Działka z dębami - Wiślanka - agape

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape -piękne zdjęcia! Niektóre wręcz niesamowite!

Cieszę się, że masz dzielne roślinki i że mimo zalania będziesz
mogła cieszyć swe oczy ich widokiem. :tan

Bardzo zainteresował mnie ten sposób użyźniania gleby,który podała Orania.
Ale skoro to warzywniaczek, więc resztki roślinne dajemy po zbiorach, a przekopujemy wiosną?
Czy będą już na tyle rozłożone, że nie będą pobierać azotu z gleby?

Interesują mnie wszystkie proste sposoby radzenia sobie z pracami
działkowymi, użyźnianiem gleby, pozbywaniem się chwastów. :D
Stąd moje szczegółowe pytanie.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape, pozwolę sobie odrazu odpowiedzieć Wisience.

Wisienko - z różnych przyczyn zrobiłam tak - na ziemię składałam drobne i trochę większe gałązki po wycince, liście, ściętą trawę przez całe lato ale nie owoce ze spadu. Szerokość takiego składowiska może metr na metr albo dwa i tak zostawiłam do następnego sezonu. Wysokość chyba do półmetra, nie za wysokie. Dobrze, gdyby deszcz na to kapał. Nic się nie sadzi, kiedy się składuje.
Po zimie ziemia w tym miejscu jest bardzo żyzna, można po bardzo płytkim przekopaniu wczesną wiosną,( zaraz po rozmrożeniu ziemi) i zagrabieniu, odrazu coś posadzić. W następnym sezonie, czyli teraz wiosną wyznacza się kolejne miejsce. Polecam takie minimalistyczne pryzmy dla wszystkich tych, co mają daleko do kompostownika. :wink: Powodzenia, Wisienko! :D

Agape, cały dzień myślałam , co tam na Wiślankowej? Czy udało się cięcie drzew? ... Teraz to Ty chyba ;:19 po tych akcjach!
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Wisienko! dzięki! :D
Oranio! - super, to jest praktyczny sposób.Ale to dziś jest TEN dzień. Dziś tniemy drzewa, bo wczoraj 12h w pracy... :roll:
A dziś śniło mi się, że znów była powódź, tym razem nie marznąca, lecz płynąca, i że ogródek był na osiedlu i że się zgubiłam i nie mogłam do niego trafić między blokami...Nie mogłam go odnaleźć.
Sio, złe sny!
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

O, matko!
Jakie koszmary! :shock: Zamiast odpocząć wśród różanych łąk i wąchać ich upojny zapach - to szukasz ogrodu!
Przy całej intensywności zajęć w ogrodzie, jescze mi sie nie śnił...

No, czekamy na relacje! Powodzenia! :D
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape - ponieważ mądrzy ludzie mówią, że sny sprawdzają się na odwrót - wnioskuję z tego, że będziemy mieli suche lato :;230
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dzisiejszych pracach działkowych :wit

AAAaaaaaaa i nie zapomnij aparatu fot. - liczę na zdjęcia cebulkowych wyłaniających się z głębi ziemi - a może już nawet kwitnących.............
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witajcie!
Tych Forumków, co czekali na dzisiejszą moją relację z cięcia drzew przepraszam - nic z tego nie wyszło.Pan z piłą utknął poza Toruniem, a potem spadł deszcz...Ale za to jaki deszcz! Ciepły,wiosenny!Wracałam i po drodze wyżymałam rękawy polara, tak lało.
Aż miałam ochotę się go napić, tak chlustał z rynien!

Zatem dziś tylko robiłam porządki.Grabiłam trawę, wywoziłam śmieci, uprzątnęłam po ognisku...i udeptałam warzywniak.
Obrazek

Na rabatach zostawiłam stare liście, aby ptaki nie ucinały czubków cebulowych - bo tak robią.

Obrazek

I widoczek na drugą stronę:
Obrazek

oraz na warzywniak:
Obrazek

Chciałam mech, to mam - widać na fotkach, że niewiele zostało z trawnika...Będę go dosiewać.

