Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu żeniszkowa rabata cudna ;:215 Uwielbiam go ;:333
Graham Thomas klasyka ...może go kiedyś zaproszę? Teraz mam ochotę na Charlesa Darwina ;:224 a jest w podobnym kolorku...

Miłego dnia :wit
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu ;:196 Chyba jestem u Ciebie pierwszy raz. Ależ masz terenu, moc ogromną. Teraz tylko trzeba mieć dużo czasu, sił i pieniążków. Sympatyczne masz zwierzęta, kotek przemilusi. Też mam różę Bouquet Parfait, jest przecudna. Ścięłam bukiet i teraz rośnie krzaczek.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No byłam pewna, że pisałam już u Ciebie, chwaliłam dziwaczki i hibiskusa, chciałam się pochwalić, ze mój podobny... no ale wychodzi, ze nie wysłałam posta.
No to jeszcze raz!
Hibiskus taki kolorek jak u mnie.
Aksamitki faktycznie super bezproblemowe :)
Ogólnie, hmm- czyżby jesień?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, kolor żeniszka i przetacznika prześliczny! Piękne masz kolory w ogrodzie!! Czy możesz pokazać zdjęcie cudnych kopalnych kamieni?:)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu i ja nie mam weny do grzebania w ziemi. Chwasty wyrywam jak już zaczną wystawać ponad rośliny ozdobne. :roll:
I tak jak mówisz gdyby nie niektóre byliny, jak np jeżówki, floksy i hortensje to smutny byłby ogród o tej porze. Róże u mnie kwitną co noektóre ale słabo i ogólnie noe widać tego kwiecia.
Cudowny twój biały hibiskus.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Aniu anabuko1, jakbyś chciała nasionka dziwaczka, to będę zbierać lada chwilka...

Lucynko, takie niebieskie drzewko, to musi pięknie wyglądać... ;:167 ja swojego tnę tylko górą, oczywiście wiosną, ale może tego większego trochę przetrzebię, bo gęstwina się zrobiła i wtedy wyślę Ci patyczki? Bo nie wiem czy one to jakieś nasiona zawiązują? Będę oglądać i mam nadzieję że coś będzie :)

Seba, ogólnie tak, ale smakowo to jestem zawiedziona... średnio smaczne są, tzn. sakiewki, malinowe i koktajlowe ok, ale pozostałe... no cóż... szału ni ma...
Te swoje hibiskusy kupiłam jako małe badylki i całkiem szybko rosną... :)

Dorotko - korzo_m , powiem Ci, że Cynamon buszuje mocno. Rozrabiaka z niego wielki.
Nie wiem jakie odmiany, ten sakiewkowy kupowałam jako Krzeszowicki, ale nie wiem czy to dlatego, że jego korzenie tam sięgają, czy producent kupił tam nasiona? ;:209

Marysiu, pozbieram, pozbieram... I różę spróbuję przypatyczkować :) pewnie za kilka dni trzeba będzie przekwitłe bukieciki przyciąć.
Czy do wiciokrzewu, to pęd może być tegoroczny, czy lepiej przysypać jakiś starszy?
Ja też się cieszę, że Cię poznałam i zobaczyłam taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaką różnorodność rośli w Twoim pięknym ogrodzie! ;:196

Dorotko - dorotka350 pomidory uwielbiam, ale te moje takie średnie, najsmaczniejsze koktajlowe, najgorsze te, które kupiłam pod nazwą holenderskie ;:185 Ogólnie nie są złe, ale jestem ciut zawiedziona nimi (smakiem)...

Ewuniu - ewka36jj, jest u mnie taka do pół uda (te trzy pędy z kwiatem), jest jeszcze jeden pęd, który się buduje dopiero, jest niższy, ale czuję, że ma potencjał.

Soniu, oj deszcz cieszy bardzo... ale pomimo tego, że padało od popołudnia sobotniego (z przerwami oczywiście, ale niedziela cały czas i kawał poniedziałku) , to wykopywałam aksamitki i ziemia nie jest mocno nasączona, tylko po wierzchu...
U mnie tradycyjnie dziwaczki kolosy, ale w przyszłym roku muszę je z jednego miejsca wyautować, bo mi duszą inne rośliny. ;:209

Ewelinko, dawno mnie deszcz tak nie cieszył, baaa... nawet mógłby jeszcze dzisiaj popadać, bo wcale nie czuć że ziemia namokła. Hibiskus wyjątkowo się rozkwił w tym roku, chyba dobrze go dokarmiłam.


Beatko, dziewanny jeszcze raz kwitną??? Widocznie im bardzo dobrze u Ciebie!!!

