Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu piękne kwitnienia! Masz fajnego kociaczka! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

U mnie wczoraj na wieczór pojawiły się chmurki i nawet kilka kropel spadło.Miałam nadzieję na deszcz.Przecież na wschodzie zapowiadali.
Chmurki jeszcze są.I przebijające się słońce.A deszczu zero.Nic,Nic...Szkoda.Ale chłodniej dzisiaj jest.Już żar z nieba nie leje się.:(

Basiu Dziękuję.Staram się aby to co jest w ogrodzie aby jakoś ładnie wyglądało. Do tego człowiek, ciągle coś Przemyśla, przesadza, dosadza . :roll:
Ty też tak masz ??
Kotę mamy już 8 rok. Mąż dostał ją kiedyś w prezencie urodzinowym, jako 1,5 miesięczna kulkę To syjam tajski.Na początku nie byłam tym zachwycona.
Ale szybko to się zmieniło.I jest taka nasza, kochana pupilka,I jak się okazało bardzo łowna.Ale do obcych, nie jest łaskawa.Tak już jest.


Robiąc porządek w piwnicy. Znalazłam w piątek pudełko , zastawione ozdobami świątecznymi.
A tam 20 cebulek mieczyków. ;:oj Zostały na wiosnę. ;:145 Nie posadzone.!
I eraz co z nimi zrobić.Posadzić , za późno, bo zaraz przecież trzeba te co są w ogrodzie wykopać.
Przetrwają jeszcze jedną zimę, do wiosny ??Nie wyschną ?? Jak myślicie ??
Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. :roll: Ja to potrafię ;:306
Mieczyki - te są z ogrodu oczywiście :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu urodne kociątko, urodne... A wiadomo, że koty indywidualiści są, to wcale nie musza obcych tolerować ;:333
Mieczyki schowaj, może uda się a jak nie, to nie ma co rozpaczać. Wiosną uzupełnisz kolekcję.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

To dobrze, że Fionka nie jest łaskawa dla obcych, zbytnia ufność jest zagrożeniem, bo nie wszyscy lubią koty.
Moje też straciły zaufanie dla innych, pewno po niezbyt fortunnych przeżyciach.
Ja bym te mieczyki z odzysku wyrzuciła.
Sezon w którym nie były "czynne" / czyli nie wypuściły liści / świadczą o tym, że ich zdolność do życia jest znikoma, więc szkoda zachodu.
Poza tym mogą być zainfekowane co jest zagrożeniem dla innych cebul.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, moja kota też nieznajomych, a nawet znajomych lecz rzadko widzianych, omija szerokim łukiem. ;:218 To na działce. ;:108 A w domu szuka takiego miejsca, z którego wydaje jej się być niewidzialną dla obcych, ;:7 a sama może obserwować otoczenie. ;:204
Mieczyki znalezione, przegapione, niestety już przeterminowane. ;:222 Okres przydatności do spożycia minął, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak zasilić nimi kompost. ;:108

Miłej niedzieli i całego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

apus-Basiu Moja kotka to naprawdę wielka indywidualistka :D
Mieczyki dalej leżą w tej skrzyneczce w piwnicy.Cyba tak zrobię przechowam do następnego roku.
kogra-Grażynko Ja cieszę się,że nasza Fiona jest dla obcych tak dzika.Niejedni zatrzymywali się i oglądali-O jaki ładny kot.Gdyby była łaskawa, to już może jej nie mielibyśmy. Mogliby ją ukraść.. A tak ona nie da się obcym dotknąć, taka już była.i jest.A do nas to przytulaszczka kochana. ;:167
Hmmm , no to mi ćwieka zadałaś z tymi mieczykami.
Moja piwnica jest chłodna, to i nie wypuszczały żadne rośliny.Może je przetrzymam,I na wiosnę posadzę z dala od innych , oddzielnie ?
Zobbaczę jeszcze, kto jak coś poradzi..
plocczanka-Lucynko O widzisz, i twoja n kotka nie jest łaskawa.To nie wszystkie koty są łaskawe i pieszczochy do wszystkich.Ja c się cieszę,że nie łasi się do obcych.Nikt jej nie ruszy, nie ukradnie jej nam.
Ech,,, i ty jesteś za tym,żeby te znalezione mieczyki na kompost poszły,,To trudno,Tak chyba trzeba zrobić. :roll:
Dziękuję i tobie też życzę miłej niedzieli.Ja wciąż czekam na ten upragniony deszcz.


Obrazek
Obrazek
jestem ciekawa tych, mam je pierwszy raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cukinie też już długo są
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I dynie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
co kilka dni takie zbiory
Obrazek
Kwiat kanny
Obrazek
Ostanie liliowce
Obrazek
Dzielżan
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Piękne plony!!!
Ile odmian pomidorów ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

