Ja też chcę mieć swój ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Ja też chcę mieć swój ogródek

Post »

Podziwiam Wasze ogródki i mnie też się zamarzyło mieć swój. Mam troszkę wolnego terenu i od przyszłej wiosenki chciałabym coś na nim "zrobić". na razie nie mam konkretnego planu co , gdzie i jak posadzić. Chciałabym prosić Was o pomoc. Jakieś propozycję. Może zdjęcia z Waszych ogródków. Dla ułatwienia kilka zdjęć. Aha no i coś o samym terenie. Jest położony od zachodniej strony. Zasłania go dom, więc słońce dociera tu ok. godz. 14-15.

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

P.S. Proszę nie zwracać uwagi na brzydkie ogrodzenie i dom. Są do remontu :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
katis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 mar 2008, o 19:33

Post »

Moniko - ale masz perspektywy :D
Czy musisz czekać do wiosny?
Przecież jesienią możesz rozpocząć wielkie nasadzenia .
Nawet wybór róż jest wtedy chyba większy .
Wszystko można juz sadzić.
Pozdrawiam Kati
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Mnie osobiście bardzo się podoba. Szczególnie ten płot - miodzio. Fajnie by wyglądał ten dom utrzymany w stylu rustykalnym. Nie jestem ekspertem od ogrodów, ale wprowadziłabym tu dużo kwiatów (szczególnie wzdłuż płotu), obowiązkowo malwy i łubiny, róże (taką jak duma Jadzi - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 17&start=0.
Wystrzegałaby się iglaków.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

I przygotować glebę pod ewentualne rabatki, nawieźć.
No ale najpierw trzeba przynajmniej z grupsza zaplanować, bez tego ani rusz. Powodzenia
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj Moniś :D cieszę się ze dołączyłaś do nas ;:1 Nie trać czasu do wiosny,Kati ma rację jesienią też można coś zrobić.Jeśli nie masz pomysłów,odwiedź nasze ogrody , może cos Ci sie spodoba ?albo coś potpatrzysz i skopiujesz hihi .Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witaj na forum,miejsce akurat masz wspaniałe,jak piszesz ogród położony od zachodniej strony czyli mało słońca od 15, to wymarzone miejsce na założenie z hostami... :D powodzenia
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
TAJGA 2008
1000p
1000p
Posty: 1464
Od: 5 sie 2008, o 09:44
Lokalizacja: SZCZECIN

Post »

Witaj Moniko.
Masz wspaniale możliwości. Forumowiczki mają rację, że już teraz możesz robić nasadzenia.
Musisz tylko określić co lubisz, jakie rośliny podobają Ci się najbardziej. Czy ogród ma mieć przestrzeń, czy może wolisz gąszcz zieloności. Czy ma być więcej koloru czy też zieleni.
Czy ogród ma być uporządkowany, czy może być lekki kisz-masz.
Życzę Ci dużo przyjemności i satysfakcji w urządzaniu Twojego Raju.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andzio
200p
200p
Posty: 271
Od: 5 maja 2007, o 19:23
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post »

:lol: witam! TeZ stwierdzam że płot masz super...coś pnącego bym polecił,może być nawet fasola-ozdabia,a zarazem możesz sobie pojeść..polecam masłowa...ma owoce,kwitnie nadal i owocuje..a smak niebo w...:)
..i też polecam swojskie kwiaty wysokie,niskie ...dużo kwiatów.
Jak będziesz chciała to mam 3 kolory floksów jesienią wykopuję-mogę przesłać,irysy syberyjskie,naiona malwy(mix kolorów),dziwaczki...
Daj znać...
Pozdrawiam i czkam na postępujące prace..:) :lol: :lol: :wink:
Kocham moje Kochane Robaczki-tak słodko mówię o mojej kochanej rodzince!
Zapraszam do mnie
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. To prawda, że możnaby zacząć już teraz, ale nie wiem czy dam radę :oops:

Chciałabym mieć dużo przeróżnych kolorowych kwiatów. Marzą mi się rododendrony i azalie, ale to chyba wymagające roślinki, a u mnie gleba nijaka. Mam też zamiar zrobić rabatki z różnymi koleusami. Tylko nie wiem czy bedą rosły w glebie czy lepiej byłoby w jakichś pojemniczkach, a zimą do domku? Teren niestety nie jest ładny, bardzo zachwaszczony i nierówny, więc dużo przy nim roboty. Dlatego też chciałabym posadzić jak najwięcej roślin, żeby tych nierówności nie było widać. na pewno odpadają iglaki, bo wiem, że nie rosną. Posadziłam kika cisów i niestety nie dały rady :(

Na początek myślałam, żeby zacząć właśnie od terenu koło płotu. Może jakaś "falista" rabatka na całej długości... Najpierw muszę poczekać, aż przekwitną aksamitki. A potem jak myślicie co byłoby odpowiednie w to miejsce? Po prawej stronie pod płotem są pożeczki. Szkoda mi ich usówać, więc myślę, żeby dosadzić 1 albo 2 krzewy, bo na środku powstała luka. Może jakieś malinki. Pod domem chyba całkowicie zlikwiduję rabatkę, bo tam jest najgorsza ziemia.

na razie nic więcej nie wymysliłam :( Jakoś brakuje mi weny :(

Myślałam także o kupnie aeratora i glebogryzarki. Areator podobno ładnie odnawia trawkę. Może macie jakieś informacje na ten temat ? No a glebogryzarką możnaby chociaż trochę przekopać teren.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Płot mam super? :shock: Chyba na zdjęciu dobrze go nie widać :roll: Jest już bardzo stary i w niektórych miejscach pochyla się. Uwierzcie mi, że jest w fatalnym stanie i wymaga całkowitej wymiany. Mam to już zaplanowane na przyszły rok, ale jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na drewniany czy raczej metalowy :roll: Tynkowanie domu też ma się odbyć wiosenką. Dlatego między innymi pisałam, że zacznę tworzyc ogródeczek wiosną, żeby nic nie uległo zniszczeniu podczas "robót" :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-o-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1045
Od: 3 cze 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj na forum.
No to masz już coś zaplanowane/ tynkowanie wiosną/ a od tego sie zaczyna.
A jeśli chodzi o rady i jakieś podpowiedzi to tutaj na forum jest tyle wspaniałych i pięknych ogrodów i działek, że pomysły same będą przychodzić do głowy :) :) :) Uwierz mi

pozdrawiamy i zapraszamy
Ewa i Krzysiek
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Myślę, że z falistą rabatką na całej długości to jest dobry pomysł. Ja miałam w tamtym roku koleusy. Robiłam to tak: w lutym marcu ukorzeniałam gałązki koleusów w wodzie, potem wsadzałam do ziemi. Rosło to dobrze oczywiście wraz z pierwszymi przymrozkami przepadł. Ja bym Ci doradziła na tej falistej grządce wzdłuż płota wsadzić floksy, malwy i tam takie. Możesz tam gdzie są porzeczki dosadzić je, a możesz wkomponować między nimi jakieś wysokie kwiaty. Według mnie w tym kawałku ziemi jest naprawdę duży potencjał. Na zdjęciu nie widać aby ten płot był do wymiany, naprawdę na tym zdjęciu jest urzekający. A jaką masz dokładnie glebę - piaszczystą, gliniastą? Azalie i rododendrony lubią glebę kwaśną.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Witaj serdecznie :lol: :lol:
Ja bym już w tym roku coś sobie naszykował i posadził jakieś piękności.
Wybór jest ogromny a i teren masz spory, jest w czym wybierać :lol: :lol: :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”