Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Pięknie masz. Teraz główną ozdobę ogrodu stanowią hortensje. Chociaż jeżówki i rudbekie też pięknie zdobią. Hosty też masz jeszcze takie świeżutkie, ja część posadziłam w słońcu i mimo, że wybierałam takie lubiące słoneczne stanowiska to jednak przez te upały trochę je podsuszyło... Chyba jednak wolałabym uniknąć takich "prezentów" ;:306 Liliowce zamawiałam u niesobia 1 ale ze względu na pogodę prosiłam o opóźnioną wysyłkę, więc jeszcze nie wiem jakie są sadzonki.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeszcze lato u Ciebie ma się dobrze! :D O jakiej suszy piszesz :wink: za każdym razem nie mogę się nadziwić, że tego lata komuś brakuje deszczu!
Aniu, gołębim nawozem zasilałam lilie ale tylko na wiosnę. Wydaje mi się że azot wtedy przydaje się do budowania zielonej masy. Gdybym miała nawóz gołębi teraz, to chyba zakopałabym go w dołku z myślą o posadzeniu w tym miejscu na wiosnę jakiejś róży :;230 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Uffff 34 stopnie w cieniu.Muszę odpocząć trochę. Wieczorem odpowiem, jak będzie czym oddychać.
Dobrze,że weekend się zaczął

W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy
Powolną strugą płynął wytrwale,,,,,

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Och, Aniu ostatnie zdjęcie zwala z nóg! Ale cóż ja widzę, na roślinkach jednak widać jakieś krople. Czyżby jednak upragniony deszcz? :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu ale te liliowce to chyba nie teraz kwitną? u mnie już po liliowcach jeszcze tylko jeden spóźniony ;:oj
Aniu Aż pewnej nocy puściły lody,
Ogrodu serce mocniej zabiło,
Przyszłaś, nabrałaś źródlanej wody
I napoiłaś, a wszystko ożyło


Podlewasz! a ja nawet z góry miałam podlewane, a sucho że glina zamieniła się w pył. Rolnicy orzą pola i potwornie kurzą
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ciągle masz pięknie i kolorowo ;:138 Tyle różnych gatunków mieścisz na swoich rabatach. Mieczyki masz piękne, moje w tym roku niestety brzydkie. A ja tak je lubię. Hortensje teraz zwracają na siebie uwagę. I jak się nimi nie zachwycać, kiedy początkowo stoją bielusieńkie jak panna młoda, a później pąsy na nie wychodzą? Nie sposób mieć wszystkie, a gatunków jest mnogość. Mam kilkanaście i to musi mi wystarczyć.
Piękny ogród, Aniu ;:196 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

marpa-Maryniui Jeszcze liliowce w szczątkowych kwitnieniach kilka jest.Ale floksy,hortensje, kilka funki, i hibiskusy ,, , dalie, mieczyki,, nawet rudbekie jeszcze kwitną.Kilka lilii. Nie jest żle z kolorami. Rozchodniki mam t tylko jeden gatunek.
Co wy o tej jesieni.... jeszcze lato may i niech tak zostanie poi jeszcze, jest :)
Och gdyby taka urosła na 170-180 cm, to byłoby piknie.I jeszcze pięknie zakwitła.Ja przecież nią zaraziłam się u ciebie.
To też jej kopczyk na zimę zrobię..Dzięki za info o niej.

Obrazek
Obrazek
Te lilie mam dwie w dwóch rożnych miejscach.Jak przekwitną, to jedną z nich wykopię i dosadzę do drugiej :)
Obrazek

April-Jolu Nioe mam pojęcia jaką.Na zdjątku w szkółce była fioletowa.A jaka mi się trafiła ?
Zobaczymy. Myślałam,że to już cała odmian ta nazwa do tej fioletowej./a tu masz, jeszcze nie wiem co mam,

Hortensja Dębolistna ;:167
Obrazek
Obrazek

clem3-Małgosiu O tak, te hortensje to przecudne rośliny.Od lata śliczne do jesieni późnej.Kupiłam teraz jedną nową.ale na wiosnę planuję dwie jeszcze. Moje hosty w większości też na słońcu rośną.Te tearz podpalone upałami, to teraz nie pokazuję.Tylke te co bardziej wytrzymałe. Te prezenciki Fionowe to są w dalszym ciągu. Hmm, nie znam niesobia 1.A namiary gdzie znajdę ??
Ciekawa jestem co on tam ma . :wink:
Obrazek

kania-Kasiu Dzisiaj przyjechałam z pracy, póki zakupy itp.I od razu podlewanie.Hibiskus nowy już miała liście jak zdechłe szmatki.Ciekawa jestem czy odżyją .Zlałam do dobrze.I oczywiście rożne, wszystkie rabaty.Chyba już ze 3 tygodnie podlewam cały czas.Dobrze,ze weekend. to roślinki więcej dopilnowane będą,a nie biegiem podlewanie.
U mnie naprawdę nic nie padało i nie pada.Chyba,że z konewki czy z węża ogrodowego . ;:173
Dziękuję za informacje o nawozie gołębim.Muszę próbować z nim coś zrobić.może się uda i nie powypalam roślin. :roll:
Dziękuję za miłe słowa.A krople wody na roślinach, to tylko albo z podlewania albo rosy porannej czasami trochę + moje zroszenie ze szlaucha.
Obrazek
Maska-Marysiu Te pokazane zdjęcia liliowców to sa pół na pól, kilka wcześniejszych i kilka jeszcze z teraz.Jeszcze kilka w mniejszym,a raczej słabym kwitnieniu ale jeszcze jest. :wink:
Oj lubię ten utwór Daabu.Z dwóch powodów,I o ogrodach i była na czasie jak byłam młodsza ;:306
Podlewam, wciąż, jeszcze , ciągle.Ciekawa jestem jaki ja rachunek za wodę za lato zapłacę :roll:
Obrazek
Obrazek

