Wiejski po przejściach cz.36

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!

Janku dziękuję, ze próbujesz rozpoznać odmianę dzwonka ;:180 Przejrzałam w necie Dz. Makaszwilego i mam trochę wątpliwości... ale kto wie :D Myślałam o 'Ivory Bells', ale też mój nie do końca taki. Mój dzwonek charakteryzuje taka jakby ostra linia kwiatków i liście jakby podobne do pokrzywowych. Mój dzwonek późno rozpoczął kwitnienie, bo nie pamiętam dokładnie ale chyba we wrześniu...no może koniec sierpnia? Jednak to nie jest miarodajne, bo roślina jest młoda i kwitnie u mnie pierwszy raz.
Zrobiłam trochę dokładniejsze zdjęcia... trochę, bo robione kompaktem to nie takie wyraźne


Obrazek

Obrazek

Obrazek

to ogólne zdjęcie rośliny, trochę zmaltretowanej przez długotrwałe deszcze. Jak nie pada dłużej kwiaty wyglądają zdrowo i są nie czysto białe tylko lekko kremowe.

Obrazek

Małgosiu ten rok nie sprzyja spotkaniom więc mamy zaległości w wątkach i w kontaktach, ale myślami jestem przy Tobie często ;:4 Nawet z Martą o Tobie rozmawiałam :D Ja też przeżywam jakieś wycofanie i nawet mimo planów w ogrodzie nie pracuje za dużo...czas mi jakoś ucieka bezproduktywnie.
Mamy szczęście że chociaż pogoda sprzyja nastrojom, ale nie przyspiesza działania...jedynie chyba mamy ochotę wyciągnąć się w tym słońcu jak koty ;:306
Trawę posadziłam rzeczywiście w donicy, ale tydzień temu to zmienię jej warunki ;:224 Mączniak na szczęście jest mi obcy ...no nie całkiem, ale jak już kiedyś pisałam mści się głównie na podstawowej odmianie dąbrówek i na jedynym różaneczniku o tej porze ;:306.
Z tym licznikiem bywa różnie czasem zapitalał o 100 numerów na dzień a czasem jakby go ktoś zatrzymał na dłużej, a nawet cofał. Cieszę się, że odpoczniesz i pooddychasz innym powietrzem... innymi wydarzeniami ;:4
Utulam Ciebie i Berbecia mocno całując ObrazekObrazek

Agnieszko dzisiaj rano znowu lampa czerwona oświetliła dzień :D Chyba zbyt leniwa jestem na wysyłanie zdjęć, na odpowiednie przygotowanie.Dużo zdjęć zniszczyłam zmniejszając rozmiar dla FO a rozdzielczość w konkursach jest ważna.
Westerland w lecie tak nie pachniała jak w jesiennym słońcu ;:224 i nawet lepiej teraz kwitnie ...niestety też na długich pędach. Jak to dobrze że mamy ogrodowe wersje chryzantem i tyle odmian marcinków ;:333
Jak mnie cieszy, że masz kawałek w sumie dalekiego ogrodu u siebie...i jak też mam ;:196


2 pierwsze zdjęcia to ta sama chryzantema, tym samym aparatem i w tym samym czasie ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

ta niestety w naturze ma zupełnie inny kolor, jest śliczna!
Obrazek



Obrazek


na tego nieudacznika kładziemy kreskę!


Obrazek

za to chwalimy się różami :D
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i szczególne względy mam dla maleństwa
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Dobrego dnia!
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu, Ty masz maleństwa pod szczególną opieką, a ja wolę ich nie tykać... bardzo nie lubię takich miniaturek roślin, najczęściej "dziabnę" je przypadkiem... Lubię wyraziste, spore rośliny, które widać z daleka, i jeszcze najlepiej, żeby były zupełnie bezobsługowe. Właśnie tak sobie teraz dumam porządkując mój "skalniak" z perzu... ileż ja tu stówek wsadziłam na te wszystkie skalniaczki, miniaturki przeróżne rozchodniki, płożące poduchy, lewizje, dzwoneczki... a i tak, po latach niemal wszystkie miniatury zadusił perz do spółki z dziadowskim rozchodnikiem gęsim, który kiedyś sama wsadziłam na skalniak, i jeszcze w ilości dwóch sztuk, a żeby goryczy było mało zapłaciłam za to dziadostwo! Skutki zwalczam do dziś!!!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Przepiękne zdjęcia zachodzącego słońca ;:63 Nie ma to jak marcinki i chryzantemy jesienią. Masz śliczne marcinki, zwłaszcza taki lekko fiolet. No i cudne chryzantemy.
Ja przynoszę z cmentarza, przechowuję w piwnicy i wiosną sadzę . Przynajmniej jeden rok pięknie kwitną :) a pigwę i pigwowca rozdaję ;:306 pozdrawiam :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Znowu Marysiu :wit twoje nieba są rewelacyjne ;:63
Dzięki Tym marcinkom i pięknym chryzantemom jest w ogrodzie jeszcze dużo kolorów i ;:215
Aowadow. ;:215
A ty Marysiu zgromadzilas tak dużo odmian i marcinkow I slicznych chryzantem.
Bogactwo jesieni masz duzeee. ;:108
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maska pisze:...jedynie chyba mamy ochotę wyciągnąć się w tym słońcu jak koty

Marysiu,
jakże słuszne stwierdzenie!
Moje koty też uważają, że w słońcu należy się wyciągać i wcale nie ubolewają, że dzień mija, a one za mało zrobiły.... Możemy tylko pozazdrościć im luzu.

