Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Olu bardzo spodobał mi się ten tulipan więc wzięłam od razu kilka paczek :lol: . Mam nadzieję, że będę zadowolona z tej odmiany. Purple Pion już wiosną wypatrzyłam u Aneczki więc musiałam go mieć ;:224 . Trudno się oprzeć ;:306 .


Małgosiu tak, cały ten teren od drogi, która być może w przyszłym roku zostanie wylana asfaltem jest nasz . Nierówności o których mówią nie da się wykorzystać ;:185 . Pas drzew jest wyżej a boki działki są niżej w stosunku do drogi. Trzeba to wyrównać żeby droga nie była wyżej niż działka. Poza tym przy siatce jest taki garb i trzeba go zebrać. Nie umiem Ci tego wyjaśnić ale może pokażę to kiedyś na zdjęciach . W jednym miejscu moglibyśmy zrobić skarpę i zniwelować różnicę poziomów ale mój eM myśli coś o oczku wodnym na takim lekkim podwyższeniu ;:131 . Zobaczymy co nam z tego wszystkiego wyjdzie. Wiosną okaże się co możemy wykombinować na tym terenie . Mój eM był na tym weekendzie w domu ;:306 , także długo na Niego nie czekałam. W przyszłym tygodniu chyba nie zjedzie więc planuję odwiedzić rodzinkę. Szkoda, że Twój Mąż jest w rozjazdach tak raczej na dłużej . Mój to raz na jakiś czas ma takie poligony więc da się przeżyć. Pozdrawiam :wit .


Moniko bardzo dziękuję ;:168 .Mając dom zawsze są wydatki i zawsze jest coś do zrobienia . Jak nie dach to elewacja, ogrodzenie itd. Wszystko kosztuje ale powoli idziemy do przodu ;:108 .Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że w mieszkaniu już dawno miałabym zrobione wszystko na błysk :wink: . W każdym razie w mieszkaniu uschłabym na wiór i umarła z nudów :;230 . Jednak dom z działką to dom z działką . Jest przy tym mnóstwo roboty ale też i sporo satysfakcji . Pozdrawiam :wit .


Jolu po raz pierwszy załapałam się na świeżutką dostawę cebulek :;230 . Bardzo dziękuję i na pewno zdjęcia będę na bieżąco dodawała . Jak tylko ruszymy z pracami pojawi się też i fotorelacja. Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Mariolu ja tak właśnie z reguły załapywałam się na ostatki więc tego roku zrobiłam inaczej ;:224 . Nie martw się bo jeszcze będą inne partie cebulowych . Poza tym nie w każdym sklepie była dostawa więc na pewno się jeszcze załapiesz . Z tymi nornicami to jest kłopot. U mnie są ale tylko na części działki obok tego nieużytku co kupiliśmy. Obawiam się, że i na tej nowej części będą grasowały nornie ;:222 . Szkoda, że ta Wasza sąsiadka nie chce sprzedać tego odłogu ;:222 . Ziemia marnuje się a mogłabyś ją jakoś fajnie zagospodarować. Nie rozumiem takich osób, które nic na działce nie robią, zapuszczają ją na amen ale nie sprzedadzą ;:223 . Może jeszcze jej się odmieni. Pozdrawiam .


Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Tulipan Purple Pion kwitł u mnie pierwszy raz w tamtym roku. Moja mama nie mogła od niego oderwać oczu. Ja na nie polowałam dwa lata i upolowałam. Ładna odmiana.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Hej widzę, że zaszalałaś z tulipanami :) ale ja tez, chociaż już dawno sobie obiecałem, że więcej nie kupuję bo nie będzie gdzie wsadzić :;230 ale o to będę się martwił później ;:306 jak zakwitną to efekt na pewno będzie niesamowity ;:63
No a nowych możliwości troszkę zazdroszczę :) bo mój ogródek niestety się nie powiększy :) tylko czekać aż wszystko będzie powoli nabierać kształtów :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ale fajne zakupy tulipanowe.
Fajne, ładne odmiany.
Ciekawa jestem czy u mnie jeszcze jakieś są.Jutro przed pracą zajrzę do niej :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj planowałam przesadzić kilka roślin ale ten deszcz nie za wiele pomógł, ziemia pod spodem nadal sucha ;:222 . Mimo wszystko jak już zaczęłam to przesadziłam kilka roślin i posadziłam w końcu zielone jeżówki. Stały od dłuższego czasu w doniczkach i postanowiłam się w końcu nad nimi zlitować ;:173 . Muszę dokupić jeszcze dwie bo planuję poprzeplatać je z turzycą ptasie łapki . Poza tym w ogrodzie nie wiele mogę zrobić bo dziewczyny są ostatnio bardzo absorbujące. Czekam z utęsknieniem na wrzesień bo jestem strasznie wyposzczona ogrodowo ;:306 .