Iwonko1 Dziękuję. ;:196 Mieczyków jakoś mi mało było na wiosnę, to trochę dokupiłam,Dziś poszłam do piwnicy, po słoiki.I poprzesuwałam pudełka i ;:oj co to w jednym ??
W jednej skrzyneczce a chyba ze 20 mieczyków!
I co z nimi zrobić.Dziś nic, nie zrobiłam. Ale czy tak już doleżą do przyszłej wiosny??Bo wysadzać już nie ma co,Bo zaraz te z ziemi trzeba wykopywać.Kurcze, nie chciałabym ,żeby ni wyschły na amen. :roll:
Oj, tak hortki z daleka widoczne w ogrodzie,Dlatego postanowiłam, przerobić na wiosnę rabatę i powyrzucać jakieś rośliny a tam 3 hortensje muszę posadzić.Ja też już mam ich kilkanaście ;:167
Dziękuję ci za miłe słowa. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, super prezentuje się Twój ogród na zdjeciach z takim szerszym kadrem, fajnie widać jak rośliny zachodzą na siebie i która jest sąsiadką której :wink:

Kotka masz przecudnej maści, bardzo lubię takie ;:167 Zresztą, lubię wszystkie kociaki :D

Liliowcami u Ciebie zachwycam się ilekroć tu wejdę ;:173 Ja też mam kilka liliowców od Tomasza niesobia1 (ma wątek w dziale z ofertami), sadzonki przyszły duże i zadbane ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Amanita-Dominiczko Dobrze, to ujęłaś,Bo u mnie faktycznie rośliny zachodzą jedne na drugie .Cóz, jak chciało się dużo,i wypychało się wszędzie to jest jak jest.
Dziękuję za miłe słowa ;:196
Kotka to syjam tajski.Bardzo łowna.I tak nasza kochana. ;:167
Oj liliowce są piękne.Ja je bardzo lubię.A na tym forum i głównie przez Grażynkę-kogra zaraziłam się nimi.I tak pzrze 3 lata ich kilkadziesiąt kupiłam. ;:173
Zaraz poszukam tego niesobia1 ( a ceny ma jakie ::) Dziękuję za info.

Obrazek
Kwitnąca kanna w koszyku :)
Obrazek
Vanilka
Obrazek
Obrazek
hortensja kyushu
Obrazek
Obrazek
Hortensja 'Limelight
Obrazek
Obrazek
Obrazek
róża Elmshorn
Obrazek
Hortensja Bobo
Obrazek
Obrazek
Hortensja Dębolistna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I niby Silver Dolar ??????
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Fajnie współgrają hortensje z liliowcami i fajnie ,ze tak późno dopiero zakwitły oczywiście liliowce, a może hortensje zbyt wcześnie ubrały się na biało.Czytam ,że tez tańczysz z wężem tak jak i ja no cóż jedni mają zbyt dużo wody u innych brakuje.U mnie dzisiaj trochę podlewa, lecz dobre i to bo nie muszę podlewać lecz również się ochłodziło.Trochę wytchnienia mają rośliny .Aniu Twoje roślinki wyglądają na bardzo zadowolone to widocznie im dogadzasz z każdej strony :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, zasypujesz taką mnogością cudnych zdjęć, że ja nie wiem czym mam się zachwycać najpierw... Przysiądę na pieńku i będę chłonąć piękno Twojego baaaardzo urozmaiconego ogrodu. Jest cudowny! ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

JAKUCH Prawie przy każdej hortensji posadziłam liliowce jakiegoś.Ale jeszcze młode, nie wszystkie kwitły.Ale z każdym rokiem liliowce będą się rozrastać i mieć więcej kwiatów i powinno być ładniej.
Dzisiaj też był wieczorny taniec z wężem. Teraz się zachmurzyło, deko spadła temperatura .Ale czy będzie padać ??
Fajnie,że u ciebie deko popoadało.też tak chciałabym,Bo wiesz deszcze pada wszędzie.A ja już nie wszędzie podlewam.
Shire-Moniś Bo lato jest bogate w w dużą ilość kwitnień.Tyle lat nasadzałam, kupowałam i strałam się ,żeby było duzo i koloro i w końcu już jest.Jeszcze trochę muszę rabaty po modernizować. I na wiosnę poprzemieniać.Ale ,,wiesz, zawsze człowiek szuka sobie nowego zajęcia ogrodowego/Już niby masz zrobione.A tu znowu zmieniasz i coś nowego i w sumie dobrze, pracujemy, żyjemy :)
U mnie jeszcze jest sporo w ogrodzie rzeczy , czy rabat,, które chciałąbym aby inaczej wyglądały.W marzenich jeszcze coś tam jest.Ale kasy na wszystko od razu nie ma.To powolutku,,,,
Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Dalijki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeżówki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MKieczyki, ładne, tylko,żeby pamiętać o wszystkich jak przyjdzie czas do wykopania.
A mi zdąża się jakieś pominąć i zostawić na zimę :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, bardzo lubię Twój ogród i z ogromną przyjemnością oglądam zawsze najświeższe z niego doniesienia.
Hortensja dębolistna jest przepiękna. Zauroczyłam się tą rośliną i chętnie taką zaproszę do siebie. Kupowałaś w szkółce?
Nie widać po roślinach, że cierpią z powodu upałów, ale to pewnie Twoja zasługa. Współczuję bo znam taki stan rzeczy. Kilka lat z rzędu i ja cierpiałam na suszę. Codziennie wieczorem odbywała się gimnastyka z wężem. W tym roku odmiana. Lato mamy mokre.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”