Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Dziś ciepełko ,pięknie, słońce, kolory złote ,żółte na drzewach.
Cudna złota polska złota jesień.20 stopni.Ech takich dni człowiek życzyłby sobie ich więcej i więcej. ;:109

Iwonko1; JAKUCH-Jadziu Ja też mam zaległości,ale teraz już aby dokończyć w ogrodzie jesienne porządki, wykosić chyba ostatni raz trawę..Wykopać jeszcze dalie i canny.Pozbierać donice do piwnicy, .Warzywnik, to moje chłopaki przekopią.I tytle.
Swoje wędlinki są naprawdę pyszne.Raz na jakiś czas je robimy i część potem się zamraża w kawałkach i jest na potem,Trochę dla córci poszło do Warszawy.Ciut bliskim znajomym.Jeszcze w tym roku będziemy wędzić ;:108
O fiu, fiu, twój nie je wędlin ??Nic a nic ?I mięsa żadnego ??
W ogrodzie nie mam za dużo jakiś drzew liściastych, które byłyby na jesieni efektowne.Ale to co jest i tak mnie zadowala.
Trójsklepka w lekkim zbliżeniu, czy też większym wygląda bardzo efektownie.A tak pózno-kwitnących kwiatów już jest bardzo mało.No jeszcze marcinki i chryzantemy.U mnie jeszcze nie wszystkie rozkwitły.
Dziękuję, dziękuję za miłe słowa ;:196 .
Blueberry-Natalio; plocczanka-Lucynko; kropelka-Mariolu Dziękuję, dziękuję ;:196 Jesień jeszcze wciąż jest ładna.Może coraz mniej tych liści, żółkną, spadają,I zaraz zostaną ogołocone drzewa z wszelkich kolorów.Zostanie szarzyzna, której tak nie lubię.
Ale póki co cieszmy się tym co jeszcze jest ładnego :D
Dziękuję wyjazd był udany.I tego mi bardzo był potrzebny. ;:108
kogra-Grażynko Jeszcze trochę kolorów mam.Ale też coraz mniej, coraz bardziej robi się Mało mam drzew efektownie wybarwiających się jesienią.I trawa mało.To i bardziej pusto się robi.ale to nic,Czas dla ogrodu na odpoczynek a i mi sie też przyda i na inne rzeczy będzie więcej czasu.
Fajnie,że tobie udało się popracować.Ja jeszcze mam troszkę prac w ogrodzie.Planuję to zrobić w czwartek, bo wolny dzień biorę.Bo na ten weekend jadę teraz do córci do Warszawy.
Fakt pogoda była rożna .U mnie jeszcze znośna.Ale w rożnych rejonach Polski, oj nie do pozazdroszczenia.
silversnow-Olu Troszkę hortensji już mam.Kilka jeszcze młodych, małych.Na te trzeba poczekać jeszcze rok, dwa, trzy,żeby były widoczne, bardziej efektowne.Coraz coś się zmienia, dosadza, modernizuje w tym ogrodzie.Ot, człowiek ciągle coś wymyśla.Zobaczysz, kiedyś i ty tak będziesz robiła.Zobaczysz,że tak będzie.Najpierw człowiek sadzi cieszy się , każda roślinką.I zaczyna się rozkręcać i ciągle jeszcze chce ich więcej.Potem zmienia, przesadza, dosadza.Gania po ogrodzie i kombinuje. ;:60
Nie ma za co dziewczyno.A tak jak pisałam na pw. na wiosnę będę miała dla ciebie więcej trochę z podziału. ;:196
Wyjazd był piękny.
kasia100780=Kasiu Dziękuję ci ;:196 Wyjazd był naprwdę bardzo, bardzo udany.Tego mi już trzba było.Bo człowiek goni, praca, dom pełno problemów.Dobrze,że jeszcze ogród ma na prace fizyczne i relaksy psychiczne , prawda ?
Beaby-Beatko Dziękuję. ;:196 Marcinki wnoszą do jesiennego ogrodu dużo koloru.Już takich intensywnych i pięknych kolorów nie ma.No jeszcze chryzantemy.
Oj teraz trochę mi w rabatach i kamyczkach pozarastało.C
Planuję w czwartek jeszcze popracować w ogrodzie i zamknąć sezon z pracami.;:108
Oj nie byłaś w Nałęczowie ??
