Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Za oknem nadal deszczowo ;:222 . Ogród musi poczekać na lepszy czas. Dzisiaj wreszcie mogłam pojechać do Lidl i udało mi się zdobyć czosnki ;:138 . To był "ostatni dzwonek " bo wystawili tylko jedno pudło ;:oj . Udało mi się wziąć mixa tego co zawsze ale i nowość - Allium Ping Pong. Jestem bardzo ciekawa tego bo nie widziałam nigdzie informacji na temat tego czosnku. Podobno to jakaś nowość i na stronkach zagranicznych coś tam o nim piszą :wink: . Na opakowaniu wygląda cudnie więc oby tak było . Jutro wiozę dziewczynki na weekend do dziadków a my z eMem jedziemy na wesele w moje strony . Tam też jest Lidl więc może dokupię sobie czosnki :;230 . Mam nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi w uroczystości .


Obrazek


Asiu masz rację, marcinki lubią się rozłazić a zwłaszcza nowobelgijskie . Z chorobami też od czasu do czasu mam problem bo lubią łapać mączniaka albo jeszcze inne dziadostwo. Może nie wszystkie gatunki są tak podatne na choroby grzybowe. Bardzo dziękuję i wzajemnie słoneczka życzę ;:196 .


Soniu marcinki są w mojej ulubionej gamie kolorystycznej więc mus je sadzić :;230 . Jestem zbyt leniwa by bawić się w sadzenie cebul w koszyczkach. Może gdybym miała inwazję nornic to zmusiłabym się do tego ale tak, nie widzę potrzeby. Plecki nie bolą, póki co :lol: . W trosce o mój kręgosłup staram się rozłożyć to całe sadzenie na raty ;:224 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .


Małgosiu chyba popadłam w jakąś chorobę - cebulozę czy coś takiego ;:306 . Dzisiaj też dokupiłam ale same czosnki ;:224 . Mój gość to Modraszek Lazurek. Na pewno widziałaś go u siebie. Zerknij do wujka google jak wygląda. On na zewnętrznej stronie skrzydełek ma takie charakterystyczne czarne i pomarańczowe kropeczki ;:108 . Tylko w środku jest taki lazurowy . Marcinki muszą być koniecznie, jesienią pięknie zdobią rabaty. Pozdrawiam :wit .


Izo ja postanowiłam już zacząć sadzenie bo nigdy nie skończę :;230 . Jak na złość to co ubyło po sadzeniu znowu przybyło bo dokupiłam nowe cebule ;:173 . Właśnie dzisiaj byłam w Lidlu po czosnki . Pozdrawiam i owocnych zakupów życzę :wit .


Pozdrawiam i chociaż odrobiny słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina widzę zaszalałaś, hmm u mnie nie widziałem tych białych Ping Pong, może słabo szukałem ;:224 zobaczymy jak zakwitną :) udanej zabawy życzę no i może owocnych zakupów :wink:
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, jaki cudny ten niebieski motylek. U mnie chyba taki jeszcze nie był. Przylatują, ale takie malutkie
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewcia jeszcze masz mało cebul?Matko jedyna!!!! ;:oj
Tyle szt. nie miałabym chyba gdzie posadzić a ty chcesz jeszcze...no tak , ale ty masz powiększone włości , to możesz sadzić...
U mnie leje i leje....nie pogniją nam te cebule? ;:145
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, też będę niecierpliwie czekała na zdjęcia Twoich kwitnących 'Ping Pongów'. ;:108
Dobrej, szampańskiej zabawy :tan :tan :tan :tan na weselu Wam życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko będzie wiosną w twoim ogrodzie dużo brzęczących gości, jak wszystkie cebulki wystartują ... Miłego weekendu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko ja kupowałam w ub. roku czosnki w lidlu, te olbrzymie są wspaniałe, w tym roku jak zakwitły, to aż mnie zatkało... tylko źle zrobiłam, że je posadziłam blisko siebie. Te drugie, mniejsze też ładne. Jutro obieram kierunek lidl... trzeba zrobić zakupy na weekend :roll: ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

No tak, teraz dobry czas na cebulowe. ;:167 Czosnki bardzo lubię. Ale mój ogród jeszcze w ping-ponga nie gra. No i nie wiem czemu jeszcze nie mam tych czosnków. Chryzantemy ping-pong też co roku podziwiam, ale niestety - jak na razie to tylko cięte.
Mi na razie nornice nie ruszają cebulowych, co roku mam to co sadziłam no i oczywiście z nawiązką, bo się rozrastają, szczególnie tulipany i narcyzy. Sadzone są od razu do gruntu. Więc może tak samo będzie i u Ciebie. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko czosnki są bardzo dekoracyjne i jak kwitną i po przekwitnięciu też! Poza tym chyba nic ich nie je, przynajmniej u mnie! Może trochę za późno, ale baw się dobrze na weselu! :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina, ależ masz tych cebulowych. Wiosna będzie pięknie, na pewno. Ja zraziłam się do czosnków, nigdy nie miałam takich ślicznych, dużych, fioletowych kul. A w tym roku jak już czosnki wystartowały, to w kwietniu połamał je ciężki, mokry śnieg i znów ich nie miałam...
U mnie jeszcze żadna cebulka nie posadzona w ziemię. A może włożę do lodówki i posadzę wiosną... :;230 Przynajmniej nornice nie zjedzą :uszy Ale czy dwunożne szkodniki nie potraktują cebulek jako przysmaku na kanapki ;:124
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Motyli ogród :) Astry są chyba nie zastąpione o tej porze. Ostatnio na targach widziałam jedną ciekawą odmianę, jednak nie miałabym już gdzie ją wcisnąć zważywszy na ich tempo rozrastania się.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Piękny ten motylek, ale nie przypominam sobie, żeby mnie taki nawiedził :wink: Ja po wiośnie też planowałam poupychać więcej cebu gdzie tylko się da, ale jak zwykle życie rządzi się swoimi prawami... Zresztą, do listopada jeszcze daleko to może i ja zdążę :lol:
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelina posadziłaś już te cebulowe?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”