Ogród biały

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ogród biały

Post »

Szukam inspiracji dla swojego przyszłego ogrodu. Założenie jest takie że będą tam rosły rośliny kwitnące na biało, w stylu romantycznym.
Może macie w swoich zasobach zdjęcia takich ogrodów. Będę ogromnie wdzięczna za wklejanie ich tutaj :D
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj na Forum!
Mnie kiedyś Nalewka pomogła znaleźć, więc teraz ja Tobie pomagam:
oto link do jednokolorowych rabat:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11630

Tez mam nowy ogródek i marzyłam o białej nasadzie. Będę do Ciebie zaglądać z ciekawością.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj wśród nas, Greglis ! :wit

Zerknij też na biały zakątek KDanuty :D :

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=256
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

dziękuję za miłe przyjęcie mnie do grona ogrodników. Moje doświadczenie w tej materii jest znikome. Ale na wiosnę będę już szczęśliwą posiadaczką 600 m2 z połówką bliźniaka. I od razu przystępuję do walki na dwóch frontach, urządzania domu i ogrodu.
To forum jest dla mnie kopalnią wiedzy, a przy wątku z różami to po prostu unierałam, piękne okazy :D

Na razie walczę z pomysłami na papierze i sprawia mi to ogromną radość.
Oto na razie co wymyśliłam : Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No, no , Greglis ... na papierze wygląda interesująco :shock: . Czy przewidujesz białe kwiaty w całym ogrodzie ?
Czy może tylko w jednym z zakątków ? Jeżeli tak, to w którym ?

Nie przejmuj się ... jak będziesz w naszej forumkowej rodzince, to teorii i doświadczenia nabierzesz ;:108 .

Na razie pytaj o wszystko, a wiosną uraczysz nas fotkami z powstającego ogrodu . Oby udało Ci się wszystko z tego projektu zrealizować ;:333

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj!
Jestem pod wrażeniem projektu. Ja od roku "walczę" by działkę, którą kupiłam przeobrazić w ogród. Niestety projektu "nie dorobiłam się". Co prawda kilka razy przymierzałam się już do niego ( mój M chce zobaczyć na papierze moje pomysły i plany), ale jakoś zabrakło mi inwencji i chęci. Trzymam kciuki by udało Ci się zrealizować projekt!
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Białe kwiaty planuję raczej wszędzie. Koło tarasu przed oknem będzie biało kwitnąca magnolia, w rosarium też planuję białe odminay róż, na trawnikach na wiosnę rozsypane białe odmiany tulipanów i narcyzów, w donicach już od zimy będą kwitły ciemierniki i dalej wiosenne.
po prawej stronie centralnego miejsca z oczkiem wodnym będzie spory zakatek kwiatowy z bylinami. I tam też planuję biały kolor ew lekkie dodatki błękitu. Na pergolach białe clematisy i białe róże pnące. Do tego jak najwięcej bukszpanów formowanych i w donicach i w ziemi, i trochę białych amorków. Wiem,że to trochę infantylne ale nie mogę się oprzeć :D
Tyle planowania a co z tego osiągnę zobaczymy.
Lubię wszystko mieć zplanowane, bo bez tego pewnie kupowałabym roślinki pod wpływem impulsu a potem dzonk... i mamy poplatane z pomieszanym i wrażenie haosu, czego na tak małej powierzchni chciałabym uniknąć.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Fajny projekt, ciekawie zrównowarzyłaś nieregularność kształtu działki...Ile ma arów?A powiedz, czy Ty sama rysujesz projekty?

Ja wprost uwielbiam ten etap planowania, rysowania, szkicowania, marzeń...Na razie tylko bazgrolę długopisem, ale może kiedyś, jak już poznam konkretne rośliny, to spróbuję namalować taki jak Twój.

Ja wpisałam w google obrazy hasło white garden lub biały ogród- tam jest trochę zdjęć ciekawych zakątków w bieli.
Awatar użytkownika
greglis
50p
50p
Posty: 56
Od: 29 cze 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Działeczka jest mała, tylko 600 m2 jak na bliźniaka to i tak dobrze :D
Projekty rysuję sama, jestem plasykiem z wykształcenia. Poogladałam sobie jak wyglądają projekty, jakie są oznaczenia. Potem papier milimetrowy, kalka, kalkulator na przeliczenia, trochę kredek i już ;:216
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Zdolniacha! ;:37 ;:215
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Papier jest jednak cierpliwy :D :D ... wydaje mi się, że w praktyce będzie trudno wyeliminować inne barwy :wink:

Chociażby w herbarium, które zaznaczyłaś w lewym, górnym rogu - pojawi się róż i fiolecik (np. mięta, szałwia, tymianek), a może także żółty (np. dziurawiec). A i w oczku pewnie za jakiś czas ukażą się żółte grążele i barwne grzybienie .
Wg mojego gustu, takie kolorowe plamy na tle bieli bardzo ładnie komponowałyby się. Ale ... de gustibus non est disputandum :lol: . Pożyjemy i wiosną zobaczymy . Najważniejsze, żebyś osiągnęła zamierzony cel i żeby przede wszystkim Tobie się podobało ! ;:108

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”