Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Mimo, że pojedynczymi, jak piszesz, kwiatkami kwitną Twoje różyczki, to jednak jest ich całkiem sporo. Moje zastrajkowały i tylko kilka ma po maksymalnie dwa kwiatki.
Zebrałam jeszcze dzisiaj trzy kwiatostany pysznogłówki i odłożyłam do suszenia. Moje jeszcze kwitną w najlepsze ;:oj
Słoneczko wreszcie nam zaświeciło, od razu skrzydła urosły u ramion :heja Oby jak najdłużej było nam dane pławić się w jego promieniach.
Dobre wieści przywiozłaś od mamy. Niepełnosprawność na pewno jest uciążliwa i przykra, najważniejsze jednak, że głowa jest sprawna. Zdrowia dla Was wszystkich, może wreszcie te wyniki dostaniecie?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Słońce, słońce i tylko słońce! Taka aura towarzyszyła mi przez cały dzień podczas działkowych zajęć. A popracowałam sobie porządnie, bo każdy mięsień i każdą kosteczkę czuję. Przynajmniej wiem, że je posiadam jeszcze.
Poobcinałam hosty, powojniki tudzież rozmaite inne rośliny, które już nie kwitną. Na jutro został mi już tylko żółwik, ponieważ zachciało mi się ogniska i nie zdążyłam dokończyć roboty. Jutro też ma być ciepło, więc nic straconego.
A ognisko płonęło pięknie. Na jutro kupię kiełbaski.

Obrazek


Beatko - podróż w miłym towarzystwie zawsze jest bardzo przyjemna!
Dziękuję za dobre słowa. ;:196

Obrazek

Obrazek


Soniu - dzisiaj tak pięknie słoneczko operowało, że nawet maleństwa same wchodziły w oczy.

Obrazek Dzwonek skupiony.

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że dynia smakowała. ;:63


Maryniu - aparat przyrósł mi do ręki i nie mam siły się z nim rozstać. ;:306
Cieszą oczy kwitnące wciąż różyczki, ale cieszą wszystkie kwitnące jeszcze roślinki.
Jutro mam mieć chmury na zmianę ze słońcem, ale ciepełko ma jeszcze trzymać. Oby! ;:333

Obrazek Firletka poszarpana.

Obrazek


Danusiu [danuta z] - Spoko, kupisz wtedy, gdy będą. A surmikwiaty będę kupować przez internet, więc zamówię więcej. ;:108
Wstaw zdjęcie swojej dalii, plisssss! ;:180
Nasionka pysznogłówki dostaniesz, ;:108 tylko się przypomnij, gdy zacznie się wymiana nasion.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kasiu [kania] - róże to pewnie wszystkim jeszcze kwitną. ;:131 One tak mają. ;:63
Ja też już tylko porządki na działce robię, :pogon ale dzisiaj odkryłam, że mam jeszcze miejsce na cebulowe. :tan Zaczęły się obniżki cen, muszę dokupić. ;:7

Obrazek Bodziszek (jakiś).

Obrazek Leycesteria już przekwitła, ale i tak jest ładna.

Obrazek Wilec.


Mariolko - jesień jest piękna, ;:63 ale pod warunkiem, że nie skąpi nam ;:3 .

Obrazek Dzwonek kropkowany.

Obrazek Anemon.

Obrazek Szarotka alpejska.


Maju - ja mam nieco inny przepis na syrop z pigwowca od Kasi100780, a z cytryny z imbirem nigdy nie robiłam. Może warto byłoby spróbować... ;:218
Trójsklepka osiąga (u mnie) wysokość ok. 50 cm, kwiatki ma drobne, ale śliczne. ;:215 Bardzo ładnie wygląda w kępie.

Obrazek Lobelia zwisająca - u mnie samosiewki rosnące w gruncie.

Obrazek Begonia stale kwitnąca. Nie mam najmniejszego pojęcia, skąd się wzięła na ścieżce pod płotkiem.

Obrazek Ketmia południowa - jedyna z samosiewu.


Basiu [apus] - cieszę się ze słoneczka, bo lubię mieć opaloną twarz, a już moja opalenizna zdążyła wybyć. Dzisiaj trochę odrobiła. ;:108
A kolorki...niech będą jak najdłużej.

Obrazek Miłek letni.

Obrazek

Obrazek Ostatni krokusik.


