Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, u Ciebie bogactwo roślin wszelakich. Cudnie i kolorowo a zdjęciami zachwycam się wszystkimi i każdym z osobna ;:138
To Ci historia z mieczykowymi cebulami :;230 Zdarza się wszystkim zapomnieć o jakiś nasionach, ale żeby tak cebule przeoczyć... ;:306
Pomidorki urosły dorodne. Mniam, uwielbiam pomidory o tej porze roku. Mają wyjątkowy smak ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu jaki śliczny niespotykany pomarańczowy motylek! :D
Hortensje teraz są główną ozdobą ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

kochani, witajcie. wten pochmurny, chłodniejszy ale letni dzień. ;:196
Odpowiem później,,,brak czasu.
Obrazek
Hortensja Bobo z jednej strony - od tarasu
Obrazek
I z drugiej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Magnolia jeszcze sobie zakwitła
Obrazek
Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

anabuko1 pisze:
Obrazek

Aniu, jak ta jeżówka się nazywa? Piękna jest.
A Czerwończyk dukacik jaki niespotykany. Pierwszy raz widzę. Taki elegancki, bez mazajków.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Fiu,fiu, fiu, ale masz hortensji. Mam kilka u siebie i mam coraz większą ochotę na powiększenie swego stanu posiadania :wink:, tym bardziej, ze dobrze sobie u mnie radzą. Twój ogródek pęka w szwach od roślinek, nawet pasiaste pomidorki widzę ;:63 . Róże też widzę kwitną, nie masz powodów do narzekań Aniu ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu Limka pięknie obsypana kwiatami. ;:oj Heliotrop ma takie żywe, zdrowe kwiaty, susza mu nie zaszkodziła. ;:215 Też widzę z okna gniazdo bocianie i podpatrywałam naukę latania. Jeszcze wracają młode na noc. Smak własnych pomidorów i owoców wyjątkowy. ;:108 W Anglii też na pewno doceniają. :) U mnie tylko pietruszka marniutka, ale marchew ładnie obrodziła. Miłych chwil na działce. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu ogrodowe widoczki przednie pokazujesz...pełnia lata i kwitnień nie brak nawet rośliny u Ciebie
plocczanka pisze:Dużo wszystkiego, a nie naćpane
ja bym powiedziła nie naćkane... ;:306

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu ;:196
Dzięki za fantastyczne zdjęcia bocianów. ;:138 ;:138 ;:138
A takiego motyla jak ten czerwończyk to jeszcze nie spotkałam. ;:oj
Świetnie fotografujesz. ;:138
Ogród kwitnie jak szalony i jesieni jeszcze długo w nim nie będzie widać. ;:138
Miłego wieczoru :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, nawet nie wiesz jaką przyjemność mi sprawiasz zdjęciami boćków ;:196 Nie mam z nimi styczności, czasami przelecą gdzieś daleko. A u Ciebie są na wyciągnięcie ręki ;:oj
I motyl jaki cudny, takiego nie widziałam ;:63
Moja Magical Fire jest zupełnie inna. Aż z ciekawości sprawdziłam w internecie i jakie było moje zdziwienie, gdy taką nazwą są podpisywane dwie różne hortensje ;:202 I chyba tak nam się właśnie nam trafiło.
Bobo masz przepiękne, zachwycam się swoim, ale Twoja jest po prostu cudna ;:138
Jak ty znajdujesz czas, żeby to wszystko ogarnąć? Pomidory (zresztą niezwykłe) czerwone, żółte, gruszkowe, w paski-naprawdę robią wrażenie ;:108 I dynia w ciekawym kształcie, cukinia w paski-kolekcja niezwykłych warzywek, aż ślinka cieknie ;:65
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witajcie, :wit
Kolejny chłodniejszy dzień.Aż przychodny, po tym co było,taki żar, a teraz ze 20 stopni mniej było.
To dopiero lato
Ale i deko pokropiło, podlało,wszystkie rośliny i w ogrodzie i wszędzie.Przyroda odpoczywa.

plocczanka-Lucynko Hortensje jeszcze mam posadzone w innej rabacie.Ale małe i są jeszcze tak widoczne z daleka.Ale na 2 lata i tam powinno być ładniej.
Tak hortki mają trochę luzu, inne roślinki ,mniejsze są z nimi.
Jeżówki natomiast, nie wszystkie mi ładnie rosną.Ze dwie, w ogóle nie zakwitło jeszcze i może już nie zakwitnie.
Słąba już ziemia.Dlatego koniecznie muszę wszędzie dać ten obornik na zimę.
Dziękuję ci za miłe słowa ;:168 .Ale w niektórych miejsach mam włąśnie naciapane i znowu coś trzeba zmienić.Coś przezsadzić.
Ciągle myślę o tym twoim różowiastym rozchodniku .Cudny jest.Muszę gdzieś taki sobie kupić.Tylko,żeby znać odmianę.
Dorotko350 O fiu, fiu,,Ale mi popsłodziłaś,Takie piękne słowa.że kilka razy je sobie przeczytałam.To taki miód na dzisiejszy trudny, zapracowany i już zmęczony dzień.
Ano, widzisz, jaka jestem zdolna. :;230 Tyle cebulek mieczyków zostawić w piwnicy.A mogłoby być jeszcze piękniej. Cóż, stało się.
I nie ma co już płakać nad rozlanym mlekiem.
I ja, my w domciu bardzo lubimy te pomidory z lata, swoje, pyszne, pachnące,To jest to!! Masz rację- wyjątkowy smak :)
Maska-Marysiu Prawda,że ten Czerwończyk dukacik jest śliczny. Taka żaróweczka.
Oj lubię i to bardzo ten czas hortensjowy w ogrodzie.Takie piękne widoczne z daleka.Mam kilka młodych posadzonych dalej i te jeszcze te nie są widoczne w ogrodzie.Ale może na 2, czy 3 lataka też będą cieszyły :D
Dalijki
Obrazek
Mieczyki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cdn.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

