Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Brzydki dzień, chmurzasty i deszczowy, z temperaturą oscylującą w granicach 17*, dodatkowo jeszcze z zimnym wiatrem. Brrr...
Na działce byłam krótko, a i tak zdążyłam zmarznąć. Nic nie zrobiłam, a jedynie przygotowałam roślinki do wysłania, zebrałam pomidorki, ogóreczki, jeżyny i malinki. A! I obfociłam z lekka działeczkę.
Sąsiada nie było, więc nie zrobiłam jeszcze zdjęcia jego ketmiowego drzewa. A wygląda pięknie.


Ewelinko - witam. :heja
Taka jest prawda: hibiskus bylinowy ma kwiaty o średnicy 20 cm. Mój dzisiaj nieładny, bo deszcz mu kwiatki potargał i spuściły noski na kwintę.
Bardzo jesteś miła, dziękuję za wszystko. ;:196
Mam kilka ładnych rozchodników, ale jeszcze małe, bo młodziaczki. Gdy się rozrosną, dadzą się podzielić.
Kwitną lilie sadzone po połowie maja. Jeszcze na jedną czekam, tylko wydaje mi się, że coś jej przeszkadza w rozwinięciu pąków. Może jednak choć jeden kwiatek pokaże. ;:218

Obrazek

Iwciu - dziękuję, kochana. ;:196
Wydaje mi się, że nawet jeśli słońce przygrzeje, to raczej już nie tak długo, a poza tym dni już znacznie krótsze, nocami roślinki złapią oddech. ;:303

Obrazek

Tereniu [TerDob] - już nie będę narzekała, obiecuję. ;:7
Nie było dzisiaj sąsiada, ale gdy tylko go dorwę, to zdjęcie zrobię. Drzewo naprawdę pięknie się prezentuje.
Dziękuję za dobre słowa, a życzenia odwzajemniam z ;:167

ObrazekTen od 'Christinkrysi'.

Gosiu [Margo] - widzę, że urlop wykorzystujesz na liczne odwiedziny. Pogoda nie sprzyja pracom ogrodowym, ale przynajmniej sobie odpoczniesz, czego życzę Ci z całego ;:167
Ja też dopiero co zapałałam miłością do floksów, w zasadzie w ubiegłym roku i w miarę możliwości będę powiększała kolekcję. ;:204
Trochę zmian wprowadziłam podczas uszczuplania miejsca jednorocznym na rzecz bylinek, szczególnie dla nowych miłości: liliowców i floksów. ;:63

Obrazek

Danusiu [danuta z] - tego floksa to i ja poznałam dopiero w tym roku, a ilu roślin nie znam... Chciałabym to wiedzieć. ;:219
Przeglądałam ofertę Al....u, ale jakoś na tę chwilę nic nie zwróciło mojej uwagi. Poczekam do wiosny, zresztą tak naprawdę, to ja nawet nie potrafię myśleć nad zmianami czy uzupełnianiem rabat. Może zimą będę miała spokojniejszą głowę, to będę kombinować. Na papierze, oczywiście. ;:306
Kwiatki, o które pytasz, to pysznogłówka cytrynowa. Niestety, jednoroczna.
Pięknie dziękuję za dobre życzenia, Tobie również samych dobrych chwil życzę. ;:167 ;:196

Obrazek

Iwonko [00..] - witaj. ;:196
Właśnie ją mam. Tę nadzieję. ;:32 Dziękuję.
Kolorowo jest, ale do 'ślicznie' to mojej działce w tym roku daleko jak stąd do tamtąd. ;:29

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ;:4 nie, nie ja też nie zwolniłam całkiem bo teraz M woła zwolnij, tylko mój młody synek biega szybciej niż jego stara matka :;230 Wiek rządzi się swoimi prawami. Lucynko jechałam dzisiaj koło takiej lokalnej rzeczki, która niedawno była ciekiem wodnym a dzisiaj szeroki nurt zwrócił moją uwagę. Na szczęście dopiero pod wieczór trochę popadało, a teraz już nie :wink:
Obrazek Ściskam Cię mocno i życzę Wam dużo zdrowia ;:196

Jakie śliczne rozchodniki ;:167
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko śliczne masz rozchodniki ;:333 ;:333
U mnie dzisiaj było słoneczko ale tylko 16 stopni - dobrze bo roślinki jeszcze spijają wodę a słoneczko ich nie przypala :)
Spokojnej nocy i dużo zdrówka Wam zyczę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Marysiu [Maska] - może nie będzie tak źle, bo na południu deszcze nieco przystopowały, tylko podobno na północnym zachodzie za dużo wody spada. ;:222 Nie może być normalnie?... ;:223

Rozchodnikom muszę zmienić miejscówki, tylko nie umiem na razie o tym myśleć. ;:7

Zdrówka każdemu trzeba i nigdy go za dużo. ;:108 Dziękuję z wzajemnością. ;:196

Obrazek

Tereniu [TerDob] - dziękuję za wszystko. ;:167 ;:196
Niech więc Twoje roślinki porządnie się napiją. ;:63
Wzajemnie życzę dobrego zdrówka. ;:196