Obrazek

To już jedne z ostatnich takich pięknych dni. Rozkoszujmy się nimi, na robotę przyjdzie czas.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Bylam podziwiam.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu nie tłumacz mniejszej obecności na forum, oczka trzeba szanować, a jednak ekran komputera nawet z najlepszymi zabezpieczeniami męczy oczy. ;:168
tez ostatnio zaczęłam ograniczać czas przy ekranie, w pracy się nie da, więc w domku rzadko zasiadam ;:174
Astry cudne, ale podziwiam ostatnie róże moje ominęły w większości drugie kwitnienie ,zresztą po deszczowym lecie są już łyse bo choroby zjadły liście :? a Xawery dokończył dzieła.
Zachód słoneczka jak zawsze piękny ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Ogród jeszcze pełen kwiatów. Saxifraga fortunei - 'Cheap Confections' śliczny ma kwiatuszek. ;:333
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Witam!
Rano przywitała mnie jesienna mgła :wink: ale liczę na to że zaraz opadnie, bo przede mną droga i miła wizyta w ulubionym kalwaryjskim ogrodzie! ;:162

Mariolko ja nie dziabię tylko skubie chwasty, a takie miniaturki szczególnie cieszą moje oczy. Lubie pochylać się nad grządkami żeby dojrzeć, podziwiać, szukać ;:306 Skalniak też skubię regularnie, bo nie da się inaczej. Po pierwszym na który zostałam namówiona założyłam kolejne dwa i sadzę swoje maleństwa :lol:

Karolino jakoś w mojej rodzinie i stronach mówiło się nie przynoś nic z cmentarza no i nawet doniczki nie przynoszę, a miałam starszą koleżankę, która w takie chryzantemowe doniczki sadziła wszystkie tulipany.
Cieszmy się jeszcze kolorami bo potem pół roku czekania przed nami :D

Aniu niebo nad Polską i wielu krajami zaczerwieniło się bogato i musiałam to sfotografować, a takie zjawisko trwało niedługo więc tylko łapałam chwilę.
Kiedyś nasz piesek przekopał sporą rabatę astrów i jak to opisałam z całej Polski przybyły do mnie różne śliczne odmiany ;:167

Lisico znowu prześliczne zdjęcie! patrząc na nie gęba się śmieje i chce się rzec...te to umieją odpoczywać ;:306 Dzikuski z mojego ogrodu. mimo że rodzeństwo chodzą już własnymi drogami i rzadko leniuchują, a częściej polują. Niestety często ozdabiają mi schodki ;:306

Misiu mam nadzieję, że słońce doszło do Ciebie ;:3

Julciu widzisz tylko, że ja to lubię! lubię wieczory przed ekranikiem...oglądać, czytać, komunikować się z Wami chociaż tak! w tu raptem nie dość że zużycie oczu (urzędniczka przed komputerem) to i hobby wybrałam oparte na komputerze. I co wieczór prowadzę wewnętrzna walkę ze sobą tak samo jak i nad nie skopaną grządką ;:223 Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Marysiu "pełen" to trochę za dużo ale coś jeszcze kwitnie i to cieszy :D TO nowości i szczególnie cieszę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastawiam moje podopieczne, pakuję kwiatki i fiuuu do innego ogrodu!

Dobrego piątku!
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Marysiu Michałki moje też kwitną jak u ciebie, nawet ten od ciebie malutki bordowy ;:168 Ale chryzantemy to masz śliczne zwłaszcza te drobniutkie ;:333 Drób szczęśliwy i zadbany ... to i gospodyni ma prawo do wypoczynku ... Miłego spotkania i pozdrów M... najlepsza grzybiarkę tego sezonu ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Śliczna jest ta skalnica 'Fotrune'a', ;:63 Marusiu.
Czytałam trochę na temat przyczyny czerwonego zabarwienia nieba. U mnie to zjawisko nie było widoczne. Jedynie słońce przypominało niemal bordowy lampion. ;:108 Bardzo ładnie zamknęłaś to zjawisko w obiektywie i uwieczniłaś na zdjęciach. ;:138

Kurecki i kaczuchy - jak widać - mają się świetnie! ;:215 Widać, że dobrze im u Ciebie. ;:63 ;:63

Bawcie się dobrze :tan :tan w doborowym forumowym towarzystwie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Maryś miałam kiedyś taki podobny dzwonek czosnaczkolistny. Niestety chciałam się podzielić z koleżanka i mi padł...trochę szkoda bo był śliczny ale cóż najważniejsze, że ktoś się ucieszył. A czy Ty wiesz, że pięknotka ta, którą spisałam na straty (po zimie) ma nowe gałązki i jednak żyje :!: :!: :!: Tak się cieszę bo być może będziesz miała drugą na wiosnę (odpukać). :D
Ostatnio odkryłam, że ktoś w pobliżu ma Silki....czy to przypadek ;:oj.Kto wie co się zdarzy na wiosnę. :wink:

:wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski po przejściach cz.36

Post »

Chryzantema pod białym dzwonkiem Post z wczoraj), bardzo przypomina moją, kupiłam ją jako odmianę Czechorowski. Miło pooglądać drób (czy on jest tylko ozdobny a może i użytkowy?) Chyba raz w życiu jadłam kaczkę i pamiętam że była dobra :) Kolorowo u Ciebie :) to lubię.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”