Danusiny miszmasz

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Danusiny miszmasz

Post »

Witam wszystkich przemiłych gości , którzy trafili na moją stronę . Nie mam zdjęć pięknych widoków z ogrodu , ponieważ jestem pazernym zbieraczem różnych roślin i będą zdjęcia tychże . Na początek moje kochane irysy syberyjskie , nowe nabytki i nie wszystkie kwitły. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Irys spuria , jedyny , który zakwitł w tym roku. Obrazek
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witaj, Ktosik! :lol: Skoro jesteś zbieraczem roślin, to dobrze trafiłeś. Tu Twoje roślinki znajdą wielbicieli. Ja już podziwiam. Piękny!
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj!
A masz może fotografie jak wyglądają te piękne Irysy z perspektywy?
Może napisz tez o swoim ogrodzie- ila ma arów, czy jesteś tam na stałe czy to działka?Jak długo zajmujesz się swoim ogrodem?
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Danusiu w naszym gronie, ależ paleta pięknych irysów, nie widziałam nawet połowy tych piękności. Napisz coś więcej o swoim ogrodzie. Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Dziękuję za miłe słowa . Moj ogród to 5 arowa działka z altaną , drzewami owocowymi , malinami i kwiatami . Nie mam trawnika , wszędzie ponasadzane różne moje zdobycze sciągane przez 7 lat z różnych źródeł . Początkowo nie przywiązywałam wagi do nazwy rośliny , dopiero , gdy okazało się ,ze mam ich trochę i trzeba wiedzieć konkretnie czego jeszcze się chce - rośliny są podpisane . Mam sporo roślin skalnych .
Takie ze mnie dziwadło ,że podobają mi się wszystkie kwiaty i co tylko mogę zdobyć , to sprowadzam do ogrodu . I pomyśleć ,że jeszcze 3 lata temu miałam zagonki z pietruszką i ogórkami. Obrazek Obrazek Obrazek
na zdjęciach jest wiosna dwa lata temu .
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Piszesz, że rośliny sprowadzasz z różnych miejsc - czy te irysy z pierwszego zdjęcia są sprowadzone z Holandii ,czy może wiesz czy są osiągalne w Polsce? I właśnie , jak sie nazywają te pierwsze?
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Rośliny sa tylko z Polski . Nie mam niestety , możliwości kupowania za granicą , a chętnie bym to robiłam . Nazwy do zdjęc będę dodawała dopiero w przyszłym roku . W tym roku robiłam te zdjęcia na wariackich papierach i w wielkim amoku , bo zakwitły mi te irysy pierwszy raz . Od wiosny 2009 moje fotografowanie będzie przygotowane i przemyślane .

A to moja duma - HELLEBORUS ORIENTALIS biały , pełny Obrazek
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj Danusia wśród ogrodowych kwiatomaniaków :wink: Fajnie że założyłaś swój ogrodowy wątek bo będziemy mogli podziwiać Twoje okazy .Ciemiernik bardzo okazały ,a irysów to masz całą paletę barw .Ja tu będę stałym gościem u Ciebie :D
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

Witaj,chyba każdy z nas [prawie] na początku robi wszystko "na wariackich papierach" a potem dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa.Irysy piękne.Miałam kiedyś sporo ale gdzieś się "porozchodziły"pewnie dlatego,że ich nie pilnowałam
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Danusiu na forum. Super, że założyłaś Swój wątek, w którym mam nadzieję będzie co podziwiać, tak jak te śliczne irysy. Działka wygląda fajnie- widać, że lubisz skalniaki i kamień, to tak jak ja. Tym bardziej będę do Ciebie częściej zaglądać bo mieszkamy w miarę niedaleko. Pozdrawiam i czekam na dalsze fotki :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Danusiu!
Bardzo się cieszę,że założyłaś swój wątek. Jak tylko zobaczyłam go to nie mogłam sobie odmówić przyjemności zajrzenia do Ciebie. Twoja kolekcja irysów jest imponująca. Ja zamierzam zrobić wiosna specjalna irysową rabatę. Mam kilka różnych - na razie same NN. Największe wrażenie jednak zrobił na mnie ciemiernik. Dostałam w tym roku malutką sadzonkę od znajomej i zastanawiam się jak długo muszę czekać na kwiaty.
elka1606
100p
100p
Posty: 133
Od: 22 paź 2008, o 11:28
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

Witaj :D
masz piękne te irysiki ,tylko pozazdrościc,mała dzialeczka ,ale fajnie urzadzona
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam -Ela
Mój ogród
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”