Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Uwielbiam twoje patrzenie na piękne i różnorodne rośliny.
A zdjęcia, piękne ;:63 ;:63
Róże, zawile, powojniki. kosmosy , trawki... miodzio.
Ta żółta hosta, bardzo ładna.Wiesz co to za odmiana ??
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu, ostatnio nie często bywam na FO, ale dziś postanowiłam nadrobić co nie co, pięknie i kolorowo, zdjęcia śliczne jak zawsze, tytoń pieknie kwitnie, mój w tym roku obraził się na mnie niestety, będę go oglądać w Waszych ogrodach :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu fioletowy mieczyk prześliczny. ;:oj Miejsce na nowe roślinki się zrobiło. :) Też najczęściej zaglądam bez pisania. :oops: Pewnie jutro nam podleje ogródki. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

niektóre rośliny rozpoczęły powtórne kwitnienie... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pierwiosnek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ostrogowiec kwitnie całe lato
Obrazek

Obrazek

Pulpa222 Aniu tacy goście to majątek ;:138 ... że też mnie się tacy nie trafiają :roll: ... Przeciwnie ,obsłużyć ich trzeba ... ale dobrzy tacy niż żadni lubię szczególnie gości na działce i całe lato ktoś wpada a i ja w rewizyty się udaję od czasu do czasu... :) Bardzo dziękuję za pochwały odnośnie zdjęć! ;:196

Margo2 Gosiu ,miło że wdepnęłaś i do mnie bo mało Cię widać ostatnio na forum...
Miło mi,że Ci się podobają moje nasadzenia bo kompozycjami bym ich nie nazwała. ..
Czytam często dywagacje forumowe nt.dopasowywania i łączenia roślin w kolorowe plamy ale do mnie to nie przemawia...Nie ma u mnie widokowych rabat i miejsca na ekspozycje niewiele więc się w to nie bawię...Owszem mam jakiś pewnie swój własny zmysł czy tam styl kolorystyczny ale to w podświadomości chyba... :roll: Ja łączę rośliny bardziej gatunkiem ,rodzajem,pokrojem, co z czym i co do czego mnie pasuje...Patrząc na jakąś nową roślinę od razu "widzę" w którym miejscu ogródka mam ją posadzić... Rośliny mają jakby przypisane przeze mnie zakątki i rabaty... Nie sadzę i nie łączę wszystkiego ze wszystkim ... Mój busz jest wbrew pozorom buszem kontrolowanym... ;:oj Bo właśnie taki mi odpowiada i taki lubię! A jak znajduje uznanie u innych to jestem :D

Iwonka1 no mam tego dobra roślinnego pod dostatkiem... Przez lata ogródkowania sie nazbierało bo to moje hobby przecież! :) Trawy towarzyszą mi od początku mojej przygody z działką od zawsze mnie fascynowały...często budziły zdziwienie u innych.. Dzisiaj trawy są trendy i wiele ich na rynku ,ja swoje z lasu zwoziłam :) ......Dziękuję ;:196 za uznanie dla mojego foto przekazu...czy jak go tam nazwać ;:oj ..ważne, że zostaje zauważany przez innych bo to dla mnie satysfakcja i radość .. ;:180


anabuko1 Wielkie dzięki za uznanie dla mojego foto spojrzenia ;:196 to miłe, że się Wam podoba a jak zauważacie to znak, że to moje wklejanie ma sens ...
Nazwy hosty już nie pamiętam...niestety! Niewiele host kojarzę już z nazwami poza jakimiś popularnymi bo namieszałam z nimi na maxa! Nowymi się już nie interesuję więc nazwy przestały być dla mnie istotne.
P.S. Jednak po czasie oświeciło mnie...to hosta Sun Power...

iwona0042 Miło Ciebie gościć Iwonko kiedyś napisałam żeś w niedoczasie ...
i ten stan jak widać trwa bo Cię mało widać ale widziałam, że się rodzinnie z wnukami udzielasz ,podziwiam Twoje zaangażowanie! Tacy Dziadkowie to prawdziwy Skarb! ;:167 ;:63
Także dziękuję za pochwałę fotek !

cyma2704 Soniu mieczyków nie uprawiałam od lat bo mnie denerwowały ich nie stabilne łodygi... Kupiłam w B.w pakiecie z czymś innym,dzisiaj zakwitły mi 2 kolejne- białe..pewnie powrócą w moje progi ... Miejsce na nowe roślinki? się zrobiło u mnie...no nie...widzę puste miejsce na jednym ze zdjęć i pewnie o to Ci chodzi.To miejsce po ogórkach w mężowskim warzywniku...Będzie siany poplon a dzisiaj rano skoro świt miejsce było wykorzystane do spalenia uzbieranych przez cały sezon różności po roślinach,nie nadających się na kompost..Spaliły się obcięte gałęzie, suche łęty różne , czas był wyśmienity,nie było wiatru,nie było dymu tylko czysty ogień trzaskał.. robota na medal! :tan
Zaglądasz bez pisania ;:131 ...jak wielu, wielu innych a tych piszących to u mnie jak na lekarstwo ...Nie chodzi o każdorazowe chwalenie , pisz o pogodzie ale każdy ślad pisany obliguje do kontynuacji wątku..bo tak sobie a muzom to najczęściej się i mnie przestaje chcieć... :roll:
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Widzę, że jesteśmy obie pracowite: Ty w ogródku, ja na FO :;230 . U mnie niedawno podlało, chociaż zbyt krótko, ale dobre i to, bo zmieniła się pogoda z dusznej na rześką i da się żyć.
Ja szukam miejsca do posadzenia irysów, które nadejdą z Czech - wszakże tylko 10 szt., ale to też już kawałek rabatki zajmie.
Masz rację, że pierwiosnki znowu kwitną, bo zauważyłam je i u siebie. Niedawno kwitła kilkoma kwiatami magnolia, ale i tak się nie zrehabilitowała, bo wiosną zmarzły jej kwiaty "na amen". Cóż, trudne ma życie w naszym klimacie. Wstawiaj, wstawiaj swoje kompozycje, bo ciekawe ;:108 .
Miłej niedzieli ;:167 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, co to za roślina z białymi kędziorkami? Moje obrazki też mają jedną kolbę :tan Ale jeszcze jest zupełnie zielona.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, każde zdjęcie piękne, ale z Mikołajkiem... mistrzostwo! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