Ewuniu - ewarost
jest troszkę tych kwiatów jednego dnia, chyba też tygrysówka tak ma, ale masz rację, że obfitość kwiatów jest duża i to wynagradza szybkie przekwitanie ;:333

Mariola, a może ten rok jest dobrym dla naszych hibiskusów?!
Jesień... widzę już nad lasami mgły rankiem, takie jesienne... no cóż...


Małgosiu, dziękuję bardzo za miłe słowa ;:196 Oj chorują strasznie w tym roku, nawet te, które wydawały mi się w ubiegłym roku zdrowe, w tym niestety... baaa... powiem nawet, że dosłownie kilka jest zdrowych ;:219
Bardzo chętnie odkupię od Ciebie jakiś smacznych pomidorkowych nasion, moje nie są tragiczne jakieś, ale nie jest to co bym chciała... ;:224

Tolinko, oj baaardzo mnie deszcz cieszy! Już tak mi wszystko wypiekło się, że aż szkoda słów...
Charlotte fajna, w ogóle ,to podobają mi angielki... ;:167 Graham całkiem sobie radzi, mam nadzieję, że w przyszłym roku podrośnie bardziej :)


Aniu, Charles Darwin? Wolę nie oglądać... ;:306 Bo znowu się skuszę, a obiecałam sobie że póki nie będzie ogrodzenia, nie kupuję krzewów, róż, drzewek i innych takich badylków ;:306


Ewuniu - Pashmina witaj w moich skromnych progach ;:196 Zwierzyniec gonitwy urządza po domu... jak jedno się uspokoi to za chwilkę drugie zaczyna i tak gonią się. Takie wesołe chuligany :)
Bouquet Parfait rewelacyjna! To naprawdę bukiety. Długo ją masz u siebie? Ciekawi mnie jak zimowaniem u niej...

Aniu aneczka1979 ja taka ciut zniechęcona jestem, chociaż liczę, że siły mi przyjdą i w weekend coś zrobię, bo robi się na rabatach beznadziejnie - taki busz i bałagan. U mnie też mało róż, może teraz po tych deszczach dostaną trochę energii witalnej i rozkwitną.


Asiu, nie mam aktualnych zdjęć , ale cyknę kawałek skalniaka, to zobaczysz tam troszkę moich amonitów i w ogóle kamiorów. Bo pole me w kamieniu stoi ;:306

To wiosenne zdjęcie:

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu - prawdziwy kolekcjoner z Ciebie skamieniałości. To autentyki?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ależ ty Basiu kusisz tymi amonitami ;:224
W pięknym miejscu przyszło ci zamieszkać :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu skalniaczek pięknie się prezentuje skałki z odciskami amonitów takie dostojne ... u mnie kamieni jak na lekarstwo, o skałkach nie wspomnę :oops: dlatego ja mam gruzownik a nie skalniak ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ewuniu - ewka36jj , oczywiście... to moje kapaliny. Moja działka obfitowała/obfituje w amonity, zresztą do tej pory gdybym wzruszyć ziemię to na pewno się znajdzie...

Andrzejku, cała Polska nasza piękna jest. Mieszkanie w tym miejscu co ja to też trudna ziemia, ale i kryje niespodzianki ;:333 Jura :)

Ewuniu - ewarost ale pewnie masz dobrą ziemię, moja niestety taką nie jest... a kamyków, już nie zbieram z rabat, to to daremny trud i tak po deszczu wychodzi taka sama ilość ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu kamienie urodziwe, ale łatwo na takiej ziemi się nie uprawia ogrodu. ;:108 U mnie pełno zwykłych małych otoczaków, nawet sąsiedni fragment wsi, nazywa się Kamionka. :) Dopiero w piątek będę zaglądać, czy moja ziemia głęboko podlana. Spokojnych dni. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Kamienie w ogrodzie też bardzo lubię ale niewiele ich mam...lubię rośliny w ich towarzystwie... ;:138
Ochłodzenie już się znudziło ;:oj ...ale idą upały przejściowe podobno... ;:131
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

apus pisze: Bardzo chętnie odkupię od Ciebie jakiś smacznych pomidorkowych nasion, moje nie są tragiczne jakieś, ale nie jest to co bym chciała... ;:224
Obrazek Takie numery to nie ze mną. Albo dasz się obdarować albo nici z nasionek Obrazek

Fajnie tak w czasie plewienia wpaść na amonita ;:215 U mnie w wapieniu zatopione głównie krzemienie ale i amonitów kilka było. Odłożyłam sobie na specjalną kupkę ale któregoś dnia przyjeżdżam, a kupki nie ma. Pytam taty, gdzie podziały się te kamienie a on beztrosko mi mówi, że przecież trzeba było podjazd czymś utwardzić ;:223
Ech.... mężczyzna w ogrodzie to największe zagrożenie jego istnienia ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”