Oj, piękne klimatyczne miasteczko, Gdybym wiedział, to zrobiłabym więcej zdjątek z fajnych punktów..Warto się tutaj wybrać.A i nie daleko Kazimierz i Puławy i Wisła.I do zwiedzania i szkółek pełno.Ale to bliżej Puław.Końkowola słynna z róż.I nie tylko wszystko tu można kupić w szkółkach i różnych gospodarstwach ogrodniczych. :D Także warto.Ale mój wyjazd nył tylko odpoczynkowy in tylko w Nałęczowie.Znam trochę ten rejon.To niedaleko ode mnie.
Maska-Marysiu FO ma wielki wpływ na nasze ogrody, jak już tu się jest, jak się ma watek.To częściej się zagląda, odpisuje, czyta.I więcej tych roślin się chce. Oj chce.
Trójsklepka w zbliżeniu wygląda bardzo ciekawie, efektownie.
Bardzo ci dziękuję za pamięć i bardzo chętna jestem na te nasionka. ;:108 ;:108 ;:108
"posadziłam odnogi Klip Daggi " to już chyba wyższa szkoła.Ja w tej kwestii tej rosliny, jestem zielona.Ale roślina bardzo ciekawa inna.No i ważne,że nazywa się tak jak moja córcia.W prawdzie Dagmara.Ale często ją nazywamy Daga,Dagusia.
plocczanka=Lucynko

Rekonesans w ogrodzie już był :)
Kwitnie jeszcze Róża Rhapsody in Blue
Obrazek
róża Elmshorn
Obrazek
Obrazek
Hosty w różnej fazie jesienne
Obrazek
Obrazek
Brunnerka i hosty
Obrazek
Ostanie dalie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marcinki, kilka z tych które mam :)
Ten niski
Obrazek
Obrazek
I ten niski
Obrazek
a ten już wysoki
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Czas marcinków i dalii ;:333 ... to już jesień znaczy się... ;:131 Piękne słoneczne dni jeszcze przed nami... Oby jak najdłużej!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ciesz się Aniu ciepłą złocistą jesienią i bogactwem ostatnich kwitnień, bo pięknie masz jeszcze w ogrodzie. ;:215 ;:138
Brawa ;:433 dla eMa za wspaniałą grilowędzarnię i smakowite wędlinki a już tymi kamieniami, to szczególnie Cię dopieścił. ;:1 ;:1 Mam nadzieję że z wzajemnością ;:166 a wygłaskany, będzie się starał jeszcze bardziej. ;:167
Wypoczynek na wyjeździe i zmiana otoczenia każdego relaksuje, dodaje sił i motywuje do realizacji kolejnych planów. ;:215
Niech pogoda Ci dopisuje a siły pozwolą, te wszystkie kamienne skarby, ułożyć we właściwych miejscach. ;:3 ;:196 :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Jeszcze pięknie i kolorowo. A wczoraj było tak cieplutko, że aż miło. Pięknie, słonecznie, milutko. I oby jak najdłużej, wtedy wszystko można ogarnąć na spokojnie.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

marpa-Maryniu Dalie to już ostatnim tchnieniem kwitną .Ale jeszcze dobrze,że kwitną.Po połowie października juz nie raz ich nie było po przymrozkach .Ale marcinki jeszcze w pełni kwitnienia.I fajnie.One mają takie żywe kolorki .
Tak, teraz mamy piękną złotą, słoneczną, polską , złotą jesień ;:173
stasia_ogrod-Stasiu, kropelka-Mariolu Cieszę się cieszę tą ostatnio piękną jesienią.słoneczkiem, kolorami.
I masz rację szkoda,że to już ostanie kolory.
Wiem,wiem,że mam dobrego męża, i stara się nie tylko o ogród.i mi pomaga.Grilo-wędzarka było jego pomysłem, jego marzeniem i jego praca.Ale i wędzić lubi i dobrze pojeść ;:306 .A kamienie, ,że tak szybko załatwił, to tym mnie sam mocno zadziwił, .Kiedyś marudził, znowu nowa rabata, a po co ci to, i tak masz problemy z kregosłupem, itp..Ale wie,że jak coś postanowię to i tak to zrobię.To teraz szybko mi pomaga.
