Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Super Ewelinko, że podchodzisz do tematu tak rozsądnie i z głową. Bez pochopnego pośpiechu...
Bardzo mi się to podoba! ;:215 ;:215
Ale będzie się działo ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Powtórzę za Anią - dużo szczęścia, dużo możliwości ;:215 ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Mądra Dziewczynka! ;:63 ;:63
Masz słuszność, Ewelinko, ;:32 ;:32 najpierw myślimy, ;:24 później działamy :pogon i to jest prawidłowe podejście do życia. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko jestem ciekawy co wymyślisz na nowej działce :D To kawał terenu do wykorzystania :D
Widzę, że jednak zima nie zmroziła hortensji ogrodowych - kwitną :wink:
Na tym zdjęciu wydaje się, że ogród ma spadek jak na stoku narciarskim ;:oj Czy to tylko takie złudzenie ?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ac1d1ecf44aa619
A tak w ogóle to pięknie u Ciebie ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko! powiem szczerze ...nie zazdroszczę, bo znając Ciebie jak czegoś praktycznego nie wymyślisz to uharujesz się dziewczynko! Proponuję zaplanować dla dziewczynek plan zabaw i tylko tam kosić trawę a ustawić różne nowe wynalazki dla dzieci i możesz już potem plewić do woli :;230
Ty dywany, a ja miałam gości i musiałam chałupę posprzątać i ogród jako tako! Dobrego tygodnia! :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Aniu dobrze to ujęłaś ;:108 . Ta biała chryzantema ma 2 lata , szybko przyrasta. Dalii mam niewiele ale te białe kaktusowe od babci świetnie się sprawują i bardzo szybko rosną. Mam kilka bulw . Pozostałe dalie to tegoroczne nabytki ale mam nadzieję, że przezimuję je i będą cieszyły w kolejnych latach.


Basiu podchodzę do tematu rozsądnie bo wiem, że dopóki nie wyrównamy terenu to moja praca jest po prostu bez sensu. Ciekawa jestem tylko czy zachowam ten rozsądek jak już teren będzie gotowy :;230 . Teraz to ja sobie mogę mówić a potem kto tam wie ;:306 . W każdym razie jakieś doświadczenie już zdobyłam . Wiem co do tej pory robiłam źle a to bardzo przydatna wiedza. Na pewno chciałabym zrobić ramy dla mojego ogrodu, wprowadzić jakieś drzewka i krzewy a potem zacznę wprowadzać byliny i całą resztę. Zobaczymy jak to wszystko mi wyjdzie bo sama jestem ciekawa ;:173 .


Moniko dokładnie tak jest ;:138 . Oby tylko zdrowie dopisało bo bez tego ani rusz.


Lucynko człowiek uczy się na błędach ;:196 . Wiem co robiłam do tej pory źle, czego unikać i oby ten ogrodowy rozsądek został mi do końca ;:173 . W życiu nie zawsze tak postępuję bo jestem dość impulsywna i zdarzy mi się powiedzieć lub zrobić coś zanim pomyślę ;:223 . Do tej pory sporo rzeczy w ogrodzie robiłam pod wpływem chwili a to nie zawsze wychodziło mi na dobre. W zeszłym roku zrobiłam mnóstwo nieprzemyślanych zakupów roślinnych, tego roku było zupełnie inaczej. Myślę, że z roku na rok zdobywam coraz więcej wiedzy, doświadczenia i moje podejście do tworzenia ogrodu zmienia się. Mam nadzieję, że na lepsze ;:131 .


Seba hortensje ogrodowe mają pojedyncze kwiaty . Niestety bez szału ;:222 . Spadek mam ale nie jest on taki wielki jak na stoku :lol: . Myślę, że to zdjęcie trochę przekłamuje ;:108 . Dziękuję ;:196 .


Marysiu coś na pewno wymyślimy a czy to będzie praktyczne to się okaże :;230 . Pracy na pewno będzie sporo ale będę chciała raczej ułatwić sobie życie ;:224 . Nigdzie nam się nie spieszy więc powoli będziemy szli do przodu. Moje krótkie doświadczenie ogrodnicze nauczyło mnie kilku rzeczy więc będę starała się nie popełniać tych błędów co do tej pory. Trzymaj kciuki ;:168 . Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Mamy drugą połowę sierpnia ale czas pomyśleć o wiośnie ;:138 . Dzisiaj wpadłam do Biedry i zrobiłam małe zakupy .

Obrazek


Wiedziałam po co jadę więc nawet nie przeglądałam dokładnie pudeł . Zależało mi na tych trzech odmianach i udało się je zdobyć ;:215 . We wtorek będę w innej miejscowości więc może jeszcze coś dokupię .


Pozdrawiam i spokojnego wieczorku Wam życzę. Ja uciekam kąpać dziewczyny a potem jak usną planuję pospacerować po Waszych ogrodach :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

O rany już się zaczyna~! Ewelinko jesteś pierwsza, jeszcze u nikogo nie widziałam cebulek ;:oj
Życzę żeby Ci ładnie zakwitły!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko - ale jesteś szalona! Nie przyszłoby mi nawet na myśl, żeby sprawdzić, czy już są cebulki! Ale jutro sprawdzę, jak będą na pewno kupię, bo wiosna bez tulipanów jest znacznie uboższa.
Fantastycznie, że dokupiliscie ziemię!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Marysiu zapewniam Cię, że nie jestem pierwsza ;:173 . Być może jako jedna z pierwszych pokazałam fotki :;230 . Z reguły cebule zamawiałam przez internet a w marketach łapałam się na pozostałości i wtedy cebule były mocno przebrane. Jak tylko poczytałam w jednym z wątków, że pokazały się cebule w Biedrze postanowiłam kupić ;:333 . Mam nadzieję, że cebule będą zgodne odmianowo ;:108 .


Ewo gdyby nie jeden z wątków na forum to też nie przeszło by mi to przez myśl ;:306 . Napaliłam się na te odmiany i postanowiłam kupić od razu żeby mi nikt ich nie wykupił ;:108 . Jestem zadowolona bo za tydzień, dwa na pewno połowy już nie będzie. Swoją drogą niby dostawa była ale nie każdy sklep ją otrzymał ;:oj . Trzeba sprawdzać ;:108 . My też jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu tej działki ;:138 .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko Exzotic Emperor kupiłam i ja.... ;:138 Nie tak bogato jak u ciebie bo tylko dwa opakowania... ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Czy cały teren do drogi jest Wasz?
Czy dobrze zrozumiałam, że musisz wyrównac teren?
A może własnie wykorzystać te nierówności?
Cudownie wygląda Twój ogród w lipcu i sieprniu
Własnie nad takim efektem pracuję i mi się nie udaje
Łacze się w bólu słomianych wdów.
Mój wraca po koniec września, tylko niestety nie będzie wpadał na weekendy :(
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, wspaniale mieć takie teren do dyspozycji. Już masz piękny ogród, a teraz ze spokojem możesz sobie planować i tworzyć nowy. Gratulacje szczęściaro :D Wiem jednak, że to i roboty niewspółmiernie dużo i wydatków w porównaniu do kompaktowych działek ROD. Ale co swoje, to swoje. ;:108

Ogród masz naprawdę zrobiony ze smakiem, gratuluję. :)
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ojej, już zakupy cebulowe ;:oj Czyli jesień tuż, tuż :wink:

Cudnie prezentuje się twój późno-letni ogród. Taki bogaty i pełny. Bardzo ciekawie to wróży na nowych hektarach. Z pewnością będzie co oglądać i podziwiać.
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”