Iwonko1 - dzięki słoneczku aż chce się żyć, działać, zmieniać, dopracowywać... i co tam jeszcze...
Dziękuję i wzajemnie samych dobrych dni życzę. ;:167 Wyniki są i chemioterapia wznowiona wczoraj.
U mnie jeszcze sporo pąków róże mają. Jeśli taka pogoda potrwa jakiś czas, to na pewno zakwitną, np. ta biała NN:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Oj, ja już pewnie w tym roku nie złapię opalenizny. Też lubię być opalona... mówią, że nie zdrowo, ale tak zdrowo cżłowiek wygląda muśnięty słońcem.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ciesze się że miałaś udany dzień i złapałaś w obiektywie jeszcze tyle kwiatuszków ;:168 ... Ognisko super ;:333
A ;:3 daje nam jeszcze naturalną witaminę D więc warto brać jak za darmoche... ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko..każdy kwiatek teraz cieszy a u ciebie jeszcze ich sporo. ;:128 . Najważniejsze że pogoda nam dopisuje i można łapać ostatnie promyki pięknego słonka. ;:173 Oby świeciło nam jak najdłużej. Działeczkę widzę masz do zimy przygotowaną, życzę więc troszkę na koniec sezonu odpoczynku w pięknych promieniach jesiennego słonka i tych jesiennych widoków. ;:168
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, jeszcze sporo kwiecia masz na działce. Masz rację, jak słonko świeci i jest taka temperatura jak teraz to można góry przenosić...
Ja właśnie dostałam mega mocy ogrodowych, pytanie tylko na jak długo?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko pogoda faktycznie dopisuje ;:333 też staram się jak najwięcej zrobić kiedy ;:3 świeci ;:108 fajnie że znalazłaś jeszcze trochę miejsca na cebulowe, zawsze to o kilka kolorów więcej na wiosnę ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, masz jeszcze dużo kolorów na działce. Piękne te rudbekie , kwitnie ci jeszcze dzwonek . A ognisko spore. U mnie też zostalo jeszcze odrobinę do spalenia , ale to już resztek desek i trochę korzeni. Mam nadzieję że to ostatnie na długi czas, bo tyle co spaliłam w tym roku to mi na całe życie wystarczy ;:306 .
Liczę , że kiełbaska smakowała , bo szkoda takiego ognianie wykorzystać ;:224
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Prognoza pogody nie sprawdziła się ku mojej wielkiej radości! ;:138
Słońce niczym nie zakłócone wędrowało spokojnie po czystym błękicie nieba przez cały dzień, który oczywiście z ogromną przyjemnością spędziłam na działeczce. Dokończyłam dzieła zniszczenia tego, co na zimę zawsze niszczę, tzn. pościnałam resztę przekwitłych roślin, zgrabiłam i spaliłam liście orzecha włoskiego, które lecą na moją działkę z sąsiedzkiego drzewa, upiekłam nad ogniskiem i skonsumowałam kiełbaskę, zrelaksowałam się i nacieszyłam letnim ciepełkiem. A z nieba spływały na ziemię pajęczynki babiego lata.
Na jutro planujemy wyjazd do lasu. Niekoniecznie na grzyby, których może już nie być, bardziej dla relaksu.


Basiu - ja w zasadzie nie jestem 'bladą twarzą', ale opalona bardziej się sobie podobam. :D

Obrazek


Ewuniu [ewarost] - ;:cm Biorę sobie tę witaminę na zapas, bo wkrótce pewnie bardzo jej będzie brakować.

Obrazek


Zuziu111 - szczerze mówiąc, to niektórych kwiatuszków trzeba wypatrywać z nosem przy ziemi, ale każdy znaleziony cieszy niezmiernie. :tan
Dziękuję i Tobie również życzę ciepłej słonecznej jesieni. ;:167

Obrazek


Mariolko - coś nie coś jeszcze kwitnie, a głównie astry i chryzantemy.
Faktem jest, że w taką pogodę ma się ochotę żyć pełnią życia. ;:11

Obrazek


Natalko - właśnie teraz zastanawiam się, co z cebulowych wsadzić w to puste miejsce. Muszę pójść do ogrodniczego, popatrzeć, co przecenili i dopiero wtedy podjąć decyzję. ;:108

Obrazek


Iwciu - dzwonek ma tylko taki maleńki kwiatuszek, powtarza kwitnienie.
Kiełbaska oczywiście była pyszna, szczególnie że na świeżym powietrzu! ;:138

Obrazek

Przy wejściu na teren ogrodów działkowych choinka stroi się w kolorowe łańcuchy. Czyżby już na Boże Narodzenie?! ;:306

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko to miłego spacerku po lesie życzę :)
Fajne ptaszorki, kotek też.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, tak jakoś brakowało mi Twojego wątku. Zastanawiałam się dlaczego tak długo nie zaglądałam do Ciebie. I co ? Okazalo się, że Cię zgubiłam
Już jestem, nadgoniłam. czytam o dobrych i tych gorszych sprawach. Mam nadzieje, że razem z końcem roku skończą się też kłopoty ;:196
Masz jeszcze bardzo dużo kwiatów. Jestem w szoku, że kwitnie Ci firletka. U mnie kwitnie tylko wiosną.
Czy Ty przypadkiem wczoraj nie miałaś imienin? ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko zrugana powiem jasne! właśnie mnie coś dusi.
Współczuję braku wyników i bezsensownego trwania w oczekiwaniu. Piszesz że mama nie wychodzi do ogródka? bardzo jej współczuję i wiem co przeżywa skoro główka pracuje bez zarzutów! Och ta starość :wink:
Sporo kwiatków powtarza Ci kwitnienie, u mnie jedynie powojnik dzisiaj uraczył mnie jednym kwiatkiem, a tak to róże niezawodne powtarzają. Kiełbaskę upiekłaś nad ogniskiem? a z czworonogami się podzieliłaś :;230
Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej nocy ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko gołąbki jak na wystawie grzeją dziobki ;:333 Koteczka musi wszystkiego dopilnować ;:306 A choinka w jesiennych łańcuchach wygląda uroczo ... Miłej wyprawy do lasu... oczywiście zabierz aparat ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”