No to będzie co oglądać jak zakwitną te irysy...zagraniczne...fiu,fiu... ;:333 Aniu u Ciebie ;:138
Magnolia co roku u mnie skromnie ponawiała kwitnienie, w tym roku - nie, też umarzły kwiaty wiosną...
A pierwiosnki też lubią latem przypomnieć o sobie... :D
Pogoda wszędzie prawie jednakowa...upałów nie ma...Odpoczniemy! A niedziela...leniwa w domu , więc jest czas na FO!

Iwonka1 roślina o którą pytasz to popularna w ogródkach liatra...zdjęcie prowokujące do zastanowienia to znak, że fotograf spełnił swoje zamierzenie ... ;:306 :lol: albo też... że kiepski fotograf
i kiepskie zdjęcie... :;230 na dwoje babka wróżyła... ;:7

apus Basiu cieszy mnie ,każda pochwała ;:180 ale żeby aż mistrzostwo?? :oops: zawstydzasz mnie... ;:131

Moje fotozdziałki...

pinky winky
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vanilla fraise
Obrazek
crimson pirate to jeden z najdłużej kwitnących u mnie liliowców
url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/72e1fd95e47fba74]Obrazek[/url]
i inne, popularne, kwitnące całe lato
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Śliczny ten bordowy floks, Maryniu! ;:215
Ja też dzisiaj w domku, oddając Bogu co Boskie, a cesarzowi co cesarskie, plus własne przyjemności. ;:333
Po wczorajszym deszczu, przedwieczornym chwilowym ;:3 i malowniczym niebie tuż przed zachodem słońca, ;:122 dzisiaj wciąż wiszą szare chmury, :( z których jak dotąd nic nie leci, ale porządnie się ochłodziło. ;:204

Dobrej niedzieli życzę i całego tygodnia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

A u mnie pochmurnie,czasem pada i jest fajna niedziela.
Maryniu przepiękna jest ta Atrophodium candidum 'Little Lilia'
Serce mi znowu zatrzepotało, :roll: chyba muszę jej poszukać.
Wszystkie zdjęcia piękne :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

U mnie ochłodziło się,ale nie pada.Zachmurzone i nicc :roll:
Róze, piękne,Mieczyki, trawki i floksy, duzo kolorów i pieknie.
A naj,,najpiękniejsza z tej porcji zdjęć jest hortensja pinky winky.Cudna wielka.Długo ją masz ??
Mam małą w ubiegłym roku kupioną.Ale jeszcze chyba długo będę czekać na taki widok jak twój :wink:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

W oczekiwaniu na dzisiejsze ocieplenie tradycyjne moje fotozdziałki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
heidefeuer
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pinky vinky zmienia kolor
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


plocczanka Lucynko aura się nam odmieniła zdecydowanie i temperatura niezbyt przychylna...Oby nie padało to troszkę się doubrać i hajda! w plener...

KaRo wielkie dzięki za odwiedziny! ;:180 ta 'Little Lilia' to jeszcze wielka niewiadoma..czy okaże się rośliną jednoroczną czy byliną... ;:7 Nie kosztuje wiele więc nawet na sezon warto ją mieć...
Radziłabym zaczekać z zakupem do przyszłego sezonu w tym układzie...Teraz już trochę późno a na wiosnę z pewnością się pokaże w sprzedaży...Ja spróbuję ją w mieszkaniu przechować do przyszłego sezonu.
Miło mi, że zauważyłaś moje zdjęcia! ;:196

anabuko1 Pinky to pierwsza z całkiem nielicznych hortensji bukietowych w moim ogródku...Mam ją jakieś ok.7-8 lat...Sąsiadki chodziły ją oglądać bo to była całkiem nieznana dla nich roślina ...Dzisiaj królują w całej alejce ! :) One przyrastają dość szybko 2-3 lata , jak się utrafi w miejsce i już można się cieszyć całkiem słusznym okazem...
U mnie popadało całkiem przyzwoicie..czekam na ocieplenie bo dość chłodno jest...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Poczekam :D
Zobaczymy jak się spisze u Ciebie ale czy masz jakieś wieści,że może nie wytrzymać pozostawiona na rabacie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”