Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko jeszcze masz pięknie i kolorowo na rabatach.U mnie już bardziej jesiennie.
Ja też bym się nie odważyła teraz dzielić jeżówek. Dzieli się w maju.Nakryj .Oby Ci przeżyły.
Tojad Ci zakwitł a mój posadzony w cieniu ma dopiero pąki.Może jeszcze zdąży zakwitnąć.
Śliczne dalie. Podziwiam,bo ich nie sadzę. Pozdrawiam i życzę ;:3 :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelko,wiosna za pół roku a Ty nie możesz sie na nią doczekać, spójrz na to z drugiej strony, jesien ma swoje uroki a i ty musisz zimą zregenerować siły, oszczędzaj sie ;:108 Ogród jak zawsze masz zadbany ;:333 tyle jeszcze kwiatów u Ciebie kwitnie ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Małgosiu u mnie góra cebulowych też rosła zamiast maleć, do czasu ;:224 . Teraz tylko czekać na wiosnę :lol: . Jestem bardzo ciekawa efektów mojego sadzenia ;:224 . Astry to jesienny must have ogrodu ;:333 .


Alu ja wiem, że źle zrobiłam :( . Poniosło mnie i cóż zrobić ?? Przykryję je i tylko liczyć na szczęście . Szkoda mi tylko bo takie fajne kępki już miałam ;:223 . No trudno jak się czasem nie myśli to potem tak jest. Może jednak przetrwa chociaż jedna albo najlepiej dwie, po jednej z każdej odmiany ;:131 .Tojad zakwitł mi po raz pierwszy. Nawet nie pamiętam kiedy go sadziłam ale na pewno nie w tym roku. Mam nadzieję, że zostanie ze mną bo ten kolorek ma bardzo ładny ;:108 . Dalii mam tylko kilka bo zimowanie ich jest trochę kłopotliwe. Mam miejsce ale tylko na kilka karp. Dziękuję i wzajemnie :wit .


Wandziu z tą wiosną to tak pół żartem pół serio :wink: . Jestem jej ciekawa tylko ze względu na te cebulowe które posadziłam ;:108 . Zima też jest fajna oby tylko nie była długa i mroźna. Ogród przecież też potrzebuje odpoczynku . Bardzo dziękuję ;:196 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, masz duzy ogród więc i roślin wiele się jeszcze zmieści ;:138 Mam kilka pytań. Widzę u Ciebie karłowe iglaki, czy to tuje? Jeśli tak to czy ich korzenie są takie zaborcze jak korzenie zwykłych tuj? Chciałam jeszcze zapytać jakie odmiany niskich astrów polecasz i czy masz sprawdzony sklep online z bylinami?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Widzisz, ja mam trawy jeszcze sporo do wyrżnięcia, ale niestety jest to trawa w cieniu więc tylko pod cienistą. Pod słońce już niczego nie wyrwę ;:223
Ja nie sadzę teraz niczego. Od jakiegoś czasu nie ogarniam tego co mam. ;:224
Niesamowicie wygląda październikowy ogród ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Izo to co najlepsze jeszcze przede mną ;:224 . Na obecnej działce miałam pewne ograniczenia związane z położeniem budynków itd i w zasadzie zagospodarowałam tylko część działki. Jak przeniesiemy wjazd na drugą stronę to będę mogła nieco pozmieniać i powiększyć niektóre rabaty a dodatkowo powstaną nowe na nowej działce. Jest się z czego cieszyć ale boję się, że przy moim niezdecydowaniu będę miała sporo roboty :roll: . Karłowych iglaków mam tylko kilka i prawdę mówiąc nie mam pojęcia jakie mają korzenie ;:173 . Na pewno nie są takie jak u tuj bo przecież tuje to spore drzewa a karłowe iglaki jak sama nazwa wskazuje są raczej niewielkie. To jest tylko i wyłącznie moja teoria a jak jest w rzeczywistości to tego nie wiem . Nie sprawdzałam :lol: . Pytasz mnie o niskie astry a ja niestety żadnych odmian nie znam, wszystko mam jako nn . Konkretnego sklepu internetowego Ci nie polecę bo w różnych miejscach kupuję byliny ale na pewno mogę polecić Ci zakupy u naszych dziewczyn z forum ;:108 .


Miłko cieniste rabaty też są super ;:173 . Jest przecież bardzo dużo roślin lubiących takie warunki ale rozumiem to, że wolałabyś jakieś rabaty w słoneczku ;:3 . Dalie przecież bardzo to lubią ;:224 . Ja miejsca będę miała jeszcze sporo ale na razie czekam aż będę mogła działać na nowej części :heja .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko a jakby na tą poszerzoną rabatę posadzić takie obrzeże z szafirków. Podobają mi się takie rzeczki szafirkowe i od lat próbuję stworzyć, ale ciągle coś mi szafirki zjada czy podkopuje... nie wiem ;:306
Ja też najbardziej jestem zadowolona z zakupów u forumowych sprzedawców, bo to są rośliny z ogrodów czyli podobnych warunków jak nasze. Nie są pędzone nawozami. Pozdrawiam i życzę słonka!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Piękny tojad.
Traw już widzę masz sporo. Wszystkie piękne. ;)
Moje jeszcze malutkie, że prawie ich nie widać.
Dalie śliczne.
Jesienne akcenty śliczne. Piękne marcinki. Róże.
Dobrze, że już cebulowe masz posadzone bo z głowy.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina, w ogrodzie coraz bardziej jesiennie, ale dzięki temu więcej widać jak duże są rabaty :;230 bo jak napakowane roślin to aż tak powierzchni nie widać...
Astry to niezaprzeczalnie nr 1 o tej porze. Wiosną zawsze mam ochotę wywalić te suche badyle ;:224 ale jesienią zmieniam zdanie!
To takie barwne plamy :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, z przyjemnością spaceruje się po Twoim ogrodzie. ;:63
Tyle w nim jeszcze kwitnących roślinek! ;:63 ;:63
Mówi się, że teraz królują jesienne astry, a u Ciebie widzę nie tylko marcinki, ale też ładnie kwitnące dalie, onętki, różyczki, hortensje...a nawet ostróżkę! ;:138 ;:138 No i tojad w takim ciekawym lazurowym kolorze. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Dalie i astry super! Październik dzięki nim jest barwny tętniący życiem i energią ;:333
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witaj Ewelinko. Jesien pelna geba a u Ciebie prawie jej nie widac. Jakby koncowka lata. U mnie to samo, liscie niesmialo sie lekko zolca:)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Dzięki poszerzeniu rabaty, trawnik zyskał na wyglądzie ;:63, a i rabatka dała Ci pole do popisu. Cebulki na pewno jeszcze dorwiesz na przecenach. Już się zaczęły, ale na razie nie warto jeszcze zamawiać, bo obniżki są śmieszne. Poczekajmy na lepsze ;:108
Swój jesienny tojad w tym roku wywaliłam, bo nigdy nie zdążył zakwitnąć i w końcu powiedziałam dość. Będę się nim zachwycać u Ciebie, bo jest tego wart.
Kiedy będziesz mogła podziałać na nowej części? Na pewno pisałaś, ale pamięć mam mocno przepuszczalną :;230
Pogody i udanego turnusu z córunią :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”