Oj tak wypoczynek, od domu i rożnych spraw to najlepszy relaks ;:108
A jutro już dokończę,tz, syn jedzie z nami i pomoże pozanosić kamienie na właściwe miejsca. :)



Chryzantema Margo
Obrazek
Obrazek
Troszkę trawek tylko u mnie jest :)
Obrazek
Obrazek
Ta jest z posiana z nasionek :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
konwalnik
Obrazek
Red Baron jak pędzelek malutka i cieniutka.ale kupiona w sierpniu i jeszcze podzieliłam na dwie, :)
Obrazek
Turzyca biczowata Bronze Form
Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, to dobrze, że masz świadomość jaki skarb Ci się trafił w postaci małżonka i myślę, że on wie, że go doceniasz i dlatego tak się stara :D. Aż miło poczytać o takich normalnych, szczęśliwych małżeństwach w czasach, gdy dokoła tyle walczących małżeństw i rozwiedzionych też niemało.
No tak, pora na zwijanie ogrodów. Jeszcze tylko parę zdjęć z tych ostatnich chwil kiedy jeszcze są jakieś kolory, i odpoczywamy :D . A potem...byle do wiosny!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aneczko, piękna ta Twoja chryzantema Margo. Jak lody śmietankowe z waniliową polewą :D
U mnie liście host juz niemal wszystkie pożółkłe i zwiędłe jakby nawiedził je przymrozek. A przecież go nie było, tak mi się przynajmniej wydaje...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu chryzantema i marcinki są Ciebie są cudowne. Znam ludzi, którzy za nimi nie przepadają , ale kompletnie tego nie rozumiem. Te drobne i tak barwne kwiatuszki są urzekające. Dalie może i ostatnie, ale bardzo ładne i nietypowe, A trawki nadają ogrodowi wyjątkowy jesienny klimat...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Nie znam się na trawach, a nabieram na kilka ochoty dlatego pytałam o tę Red Baron, bo chciałabym takie sprawdzone. Fajnie gdy życzeń ubywa z listy, u mnie póki co raczej w drugą stronę ciągle idzie ;:306 W ogrodzie w porównaniu z latem może i kolorków mniej, ale ważne że dzięki jesiennym kwiatom wciąż jest co oglądać ;:215
Pięknie w tym Nałęczowie ;:173 Czasami takie oderwanie od rzeczywistości jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy odbywa się w miłym towarzystwie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu schyłek sezonu, ale ogródek jeszcze pokazuje sporo kolorów. Teraz niestety w innej tonacji ,ale również kolorowo.No cóż zima będzie długa i oby nie zaszalała jak w ubiegłym roku jednak niech jak najdłużej będzie ciepło i powoli ogródek zaśnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu wyczytałam gdzieś o ukorzenieniu odnóg KD i wsadziłam do małych doniczek parę...stoją ładnie więc chyba się przyjmą...teraz tylko dotrzymać je do maja :;230 ...7 miesięcy ;:oj
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, Twoja jesień urocza jest. Nostalgiczne trawy, jesienne kwiaty (a nawet letnie jeszcze! ;:oj ). Jednak nic nie poradzę, że mnie najbardziej urzekły domowe wędlinki. Sklepowych nie jem prawie wcale, ale Twoje aż mi zapachniały przez monitor. Taka wędzarnia to skarb! Sami przygotowywaliście mięsko czy ktoś Wam robił? Pytam, bo mój tato też robił takie rzeczy, jeszcze salcesony i kaszanki i znam te wspaniałe swojskie smaki. Czym skorupka za młodu nasiąknie... :wink: Tato jednak wędził w zwykłej metalowej beczce, a u Was piękna wędzarnia. Super!
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Pięknie i kolorowo u Ciebie, oby jak najdłużej ;:138 .
Marcinkow masz mnóstwo, a dalie całkiem jeszcze nieźle kwitną ;:333 .
Lubię marcinki, ale one u mnie się pokładają, bo za malo słońca. I tak będą rosnąć, a co!.
Co do traw, to powoli się rozkręcam i ciągle dokupuję, bo uważam, że też mam za mało ;:306 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”