Obrazek


Dobrej nocy wszystkim. ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko :wit
Ty to masz wszystkiego w odmianach duuużo.I róż, i floksów, i jeżówek i rożchodników pięknych.
I hibiskus śliczny ;:108 ;:108
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko piękne masz rozchodniki, szkoda, że nie udało mi się Ciebie zobaczyć, niedawno wróciłam. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Trzymam kciuki za Twojego M. dużo o was myślałam byłam nawet poszukać, ale nie znalazłam.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko Nie narzekaj na działeczkę bo jest dzielna i dobrze sobie radzi ;:215 Też jesienią troszkę muszę poprzesadzać bo jako świeżynka w ogrodnictwie nie przewidziałam wielkości niektórych roślinek i ich szybkości przyrastania :oops: ... a zimą podobnie... kartka ołówek i kolejne plany ... to lubię najbardziej ;:333 W dużym stopniu zdrowie zależy od poziomu stresu... więc życzę Wam jak najmniej stresu ;:168 ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ten pierwszy rozchodnik będzie mi się śnił po nocach, boski jest ;:138 . Ja mam tylko 3 odmiany ale też nazw nie znam ;:306 . Nawet nie spodziewałam się, że jest tyle różnych rozchodników ;:oj . Lucynko każdy rok w ogrodzie jest inny i nie możesz mówić, że u Ciebie w tym roku daleko do " ślicznie" ;:185 . Jest inaczej niż w zeszłym roku ale to wcale nie znaczy, że gorzej ;:168 . Zdrówka życzę i spokojnego dnia, bez zmartwień i trosk ;:196 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko działka pięknie się prezentuje - co prawda pisałaś że zaraza zabrała pomidory, bo wilgotno, ale z drugiej strony nie trzeba podlewać ;:108 Piękne rozchodniki, takie dorodne ;:167 Dołączam się do czekających na ketmiowe drzewko ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ładne masz rozchodniki, moje porosły wysokie na metr, rozkładają się na boki i łamią od wiatru. Dać im podpory na przyszły rok czy co?
Hibiskus śliczny, kiedyś sobie sprawię.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Z tej pysznogłówki cytrynowej co roku zbierasz nasiona i wysiewasz? czy sama się nasiewa? :(
Różyczki,rozchodniki bardzo fajne.Widzę ,że masz trochę odmian tych rozchodników.
Ja ze szkółki chcę zamówić gailardię bylinową, driakiew japońską,oraz jeżówki 2 szt.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
"Ciągle pada, alejkami już strumienie wody płyną."
Czy ten deszcz nie ma końca?!
Mokro, brzydko, nieprzyjemnie zimno. Brrrrr.... A przecież to jeszcze sierpień...


Aniu [anabuko] - tego dużo, tamtego mało, owego wcale. Jak każdy z nas.
Chciałoby się mieć wszystko, ale sama wiesz, że to niemożliwe, bo ani kasa nie chce się rozmnażać, ani rabaty nie dadzą się rozciągnąć jak guma.
Dziękuję za ciepłe spojrzenie na moje kwiatuszki. ;:196 Twój ogród też bogaty w piękne roślinki. ;:63

Iwonko [Iwona i P...] - wybacz, ale ja teraz mam tak, że nie wiem, co będę robić ani gdzie będę za pół godziny. Czekam na ustabilizowanie się sytuacji. Może tak się stanie po 6-tym września. Może... Już jestem tym zmęczona, bo nie mogę nic zaplanować dla własnej przyjemności. ;:223
Domyślam się, że Twoja ciocia już zdrowa. Jeśli tak, to fantastycznie. ;:333

Ewuniu [ewarost] - kochana, przesadzać to Ty będziesz jeszcze niejeden raz.
Wszyscy tak mamy. Nie ma ogrodu, który raz urządzony pozostanie bez zmian. ;:185
Duża buźka ;:cm

Ewelinko - :tan znam odmianę tego rozchodnika! To jest rozchodnik 'African Sunset' .
A odmian jest bardzo dużo, nawet sobie nie wyobrażałam, że aż tyle. :shock:
Dziękuję, ;:180 kochana jesteś. ;:196
Życzenia odwzajemniam. ;:167

Natalko - dzisiaj nie byłam na działce, to i zdjęcia nie ma. Jednak co ma wisieć, nie utonie i fotka wkrótce będzie. ;:108
Dziękuję za wszystkie dobre słowa. ;:196

Kasiu [100780] - ja mam jednego wysokiego rozchodnika i on jest podwiązany. Gdy będę na działce, zrobię zdjęcie i pokażę, jak to robię. Gdybym go nie ograniczyła sznurkiem, wyłożyłby się na wszystkie strony. ;:124
Jeśli będą nasiona, a powinny być, to zbiorę i ewentualnie zasiejesz sobie hibiskusy. Ketmie dość łatwo sobie wyhodować, ;:333 bylinowe bardziej chimeryczne, ale nie bez szans. ;:333

Danusiu [danuta z] - niestety, pysznogłówka cytrynowa u mnie sama się nie sieje, ;:185 wobec czego zbieram nasiona i sieję jeszcze w domu na przełomie marca i kwietnia. Zapewne wysiana do gruntu też urośnie, ale późno zakwitnie i nie zdąży wydać nasion. ;:218
Mam kilka odmian rozchodników: 'African Sunset', 'Moorning Forst', 'Orange Xenox', 'Moonlight Serenade', 'Brilliand' i jeden, którego odmiany nie znam.
Driakiew japońską planujesz posadzić na skalniaku? Z uwagi na ładnie wybarwione kwiatki będzie prawdziwą ozdobą. ;:215



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Rozchodniki masz piękne. Moje już też rozpoczynają kwitnienie.
U mnie też popaduje po kilka razy dziennie, wczoraj wieczorem nawet burza była, ale woda jeszcze na ścieżkach nie stoi. A noce już coraz chłodniejsze, dzisiaj wcześnie rano było tylko 8 stopni. Jesień zbliża się wielkimi krokami.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”