Działka z widokiem i co dalej?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witam Wszystkich :wit już dosyć długo odwiedzam i oglądam Wasze piękne ogrody w poszukiwaniu inspiracji i porad ;:180
Czy już przyszła pora, aby się ujawnić i wyjść z podziemia :roll: no nie jestem taka pewna, ale zaczynamy ;:108

Czemu działka z widokiem? No właśnie to najbardziej mnie urzekło przy zakupie :uszy Wiedziałam, że to właśnie jest to miejsce, które będzie moje ;:224

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia nie oddają uroku, ale jest przestrzeń, las nieopodal i tacy goście za płotem:

Obrazek

Obrazek

Cud natury, po wyprowadzeniu się z blokowego mieszkanka :tan
Oczywiście nigdy nie zastanowiłam się jaka jest tu ziemia :lol: miał być trawniczek i kilka drzewek :;230 :;230 :;230
No i pewnego jesiennego dżdżystego (zapewne :;230 ) wieczoru trafiałm na forum ;:138
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

:wit Witaj Jolu , bardzo dobrze , że się ujawniłaś i założyłaś swój wątek ;:138
Po cichu na to właśnie liczyłem , jestem ciekaw następnych odsłon Twojego ogrodu .
Gratuluję takich miłych gości , którzy Cię odwiedzają .
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj Adaś :wit
Będą kolejne odsłony, a jakże ;:224
Ale jako, że moja działka to dawniej pole uprawne, a później mniej wiecej taki nieużytek, jak ten poniżej bażanta ;:223 wcześniej zółty, teraz cały bielutki od kwitnących mleczy ;:223

Obrazek

dużo pracy przede mną ;:108 Ale dam radę :uszy Chyba :oops:

No i już na początku zamiast działka - wyszło dziełka :;230 :;230 :;230
Ale zabawnie, jak administrator nie poprawi (please ;:180 ), przyjmijmy na chwilę obecną, że bedą to moje dokonania, jeszcze nie dzieła :roll: , a więc dziełka na moim kawałku ziemi :;230
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Zauważyłam! Jestem! Na razie Twoje meteorologiczne zainteresowania górą, co z ogrodniczymi? I czemu "dziełka"? To zamierzone? Jeśli już to "dzieła"! :;230
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Tak więc, trawniczek i kilka drzewek .....
Wprowadziliśmy się w listopadzie, wiec cóż mogliśmy zdziałać?
Wcześniej siało się, siało, żeby było zielono :D , ale nie całkiem się udało ;:223

Obrazek

Obrazek

a tu się nie siało i dobrze :uszy

Obrazek

Obrazek

i w domu ogrodowo, żeby było co na wiosenkę ;:3 wysadzić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jakieś funkie w skrzynkach rosły

Obrazek

Kilka drzewek i kilka krzewów wkopanych w ziemię, wiele zniszczonych przez "fachowców" (ale o tym, jak to z nimi jest wszysycy wiemy) i przy wejściu do domu kilka iglaczków:

Obrazek

Jak patrzę na te wczesnowiosenne zdjecia, to .... ;:223 Wygladalo to żałośnie ;:98
Ale od czegoś trzeba zacząć, wszak posiadanie działki, to już jakby połowa sukcesu :uszy reszta to dobry pomysł i dużo pracy.
Dosyć już tej historii, chociaż doskonale wiem, że takie zdjęcia z trudnych początków są wielką motywacją dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z ogrodem ;:108
Tak, jak motywacją dla mnie były Wasze zdjęcia ;:180
"Tak więc, trawniczek i kilka drzewek ....." - to już historia, teraz zaczynają się marzenia o ogrodzie ;:65
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj, witaj. Ciekawa jestem dalszego ciągu. Sądząc po dokonywanych zakupach na efekty nie będziemy musieli długo czekać.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dziełka z widokiem i co dalej?

Post »

artam pisze:Zauważyłam! Jestem! Na razie Twoje meteorologiczne zainteresowania górą, co z ogrodniczymi? I czemu "dziełka"? To zamierzone? Jeśli już to "dzieła"! :;230
Noooo :oops: jak pisałam - z pośpiechu. A skoro to jeszcze nie dzieła ;:14 , niech bedą dziełka :;230
Jak to bywa z naszymi kompami, pierwszego posta "wcięło mi" tak po prostu, wiec próbując go odtworzyć popełniłam ten "występek" literowy ;:14
Ooooooooo, juz poprawione :tan :tan :tan
Dziękuję administratorom ;:180
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj Dorotko, staram się jak mogę. Do domu o zmierzchu ;:212 i oczywiście robię ;:177 , które mnie bardzo motywują do pracy ;:108 tu i tam już widać liche efekty pracy :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No trawka, w każdym razie się trzyma :;230 i domaga się trzeciego koszenia ;:108

Obrazek
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu piękna skarpa na śliczniutki skalniaczek. Ładny dom i działka. Energia cię rozpala, co mogłem stwierdzić naocznie, więc dasz spokojnie radę i będziesz dumna ze swojego dziełka. Teraz coś wierszem:
"A gdzie iglaczki z Krzywaczki?"
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Gratuluję działki która jest Twoim dziełkiem :D
Miło popatrzeć jak tworzy się nowy ogród. Na pewno zrobi się dużo kolorów niebawem.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Witaj Romku, cieszę się, że mnie odwiedziłeś :wit
Tyle wrażeń i tyle inspiracji z Krzywaczki, ze zamiast pielegnować moją marną trawkę postanowiłam założyć nową rabatkę i zmieniłam lokalizację warzywniaka i oto skutki wjazdu koparki na mój grzązki od deszczu trawniczek ;:14

Obrazek

Obrazek
a po cóż wywozić ziemię ;:224 robimy podwyższoną rabatkę:
Obrazek

jeszcze tylko trochę kamieni (niestety u nas nie ma takich kamienistych okazów, jak na Waszych terenach, większość to otoczki :? ) I właśnie na ten "latający talerz" trafi kilka maluchów, kilka host, kolorowych liściastych ;:224 Może być ;:224 Forma oczywiście będzie ulegać zmianie, jakiej? Okaże się w praniu ;:65
Pierwsza zakupowa partyjka :tan jeszcze szuka godnego miejsca, kilka już na miejscu, ale .... pomalutku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze taki maluszek sobie rośnie
Obrazek

i coś pięknego
Obrazek
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

:wit Nareszcie ;:196 jeszcze Mambę trzeba zmobilizować i będzie całkiem przyjemnie.Tylko tu nie rymujemy :wink: Ogródek pełen pracy ale będzie za to potem marzeniem zazdrośników :lol:
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Działka z widokiem i co dalej? Dalej będzie coraz piękniej! Ja jako świadek tych wszystkich działań jestem o tym przekonana! Co prawda tych ostatnich działań przy użyciu koparki nie widziałam jeszcze, ale jestem pod wrażeniem! To tak silne wrażenia z Krzywaczki, że rozoraliście pół działki? :) To się nazywa działanie z rozmachem! ;:138 ;:138 ;:138 Efekt będzie powalający, tylko te kamienie...Ach te kamienie...
Czekam na dalsze zdjęcia! Skarpy przed domem, cudnych drzewek.... Przeczytałam gdzieś, że dawidia Ci jednak wymarzła...Szkoda! :( :( A tak liczyłam na piękny widok... Zimę przetrwała, a wiośnie nie dała rady... Za to już chyba tę stratę sobie powetowałaś!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”