Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu właśnie tak jest, że te groźne chmury genialnie wychodzą na zdjęciach ;:108 . Mówisz, że lazur Cię męczy ;:306 ?? No tak, ja też jak na razie mam go dosyć :wink: . Na pewno zatęsknię ale póki co niebo usłane chmurami bardzo mnie cieszy ;:138 . Twój kosz z pomidorami bardzo smakowicie wygląda ;:224 . Alionushke mam od jesieni ale kwitła mi tylko jednym kwiatem ;:173 . Ma bardzo ciekawe kwiaty ;:108 . Pozdrawiam i spokojnego wieczorku życzę :wit .
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

:wit
Marysiu, widać, że na spotkaniu świetnie się bawiłyście ;:138
Ta pierwsza fotka chmur - to o zgrozo ;:oj
Pomidorków niezła ilość, pewnie będą przetwory na zimę.
A takie tam - biały kwiatuszek, to jest tytoń ozdobny?
Mojego eMa męczę, aby winogrono na działce posadzić ;:17 ciekawe czy się uda
Przyjemności ;:3
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu spotkanko ;:333
Pomidorków moc ja swoje te co bezpośrednio w gruncie zerwałam bo nie chcą dojrzewać .Kapustę ma ,ale w środku pustawe wyczytałam ,ze jak jest temperatura powietrza powyżej 30st to kapusta nie zawiązuje główek ;:202 no i ślimaki też nam ją podziurawiły jak sito .
Śliczne kwiaty wiele rarytasków masz w szaliczku :D
;:196 pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ale pomidorowe zbiory ;:oj
I winogron się szykuje...
Tylko lata żal...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

O właśnie Marysiu miałam pochwalić winogronka i zapomniałam ;:333
Nam niektóre zmarzły w maju ,a chciałam pobrać sadzonki to mi M nie pozwolił bo młode ,a teraz nima ,W ubiegłum roku owocowały i były pyszne .Czekam na owoce tego co przywieźliśmy od teściowej na szczęście te nie zmarzły .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu
Pomidorki piękne, brawo ;:63
Ze szklarni :?:
Róża to chyba Królowa Elżbieta 8-)
Mieczyk przepiękny :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

To rozumniem.
I ciebie pięknie i smacznie.
pomidorki pierwsza klasa!!
Hibiskus piękny i duży.
Może bylinowy wszesniej zakwitnie. Moje tuż, tuż.
Róże ,liliowce piękne.
I ta hortka.faktycznie piękna, taka koronkowa.
Lato bogate i w kwiaty i zbiory warzywne ,czy też dojrzewajacych winogron.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Hibiskusy duże , ładne i wielkie krzewy. Ja ostatnio przycinam wiosną hibiskusy, zagęszczają się i ładnie kwitną :) A tam zauważyłam czerwonego floksa chyba -każdy widzi co chce ;:306
U mnie Gizelki rosną , będzie pociecha :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ten kosz pomidorów wygląda jak marzenie. ;:173
Dzięki, że napisałaś o tym curry z bananami i podałaś link do przepisu, uwielbiam porządnie zrobione domowe curry, zdrowe i pełne smaku. ;:137 Mniam!
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, miską się nie przejmuj... na pewno zauważyłaś, że to porcelany rodowe, ale dam radę bez nich ;:306 Mam takich jeszcze kilka :;230 Kiedyś przy okazji odbiorę ;:333
Ja wczoraj ogarnęłam troszkę pomidorów, ale do bieżącej konsumpcji... :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu Ja nie wiem gdzie Ty takie niebo chowasz przed gośćmi ale mam nadzieję, że kolejnym razem i nam będzie dane oglądać takie widoki ;:215
Winogrona pierwsza klasa ;:138
Na jutro zamówiona piękna ale nie upalna pogoda więc życzę Ci znikających chwastów i moc energii ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam serdecznie!

W chłodny i słoneczny poranek, ale mam nadzieję na ładny i ciepły dzień. Wczoraj solidnie popracowałam, bo miałam kilka roślin do posadzenia. Dostałam przesyłkę zieloną od Lucynki, ostatnie zakupy i likwidacja jednej grządki tymczasowej, bo w jej miejsce będzie wiata na doniczki i tam też jest kompostownik, który też mam zamiar uporządkować przy pomocy pana który będzie składał wiatę. To prace na najbliższy miesiąc Obrazek

Małgosiu Alionushkę mam od jesieni czyli pierwszy sezon i na razie mieści się na podpórce lidlowkiej. Wręcz przeciwnie jestem z niej zadowolona, bo jest taka kompaktowa... ale nie wiem co będzie dalej ;:oj Po dwóch stronach ścieżki mam powojniki i na wiosnę ustawię konkretniejszą pergolę żeby się zatknęły. Spodobała mi się, bo kwitnie od wczesnej wiosny cały czas.

