Foxowej urosło ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Oooo takkkk... liście są teraz przepiękne! Już myślałam, że nie będzie złotej jesieni, ale z deszczy wyszło słońce i całkiem fajne dni się zrobiły. ;:3
Młoda dochodzi do siebie, jeszcze kończy antybiotyk, ale już lekarka kazała nam pomalutku spacerować. O ile pomalutku to galopady na działkę z psami to właśnie tak sobie spacerujemy :D

Wczoraj jednak nie weszliśmy na działkę tylko spacerowałyśmy po alejkach. Porobiłam kilka zdjęć, więc dziś przedstawię działki "od zewnątrz".


Tu przed naszą działką Młoda zbiera sobie liście :)

Obrazek

Tu dobrze widać jak wyglądają nasze ogródki.
Jest rzeka, a po jej dwóch brzegach są alejki. Po naszej stronie każdą alejkę otaczają działki. Alejki nie są zamknięte, każdy może przejść. I jak widać jak przechodzi to zbiera owoce, a zostawia po sobie śmieci... :evil: Nasze przejście jest już tak usłane szkłem,że jak idę to biorę obydwa psy na ręce, 35kg razem... Podobam się ludziom , ale to śmieszne nie jest. To celowe działanie pijusów,których przeganiamy. My im usuwamy miejscówę do picia, oni nam uprzykrzają życie. Masakra.


Obrazek
A tu wejście na naszą alejkę.
Widać jak blisko jest rzeczka. Ktoś kiedyś prosił o zdjęcie żeby pomóc mi przy wyborze pompy, więc można teraz podpowiedzieć.


Obrazek

Nad tą rzeczkę można zejść i iść jej brzegiem. Gdyby nie śmietnik jaki tam jest zrobiony to całkiem przyjemne miejsce o spacerów z psem.
W rzeczce żyją kaczki, mewy, łabędzie i nawet bobry - u niektórych na działkach pościnały młode drzewka :) Czasem widać nawet kuny i lisy chodzące po zakamarkach. No i szczury wodne. Są też ryby - w innym miejscu gdzie schodzę z Waldemarem widuję nawet pomarańczowe karasie.

Obrazek

A tu fragmenty żywopłotów na naszych działkach :)
Żywopłot aroniowy
Obrazek
A tu fragment mojego żywopłotu mieszanego z winobluszczem
Obrazek

Aż się człowiekowi na sercu cieplej robi jak patrzy na te kolory i słońce :)
Dziś tez dzień piękny, więc czekam na Młodą jak skończy poobiednią drzemkę i bierzemy małego psa i idziemy.

Jak widać moje dziecko przywłaszczyło sobie małego pieska i idealnie do siebie pasują.
Łzy mi w oczach stają jak patrzę na ich relację, ona kocha jego, a on ją.
Nawet nie chcę myśleć co będzie jak piesek znajdzie nowy dom ;:145
Szczególnie, że wczoraj byłam na spotkaniu przedadopcyjnym i piesek spodobał się komuś jeszcze...
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju kolory jesienne są piękne zwłaszcza w słońcu. Okolice twojej działki urocze szkoda tylko, że ludzie o to nie dbają i tak śmiecą może kiedyś coś z tym zrobią. Piesek śliczny kochaniutki oj będzie Ci żal go oddać może lepiej go zostawić jak masz miejsce:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Niee nie mogę go zostawić.
26 m2 wynajmowanego mieszkania, 12h pracy,dziecko z kt?rym jestem w zasadzie sama,no i 25kg Waldemara kt?rego małe pieski irytują.
Gdybym mogła to bym nawet nie myślała :(

A okolice są malownicze,choć w centrum miasta. Dlatego kiedy pada pomysł zagrodzenia ogr?dk?w i odcięcia ludziom ścieżki spacerowej to.jest wojna


