Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj :wit . Mam takie same odmiany trzcinników ;:108 . Jak na razie jestem z nich zadowolona ;:333 . Bardzo fajne jest to, że szybko zakwitają ;:224 . Twój ogród w całości bardzo ładnie się prezentuje . Masz taki busz ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Pulpa, nigdy bym kiedyś nie przypuszczała, że tyle zmieszczę w w swoim ogrodzie. Ale to pewnie dlatego, że miałam sporo iglaków, gdyż wydawały się najłatwiejsze w uprawie. Potem, stopniowo, usuwałam zrudziałe jałowce i odzyskiwałam zajętą przez nie przestrzeń. Inaczej też rozmieściłam rabaty i na razie jestem zadowolona. No i myślę, że jeszcze na pewno coś zmieszczę, jeśli bardzo zapragnę jakiejś rośliny. ;:108

Margo, faktycznie dawno Cię nie było, a tutaj już zaczyna jesienią pachnieć wokoło. Ten upływ czasu jest niesamowity, a gdy nam przybywa lat, staje się on wręcz niewiarygodny. Zapraszam Cię do siebie Małgosiu nieustająco, furtka stoi otworem. :)

JLG, ja myślę Asiu, że różyca w końcu rzeczywiście ustępuje. Gdy widzę rano piękną różaną rabatę, a potem w dzień mocniej przygrzeje słońce i wieczorem z róż zostają skwarki, to mam spore wątpliwości w sens ich uprawy. Albo po deszczu - fuj!
Tylko na zdjęciach wszystko wygląda tak pięknie. Przynajmniej u mnie, bo jakoś rzadko panuje idealna pogoda. :wink:
A teraz o trzcinniku. Pytanie o to, czy się rozrasta jest dla mnie zawsze podstawowe, tak jak dla Ciebie. Otóż trzcinniki są bardzo grzeczne i nie sprawiają najmniejszych kłopotów. :uszy

Gabriela, ale jak to? Czy ty Gabi nie pomyliłaś roślin? U mnie żadna dalia nie pachnie, powąchałam wszystkie kwitnące i nic. Dobrze by było, gdyby pachniały, bo to chyba ich jedyna wada (poza koniecznością przechowywania).

pelu, pompony mnie też bardzo zachwyciły. Konstrukcja kwiatu jest wspaniała. Ale nie mam ich dużo i chyba stanowią najmniejszą grupę wśród wszystkich dalii. W przyszłym roku będę się starała zasadzić ich więcej, tym bardziej że chyba nie wymagają podpór, bo mają lekkie kwiaty.

Róże zbiorowo
Obrazek

Obrazek


Graham Thomas
Obrazek[/

Sonnenwelt
[url=https://postimg.org/image/eazuc09gf/]Obrazek


Alnwick Rose
Obrazek

Sharifa Asma
Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

A ja z kolei za pomponowymi daliami nie przepadam :oops: I u siebie takich nie mam. Ale zupełnie mi nie przeszkadza, że Tobie się podobają ;:306 Dalie występują w tylu formach i kolorach, że każdy znajdzie jakąś dla siebie.
Skoro z traw polecacie trzcinniki, to na jesieni takie sobie właśnie kupię. Chciałam wprowadzić kilka traw do siebie, ale właśnie takich, żeby się nie rozłaziły. Mam już rozplenicę, ale ta strasznie się rozpycha na boki ;:oj Ale chyba ją polubię. Kupiłam dopiero w ubiegłym roku jako niedużą sadzonkę, a teraz już znacznie przybyło jej talii ;:108
Hortensje już u Ciebie zaczynają kwitnąć ;:63 , moje będą bardzo późno. Szkoda, bo to moja pierwsza miłość.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, ale masz tam jak w bajce ;:oj A wróżki rano u Ciebie latają? :wink:

Nigdy nie spotkałam pachnącej dalii. Moje się tak niesamowicie zapączkowały, że chyba wszystkie w tym samym czasie zakwitną, nie będę wiedziaa, na którą się patrzeć :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Iwonka, mnie się rozplenice podobają straszliwie, lecz niestety co któryś rok wymarzały i w końcu z żalem zrezygnowalam. Z "grzecznych" traw można jeszcze wymienić molinię i seslerię, no i niektóre miskanty chińskie, ale nie wszystkie. A w ogóle moim zdaniem trawy świetnie wyglądają właśnie z daliami, nie sądzisz?

Amanita, chyba Gabi się pomyliła z tymi pachnącymi daliami. :D U mnie teraz też już dużo daliowych pączków.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, mimo wszelkich niedogodności róże to jednak róże, pięknie się prezentują i już!
Piękne widoki ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu ładnie Ci kwitną rózyczki ;:333 Nie da się z nich zrezygnować,u mnie też po deszczu smętnie zwisają,ale i tak je kocham ;:167
Graham Tomas ma taki cieplutki kolor,no chyba znów z nim spróbuję ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj :wit . Róże zbiorowo i w pojedynkę świetnie się prezentują ;:138 . Ależ mi ciężko będzie wybrać kilka panienek na zmiany na rabacie ;:223 . Nie pomagacie tymi zdjęciami ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandzi, na chwilę byłam w zaczarowanym ogrodzie, Twoim ogrodzie. Od razu skojarzył mi się "Sen nocy letniej" i tak się rozmarzyłam, że i u mnie może kiedyś będą takie klimaty. Trzeba będzie poczekać. Róże w takiej grupie wyglądają obłędnie, nadają wesołości i radości. Ja już się nie boję rozłażących się roślin. Sadzę je w dużych doniczkach i problem mam z głowy. Zabiorą tyle terenu na ile ja im pozwoliłam :;230 Teraz będę to sprawdzała z malinami.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, nie pomyliłam się...tylko że nie chodziło mi o zapach taki wyczuwalny z daleka jak u róż, ale rozetrzyj liście, złam gałązkę, albo zetnij kwiatek i na pewno poczujesz ten zapach... daliowy zapach... ;:108
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Oj dałaś po oczach tymi różami, które niby zeszły na dalszy plan...
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Cudowna uczta dla oczy Wandziu.
A jakbym miała wybrać, która najpiękniejsza, to miałabym nie lada problem... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

kropelka, Annes77, ewelkacha, Pashmina, Gabriela, JLG, apus -dziękuję Wam bardzo, dziewczyny. Róże BYŁY ładne, ale u mnie ich czas na razie się skończył. Czekam na kwitnienie jesienne. A tymczasem cieszę się liliowcami, daliami i hortensjami, bo to właśnie ich pora.
A ponieważ pada deszcze, mogę cieszyć się tym wszystkim tylko z okien i z tarasu. Ale dobrze, niech pada, bo u mnie nigdy wody za dużo.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”