Jagodo czytam u Ciebie optymistyczne posty Obrazek Wręcz odczuwam, że wraz ze zmianą pogody wstąpił w Ciebie duch zmian w ogrodzie i to takich radykalnych ;:oj
Nasze spotkania w pewnym momencie przypominały spotkania forum kulinarnego, tym bardziej że spotkania często trwają wiele godzin i nawet deszcz nam nie przeszkadza! Pozdrawiam i życzę powodzenia w zmianach Obrazek


Lucynko ja tez czekam, bo wiesz kwitnie teraz a wykopuję późną jesienią i nie wiem czy dobrze zlokalizowałam roślinę Obrazek Dobrego dnia dla Was Obrazek

Ewelinko męczy mnie jednolicie piękne niebo, ale ciepło to lubię Obrazek Jednak kłębiące się chmury to wspaniały obiekt do fotografowania! Pomidory idą jak burza i siedzę głównie w kuchni susząc, gotując i przecierając to dobro, żeby zimą smakować lato. Alionushkę mamy tyle samo, bo moja też od jesieni ale od wiosny obsypana kwiatkami. Nie wyrosła wysoko za to zdobi kolorem cały czas. Dziękuję Ewelinko i życzę przyjemnego dnia :wit

Ewuniu spotkania są dużą radością dla nas bo poznajemy coraz więcej wirtualnych ogrodników, a są to przesympatyczni ludzie ;:4 Niebo groźne a którego nic nie wynikło :lol: Pomidorki suszę i przecieram bo te dwie formy cieszą się powodzeniem. Tak! biały kwiatuszek to tytoń który nie wyrósł na grządkach i nawet kupiona sadzonka wyschła, ale wysiał się i bujnie rośnie na kurzeńcu ;:306 Winorośli u nas jest dużo różnych od takiej co stanowi osłonę tarasu do winnicy M. Koniecznie namów M do jej posadzenia. Ściskam Obrazek

Alu spotkania to sympatyczny akcent FO! Ja też zauważałam że pomidory w gruncie wolniej dojrzewają, ale lekko zapalone zerwane i ułożone na parapecie dojrzewają błyskawicznie Obrazek Kapustę mam w tunelu i tam wleciał bielinek i wiadomo co robi! Nazbierałam trochę tych roślin i dalej zbieram na wszystkie sposoby! Pozdrawiam Obrazek
p.s. jeżeli winogrona owocowały to są porządnie ukorzenione i na pewno odbiją! poszukaj pędów i absolutnie nie wykopuj,

Mariolko masz rację lata żal, ale coś za coś. Musimy mieć też czas na odpoczynek i plany!

Agnieszko pomidory z tunelu, ale z gruntu już też zrywam zapalone i dojrzewają w domu. W polu czyha na nie i szpak i ślimak ;:306 Na pewno jest to róża z ukorzenianych patyczków i nie jestem pewna czy to ona, bo mam oryginał. Według mnie QE ma mniej płatków Obrazek
...i od kogo ten mieczyk? no od kogo ;:196 Wszystkie od Ciebie mają kłosy, a nowe od Starkla tylko liście...pewnie zakwitną w październiku ;:306


Aniu niestety coraz mniej kwiatów kwitnie ale róże powtarzają już kwitnienie i niedługo zakwitną michałki i chryzantemy i tak już będzie do końca Obrazek Zbiory w tym roku kiepskie, bo nie ma prawie owoców z drzew, z warzywami też kiepsko jedynie pomidory, trochę papryki, ale dopiero dojrzewa i na szczęście kupiłam dobre sadzonki cukini ;:215 Zabrałam też trochę czosnku i koper się rozsiał ;:224 Winogrona mam nadzieję że też zdążą dojrzeć ;:215

Karolino ja też tnę hibiskusy wiosną i to dość radykalnie, bo rosną w cieniu i próbują w górę do światła ;:306
Floksów to ja mam sporo i trzeba dobrze się przyjrzeć żeby ujrzeć różnice. Mam nadzieję, że i z mojej G. będzie coś! ;:168

Dario mam nadzieję, że skoro czekasz to też spróbujesz własnych pomidorów Obrazek To przepis z okres ciemnej komuny z jakiejś gazety, a gotuję go od okresu panieńskiego...więc wiesz jak dawno!


Basiu nie przejmuję się a jedynie przypominam, bo trzeba strzec rodowe zastawy ;:168 Koniecznie przyjedź bo nic nie ukopałaś w moim ogrodzie! Czyli już też smakujesz swoje pomidorki!

Małgosiu patrzysz pod nogi żeby nie zadeptać roślinek, bo rosną wszędzie i dlatego w niebo nie patrzysz ObrazekNie wiem kiedy planować nasze spotkania, bo zawsze jak nie burza to leje jak z cebra ;:223
Za dwa trzy lata zrobię Ci sadzonki i osłonisz sobie taras tymi winogronami Obrazek bo rosną jak szalone!
Dziękuję za życzenia szczególnie tą część ze znikającymi chwastami Obrazek

Zrobiłam rankiem parę zdjęć!

kwitnie u mnie pierwszy raz rozchodnik okazały niski!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wysyp dziewanny omszonej!

Obrazek

Obrazek

Trzymajcie się cieplutko!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

U mnie tez z owocami z drzew to kiepskie
Wwarzywach to średnio. Pomidorki są w tym roku P uekne6.cukinie i dynie mam z własnych siewow. I ładnie rosną i sporo ich jest.
Oj Marysiu nie narzekaj ,masz całkiem sporo kwitnien
Piękne róże; rozchilodniki.
Hmm szałwia omszona. Chyba jej nie znam :cry:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”