Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Małe przypomnienie.
Ten kawałek ziemi próbujemy zagospodarować od 3,5 roku. Powierzchnia ogrodu to 3 tys. metrów. I mało i dość dużo. Mamy na szczęście bardzo dobrą ziemię i właściwie wszystko nam tu rośnie.

Kilka fotek z dzisiejszego dnia

Floksy
Obrazek

jabłoń ozdobna Profusion
Obrazek

kolejna azalia rozkwita
Obrazek

lilak Krasawica Moskwy

Obrazek

lilak Sensation rozwija płatki

Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

I jeszcze kilka zdjęć

rozkwitają kolejne irysy
Obrazek

jaśminowiec Aureus ma mnóstwo pąków kwiatowych
Obrazek

niektóre hosty są juz całkiem duże
Obrazek

kwitnie fothergilla
Obrazek

kalina hordovina Variegatum
Obrazek

i trochę dzisiejszej pracy, nareszcie widać, że tam coś rośnie
Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Ewuniu witaj w nowej części wątku. :wit
Piękne masz rośliny, floks szydlasty ma ciekawy kolor i taki rozrośnięty.
Moim zdanie obecnie swoje 5 minut mają bzy- lilaki. Bez nich nie było by prawdziwej wiosny. :)
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Witaj Ewuś w nowym wątku.
Sporo miejsca masz na ogrodowe szaleństwa.Jak ty to wszystko ogarniasz?
Bardzo mi się podoba twoja kolekcja krzewów i drzewek liściastych a zwłaszcza jabłonie. Muszę sobie jakąś sprezentować, bo przepięknie kwitną.
Ewo może znasz nazwę hosty na zdjęciu w lewym górnym rogu bioło- zielona.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Ewo , a gdzie to lwisko z tytułu?

Floksik wygląda ślicznie :lol:
Jabłoń ozdobna wprost urzekająca i takie ciekawe bzy , naprawdę jest co oglądać w Twoim ogrodzie ;:108 Bardzo ciekawi mnie wygląd kwitnącego jaśminowca , będę czekać na jego zakwitnięcie.
Co do wielkości Twojego ogrodu , to przy moich 12 arach całkowitego obszaru , malutki to on nie jest :;230
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Witaj :wit
Same śliczne i rzadkie okazy u Ciebie Ewa 8-)
Czekam niecierpliwie na dalsze zdjęcia ;:65
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Ewuniu ;:167 witam w nowej odsłonie :wit
Zdjęcia śliczne ;:138
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Kocica i lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Witam wszystkich w nowej części wątku.
Tajko, floksik ma różowy paseczek w środku, nie mogę doszukać się jego nazwy, ale muszę znaleźć:-) i wpisać do swoich notatek. On tak urósł od zeszłego roku z mini sadzonki.
Soczewko, nie wiem jak to ogarniam, ale po zdjęciach widać, że nienajlepiej. Te piękne trawy w tle mówią dużo o naszym ogrodzie. W tym roku mamy wojnę i musimy ją wygrać dzięki agrowłókninie. Będziemy w każdy weekend układali po kawałku agrowłókniny i zabezpieczali powierzchnie przed chwastami. Mamy tak dużo roślin, które już ładnie urosły, a ciągle połyka je trawa w ciągu lata.
Jabłonie ozdobne polecam, są przepiękne. Moje są w gruncie drugi rok. Ta hosta to zapewne zwyczajna Undulata bo tych mamy najwięcej.
A lilaki, mamy ich kilka odmian. Są niesamowite, ja je uwielbiam. Pamiętam, że mam 9 odmian, ale czy to wszystkie to nie wiem.
Dorotko, floksik wygląda rzeczywiście ładnie, szczególnie z daleka, widzę go przez kuchenne okna:-), ciągle szukam jego nazwy. Jaśminowiec ma pojedyncze kwiaty, ale mam go dla tych żółtych liści a nie kwiatów. Oprócz tej odmiany mam jeszcze kilka innych, w sumie przynajmniej 5 odmian. A Lwisko czasami tu zagląda i coś przeczyta, albo skrobnie, ogólnie oboje mamy niewiele czasu bo najpierw praca, potem opieka nad bezdomnymi zwierzętami, potem ogród, a na końcu życie o ile jest koniec.
Evluk, Halinko - dziękuję za miłe słowa. Niektóre okazy rzeczywiście rzadkie. Takie trochę eksperymentalne i testuję je w naszym klimacie. Są rośliny, których jeszcze nie pokazywałam bo czekam aż zakwitną czy coś tam:-).

