznie śliczne - wyglądają jak maczki.
Z działki powinniście z M być jak najbardziej dumni. Kawał dobrej i ciężkiej roboty zrobiliście! Po raz kolejny - gratuluję!
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza działeczka

Post »

Coraz więcej osób robi rozsadę ogórków.
Ja swoje mam wysiane w gruncie i na razie dają radę :P
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Nasza działeczka

Post »

Iza wiem, wiem, że te ogórki wysiałam ciut za wcześnie, ale u nas wiele osób miało już ogórki w gruncie, bo kwiecień był ładny i nikt nie liczył na taką pogodę. I ja pod wpływem tych innych też wysiałam, ale być może za słabo je okryłam? :(
Comciu ja też robię rozsadę ogórków, która musi czekać w altance do 15 maja :D

Po wtorkowym śniegu na działce zauważyłam jeszcze częściowo zmarznięte winobluszcze i winogron :D Ciekawe jaka pogoda czeka nas w zimnych ogrodników?

Obrazek

Obrazek
ogrodniczka2011
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lut 2011, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasza działeczka

Post »

Bardzo,bardzo mi się podoba cała działeczka.Jestem w trakcie projektowania swoich 500 metrów i widzę ,że znajdę u Ciebie inspiracje do dalszej pracy. Ogrodniczka 20011
Awatar użytkownika
becia2
500p
500p
Posty: 728
Od: 31 lip 2010, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk:)

Re: Nasza działeczka

Post »

cześć:)
jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki wykonaliście przez czas posiadania działki:))))))
bardzo Wam gratuluję. Widzę, że macie fajny pomysł na tę działkę. Podoba mi się zwłaszcza ścieżka i kwiaty na wzniesieniu, super:)))))
;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”