April-Jolu To jeżówka Marmalade.Tak, to piękna jeżówka. Przesadziłam ją na wiosnę.Bo w poprzednim miejscu słabo mi rosła.Może w tym będzie lepiej.
O tak ten motylek Czerwończyk dukacik jest śliczny.Sam kolor jest jego ozdobą.
daysy Ja już mam troszkę.Kilka większych widocznych bardziej.?Kilka młodych i jeszcze z daleka nie widocznych.Ale kiedyś będzie.I jeszcze na wiosnę kilka dokupię.Bo muszę zrobić roszady w ogrodzie z roślinami.
Oj, dobrze powiedziane, a raczej napisane. W niektórych rabatach to faktycznie pęka w szwach od roślinek.
Pasiaste pomidorki mam pierwszy raz.Wszystkie mam z posiane przeze ze mnie.
Na 30 róż , kilka kwitnień.A krzaczki, nawet nie pokazuję, bo mizeroty,To chyba nie jest wynik zadowalający. Jak widzę u was, piękne krzaczki, dużo kwiatów na krzaczku.To całkiem inny widok niż u mnie. :roll:
cyma2704-Soniu Limka szybko rośnie, pięknie kwitnie.To naprawdę piękna hortensja.
Heliotrop bardzo lubię.W tym roku posadziłam go sobie do gruntu.
To też masz piękne widoki, na te bocianki. włąsne warzywka są zawsze najlepsze, najsmaczniejsze.A pomidorki takie pachnące, takie pyszoty.
Marchwi nie mam.A pietruszka w tym roku prawie mi nie wyszła,Zupełnie, kilka maleńkich tylko mam. :(
Teraz gdy się pracuje, to ciut wieczorem już jest na działce i rano trochę.Ale jeszcze trochę i znowu weekend.Już mam tyle zaległośc,że nie wiem gdzie ręce włożyć.

marpa-Maryniu Dziękuję ci za dobre słowa.
Tak, chodziło, chyba o naciapkane.
A tu moje rośliny dobrze,że nie naćpane wyszły. ;:306 One raczej niedobory mają.Ziemia sucha, i uboga. Podlewam coraz,.Teraz trochę i wreszcie deszczyk lekki w niedzielę i dzisiaj mnie wyręczył.Ale muszę na zimę tej ziemi dać zasilenie większe.
Ignis05-Krysiu; Iwonko1 Bocianie widoki są piękne.Miałam i mam je za darmo od wiosny do czasu wylotu.
Potem znowu czekanie na nie.
Ten motylek, czerwończyk już kilka razy był w moim ogrodzie :D
Dziękuję ci za uznanie mojej fotografii.Kocham lato, kolory, ciepło...A ta jesień,,, zobaczymy jaka będzie.. znowu trzeba będzie się do niej przyzwyczajać. ;:173 ż nawet nie wiedziałam,że hortensja Magical Fire ma dwie postacie :roll:
Dzięki za te wieści,Muszę o tym poczytać.To z jednej strony fajnie, będziemy miały co oglądać u siebie.Jedną Magical Fire , a zarazem dwie, inne. :)
Bobo jest cudna.Jedna z piękniejszych hortek. ;:167
Jak znajduję czas. Ryram na weekendy, przeważnie sobotę...Teraz już jest mniej.tego ryrania. Ale i dużo mi mąż pomaga i syn staraszy, w tym roku jest na zwolnieniu lekarskim, po tej operacji kostki.I prawie cały czas też jest na Dębowy, To teraz chociaż trochę pomoże i już lżej :)


Obrazek
Lilie- jeszcze nie ostanie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Floksy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

anabuko1 pisze:marpa-Maryniu
;:306
Tak, chodziło, chyba o naciapkane.
Nie ...Aniu nie chodziło o naciapkane ;:306 tylko nie naćkane :;230 gwarowo znaczy niezbyt gęsto upchane :D Co kraj to obyczaj! :D

Miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

No nie tu się nie zgadzam u Ciebie Aniu upchane :;230 dobrze że w realu nie widzisz jak jest u mnie ( a właśnie chciałam napisać jaki masz porządek i jak ładnie wszystkie rośliny możesz wyeksponować)
:wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”