Liściasty miszmasz, rosnie tam paxistima, kopytnik, żurawka, hosty, irgi płożące, brunnera, paproć i miodunki
Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Trafiłam :heja
kocica pisze:nie wiem jak to ogarniam, ale po zdjęciach widać, że nienajlepiej. Te piękne trawy w tle mówią dużo o naszym ogrodzie.
Ewuś przestań!!..albo wpadnij do mnie obejrzeć wysokość i ilość trawy na rabatach i nie tylko :;230 ..sama zobaczysz , że nie jest źle u Ciebie!!!

Kociczko jestem zdumiona ilością posiadanych przez Ciebie odmian kalin, nie wiedziałam, że jest ich aż tyle i Ty mówisz jeszcze, że to nie wszystkie :shock:
A mam pytanie w związku z kalinami-czy nie masz kłopotu z czarną mszycą na kalinach? Ja właśnie wczoraj wykonałam oprysk-masakra-aż czarno :evil: A może na te mszyce podatna jest tylko "Roseum" :roll:
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Judyto, bywam u Ciebie po cichu żeby wiedzieć co się dzieje:-). Niech będzie, że nie jest u nas tak źle. Niestety mszyce uwielbiają kaliny, moja Roseum jakoś się trzyma jest w tym roku zasypana pakami kwiatowymi - nareszcie, ale zwykła viburnum i Park Harvest mają dość dużo mszyc. Dziś je popryskaliśmy. Pozostałe odmiany chwilowo nie są atakowane.

Mam taką piękna hortensję - serrata Intermedia, która już ma mnóstwo pąków kwiatowych. Ani trochę nie przemarzła zimą :shock: bez okrycia. A kwitnie na starych pędach, przyznam się, że jestem bardzo zadziwiona po takiej koszmarnej zimie. Jest już metrowej wysokości i nic jej się nie stało przy -30.

Żurawki pod modrzewiem
Obrazek

rodgersje każdego dnia są większe
Obrazek

irys Dacota
Obrazek

cudowny, stary berberys, bardzo go lubię
Obrazek

kolejny kawałek zabezpieczony i gotowy do zagospodarowania
Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

Witam Ewuniu w nowej części.
Jakoś umknęła mi wielkość twojego ogrodu. 3 tysiące metrów :shock: , no to rzeczywiście macie co robić. Roślinki od ciebie pięknie rosną, Kalina ma mase pąków, ale niestety równie masowo atakują ją mszyce :evil: Jurto oprysk. Hortensja rośnie w oczach, troszkę ją obgryzły ślimaki, ale już zasypana granulkami więc odżywa.
Pięknie kwitnie twoja fortegilla. Mojej niestety przez te deszcze ogniły kwiatostany :cry: > mam nadzieję, ze to wina deszczu a nie to że roślina mi pada. Kupiłam ją za dosyć duże pieniądze i niestety przy sadzeeniu okazało się, że w donicy tylko z wierzchu jest piękna ziemia a pod spodem glina. Wygląda na to, że roślina była w tym roku wyciągana z gruntu i wsadzana do donicy. Jak zdechnie będę reklamować. Już uprzedzałam w ogrodzniczym gdzie ją kupiłam.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

kocica pisze:Mam taką piękna hortensję - serrata Intermedia, która już ma mnóstwo pąków kwiatowych. Ani trochę nie przemarzła zimą :shock: bez okrycia. A kwitnie na starych pędach, przyznam się, że jestem bardzo zadziwiona po takiej koszmarnej zimie. Jest już metrowej wysokości i nic jej się nie stało przy -30.
Ewuś a gdzie fota ;:65 ..no u mnie niestety zawsze ubiegłoroczne pędy hortensji wymarzają i nie mogę doczekać się kwiatów. :( pomimo, że rosną w dość osłoniętym miejscu.

A kaliny mam tylko Roseum i jedną, która była zakupiona jako jakaś koralowa wiążąca owoce-ma drobniejsze liście, ale jeszcze u mnie nie kwitła. Na niej prawie mszyc nie było. A Roseum faktycznie w tym roku obsypane pąkami :shock:
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocica i Lwisko w ogrodzie cz.3

Post »

I za zaznaczam że byłam bo mi później umkniesz z wątkiem :D .
A te nowe nasadzenia tak blisko drogi?
Ona wasza? Gminna?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”