Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Nie wiem jak u Was ale u mnie w nocy bardzo mocno wiało i lało. Od rana nie mieliśmy prądu ;:oj . Dzieci trzeba było szykować do przedszkoli przy świeczkach :lol: . Mówię Wam, takie atrakcje, że hej ;:306 . Jak zostałam już sama w domu to niestety ale nie mogłam zrobić zupełnie nic ;:185 . Bez elektryczności jest jakaś masakra ;:oj . Nie wyobrażam sobie jak ludzie mogą bez tego funkcjonować ;:185 . Do południa obijałam się, trochę rozwiązywałam sudoku i w końcu poszłam wykosić trawę na nowej działce. Kosiarka na szczęście prądu nie potrzebuje :;230 . Niedawno skończyłam i muszę ochłonąć przy kompie ;:131 . Dzisiaj pogoda jest do kitu, co prawda nie pada ale wieje i co chwilkę słońce próbuje przebić się przez grubą warstwę chmur.


Lucynko nasi dali radę ;:215 a ten wolny z tak małej odległości od bramki mnie po prostu rozwalił ;:oj . Lewy dał radę a i pozostali się spisali ;:138 . Oby tak dalej . Łuczek może nie zmieści dużo roślin ale zawsze to coś .


Florianie dzięki ;:168 . Wiosną muszę poprzesadzać parę roślin i trawy dostaną dla towarzystwa astry . Zobaczymy co z tego wyjdzie bo ja chwilami za bardzo kombinuję ;:224 .


Kasiu dobrze, że ja mam już cebulki z łowy, uf. Co prawda na tym poszerzeniu coś by się przydało posadzić więc kto wie :;230 . Astry bardzo lubię i już myślę gdzie by tu posadzić kolejne .


Mariuszu czeka mnie wiosną mała reorganizacja na tej rabacie . Kilka roślin zmieni miejsce ale mam nadzieję, że to będą zmiany na lepsze .


Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko czy na poszerzonej rabacie posadziłaś cebulki? Emilce życzę dużo zdrówka i radości w życiu ;:167
Znowu będziesz miała labę od domu i ogrodu :D mam nadzieję, że pogoda Wam dopisze! bo to dla Ciebie też odpoczynek. Ogród jeszcze kolorowy dzięki hortensjom,asterkom i chryzantemom. Jak nie zapomnimy to chętnie się nie tylko wymienię, ale poślę Ci po kawałku moich chryzantem, tym bardziej że mam parę odmian dobrze znoszących zimę ;:215 Niestety jeszcze w pączkach :wink: Trzeba by było zgłębić tajniki kwitnienia, bo wiem że niektórzy zakrywają je kartonami i cieszą się kwiatkami wcześniej :D To miłej imprezki urodzinowej i Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko łuk rabaty zrobiłaś znakomity. ;:138 W dodatku już obsadzone nowe miejsce. ;:215 Ja bym się nie odważyła dzielić teraz jeżówek. :wink: Goździki wyjątkowo ładnie wyglądają. ;:oj Zawsze jakoś kojarzyły mi się z leżącymi brzydkimi pędami. ;:131 Odpoczniesz trochę i nabierzesz sił na kolejne prace, tym razem przy różach. :) U nas prąd był, ale trochę połamanych pędów u hortensji, muszę jutro powycinać.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ostatnie zdjęcie - bardzo mi się podoba ten układ, jak Ci to zarośnie to będzie bajka :)

U nas też wiało paskudnie i padało cały dzień i noc, poza połamanymi daliami i hortensjami oraz brakiem prądu na ulicach, na szczęście nie ma większych szkód.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino..powiększyłaś rabatkę o ten łuk i świetnie ci to wyszło. ;:63 Teraz tylko pomyśleć co tam wsadzić, ale ty pewnie już wiesz. ;:306 . Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, bardzo korzystna zmiana w narożu rabaty ;:215 ;:303
Czy wkomponujesz tam również astry jesienne?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, i ja pochwalę i pomysł i wykonanie tego powiększonego łuku rabaty ;:215
Jak zakwitnie będzie jeszcze piękniej ;:303
Milutkiej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino, rujnujesz trawnik na rzecz kwiatów... ;:oj poszerzaj jak masz z czego... ja to tylko po kilkanaście cm. mogę, żeby się nikt nie połapał że coś kombinuję... ;:306
Chociaż ostatnio eM sam powiedział, że mamy za dużo pola na warzywa i mogę co nieco uszczknąć... ni i co ?... od razu poszerzyłam rabatę z hortensjami... Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, za pół godziny zaciskamy kciuki. ;:303
Życzę Ci pozytywnych emocji. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko świetna robota z powiększeniem rabaty, będzie miejsce na nowe nabytki ;:215 brak prądu czasem się zdarza, dobrze że było to w dzień ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Widzę kochana, że jeszcze ostro działasz w ogrodzie. Mnie już się nie chce, to zimno mnie bardzo stopuje. ;:222
Kupno traw odłożyłam do przyszłego sezonu. Teraz już się boję cokolwiek sadzić ,aby nie zmarzło.Donicowe kompozycje już bardzo brzydko w tej chwili wyglądają . Przydałoby się z nimi zrobić porządek. Dziś pół dnia przesiedziałam z teściem w szpitalu na badaniach, potem obiad i wena mnie opuściła. A w ogóle to wieje bardzo zimny wiatr. Słonko wyszło , ale ja za domem mam w tej chwili już cień. Nie lubię się bawić w takiej pogodzie.Może jeszcze będę miała okazję aby wszystko posprzątać.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino, jak u Ciebie jest dużo roślin na rabatach. To świetny pomysł z powiększeniem rabat, ścieżka z trawy wygląda bardzo angielsko :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Weekend zleciał bardzo szybko a wczoraj sportowe emocje sięgały zenitu. Na szczęście nasi chłopcy wygrali ;:215 . Dzisiaj miałam wietrzny dzień chociaż pojawiało się sporo słoneczka. Moja Emilka jest troszkę przeziębiona więc została ze mną w domu. W tym tygodniu muszę zrobić jeszcze kilka rzeczy zanim wyjadę na turnus z córką. Czeka mnie wykopanie dalii ( wykopałam już kilka ) , przesadzenie jednej róży i posadzenie nowych roślin, które już do mnie jadą :heja . Dobrze, że z cebulami uporałam się wcześniej bo jakoś teraz nie miałabym na to weny :lol: . W ogrodzie dominują astry a będzie ich więcej bo właśnie kupiłam kilka nowych i to na nie czekam ;:138 . Poza tym trawy , trawy i jeszcze raz trawy. Mam ich jeszcze nie wiele ale wiem, że w przyszłości wraz z astrami będą głównymi jesiennymi akcentami w moim ogrodzie .


