Działka na Kaszubach -

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu do lipca miałam takiego czarnulka jak Ten na fotce.. Zwała się Buki i miął 11 lat.. Po dwóch latach choroby musiałam go pożegnać. Pozostałe kotki z fotek też urocze.. Zarówno bieluszek , jak i czarno - biały gentelman. A może to panie są ?

Nie dziwię się dwóm dorosłym kobietom, magnolii i latarce :D Sama niemal na klęczkach podziwiam mikroskopijne łodyżki krokusów jesiennych , które wychodzą mi w ogródku nr 2 Rośliny żyją , rosną, zmieniają się, i nieraz zaskakują siłą i tak wielka wolą życia.. Potrafia rozwijać się w tak niesprzyjających warunkach.. na przykład pionierzy typu przebiśniegi albo właśnie niedobitki zdobiące rabatki jako ostatnie, gdy inni współtowarzysze niedoli dawno już złożyli broń :D Jak tu ich nie kochać :D

Marysiu wrzucę Ci jeszcze Bukiego ..prawda , ze podobny?
Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Olu - Buki śliczny i naprawdę podobny do Mikoliny, Czarny kotek to Mikolina - jedyna pani w tym towarzystwie. Pozostałe to chłopaki - czarny elegant w białym krawacie i rękawiczkach to jej syn Bubuś a biało-bury rozrabiaka to znajda ze śmietnika Fidel.


Obrazek

----------------------
Widziałam w Twoim wątku zdjęcie garażu - zobacz mój baraczek gospodarczy - :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu z fotki wynika że całe towarzycho trzyma się razem . Moje panny maja takie dziwne układy. Nieraz jedna na drugą fuknie, ale często spotyka się obydwie w tym samym rejonie . Lubią się i nie lubią zarazem .Bubuś to prawdziwy gentelman.. nigdy nie rezygnuje ze smokingu. :D Fidelek przypomina mi Zuzie. Całą trójka jest urocza. :D

Mój garaż i Twój baraczek.. faktycznie jak rodzeństwo .Latynoskiej urody..ta opalona ,śniada cera :D
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Olu - "Mój garaż i Twój baraczek.. faktycznie jak rodzeństwo. Latynoskiej urody..." o matko dobrze, że właśnie kawę dopiłam - bo bym się chyba udławiła ze śmiechu ;:306

Wiesz - u mnie to jest stary barakowóz z lat 70-tych ubiegłego wieku. Kiedyś kolega zaoferował mi resztki tej blachy i jeszcze obił mi go za darmo. Wiem, że trochę straszy ale przynajmniej jest gdzie schować leżaki, grabie, łopatę i kosiarkę. Mój L ma tam swój warsztacik a ja kącik ogrodnika. Mieliśmy kiedyś taki plan, żeby to rozwalić i postawić murowaną szopkę wraz z garażem - ale jak podliczyłam koszta i jeszcze sprawdziłam, że ja na to musiałabym wyrobić wszelkie pozwolenia w gminie a potem jeszcze podatek od tego płacić - to zrezygnowałam.

Moim kotom bardzo trudno zrobić takie zdjęcie, żeby cała trójka była razem. Fidel i Bubuś to antagoniści a Mikolina trzyma w ryzach całeto towarzystwo. Scysje są na porządku dziennym - a potem wszystkie układają się do snu na jednej kanapie :D
--------------------------------------------------
Miniony weekend spędziliśmy na działce - bardzo pracowicie...
My wczoraj wróciliśmy z działki.
W piątek L wędził kiełbasy a ja zrobiłam przejście przez Białą Rabatę łączące ją z nową częścią powstałą po usunięciu starych i łysych krzewów kosodrzewiny.

Obrazek

Obrazek


W sobotę wzięłam się za porządki w drewutni. Udało mi się zmieścić pod dachem część drewna zalegającego za baraczkiem gospodarczym reszta( mniej więcej 3/4) będzie zimowała na dworze...

Obrazek



Na niedzielę zostawiłam sobie najfajniejszą robotę - czyli sadzenie tulipanów. Posadziłam cebulki wykopane w czerwcu oraz dwa nowe nabytki. Te nowe wylądowały oczywiście na Białej Rabacie u stóp białej piwonii, która też jest nowym nabytkiem posadzonym dwa tygodnie temu

Obrazek

Stwierdziłam, że będę miała jeszcze trochę miejsc na tulipany po wykopaniu jednorocznych dalii. W związku z tym pojechaliśmy do Auchan. Kupiłam cztery opakowania- L chciał żółto-czerwone więc dostał 2 opakowania(po 4 cebule) Apelldoorn`s Elite a ja wybrałam sobie dwa różowe(po 5 cebul) Van Eijk oraz Mistress - wszystkie paczuszki po..2,63 ;:138
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu nasz garażowy Banderas kryje w sobie maszyny rolnicze :D W sumie nie są nam one już zbyt potrzebne..ale Tata nie umie się z tym rozstać . Na moje " ogrodnicze klamoty" będę mieć jedną z cel, Tak nazywany trzy pomieszczenia w budynku gospodarczym stojącym prostopadle do garażu a równolegle do drogi i mojego ogródka . Cele , bo są wąskie , długie i ciemne. A budynek to po prostu stara stajnia jeno po liftingu i botoksie :D

Wędzone domowo kiełbaski... mniam.. Wspomnienie dzieciństwa.. Gdy byłam mało hodowało się świnki. Kiełbaska była pyszna , szyneczka również.
Nowe przejście przypomina mi leśną ścieżkę, a sytuacja z drewnem jest u Ciebie dokładnie taka jak u nas.. Tylko u nas po remoncie drewna więcej .Będzie czym palić przez zimę..

