Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, masz rację trzeba brać pełnymi garściami tę ważną dla organizmu witaminę a wyprawa do lasu, to kolejna porcja zdrowia i przewietrzenie płuc żywicznym balsamem. A jak jeszcze trafi się jakiś grzybek, to korzyść podwójna. ;:215
Widzę, że kończysz działkowe porządki a gorące fajerwerki pozwoliły Wam zjeść ciepły i smakowity posiłek. ;:138
Miśka i gołąbki też uradowane, tylko Mikrus gdzieś się zapodział. ;:oj
Dobrze, że wyniki M dotarły i można odpowiednio dobrać leczenie. ;:167
Trzymajcie się zdrowo i niech Wam pogoda nadal dopisuje. ;:3 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

;:196 Witajcie!
Właśnie uporałam się z przywiezionymi z lasu grzybami. Część się suszy...

Obrazek

Druga część już stygnie gotowa do zamrożenia...

Obrazek

A trzecia przygotowana do usmażenia na jutrzejszą kolację, na którą zaproszę płockie dzieci. Dzisiaj już mi się nie chce nic robić.
W sumie nie zebraliśmy zbyt dużo, bo zaledwie dwa koszyki napełniliśmy grzybami. Wiadomo: wysyp był przed tygodniem, ale grzybiarze nie byli zbyt zachłanni i trochę dla nas zostawili. ;:333


Kasiu [100780] - dziękuję, ;:196 spacerek był bardzo miły dzięki słońcu i grzybkom.

Gosiu [Margo] - nic to! Ważne że znalazłaś. ;:63
Moja firletka poszarpana to taka specjalistka, która sieje się i kwitnie przez cały sezon. Ona jest niziutka, najlepiej czuje się na skalniaku, ale ponieważ ciągle się rozsiewa, to sobie kwitnie w różnych miejscach. ;:108
Nie, imienin wczoraj nie miałam, ale dziękuję, że pomyślałaś. ;:196

Marysiu [Maska] - wyniki już są i M wrócił na chemioterapię. ;:333
Kiełbaską oczywiście podzieliłam się z pieskiem. Kota takich delicji nie lubi. ;:131 Taka z niej dziwaczka.

Ewuniu [ewarost] - las zaliczony, ale bez aparatu. Za płytkie mam kieszenie, boję się, że mogłabym zgubić i czym obfociłabym swoje działkowe roślinki?! ;:224

Danusiu [danuta z] - za rok bagienne Ci się rozrosną i zakwitną wcześniej. ;:108 Młodziaczki zakwitają późno.
Kwiat dalii ma piękny kolor! ;:303

Stasiu - troszkę grzybków się trafiło. M zadowolony, bo on nie lubi "po próżnicy po lesie łazić". ;:306 Ja lubię spacerować leśnymi ostępami, ale - jak mówi poeta: "W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz". ;:306
Miśka to modelka i chętnie pozuje, a Mikrus cały czas śpi w swoim domku. Stareńki już jest. ;:174
Dziękuję kochana ;:196 i wzajemnie zdrówka oraz słoneczka życzę. ;:167 ;:196

Troszeczkę działkowego koloru na dobrą noc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc. ;:4 ;:196
Jutro zajrzę do Was. Dzisiaj jestem już niezdolna do logicznego myślenia. ;:158
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Za dużo świeżego powietrza ;:306
Mimo wszystko życzę Ci wszystkiego najlepszego ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko mówi się trudno ;:168 ...Najważniejsze że wy zadowoleni... Ja do lasu nie chodzę mimo, że mam blisko, ale tylko dlatego, że raczej chodzę krokiem posuwistym ,a tam zbyt nierówno więc musiałabym chodzić (z kulą), a to jednak nie jest zbyt komfortowe... zostają zdjęcia i ewentualne spacery leśnymi ścieżkami, ale na nich u nas grzyby nie rosną ;:306 Działeczka w ;:3 jest taka cieplutka ... :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ważne, że logicznie rozpracowałaś grzybki. Jutro jadę do jednej z największych grzybiarek na FO :;230 Już sobie wyobrażam co tam zobaczę, bo na razie tylko słucham przez telefon!
Życzę zdrowia i pomyślności ;:196

p.s. a nasz Maciuś lubi ludzkie jedzenie i kiełbaską nie pogardzi, za to Monia ;:185
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Podziwiam efekty grzybobrania i jeszcze wszystko przerobione ;:63 . Widzę Lucynko że masz dużo energii ;:134 Ja dzisiaj przerobiłam jedną dynię według Twojego przepisu wcześniej zrobiłam dwa słoiki które zaniosam do klubu na degustacje, smakowała i przepis poszedł dalej ;:204 ;:108
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko
Wpadłam na chwilke do Ciebie przywitać się i pożalić u mnie znowu nieciekawie dużo stresów i nie pewnosci .
Teściowa w krytycznym stanie ,a M dalsze badania bo rtg kl piersiowej mimo leczenia bez zmian i potrzebny jest tomograf z kontrastem .
Ciągle po lekarzach i badania .
Sory że się u ciebie......
Zdrówka Wam życzę ;:196 ;:4 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

