Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ależ ty Basiu kusisz tymi amonitami ;:224
W pięknym miejscu przyszło ci zamieszkać :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu skalniaczek pięknie się prezentuje skałki z odciskami amonitów takie dostojne ... u mnie kamieni jak na lekarstwo, o skałkach nie wspomnę :oops: dlatego ja mam gruzownik a nie skalniak ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Ewuniu - ewka36jj , oczywiście... to moje kapaliny. Moja działka obfitowała/obfituje w amonity, zresztą do tej pory gdybym wzruszyć ziemię to na pewno się znajdzie...

Andrzejku, cała Polska nasza piękna jest. Mieszkanie w tym miejscu co ja to też trudna ziemia, ale i kryje niespodzianki ;:333 Jura :)

Ewuniu - ewarost ale pewnie masz dobrą ziemię, moja niestety taką nie jest... a kamyków, już nie zbieram z rabat, to to daremny trud i tak po deszczu wychodzi taka sama ilość ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu kamienie urodziwe, ale łatwo na takiej ziemi się nie uprawia ogrodu. ;:108 U mnie pełno zwykłych małych otoczaków, nawet sąsiedni fragment wsi, nazywa się Kamionka. :) Dopiero w piątek będę zaglądać, czy moja ziemia głęboko podlana. Spokojnych dni. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Kamienie w ogrodzie też bardzo lubię ale niewiele ich mam...lubię rośliny w ich towarzystwie... ;:138
Ochłodzenie już się znudziło ;:oj ...ale idą upały przejściowe podobno... ;:131
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

apus pisze: Bardzo chętnie odkupię od Ciebie jakiś smacznych pomidorkowych nasion, moje nie są tragiczne jakieś, ale nie jest to co bym chciała... ;:224
Obrazek Takie numery to nie ze mną. Albo dasz się obdarować albo nici z nasionek Obrazek

Fajnie tak w czasie plewienia wpaść na amonita ;:215 U mnie w wapieniu zatopione głównie krzemienie ale i amonitów kilka było. Odłożyłam sobie na specjalną kupkę ale któregoś dnia przyjeżdżam, a kupki nie ma. Pytam taty, gdzie podziały się te kamienie a on beztrosko mi mówi, że przecież trzeba było podjazd czymś utwardzić ;:223
Ech.... mężczyzna w ogrodzie to największe zagrożenie jego istnienia ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu mogę Cię tylko pocieszyć ,że i u mnie pojawiła sie plamistość po deszczach jednak nie jest tragicznie ujdzie w tloku :wink: .Jednak róże jakby odżyły i widać sporo paków a także kwiatów. Bardzo się z tego cieszę ,lecz to nie to samo co w ubiegłym roku lecz lubi się to co się ma nie ma innej opcji ,więc nie narzekam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu kiedyś się zakradnę do Ciebie i zwędzę Ci te kamienie ;:306 bo takich cudów to u mnie nie ma ;:oj Mam jedynie krzemienie i znajduję nawet jakieś wyciosane ostrza :D
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Oj pamiętam to zdjęcie kamieni z wiosny chyba, ale zazdroszczę Ci takich cudów natury ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Marysiu, a Ty myślisz, że czego szukałam w tych Waszych okolicach - kamieni Basi ;:306
Zobaczymy której się uda szybciej ;:306
Są prześliczne, ma farta dziewczyna!
x-ja-a

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No właśnie, ogród na chwilę zszedł na dalszy plan, bo pokazałaś amonity. No ale jak tu nie zastygnąć w zdumieniu jak tu taka historia ziemi namacalnie nam się trafia ;:oj Gdyby nie to forum, nie miałabym pojęcia, że takie cuda można tak po prostu znaleźć w naszej pięknej Polsce ;:167
Ja wykopałam kiedyś starą łyżkę. Ale nie z epoki brązu. To moja stara łyżka, którą widocznie któreś dziecko zgubiło w ogrodzie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

No, tak nie tylko rośliny i kwiaty można podziwiać,ale i kamienienie.
Ja tez je lubię. mam sporo.Ale takich amonitów nie mam :(
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Soniu, oj tak... łatwo nie jest. Nie wszystkie rośliny też w mojej ziemi dobrze się czuja, kwasolubne na przykład ciężko mają.

Maryniu, bardzo duże wahania temperatur - w jeden dzień 38 stopni, a drugi 12... nie lubię tego, bo bardzo marznę przy takich spadkach, jednak jak temperatura schodzi powoli, to przyzwyczajamy się

Małgosiu, z wielką radością przyjmę! ;:196
U mnie już nauczyli się, że jak leży amonit, to ma być odłożony na skalniak... ale one też po czasie rozpuszczają się, albo zmieniają kolor (lekko pokrywają się taką patyną).

Jadziu, u mnie też po deszczach ciut lepiej, wczoraj wieczorem zrobiłam oprysk na grzyby moim różom, wiem, że to już późno, ale może trochę je podreperuję...
Tegoroczne anomalie pogodowe nie służą naszym ogrodom, ale cóż... tak jak piszesz, jak się nie ma co się lubi... ;:333

Marysiu, każdy kamień policzony, więc nie będzie łatwo ;:306 Żartuję, ale i dla Ciebie coś ze ślimaczkiem się znajdzie ;:215

Iwonko, wiosną robiłam drobny lifting części skalniaka, wtedy też amonity wyeksponowałam bardziej, kolejna część czeka do wiosny... no chyba, że listopad nas po rozpieszcza temperaturą, bo podziałam trochę (musi być po wegetacji, żebym mogła plątaninę korzeni perzów i innych chwastów wyrwać)


Beatko, i tak powstały ruiny zamku w Rabsztynie, każdy w okolicy bliższej, lub dalszej chciał mieć skalniak ;:306
...no i wydało się... ;:218 ;:306

Jagno,
czasami możemy naprawdę niesamowite rzeczy wyszukać w ziemi, ona kryje ich wiele w sobie... I masz rację Polska jest piękna i taka różnorodna! ;:167

Aniu, ziemia jurajska obfituje w skamieniałości. Ale jak mawia poeta, są plusy dodatnie i plusy ujemne tego stanu rzeczy... ;:333

Wczoraj powalczyłam trochę z chwastami, kilka wiader poszło, ale to i tak kropla w morzu potrzeb... one jednak rosną w każdych warunkach, a jak ostatnim czasu dostały wody, to dopiero odżyły...
Na szczęście oprócz nich cały ogród nabrał kolorów.

Stwierdzam, że zwykłe, pospolite rudbekie są warte zaproszenia do ogrodu, kwitną bez względu na pogodę i do samej zimy:

Obrazek

I najlepszy efekt dają posadzone w dużej kępie...
Obrazek

Hortensje zmieniają kolory...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże też gdzieniegdzie....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”