Zakwitły też pierwsze kwiaty w Wiślance:
Obrazek

Obrazek

oraz słonko:
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Mówią, że co się odwlecze to nie uciecze...Pewnie znajdziecie jakiś dogodny dla Was termin. Patrząc na te drzewa widać, że aż proszą o przecinkę...
Wiślanka kwiatowo przywitała wiosnę! Jak pięknie! U Ciebie ta wiosna jakaś bardziej zaawansowana niż u mnie...krokusy zaczynają kwitnąć. Podbiał rewelacja - tez mam ochotę "przytargać" kawałeczek do siebie. Nawet wiem skąd :wink: Tylko u mnie jeszcze nie kwitną i muszę poczekać.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Izuś - A ja myślę, jaki podbiał? a TO jest podbiał, to żółte!
A u mnie dosłownie tylko te 3 pokazane konkretne kwiaty kwitną, inne jeszcze nie, dopiero wystają.

Natenczas postanowiłam pokazać, jak u mnie "za 2 tygodnie temu" było w zeszłym roku!
było tak...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem zdziwiona, bo myślałam, że kładłam ten taras w marcu, a to była i wtedy połowa kwietnia!
Więc u mnie wiosna wcale nie jest spóźniona. W porównaniu z tym, że teraz już mam zagrabione grządki warzywne, to jestem nawet o 3 tygodnie wcześniej gotowa niż w zeszłym roku! Szok!To widać tylko u mnie złudzenie, że zima była dłuższa!
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Aguś właśnie dziś zwróciłam szczególnie uwagę na taras -fajnie ci wyszedł i fachowo go zrobiłaś.
Działka świetnie przygotowana do wysiewów ;:138 .
Teraz to juz sama przyjemność ;:138 .
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Widzę Agnieszko, że nie tylko mnie pogoda pokrzyżowała plany w ten weekend. Miałam uprzątnąć grządki pod warzywa, był w planie oprysk miedzianem, rozłożenie reszty obornika po drzewa owocowe. Zdążyłam przed deszczem tylko uprzątnąć grządki z truskawkami :(
Oznak wiosny u mnie nie widać, więc zazdroszczę tych nielicznych u Ciebie - krokusików , przebiśniegów. Zimniej w tej naszej Bydgoszczy..
Pozdrawiam ciepło, wiosennie
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape! Ale super pomysł aby porównać jak wyglądały nasze działki rok temu ;:138
Podejrzałam zeszłoroczne zdjęcia i okazuje się że pierwsze mam z 13 kwietnia. A wydawało mi się że w tym roku wyjątkowo późno pierwszy raz pojechaliśmy na działkę :lol:
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Prawda, Ambo!? Aż się nie chce wierzyć! Dobrze czasem porównać foty!
Aśka - małymi kroczkami i wszystko zdążymy! Weekend ma być ciepły bardzo!
Agnieszko- dzięki za ocenę tarasu. Osiadł i mech rośnie między blokami drewna, tak jak chciałam...Może w tym roku posieję w nim maciejkę...aby pachniało jak się chodzi (dumnie powiedziane...raczej jak ja chodzę, bo wielu gości to ja nie mam :roll: ;) ) i potrąca....
Witajcie!

Gdy szłam tego pierwszego ciepłego dnia na działkę, tylko w polarze, czułam się po pół roku zimy, jakbym wędrowała po dekoracji, albo ogrzewanej scenografii. Zupełnie nieufnie jak Lamia z Seksmisji.Dziwiło mnie, że nie zawiewa zimny wicher, że wiatr jest ciepły i nie powoduje gęsiej skróki tylko jest tak miły, że człowiek przypomina sobie, że ma skórę na gołych rękach, która oddycha i tyle czuje! te malutkie włoski na rękach powiewane wiatrem, zupełnie sie podnosiły, jak ta trawa młoda, bez śniegu, tak i one bez przyklapnięcia grubymi kurtkami i zwałami ciężkich ubrań.
Słowem - czułam się częścią świata ;)
A to moje "u-boty" wystawiaja antenki i odchylają klapy-włazy, by wydostać się na powierzchnię:

Obrazek

[url=http://img263.imageshack.us/i/kielek2.jpg/]Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Joł!
Idę sadzić dymkę,siać rukolę, rzodkiewkę, marchewkę!
Wiosna! :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”