Obrazek


Obrazek


Marysiu no właśnie nie posadziłam na tym poszerzeniu żadnych cebul i trochę mnie to denerwuje. Mogłam zostawić trochę cebulek na to miejsce ale nie pomyślałam. Jeśli się uda to może jeszcze coś kupię, po przecenie :;230 . Z jednej strony cieszę się, że jedziemy na turnus bo trochę odpocznę od domowych obowiązków a Weronika na pewno skorzysta. Oby tylko zdrowie dopisało bo od tego wszystko zależy . Naładuję akumulatory i jeszcze przez zimą będę mogła coś w ogrodzie zrobić . Na taką wymianę z chęcią się piszę . Pozdrawiam ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Soniu dziękuję ;:196 . Z tymi jeżówkami mnie poniosło . Normalnie zrobiłabym to wiosną ale coś mnie podkusiło i teraz mam nerwówkę czy pod przykryciem dadzą radę. To takie niskie, fajne odmiany i nie chciałabym ich stracić. No zobaczymy :roll: . Dokładnie tak, na turnusie odpocznę i naładuję baterię przed kopcowaniem róż . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Sylwio fajnie, że tak uważasz ;:196 .U mnie też szkód nie narobiło poza jednym wyłamanym drzewem w parku . Trochę go szkoda bo to stary okaz.


Obrazek

Obrazek


Zuza na tej rabacie posadziłam już szałwie, kocimiętki i jeżówki . Poza tym dojdą też astry i coś tam jeszcze wymyślę :;230 . Dziękuję i wzajemnie .


Obrazek

Obrazek


Moniko dziękuję ;:196 . Taki właśnie mam plan ale zobaczymy co z tego wyjdzie .


Obrazek

Obrazek


Beatko bardzo dziękuję ;:168 . Spóźnione podziękowania wysyłam, było bardzo sympatycznie . Pozdrawiam i udanego wieczoru życzę .


Obrazek

Obrazek


Gabrysiu zgadza się :;230 . Ja trawnika jeszcze będę miała aż nad to jak posiejemy na nowej dokupionej działce, także kroję ile wlezie :;230 . Ooo no proszę, a więc Twój eM poszedł Ci na rękę, to się ceni ;:215 .


Zguba się znalazła. Kiedyś posadziłam ale myślałam, że mi znikł a tu proszę - tojad .

Obrazek

Ta różowa niska ostróżka jest genialna , kwitnie prawie bez przerwy . Miała chwilę odpoczynku po przycięciu a potem ciągle kwiaty .

Obrazek


Lucynko oj były emocje, były ;:303 .


Obrazek

Obrazek


Natalio tak prawdę mówiąc to nawet nie poczułam tego poszerzenia rabaty bo już prawie cała zajęta :;230 . Co prawda wiosną czeka mnie mała reorganizacja i trochę tam pozmieniam. Mam nadzieję, że będę zadowolona z efektu bardziej niż w tym roku.


Obrazek

Obrazek


Olu trawy lepiej sadzić wiosną i zgadzam się z Twoją decyzją. Na sadzenie innych roślin jest już ostatni dzwonek. Ja jeszcze posadzę kilka bylin i kupiłam też niezapominajki. Mam nadzieję, że mimo wszystko jeszcze dadzą radę i przezimują. Za tydzień wyjeżdżam na 3 tygodnie a potem to już tylko czeka mnie zabezpieczanie roślin na zimę dlatego chciałam się jeszcze ' "wyżyć" ogrodowo . Pogoda teraz byle jaka i cieszę się, że cebulowe posadziłam już jakiś czas temu bo teraz by mi się nie chciało . Pozdrawiam i słoneczka Ci życzę a sprzątnąć jeszcze zdążysz.


Obrazek

Obrazek


Izo dzięki ;:196 . Nazbierało mi się już sporo roślin ale w dalszym ciągu chcę więcej .


Obrazek



Pozdrawiam i życzę Wam udanego wieczoru.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”