No to grzybobranie udane Lucynko...ja też właśnie wróciłam z grzybobrania ale z rynku :lol: ...mimo takiego wysypu grzybów suszone wcale nie takie tanie..świeżych też nie brakowało i ceny przystępne...
Pogoda na razie nie zachęcająca do wyjazdu na działkę ,może po obiedzie...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
No i już po 'złotej jesieni'. Dzień zaczął się gęstą mgłą, po jej ustąpieniu pokazały się chmury, które nawet na moment nie przepuściły słonecznych promieni. :(
Nie lubię takich niespodzianek. A jeszcze na najbliższe dni wieszczą mi opady deszczu. ;:222


Gosiu [Margo] - pamiętasz płockie powiedzenie z czasów, gdy Petrochemia truła: W lesie trzeba położyć się przy rurze wydechowej, nawdychać spalin, by nie zemdleć z powodu nadmiaru świeżego powietrza". ;:306 ;:306
Za życzenia serdeczne dzięki, ;:196 tego nigdy za wiele. ;:303

Ewuniu [ewarost] - ja się cieszę, że M aktualnie czuje się na tyle silny, że zdecydował się chodzić po leśnych wertepach. Spodziewałam się, że sobie dróżkami pospaceruje, a ja z koszykiem grzybów poszukam. Jestem mile zaskoczona, bo dotrzymywał mi kroku. ;:333

Marysiu [Maska] - Baw się dobrze na wyjeździe, pozdrów Gospodynię spotkania :heja i nie strać głowy, gdy zobaczysz to, co sobie wyobrażasz. ;:303
Za życzenia dziękuję i odwzajemniam. ;:196

Irenko [adamiec] - jeszcze trochę mi dawnej energii pozostało, ale tylko trochę. Coraz wolniej mi wszystko idzie, ale nie buntuję się. ;:185 Taka jest kolej rzeczy.
Cieszę się, że dyńka smakuje. :tan Mnie też.

Alicjo - witaj kochana ;:196
Bardzo Ci współczuję i nawet nie wiesz, jak bardzo Cię rozumiem. ;:108
Z czasem pewnie jakoś wszystko się ułoży, a póki co mocno Cię ściskam i życzę dużo cierpliwości, siły ducha i spokoju. ;:168 A nade wszystko życzę zdrówka Wam wszystkim. ;:167

Maryniu - moja pogoda też dzisiaj do niczego. Nawet na zakupy wybierałam się jak sójka za morze. ;:306 Ostatecznie musiałam pójść i dobrze, bo trochę się z marazmu otrząsnęłam, a po powrocie nawet okna pomyłam i firany wyprałam!!! :tan :tan


Pokażę Wam, jak się zmieniły kwiaty mojej fuksji od czerwca do dzisiaj.
Obrazek Tak kwitła do sierpnia.


Obrazek Taki kolor miały jej kwiaty we wrześniu.

A teraz przyodziała takie barwy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawiam się, z czego to wynika...
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko może to z powodu niższych temperatur. Ale idąc tym tropem to w zimie powinny być najbardziej wysycone kolorki ;:306 .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Wreszcie i Ty nazbierałaś sobie grzybów :heja Cieszy mnie to niezmiernie, urodzaj był w tym roku niesamowity, to starczyło i dla Ciebie ;:108
Już zapomniałam jakie te Wasze gołąbki są śliczne ;:oj A może to dopiero teraz urosły im takie kołnierzyki?
Lucynko, co mam teraz zrobić z rudbekiami? Będzie coś z nich w przyszłym roku, czy na wiosnę muszę siać ponownie? I czy wyrosną takie same?
Oj, ostatnio mam do Ciebie same pytania ;:224
U mnie już drugi dzień pochmurny, ale chociaż nie pada. Zawsze można sobie znaleźć powód do radości :heja Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko fuksja piękna o każdej porze, a kolor to chyba zależy od światła i temperatury... im więcej tym kolor jaśniejszy ... Niestety i u mnie już ;:3 zastrajkowało i mgła zasnuwa świat... Trzeba się przestawić, a z tym jest najgorzej ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko za późno przeczytałam o pozdrowieniach :oops: Dzień wczorajszy spędziłam bardzo miło, a jako że Marta ma serce ogromne to mam grzybki, dyńki i kwiatki w domu... a o pysznościach co zjadłam to już pisałam u siebie :D
Jechaliśmy do Kalwarii w mgle jak mleko i wracaliśmy też...oczywiście nie na całej trasie, ale podczas spacerowania po ogrodzie świeciło cudne słońce!
Przywiozłam sobie odnogę fuksji ogrodowej ale zimę spędzi w domu i mam nadzieję że przeżyje ją w dobrej kondycji :D Dobrego weekendu i niech Ci słonko poświeci ;:3 ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”