Dziś byłyśmy na działce na chwilę,słonko dopisało. Mała goniła z psiakiem a ja sobie porobiłam trochę. Przegrabiłam trawnik,z radością stwierdziłam,że jabłoń sąsiadki kona i w tym roku nie wydała ani jednego jabłka - w tamtym roku miałam podłoże z szarlotką na p?ł działki. Czysto,fajnie,zgrabiłam gł?wnie liście i trochę starej trawy.
Dawno nie cieszyłam się ze śmierci drzew,ale dwie najgorsze zmory skonały. Jedna ta jabłoń,a drugie jesion ten który mnie tak straszył przechylając się nad moją działką. Na szczęście przechylił się w drugą stronę i spadł do rzeki. Leży już kilka miesięcy ale podobno zielen miejska ma go scinac już niedługo. Ciekawe czy w tym roku ;) mogliby od razu ciachnąć całe drzewo,miałabym mniej liści na działce. Ale i tak fakt że leży nie na mojej działce (wystarczy mi część kt?ra się mi dawno temu położyła na sośnie) już mnie satysfakcjonuje. Jakoś bezpieczniej kiedy drzewo już leży.

Przycięłam uschnięte krzewy,piwonie. Śmieci wyniosłam na kompost i przeruszyłam mu ziemię.
Zasadziłam wrzosa,podsypałam korą. Jeszcze mam do wsadzenia z doniczek melisę i miętę.
Fotek dziś nie robiłam,będą następnym razem.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju to gratulacje pozbyłaś się utrapienia w postaci drzewa teraz niech inni się martwią.U mnie dużo drzew nie ma bo mam tylko brzozę 2 śliwy i czereśnie resztę to małe Co do psiaka to faktycznie nie za bardzo. Czekam na zdjęcia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Pozbyłam jak pozbyłam. Nie brzmi to za ładnie, ale my już lata prosimy o wycięcie tych drzew. Nam nie wolno ruszyć, bo nie są na naszym terenie i ma się nimi zajmować zieleń miejska, ale jak nam się kładą na płocie i robią dziury to nikt nie reaguje. One są przechylone, więc łatwo na nie wejść i np przeskoczyć na działki. Lata temu zbudowali tam sobie domek narkomani. Tak, mieli tam platformę i tam mieszkali, owinęli tam folią, znosili rzeczy, spali , pili, ćpali, spadali itd. Kradli nam rzeczy z działki, budowali z naszych desek sobie tam zabezpieczenia, nawet nam ławkę porwali i tam sobie ulokowali. Atakowali nas kiedy siedziałyśmy z mamą na działce, rzucali nam na działkę butelkami... Rzecz jasna ani policja ani straż miejska nie reagowała, moja mama dzwoniła setki razy, zawsze zgłoszenie było przyjęte i sprawa znana ale nic poza tym się nie działo, kiedyś nawet policjant jej powiedział że przyjedzie dopiero jak moja mama złapie ich za rękę i przytrzyma do czasu przyjazdu.
Szkoda że byłam wtedy młoda i grzeczna.
Teraz by mi poszło szybciej ;:170
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Maju policja interweniuje dopiero jak coś się stanie bo nie lubią się użerać z menelami. Współczuje i nie zazdroszczę takiej męczarni. U nas koło bloku też proszono o usunięcie drzew lub przycięcie jak zwykle nikt tym się nie zainteresował dopiero jak w czasie wichury drzewa zaczęły walić się na samochody zaczęli wycinkę teraz nie ma ani jednego nawet orzecha wycieli który nikomu nie szkodził. wtedy o mały włos drzewo nie spadło na nasz samochód dzięki sąsiadowi który w ostatniej chwili wypchał auto spod drzewa
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Dlatego jest jak jest...


