Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

No wstyd, że dopiero teraz się wpisuję :roll: Ale przynajmniej widziałem nowy wątek tuż po założeniu jako jeden z pierwszych.
Nie znam osoby, która w dwa lata stworzyła tak piękny ogród ;:185
Ewelinko te ostróżki są wspaniałe ;:173 Mam małą prośbę, czy mogłabyś zebrać odrobinkę nasion ?
To ja rozsiądę się w fotelu i przespaceruje po Twoim ogrodzie, popodziwiam róże i inne cuda Twojego raju :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko zdrówka!
Mam nadzieję że przecenione Pashminy naprawdę dadzą radę. To taka mocarna odmiana.
Trzcinnik Overdam mam dzięki naszej Wandzi, u której to się w nim zakochałam. Bardzo lubię na niego patrzeć. Szybko się zagęszcza. Chyba podzielę go na następną wiosnę.
Comtesse de Bouchaud prezentuje się u Ciebie obłędnie. Swojej dziś wycięłam prawie wszystkie pędy. Uwiędnięte. ;:145 Jak co roku. :roll: Zaczyna mnie nieźle wnerwiać ten powojnik. Nacieszę nim oczy u Ciebie. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16971
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Och jaką Ty masz wypielegnowana ,czytsciutka dzialeczke. ;:215
Śliczne ostrozki, róże.
Powojnikow już więcej co kwitnie niż mnie.
Comtesse śliczna. Moja w pakach
Tak ona mi się podobała; że kupiłam ją i nie mając gdzie ją posadzić przy tujkach ją dałam. :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Ależ mamy upał ;:oj . Grzeje bardzo mocno a ja staram się unikać słońca chociaż dla kilku zdjęć zrobiłam mały wyjątek. Wczoraj wieczorkiem ścięłam jedynie przekwitłe kwiaty i nic poza tym . Obijam się jednym słowem ;:173 . No nic, wytrzymam ten tydzień a potem będę mogła pracować całymi dniami ;:108 . Emilka wczoraj wróciła do przedszkola a Weronika jeszcze jest w domu. Myślę, że od przyszłego tygodnia wróci do ośrodka. W ogródku kwitną róże, zaczynają lilie,powoli szykują się floksy i inne bylinki . Wszystko szybko rośnie a zwłaszcza chwasty ;:306 . Wczoraj rozmawiając z sąsiadką postanowiłam oddać Jej jesienią żółte i czerwone róże wielkokwiatowe. Sprezentuje Jej także żółte lilie . To postanowione ;:173 . Wolę zamiast tych 6 róż posadzić sobie 3 piękne i zdrowe angielki ich ulubionych kolorach . Na czerwone i żółte może kiedyś przyjdzie pora, póki co mówię nie . Od pewnego czasu mamy sezon truskawkowy tak więc codziennie serwujemy sobie pyszny koktajl truskawkowy . Uwielbiam!


Niobe i Iceberg Climbing.

Obrazek


Ewo witam Cię w moich skromnych progach :wit . Moja Ballerina jest młodą różą, sadziłam ją jesienią 2015 lub wiosną 2016 nie pamiętam :oops: . W zeszłym roku cudnie kwitła a w tym stworzyła już pokaźny krzak ;:215 . Bardzo dziękuję za pochwały . Powojniki potrzebują czasu żeby si rozrosnąć a potem już tylko będą cieszyć Cię kwiatami ;:333 .


Kurfurstin Sophie, jest genialna .

Obrazek


Lucynko bardzo dziękuję za tyle pochwał ;:196 . Miło mi, że podoba Ci się moja praca i mój kawałek ziemi .Ze zdrówkiem już lepiej ale nie chcę się przesilać i głównie odpoczywam :wink: . Za tydzień skończę antybiotyk i będę mogła pracować całymi dniami. Za życzenia także bardzo dziękuję i pozdrawiam :wit .


Obrazek


Małgosiu- gosiak132 mi także szkoda moich Pashmin . Może dadzą radę?? Nie wiem czy nie posadziłam ich po prostu zbyt głęboko . Giardinę mam, sadziłam ją wiosną i ma kilka pąków ;:138 . Jestem jej bardzo ciekawa. Za moje Pashminy trzymam kciuki bo nie pozostało mi nic innego . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Mati ja też lubię takie róże, w dodatku pachnie ;:333 . Co do clematisów, to nie wszystkie dobrze się u mnie sprawują ale jest kilka na których można polegać. Mam nadzieje, że z roku na rok będzie tylko lepiej.


Bonica i Inspiration Zoin.

Obrazek


Marysiu zwolniłam tempo i wczoraj sporo odpoczywałam ;:173 . Nawet poleżałam trochę przed telewizorem a to dla mnie jest nie do pomyślenia przecież ;:306 . Dziękuję za życzenia ;:196 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Mariolu Twoja córka ma rację " Mamy nie chorują" a przynajmniej nie mamy czasu na chorobę ;:173 . W życiu różnie bywa ale faktycznie Mamą trzeba być całą dobę . Dziękuję za pochwały ;:196 . Sama jestem oczarowana kwitnieniem niektórych róż, czekam aż pozostałe młodziki urosną . Pozdrawiam :wit .


Comtesse de Bouchaud.


Obrazek


Jolu bardzo mi miło czytać takie pochwały ;:196 . Wiesz, sama jestem zdziwiona, że moje rośliny tak szybko zagęściły się . Nadal jest sporo pracy ale widząc zmiany jestem nastawiona bardzo pozytywnie i aż chce się cokolwiek robić. Niektóre moje powojniki mają się wręcz świetnie, inne z tym różnie ;:173 . Comtesse de Bouchaud genialnie sobie u mnie radzi i jeszcze mnie nie zawiódł. Na pewno Twoje Leosie zakwitną lada moment ;:333 . Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Comtesse de Bouchaud.