Obrazek


Ewo ja podziwiałam te tulipany w wątku Aneczki ;:108 . Boskie są ;:167 . Dzisiaj dowiedziałam się, że w Biedrze dostępne są też tulipany Flaming Purissima a one tez ładne ;:oj . Tylko czy je jeszcze dorwę ??


Pergola powoli zarasta ;:138

Obrazek


Mariuszu na szczęście ja mam gdzie sadzić ;:224 . Jeszcze wiele lat będę miała gdzie :wink: . Sama sobie zazdroszczę tej nowej przestrzeni chociaż na pewno początkowe prace będą bardzo męczące . Przyjemność zacznie się dopiero wtedy kiedy zacznę zakładać nowe rabaty ;:224 . Pozdrawiam :wit .


Hortensje powoli różowieją .

Obrazek


Aniu sprawdź koniecznie ;:333 . Mam nadzieję, że coś upolujesz i tego Ci życzę :wit .


Obrazek


Mariatheresia .

Obrazek

Obrazek

NN.

Obrazek


Pozdrawiam i spokojnego wieczorku Wam życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Te hortensje to są rewelacyjne,Oczu od nich nie można oderwać.Chyba każdy , kto je widzi, to tak reaguje ?
Trawki też śliczne :)
Ja mam nowego liliowca, i jeżówkę też w doniczkach.
A jaką ty odmianę kupiłaś ??
U mnie też j deszcze w niedzielę trochę popadał i dzisiaj.Ale czy tą suchą ziemię nawodni .?Wątpliwa sprawa. :roll:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Dzięki za namiary na Exotic Emperor. W mojej Biedr....ich nie było, ale zajechałam do innej i tam je dorwałam :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Zaczął się szał zakupowy pod kątem wiosennych kwitnień. :tan
Bardzo ciekawe odmiany tulipanów zakupiłaś, Ewelinko. ;:333 Będzie co podziwiać w Twoim wiosennym ogrodzie. ;:63
Widzę, że plany co do sposobu zagospodarowania nowej części ogrodu już się powoli krystalizują. ;:63 W zasadzie wygląda to na burzę mózgów, ale jakieś pomysły już się wykluwają. ;:108 Choćby pomysł oczka wodnego czy placyku zabaw dla dziewczynek. ;:215 To już coś, a do wiosny jeszcze daleko. ;:7

Dobrej pogody życzę dla przyjemnej pracy w ogrodzie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko wracając jeszcze do cebul biedronkowych to z moich doświadczeń wynika, że odmiany się zgadzają, ale u mnie są to cebule wręcz jednoroczne :wink: W jednym roku 6 kwiatów a na drugi jeden albo wcale. Może zależy to od gleby ale glina je unicestwia. Widząc zdjęcia które wstawiłaś powiem! ogród wygląda już na dojrzały! No to byle do września! Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Chłodno ! Emilka zaproponowała mi nawet żebym rozpaliła w piecu ;:306 . Oj , ja nie chcę jeszcze rozpoczynać sezonu grzewczego, bardzo go nie lubię a trwa tak długo ;:222 .


Aniu czekam aż hortensje osiągną większe rozmiary żeby zasłonić siatkę ;:224 . Iglaki u sąsiadki stanowią fajne zielone tło dla nich ;:108 . Wiosną czeka mnie małe przesadzanie traw bo trochę nie do końca mi pasują . Kupiłam zielone jeżówki bez nazwy ale to chyba Green Jewel . Spodobały mi się bardzo u Soni a że w szkółce mieli ładne sadzonki to wzięłam ;:173 . Ziemia jest na tyle przesuszona, że potrzeba jeszcze sporo deszczu żeby była wilgotna . Mam nadzieję, że do września jeszcze zdąży popadać .