I to rozumiem.... ;:63 ....smakowite zbiory, super. ;:215
Taka powinna być każda działka, coś dla ducha i coś dla ciała.
Pomidorki pierwsza klasa, malinki słodziutkie a i dynia jak widzę sporo przyrosła. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu pytasz ile zapłacisz za wodę? jak masz kanalizację to bankructwo a jak nie masz to nie tak dużo :;230 Ja mam szambo to to co wyleję na ogród płacę raz :;230 Cudne hortensje! ciekawa jestem ile masz odmian?
A warzywnik masz koło domu drugiego czy w zakątku? Przynajmniej jedzonko za darmo Ci rośnie :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ależ u Ciebie smacznie, Aniu! ;:92 ;:92
Moje pomidory padły w wyniku zarazy przenoszonej przez niemal codziennie padające deszcze i już dogorywają. ;:223
Twoje prezentują się fantastycznie zdrowiutko. ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Black Rose; kogra-Grażynko Własnych zikrów jest więcej u mnie Swoje ogórki, pomidorki, papryczki, rzodkiewki, sałaty,pory, buraczki, selery, czosnek.W tym roku cebula i pietruszka nic , zero...Ale i krzewy owocowe mam ( agresty, porzeczki, aronie, jagody kamczackie, borówki.) i drzewa owocowe( chyba już kilkanaście .Także nie tylko kwiatowo u mnie jest.Zazwyczaj nie pokazuję byle rzodkiewki,,itp...Więcej przyjemności czerpię z tych kwiatowych.To już kolejne dynie.,W tym roku już 4 zerwałam,?Jedną dla siebie.a reszta dla bliskich znajomych była .Nawet dyńka i cukinie do Anglii pojechały.

Obrazek
Obrazek
Maska Marysiu to zdjęcie z lipca patrz, wzdłuż tego miejsca Na Dębowym mam warzywnik.Między nimi rośną drzewa owocowe.Dlatego zieleń i tajk nie widać.Za huśtawką nieraz jak dobrze patrzeć to też widać , w tym roku tam pory rosną. podkreśliłam linią,Za siatką mam też warzywnik.( wcześniej było to niczyje,Na wiosnę wykupiliśmy i jest już nasze kolejne 16 arów.Teraz na /Dębowym mamy 23 ary.Ogórki, pomidory, dynie, cukinie. A także drzewka owocowe.Siatkę przesuniemy, wszystko trzeba uporządkować.Powycinać drzewa, krzaki( ale ze względu na operację syna z kostką .Nie było komu tych czynności z mężem robić)Wszystkie prace na jesienni moi panowie dwaj to będą robić i resztę na wiosnę/Wówczas . będzie coś można pokazać. Pokazywałam na wiosnę te chaszcze za siatką.Jakie mamy... do pracy :roll: Ale damy radę. ;:173
Hmm, pytasz ile mam odmian hortensji..Czekaj,Nie wiem .Już liczę, w takiej kolejności jak do mnie do ogrodu przychodziły :)
Moje hortensje :
1.Anabell
2. Kyushu
3.vanille fraise
4. hortensja ogrodowa Renate Steiniger - w tym roku nie kwitnie bo zmarzła.obiła.ale pozostała bez kwiatów.
5.Bobo
6. Limelight
7, Sundae Fraise
8.'Magical Fire
9.Pinky Winky
10. Kupiona jako Silver dolar- ale raczej nią nie jest
!0.i kupiona niedawno MAGICAL CANDLE.
W miedzy czasie były ze 2 ogrodowe ale padły.
A w planach jeszcze jest : 'Phantom
Polar Bear
i Diamantino.Uf,,,
Kiedyś jeszcze zrobię listę host,,, i liliowców.To już będzie kilkadziesiąt sztuk:)

Obrazek

plocczanka-Lucynko U mnie deszcz pojawił się dzisiaj popołudniu,W koću.Od 3 tygodni.I wcześniej też rzadko z numi było.Także na pomidorki to chyba dobre lato.
Obrazek
Obrazek

Boćki jeszcze są .Ale codziennie jak jestem na Dębowym widzę , jak ćwiczą, latają i nad moją działką i głową.Tylko czasami łopot skrzydeł słychać i cień widać.
Cudowne widoki i te chwile :D
Obrazek
Może ze 2 metry nad działka leciał.Z tułu sa brzozy sąsiada. za moja siatką.
Obrazek
Ach te bociany . co wieczór słyszę- jeszcze ich klekot.Smutno bedzie ich zaraz nie słyszeć, i nie widzieć. :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zanudzę was tymi boćkami, to już coś kolorowszego wstawię :)
Obrazek
Obrazek
Galtonia
Obrazek
Obrazek
Liliowiec Kwanso
Obrazek
Obrazek[/urI]
i NN
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9f9dd72dd5f158af]Obrazek


Clematis Sweet Summer Love
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit . Wspaniałe zdjęcia bocianów ;:138 . Na prawdę świetnie je uchwyciłaś ;:333 . W locie wyglądają bardzo majestatycznie . Zapachniało u Ciebie wszelkimi warzywami ;:224 . Zbiory będą udane ;:333 . Kwiatów masz mnóstwo i ogród o tej porze wygląda przepięknie i kolorowo . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia życzę ;:168 .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu boćki uchwycone super. Jak to jest , że ten piękny ptak jest z nami tylko parę miesięcy a kojarzy nam się zawsze z Polską...Piękne zdjęcia. ;:138
Ogród u ciebie w dalszym ciągu kolorowy. Ładną kolekcję hortensji już zebrałaś. U mnie tez ich będzie już z 13 szt ale większość się powtarza, bo udało mi się ukorzenić swoje z patyczków. W tym roku już kwitły pierwszy raz.... :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”