Tulipanki już zapewne śpią w ziemi i czekają na wiosnę .. Biała rabata będzie wyglądać bardzo ciekawe w następnym roku. I nie tylko biała... Będę czekać na wszystkie kolorki wsadzonych tulipanów .
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Olu - Twój garaż nazywa się Banderas? A mój barak - to Obama ;:306
W ubiegłym roku przeszedł generalny remont - wymianę dachu i podłogi. Po tej całej akcji doszliśmy do wniosku że wręcz nie wypada mówić o nim barak - no i został Obamą ;:108
================== A to wspomnienie moich tegorocznych tulipanów...

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu ..powaliłaś mnie Obamą ;:138 Idealne imię :D Garaż to Banderas, bo wszyscy dookoła maja zwykłe blaszane ..a nasz taki najprzystojniejszy , bo najnowszy i kolorek ma inny ... więc jest Banderas- Lovelas :D Tulipany miałaś przepiękne w tym roku . Moje marzenie to po prostu je mieć :D Po części zrealizowane, bo pierwsze ich cebulki w historii mojego domu już siedzą w ziemi... Oby mi ich nornice nie zjadły..( w sumie to nawet nie wiem, czy są ..bo do tej pory z cebulkowych były u mnie tylko narcyzy )
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

To ja się pochwalę moimi najnowszymi nabytkami :D

Obrazek

Jak mi jeszcze wpadnie coś w oko - to na pewno sobie kupię ;:108

Ja nie zabezpieczam niczym cebulek przed nornicami, sadzę prosto do ziemi. Co będzie to będzie. Cebulki są niedrogie - jak mi je coś zeżre - to przeżyję..
Pozostaje nam Olu - tylko trzymać kciuki, żeby nornice i inne podziemne potwory znalazły zimą sobie smaczniejsze jedzonko niż nasze cebulki...
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Marysiu
Rozśmieszacie mnie Dziewczyny Banderasami i Obamami :;230
Nie ma co się nabijać z takich budowli, niektórzy domy mają gorsze ;:224
A mi się kojarzy Wasz Obama z domkiem letniskowym mojego Dziadka, tamten był zielony :)
I jeszcze mieliśmy do wirowania miodu podobny barakowóz.
Marysiu piękne tulipany, zwłaszcza białe :D
Chłopy nasze to lubią takie kolorowe, rzodkiewkowe :;230
Ależ tanio kupujecie cebulki, w tej cenie często jeden egzemplarz tulipana kosztuje. :roll:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Pell bardzo mi miło , ze Cie nasze rozmowy pomagają Ci w ćwiczeniu "banana " na twarzy :D :D Dom letniskowy Twojego Dziadka musił być podobny do altanki mojej Ciotki.. też blaszana i zielona :D

Ja od dziecka miałam zwyczaj nazywania zwierząt , miejsc i przedmiotów ( coś w stylu Ani z Zielonego Wzgórza ) Pamiętam dywan zwany Karlitem ( bo z Włoch przyjechał ) poduszkę Unię - Dadunię ( dziecko trzy lata miało..znaczy ja ..i za żadne skarby nie przypomnę sobie teraz genezy tej nazwy :P ) kaczkę Bellatrudę ( też pomysł lat szczenięcych) i inne w tym stylu " mundrości" :D W bardziej cywilizowanej formie został mi do dziś ..ten obyczaj :D

Marysiu ja też idę na żywioł.. Kolejny sezon to będzie jedna wielka niespodzianka u mnie..pod każdym względem.. wiec i cebulowe nią będą :D Tulipany śliczne..nie pytaj które najładniejsze ... nie wybiorę :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Witaj :wit . Widzę, że szaleństwo cebulowych trwa ;:215 . Dobrze, bo wiosną będzie piękniej ;:108 . Jesień u Ciebie bardzo ładna a garaż Obama bardzo ciekawy ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Te środkowe tulipany miałam, pięknie kwitły i w dodatku co roku mnóstwo cebulek przybyszowych miały. Napracowałaś się, ale wiosną będą efekty.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Działka na Kaszubach -

Post »

Zdjęcia z nową ścieżką łączącą białą rabatę z nowo przygotowaną rabatą wyglądają tak, jakby ta część ogrodu była 10 razy większa niż w rzeczywistości.
Czy ścieżka w realu również tak powiększa optycznie ogród?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”