Iwonko nie ma sprawy ;:168 . Ja wyczytałam o tej odmianie w innym wątku ;:306 . Nie ma to jak poczta pantoflowa :lol: . Ja być może dzisiaj pojadę do Biedry bo chcę jeszcze Flaming Purissimę ;:131 .


Lucynko bardzo chcę mieć kolorową wiosnę i dlatego będę sukcesywnie co roku dosadzała tulipany i inne cebulowe ;:108 . Tej wiosny było już całkiem ładnie ale chcę więcej :tan . Wychodzę z założenia, że ogród jest nie tylko do podziwiania ale też należy z niego korzystać. Nie wyobrażam sobie żebym mogła nie pomyśleć w tym wszystkim o moich dzieciach. Dostaną sporo zielonego trawnika i miejsca na zabawy ;:108 . Oczko chciałby mój eM ale trochę się boję o Weronikę. Mówi, że odpowiednio zabezpieczy wodę ale sama nie wiem :roll: . Matczyna troska jest silniejsza niż chęć posiadania kawałeczka wody. Chociaż nie powiem bo chciałabym mieć takie oczko z liliami wodnymi ;:173 . Przepięknie wyglądają a jeszcze ładnie obsadzone to już w ogóle poezja. Warzywnik też musi być koniecznie . Jak do tej pory traktowałam warzywa po macoszemu ale w przyszłości chcę to zmienić. Sporo pracy przed nami ale mam nadzieję, że za kilka lat będzie już całkiem fajnie . Dziękuję i wzajemnie :wit .


Marysiu na pewno sporo zależy od gleby bo mi w niektórych miejscach tulipany też jakby zanikają ;:222 . Jednak te akurat zamawiałam przez internet. Pierwsze tulipany z Biedry posadziłam dwa lata temu i kwitły mi także tej wiosny . Mało tego one nawet się pięknie rozmnożyły ;:138 . Mówię tu głównie o odmianie Claudia i Queen of Night . Mam nadzieję, że te odmiany też nie będą tylko na jeden sezon . Pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko róże skromnie kwitną, ale i tak piękne, więc ciesz się nimi. Rozchodnik to chyba Matrona. :?: Masz już doświadczenie w ogrodowych zmaganiach, to z pewnością będzie Ci łatwiej planować nowe miejsce. ;:108
Q of N niestety u mnie właściwie są jednoroczne, ;:222 natomiast Exotic dwa lata pięknie kwitły. Nie wykopywałam w tym roku, mam nadzieję, że wiosną znowu pocieszą kwiatami.
Zimno się zrobiło, ale przynajmniej ogrody nam trochę podlało.
Miłego ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Nie wiem jak przy małych dzieciach możesz mieć taki ładny, czysty , zadbany ogród :shock: ślicznie tam masz ;:138 A co to za trawy takie wysokie ? świetnie można nimi coś przesłonić :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ;:196
Wczoraj właśnie przeglądałam różne wątki i w Twoim całkiem ugrzęzłam. W ten sposób chyba ściągnęłam Cię do siebie. :D
Doczytałam, że już masz swoją nową część ogrodu i cieszysz się na nowe rabaty.
Gratuluję, że udało się Wam dopiąć tę sprawę do końca. ;:215
Jestem pełna podziwu dla Twojego ogrodu. Wszystko pięknie Ci rośnie, rabaty pełne są wspaniale kwitnących roślin.
A przecież tak niedawno, wydaje się , zaczynałaś tworzyć rabaty i porządkować teren wokół domu.
Pięknie Ci to wszystko się udało. ;:138 ;:138 ;:138
Poczytałam też o Twoich zakupach w B. i dzisiaj pognałam do swojej ale u nas jeszcze nie było żadnej dostawy cebulek. :|
Gdzieś napisałaś, że lada moment zakwitnie Ci lilia Pretty Women, więc szukałam jej zdjęć u Ciebie i znalazłam.
Też kupowałam taką lilię ale niestety , moja nie tylko nie jest Pretty ale nawet chyba koło drzewiastej nie leżała.
Gdzie kupowałaś swoją, bo obawiam się, że jak znowu będę kupowała tam, gdzie poprzednio, to znowu mam szansę kupić tą,
którą już mam.
Miłego wieczoru i wymarzonej pogody do pracy w ogrodzie. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”