Wczoraj z Figciem znowu byliśmy na działce. Wykorzystujemy ostatni wspólny czas i promienie słońca.
Obrazek

Liści a liści. Dopiero co grabiliśmy a tu wichry nam wszystko rozwiały, nowe liście opadły i znów mamy zasypaną działkę.
W pocie czoła pracujemy żeby odgrzebać działeczkę.
Wczoraj jeszcze skosiliśmy trawnik i grabiliśmy też trawę. Kompost znów pełny.
Najgorsze, że liście są nie moje. U mnie duże są tylko iglaki, reszta to małe krzewy, liście mi lecą z drzew za moją działką. Kolejny powód do wycięcia tych drzew. Po tym położonym na mojej sosnie wspina mi się już bluszcz. Całe krzewy mi oplotło i ukorzenia się w ekspres tempie. Nie pasuje mi to.
Obrazek

Szczególnie, że myślę coraz poważniej nad urządzenia tyłu działki na kącik leśny.
Oczami wyobraźni gdzieś to widzę, ale nie wiem jak za to się zabrać. Rozwiązałoby to mi spory problem z kwiatami zza płotka warzywnego. Poszła by tam juka, irysy, może trochę liliowców. Resztę bym obsadziła czymś co się szybko rozrasta - barwinkiem, niezapominajką, pokrzywkami.
Widzę opcję na dwie ścieżki - jedna w stronę działki, między jagodami kamczackimi, a druga prowadząca za sosnę na kompostownik. Te dwie ścieżki dzieliłyby mi teren na 4 grządki. Trochę pola do popisu by było.
Obrazek

Ten przebłysk słońca chyba mnie ożywił ogrodniczo, bo znów zaczynam snuć nowe plany ;)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Witaj Maju :wit u mnie też tak jest drzew mało a liści co nie miara bo sypią się na moja działkę od sąsiada mógł by przyciąć sobie te drzewa, ale on nie uprawia działki i ma to gdzieś raz już karę płacił. Widzę też, że Ty już robisz plany na przyszły rok powiem tak cichutko, że ja tez planuje kącik z clematisem w roli głównej. W tym roku tylko jeszcze porzeczki posadzę o ile zdążę.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Taaak. Pogoda sprzyja i wreszcie coś ruszyło na działce.
Dziś zrobiliśmy duuużo.
Kolejna tona liści i trawy zasypała kompost.
Również drzewka poprzycinaliśmy. Obcięliśmy aronię,żywopłot,pigwę i wykopaliśmy trochę jej sadzonek. Na naszą pigwę było mn?stwo 'zam?wień',każda sąsiadka dostała po jednym krzaczku. Na wiosnę doprodujuję jeszcze w doniczkach,bo widzę że nasza pigwa się cieszy popularnością.
Najładniejszy krzaczek dostanie ciocia,kt?ra też już długo czekała.
Chcę jej też podarować r?żowy hibiskus,bo mi przeszkadza w kopaniu grządki.
Zn?w starłam się z tatą o wsadzanie roślin byle gdzie. Jest nieznośny w tym temacie. Wykopuje i wsadza w pierwsze wolne miejsce,przeważnie na tym co ja okopuję pod projektowanie nowych grządek.
Mimo wszystko pomaga mi bardzo,bo w wielu pracach bym sobie bez męskiej ręki nie poradziła.
Oby ta pogoda się utrzymała,bo dostałam na nowo drygu.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

A dzisiaj bez działki, ale też ciut ogrodniczo.
Odpuściłam sobie, bo pogoda fatalna, mgły pełno jakby ktoś miasto mlekiem zalał, zimno i nieprzyjemnie. Aż mnie gardło rozbolało, moment idealny, bo jutro wracam do pracy po 2 tyg L4 ;:224
Dziś byłam też odwieźć Pikona do nowego domu, trafiło mu się cudownie.

A ja pomimo, że bez działki to nie próżnowałam.
Byłam w markecie ogrodniczym na zakupach.
Połaziłam, pooglądałam. Kupiłam sobie ziemię do sukulentów i trochę nowego keramzytu.
Co ja się tego naszukałam!!!
Poprzestawiali mi cały sklep, bo wszędzie znicze i kwiaty na Wszystkich Świętych, a cała obsługa nagle wyparowała.
Obeszłam stoiska z milion razy, aż wreszcie znalazłam wciśnięte w kąt pod półkami i żwirek i ziemię.
W miedzyczasie szukania przykleiłam się do półki z krzewami. Tanie to wszystko jak barszcz teraz, wrzosy po 99gr, borówki po 4 zł, róże po 6zł... Ostro mnie pokusiło.
Ale starałam się nad sobą panować, albowiem kto będzie to sadził i grządki szykował... ?
No i z tego wszystkiego wzięłam sobie TYLKO jedną sadzonkę i to taką której pragnęłam od dawna - czarną malinę Black Jewel.

