Zieleńce Pawła

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Twoje zieleńce bajjjeczne ;:oj ;:oj ;:oj , przepiękne rośliny, zadbane, co widać, bo odwdzięczają się swoją zieloną urodą.A obórka z powywieszanymi narzędziami, wóz i młockarnia sprawiły, że przypomniało mi się dzieciństwo i wieś gdzie mieszkałam. Niestety już tam tak nie jest, ale miło powspominać , beztroskie czasy :D
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witaj Emmo1966!
Dziękuję Ci za ciepłe słowa, tak masz rację - miło jest powspominać dzieciństwo,dawną wieś , jedno jak i drugie już nie wróci ;:185
Szkoda było tak po prostu na złom wyrzucić...ale zapewne z czasem i tak się stanie :?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witam Pawle :wit

siedzę w nocy i buszuję - więc wpadłem do Ciebie

Mnóstwo pięknych widoków w ogrodzie , pochwalę epimedia bo kwiat cudny , ale potem i podobają mi się również liście.
Ciemiernik stoi jak żołnierz - u mnie wygląda jak pijany ;:145 , jak można również zauważyć to znalazłeś drugie życie dla butów , :;230 .

Pytałeś u mnie w wątku o odmianę hosty - wszystkie mam nn ;:222

będę wpadał -pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witaj Marku w moich zieleńcach :wit widzę,że też nie śpisz :D
Dzięki za pochwały i wpadaj częściej ,ja na pewno będę zaglądał do Twojego wątku, bo masz wiele ciekawych roślin ;:108
Co do tej Hosty o którą pytałem to szukam właśnie odmiany 'Lakeside cha cha' a ta Twoja jest do niej bardzo podobna
Awatar użytkownika
misia53
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1446
Od: 3 paź 2011, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieleńce Pawła

Post »

:wit Pawle,ogród bardzo ładny ;:63 zapał do pracy i ogromne chęci,ciągle powstające nowe rabaty .Duza kolekcja irysów ,piwoni.... które ja bardzo lubię,nie mam tak duzej działki i jestem zmuszona by się ograniczyć.Wspominałeś ze jescze ma powstać następny ogród teren bajeczny nierównośći na pewno będzie super.-Ja bym stworzyła tam ogród z roślinami leśnymi paprocie ciemierniki hosty trójlisty itd.Zwruciłam uwagę na donice oklejone tarakotą bardzo fajnie wyglądają , róznego rodzaju sprzęt rolniczy który swietnie odresteurowałeś i nie poszedł w zapomnienie..Zyczę dalszego zaparcia ,planów w przyszlej realizacji ogrodu i ;:167 .Z przyjemnością będę tu zaglądać . ;:180
Mój ogród - moje marzenie
Moje nadwyżki
https://plus.google.com/photos/11666739 ... 490/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Pawle
Bardzo interesujący i ze smakiem urządzony jest Twój cały ogród. Zwłaszcza podobają mi się pięknie wkomponowane w całość ogrodu skalniaczki. Miło tam być u Ciebie i zfrelaksować się. Roślinki skalne aż tryskają urodą tak im tam dobrze. Widać ogrom włożonej pracy, ale też wspaniałe jej efekty. Gratuluję wspaniałego efektu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witajcie misia53 i Janusz100 i dziękuję Wam za miłe słowa :wit

misia53 - zaparcie i chęć do tworzenia jest ....brak tylko miejsca na nowe nasadzenia...plany też są...co do terenu wzniesionego to tak myślałem o obsadzeniu go hostami,paprociami i innymi cieniolubnymi...w wąskim wąwozie świetnie sprawdziłby się sztuczny strumyk wpadający do oczka wodnego,ale problem w tym,że za wąska jest działeczka ...trzeba by dokupić sąsiednie działki...a to już wiąże się z nakładem finansowym :( całość też trzeba ogrodzić bo zwierzyna zrobi zniszczenia...ale plany są :wink:

janusz100 - cieszy mnie ,że właściciel tak pięknej skarpy skalnej przychylnie ocenił moje skromne skalniaczki :) skalniaki wymagają już modernizacji, co niektóre rośliny stały się zbyt ekspansywne.

Kilka zdjęć z lipca

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witaj Pawle
Corydalis flexuosa Kokorycz pogięta i to chyba odmiana China Blue bardzo mi się podoba, bo poznaję swoją znajomą z grona najpiękniejszych roślin skalnych. Na forum odpowiedziałem Ci na temat różnicy zdań co do Sedum cyaneum i Sedum sieboldi. Ciekaw jestem Twojego zdania na ten temat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witaj Pawle :wit
Przybywam z rewizytą i doznaję olśnienia na widok Twojego jakże z rozmysłem zaprojektowanego i urządzonego ogrodu,kaktusów i sukulentów,zieleńców i pięknie wprost bajecznie kwitnących roślin,odmian których nie sposób wyliczyć-coś fantastycznego- ;:433
Ponadto wszystko zaprezentowane na super fotkach-ujęcia,ostrość,kontrast na co zawsze zwracam szczególna uwagę a co jeszcze bardziej podkreśla i wyeksponowuje urodę roślin. ;:333
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Witam Ciebie Arku u mnie i dziękuję za miłe słowa :)
Co do zdjęć masz rację...ważne jest by zdjęcia były ostre i dobre jakościowo....ujęcia też są ważne...wirtualne zwiedzanie takiego ogrodu,miejsca jest wtedy bardziej interesujące,wciągające...jak np u Ciebie ...robisz świetne fotki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Trochę póżnego lata i jesieni....

Rudbekia błyskotliwa
Obrazek

Rudbekia i Słoneczniczek 'Loraine Sunschine'
Obrazek

Tladianta Zwodna
Obrazek

Obrazek

Kufea ognista w skrzynkach
Obrazek

Dzielżany...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantema nn wiosenny nabytek...ciekawe jak przezimuje
Obrazek
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Paweł zazdroszczę Ci pewnych narzędzi rolniczych w Twoim ogrodzie ;:306 chętnie bym je zaadoptowała ;:oj
Ciekawa jestem czy już pola za płotem zarekwirowałeś na ogród ;:219
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zieleńce Pawła

Post »

Paweł a co to za roślinka :?: na 17-stej stronie kwitnąca na niebiesko podoba mi się.śliczne te twoje ozdóbki na działeczce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”