Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewuniu nie mogę napatrzeć się na cudowną kolorową jesień w Twoim ogrodzie, to bardzo niepopularne co powiem, ale jak dla mnie maj i październik to chyba 2 najpiękniejsze miesiące w roku. Kocham ten moment, kiedy liście zmieniają barwy i drzewa i krzewy stroją sie w moje ukochane kolory :D Nie trzeba kwiatów, żeby w około było bajecznie kolorowo :D Ja już nie mogę doczekać się , kiedy zaczną przebarwiać się azalie, u Ciebie już pieknie się kolorują, u mnie jeszcze zieloniutkie.
Twój ognik jest bajeczny, szkoda, że w tym roku przymarzł, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku znów tak wspaniale zaowocuje :D A irga to prawdziwe cudeńko, moja chyba się nie przyjęła :( chociaż jeszcze mam nadzieję :roll:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewo, ach te jesienne kolory w ogrodzie :!: A jak jeszcze oświetli je łagodne, październikowe słońce, to pozostaje nam tylko podziwiać i zachwycać się :P
Moje ogniki w tym roku też mają malutko owoców :( Boję się, że jeśli zima będzie tak ostra jak nas straszą, to w ogóle się z nimi pożegnamy... A kalikarpa...na razie w sferze planów, więc podziwiam jej owocki u Ciebie :lol:
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Byłam wczoraj. Widziałam. U Ewy naprawdę kwitnie mnóstwo róż. Dzięki za delikatną sugestię. Szukam Boniki. ;:196
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Witajcie dziewczyny! :wit Adrianno, Jadziu, Halinko, 100krociu, Ewciu, Agnieszko, Dalo,
Muszę zaraz lecieć i tak szycbiutko podziekuję wam kochane za odwiedzinki i tyle ciepłych słów ;:4 ;:196

W tym roku szkoda tych poprzemarzanych krzewów, ale czasem taki lifting/ przycięcie przyda się do odnowienia ich kształtów. :)
Koraliki świetnie się sprawdzają, bo nawet po opadnięciu liści, cieszą kolorami!
Odkryłam na moim winniku kilka kuleczek, coś pieknego, zdjęcia wkleję później :tan
Winogrona dojrzewają i skubiemy na wyścigi z ptakami :lol:
Róże całkiem dobrze sobie kwitną, zimne noce konserwują kwiaty. Ale z tym lasem to lekko przesadziłaś, Ewciu ;)

Życzę wszystkim miłego, słonecznego dnia! ;:3
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewuniu ;:196 różyczka już w nowym domku, jutro idzie na swoje miejsce bardzo dziękuję
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewuniu, Ty wiesz, że u Ciebie nawet jesień jest piękna.. ;:167
Te krzewy są wspaniałą ozdobą w tej chwili ;:63
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewuś Twoja irga jest zjawiskowa,u mnie się wysiała pomiędzy chodnikiem a krawężnikiem i już ją tak zostawiłam ,ale bardziej się płoży i ma mniejsze listki,mam chyba inną odmianę,nie wiesz ,gdzie można taką zdobyć ,bo nie znalazłam jej nigdzie...Musi rosnąć w słońcu i czy zakwita na pędach jednorocznych ,czy można ją ciąć bez szwanku kwitnienia?Chciałabym ją posadzić przy hortensji Limelight...,szybko rośnie... :?: Ale pytań.. :roll: .z góry ;:196
Pięknotka mnie zafrapowała u Karo,będąc w Krakowie na wystawie,rozmawiałam o niej ze szkółkarzami,i zdania są odmienne co do ilości krzaków,aby lepiej zaowocowała...jeden mówi nie trzeba dwóch ,gdyż jest samopylna ,drugi ...,że dwa konieczne... :roll: Twoja ma inne listki bardziej ozdobne,pytałam o Profusion ...,miała liście czerwonawe...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ta Twoja irga zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia, dlatego też już u mnie rośnie,
owocków jeszcze nie ma, ale ja jestem cierpliwa (czasami :roll: ).
Tylko jeden ognik (z trzech) ma kilka owoców, ale to chyba dlatego, że zasypany był liśćmi na zimę.
Trudno zasypać te większe okazy :roll:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

EWCIU Irga i ognik dodają uroku Twojemu ogrodowi . Jutro będę sadzić złotlina, gdyż ten Twój olbrzym podbił moje serce ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Taruniu, dziś już z pewnością posadzona w ogródku :D Niech zdrowo rośnie!
Tak zakwitnie:
Obrazek

Aniu, krzewy fajnie uzupełniają kwitnienie róz, zdobią prze i po różach ;)
Warto mieć kilka w ogrodzie.

Nelu, lubię konkretne pytania :wink: twoja irga to prawdopodobnie C. horyzontalis, jest bardziej rozłożysta.
Wszystkie irgi najlepiej rosną w słońcu.
Kwitną na pędach zeszłorocznych, przycinanie po kwitnieniu (obcinać niekwitnące gałązki), co kilka lat wycinam jeden najastarszy pęd nad ziemią aby doświetlić resztę pędów.
W młodości rosną 0,5-1m na rok, z wiekiem się zagęszczają przybierając ładny pokrój.
Kiedyś pisałam o niej tutaj w wątku o irgach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... otoneaster
Reszta na pw.
Pięknotki są wciąż nie odkryte do końca :roll: Tak, jak piszesz, są dwie szkoły sadzenia. Mam dwie Profusion (wciąż bez jagódek), każda inna :lol: jedna robi się żółta druga czerwonawa. Japońska jednak najpiękniej przebarwia liście- fiolecik! ;:108

Ładne pięknotki, oba gatunki, sprzedaje ogrodnick.pl - duże, zdrowe krzaczki, idealnie zapakowane! Polecam!
Ma też sprytnie posadzone 2 szt. w jednej doniczce, aby polepszyć zapylanie!

Elu, owocki pojawiają się na kilkuletnich (3-4) krzewach, za rok powinnaś już mieć ;)
W mroźne zimy ogniki jednak podmarzają, miejmy nadzieję, że ta będzie lepsza :roll: Nie dam rady ich obsypać :lol:

Jadziu, mówisz o moim złotlinie??? :shock: mój chyba żadnego serca nie jest w stanie podbić :oops:
to chyba z innego ogródka...
ale warto posadzić, szybko rośnie i dłluuuuuuugo kwitnie! ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

EWCIU chyba u Ciebie jest taki wielgachny złotlin na pewno się nie pomyliłam i jak kwitnął to bardzo mi się podobał . Czy jego można przycinać ,bo jeszcze na jego temat nic nie poczytałam ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ewka dziękuję za wszystkie informacje o irdze,myślałam ,że będzie mniejsza,ale to nic ...znajdzie miejsce nie przy hortensji ale jako część żywopłotu...Jak myślisz ,chyba może pełnić taką funkcję... :wink:
Byłam u Ogrodnicka...zanotowałam sobie parę ofert drzewek,może kiedyś powiększę swój areał i będę mogla pomyśleć o czymś wyższym i rozłożystym... :D
Ma bardzo ciekawą ofertę,np Amorfa siwa ,nigdy o czymś takim nie słyszałam ,chciałoby się takich rarytasów... :roll:
Piękna Alchymist...to chyba ona... :?:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy cz.2.

Post »

Ale koraliki piękne... a taką irgę pierwszy raz widzę... coś pięknego.... czy owoce długo się trzymają? ptaszki je zjadają? czy zaraz po przymrozkach opadają?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”