Obrazek

Się okaże jaka ona "jewel" jak zaowocuje, bo trochę się na niej przejechałam przy kasie, bo miała kosztować tylko 8zł , a przy kasie wyszło że 12. Niby grosze, ale bardzo nie lubię jak ktoś ze mnie robi jelenia bo tu grosz, tu grosz i można na takich zakupach dużo stracić. Teoretycznie powinnam się kłócić, ale stwierdziłam, że odpuszczam.
W domu się okazało że ten klejnot to jakiś przetrzymany w tym pojemniczku - ziemię miała niefajną jakby podpleśniałą, a zielona była tylko czuprynka bo reszta zżółkła pod kartonikiem. Liczę że się odbije i nie będę żałować tego zakupu.

Oczywiście jak tylko wybrałam co chciałam to się obsługa pojawiła i pan bardzo mnie miło zagaił czy coś bym jeszcze chciała kupić, bo są dobre ceny tego i owego. Uśmiechnęłam się grzecznie choć miałam mu niemiło odpowiedzieć że już obeszłam 100 razy i znam asortyment sklepu ale jakoś tak zeszło na szkodniki.
I nagle zrobiło się bardzo miło, pogadaliśmy sobie jak dobrzy znajomi :) Głównie o ćmie bukszpanowej, bo ta mnie dręczy potwornie. Znowu to świństwo owija kokony i klują się larwy. Pan mi polecił jeszcze Decis o mocnym stężeniu, który mam z resztą. W najbliższym czasie więc psikam jak wściekła.
Pytałam go też o środki parafinowe, bo te podobno są dobre i zatykają otwory gębowe larw, ale pan nie wiedział o co chodzi.

Potem tak strasznie się zrelaksowałam tymi moimi zakupami, że poszłam kupować dalej ;:224
Obeszłam cały sklep, skompletowałam więc zestaw do odnawiania metalu i drewna, druciane szczotki i rzeczy, których nie miałam zamiaru wcale kupować. Jak się rozpędzę to jeszcze odnowię ławkę i wszystkie metalowe elementy.
A żebym była szczęsliwa to jeszcze sobie fundnęłam nowe nożyczki do trawy, ale nie takie same jak mi to zwierzę ostatnio zeżarło. Te nowe są bardziej ala sekator, a tamte były malutkie. Świetnie się nimi cięło np przekwitnięte kwiaty czy rośliny na bukiety. Jak tylko jeszcze takie zobaczę to nie omieszkam ich kupić ;)

Zakupy więc bardzo trafione. Jest power :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Gratuluję udanych i pożądanych zakupów, Majeczko! ;:138 ;:138
Teraz potrzebna Ci jest dobra pogoda dla dobrego ogrodowania, więc takiej Ci życzę na cały tydzień. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło ...

Post »

Jesień na wiejskiej działce obdarowała grzybkami

Obrazek

A w mieście niestety pogody zabrakło.
Od kilku dni mamy wichury i ulewy.
Nawet nie byłam w stanie podejśc na działkę żeby zasadzić malinę.
Za to nadal zbieram nasiona.
Rozsmakowałam się w dyniach.
Dziś na obiad debiutuję z dynią makaronową.
Zebrałam kilka rodzajów nasion, na wiosnę będę siać.
Mam podstawowe odmiany - hokkaido, piżmową, makaronową, muscata.
Ciekawa jestem efektów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Foxowej urosło ...

Post »

No i po co łazić do lasu, skoro na działeczce tyyyle grzybów? :;230 :;230
U mnie pogoda podobna. Wieje i leje. ;:145 Zimnica!
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”