Obrazek


Wandziu tyle pochwał ;:196 , bardzo dziękuję ;:168 . Rośliny starają się jak mogą ;:138 . Mam nadzieje, że z roku na rok będzie już tylko lepiej. Pozdrawiam :wit .


Comte de Chambord.

Obrazek


Kasiu nie martw się, takie wielkie krzaczki zagoszczą u Ciebie bardzo szybko . Nawet się nie obejrzysz jak zajmą Ci pół rabaty ;:306 . Bodziszek też szybko się zagęścił ale coś ciągle go podjada ;:223 .


Iceberg Climbing.

Obrazek


Seba postaram się zebrać nasionka chociaż nigdy tego nie robiłam :oops: . Chyba to nie jest trudne ?? Bardzo dziękuję za komplementy ;:196 . Rośliny kwitną i starają się jak mogą ;:138 . Pozdrawiam :wit .


Stephanie Baronin zu Guttenberg.

Obrazek


Aneczko ja kupiłam trzcinniki Overdam w zeszłym roku i rosną dużo szybciej niż Karl Foerster . Być może to zależy od miejsca ale takie są moje spostrzeżenia. Mam nadzieje, że Pashminy dadzą radę bo szkoda mi ich będzie :roll: . Z tym powojnikiem nie mam jak do tej pory żadnych problemów, jest świetny . Mam nadzieję, że Twój będzie cieszył Twoje oczy i nie będzie Ci chorował ;:196 .


Stephanie Baronin zu Guttenberg.


Obrazek


Aniu-anabuko dziękuję za komplementy . Nie mogę narzekać na moje powojniki. Co prawda nie wszystkie są takie wigorne ale większość to jeszcze młodziki więc może jeszcze się rozkręcą. Twój powojnik na pewno też da sobie radę. Co prawda towarzystwo tuj nie jest zbyt łatwe ale przy odrobinie większym nawożeniu da sobie radę . Pozdrawiam :wit .


Artemis.

Obrazek



Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko Leonardo da Vici wspaniale Ci kwitnie, to jednak mocarna róża. ;:oj Ma śliczne tło z powojnika. :) Pashminom daj czas, może dłużej przechowywane, są słabsze. Rośliny przecenione często dopiero w drugim roku pokazują na co je stać. Jak piękna hortensja, jakoś jej nie kojarzę. :wink: Lilia już. ;:215 Też siedzę w domu, upał straszny. Dobrze, że unikasz słońca, antybiotyk czasem zostawia zmiany na skórze. ;:108
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Dużo zdrowia Ewelino :)

Bardzo ładne to zestawienie białej róży z tak ciemnym powojnikiem.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Soniu w tym rzucie z Pashminami kupiłam w sumie 6 róż i wszystkie świetnie sobie radzą poza nimi ;:222 . Myślę, że mogłam je ciut za głęboko posadzić :roll: . Niby żyją ale nie wyglądają zbyt dobrze. Dam im czas, no zobaczymy co będzie dalej. W każdym razie będzie mi ich szkoda bo jednak zależało mi na nich najbardziej ;:131 . Dzisiaj upalnie a w nocy zapowiadają jakieś burze . Pozdrawiam :wit .


Astrid Lindgren .

Obrazek


Sylwio dziękuję ;:196 . Takie zestawienie podpatrzyłam kiedyś w necie i spodobało mi się ;:108 .


Claire Marshall.

Obrazek


Pastella.

Obrazek


NN

Obrazek

The Fairy z przetacznikiem.

Obrazek


Kolejna NN.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelka zadyszki dostałam próbując nadążyć za Twoim wątkiem :D
Duet Niobe z tą białą różą cudo ;:167
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinka ja też ostatnio się obijam na działce, normalnie albo leje albo upał, i chora na dodatek tydzień leżałam, nawet do kompa mi się siadać nie chciało dopiero nadrabiam :D róże boskie :heja moje biedne kartonowe dopiero kwitnąć zaczynają :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Łączę się w przeziębieniu, ja co prawda antybiotyku nie biorę, ale katar w ten upał mnie wykańczaObrazek Świetnie wygląda ta ścieżka z pergolą, jakby nie miała końca... Róże i powojniki dają czadu ;:215
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelino..ależ się zagęściło a przede wszystkim zakolorowiło u ciebie, ogród nie do poznania. Pięknie. ;:138 Róże cudne, chyba jednak zdecyduję się świadomie na nie zachorować. ;:306 . Życzę ;:3
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, ale mi się podoba zestawienie róży Bonica i powojnika Inspiration Zion ;:226 Piękne, tez sobie chyba taki zestaw ułożę u siebie. Dzięki za inspirację ;:196

Kwiaty Comtesse de Bouchard z czasem robią się takie jasniejsze? Pytam, bo Twoje mają taki ładny kolorek, a moje takie intensywnie różowe :D

A powiedz mi, bo ja z powojnikami nie mam dużego doświadzenia. Jak je sadzić na rabatach, aby nie zadusiły innych roślin wokół? Czy trzeba wybrać jakiegoś niższego powojnika, czy może posadzić dalej? Bo u Ciebie na zdjęciach to tak ładnie wygląda, a jak ja postawiłam w cieniu (do przeczekania i posadzenia później) Etoile Violette, to pookręcał się wokół wszystkich innych roślin, drzewek owocowych (które trzymam tam do późniejszego posadzenia), że aż nie mogłam uwierzyć, że to takie silne pnącze i trochę mi zajęło wyplątanie tego wszystkiego. A po sukcesie z Comtesse, chciałabym miec więcej powojników ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”