Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Piękne fotki! Jeszcze masz floksy?
Jeżówki pięknie się prezentują, sporo masz odmian! moją świeżo zakupioną jeżówkę żółtą posadziłam w ogródku przed domem i upał, odbijające się od ściany słońce dosłownie upiekły ją, pomimo podlewania. Liście zeschły jak chwastom po ścięciu, nie wiem czy odbije, czy zakorzeni się i wyjdzie w przyszłym roku?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Większość nasadzeń

Post »

Czyżby już marcinki u Ciebie kwitły ;:oj :?:
Jeżówki obłędne ...w różnych odcieniach i formach.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewa, jeżówki i floksy zapierają dech w piersiach. Wszystkie bez wyjątku cudne. Mnie padły w oko te ciemniejsze. Co to za odmiana? Mają prześliczny kolor ;:215

Obrazek

Widzę, że Twoja Bailando w drugim kwitnieniu też wpada bardziej w morelę. U mnie pokazała pierwszy, powtórkowy kwiat i jest identyczny w kolorze ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ważka początkowo wstydliwie zasłaniała się skrzydłem, ale jak tylko się zorientowała przed jakim forum wystąpi, a właściwie na jakim, to przedstawiła się w całej krasie. Cudne portrety jej zrobiłaś ;:63
Wiesz,co? Mam wątpliwości, czy moja Meteor, to na pewno ona? Co prawda nie wiem jaką inną mogłaby być, ale płatki kwiatów ma dłuższe niż Twoje, nie wywijają się ku dołowi i w dalszym ciągu nie tworzy się jej ta charakterystyczna czuprynka. Ale może jeszcze ma czas? Jeszcze ja poobserwuję. A ta nowa jeżówka jak ma na imię?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Nowa jeżówka mnie zaciekawiła :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Większość nasadzeń

Post »

Wspaniałe kępy jeżówek. Naprawdę godne pozazdroszczenia. Razem z floksami wyglądają idealnie. :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

ewarost Ewa, jak kupowałam Bailando to myślałam, ze jest bardziej różowa. Okazało się, ze to róż z brzoskwinią. Jak zakwitła razem z Bremer Stadtmusikanten to stwierdziłam, ze razem im do twarzy. Rosą na tej samej rabacie.

kropelka Mariola mam kilka odmian o różnej porze kwitnienia. Te są już ostatnie. Można zmusić floksy do powtórnego kwitnienia ścinając im kwiatostany. Wypuszczą nowe z kącików liściennych i zakwitną ponownie. W tym roku przekwitłe obcięłam nisko ze względu na inne rośliny, które potrzebują wody, szykują się do swojego pokazu.
Ja nowo zakupione rośliny najpierw trzymam kilka dni w cieniu i dopiero potem sadzę. Obetnij ta jeżówkę , osłoń od palącego słońca i podlej rosahumusem. Może się zregeneruje.

Elizabetka, tylko te dwa maja ochotę zakwitnąć, inne jeszcze czekają. W centrum ogrodniczym widziałam kolejne ładne marcinki. Chyba jutro pojadę na zakupy marcinkowe. Jeżówki to moja największa miłość ;:167 ;:167 ;:167
Mam zamiar w tym roku pobawić się w krzyżowanie jeżówek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dorotka350, floksa kupowałam W BR i jeżeli dobrze pamiętam to odmiana Purple Flame. U mnie bailando jest od wiosny i póki co jestem z niej zadowolona. kwitnie prawie cały czas.

Iwonka1, najważniejsze, żeby Ci się podobała ta jeżówka. Niestety nowa jeżówka kupiona jako NN i nie mam pomysłu co to za jedna. Ja lubię kolor cytrynowy. Wszytki pojedyncze to dobre jeżówki, więc na pewno będzie fana.

Alania Monika, mnie też się spodobała i już jest u mnie. Ma delikatny kolor.

wanda7 dziękuję w imieniu jeżówek :-)


najmłodsza rabata. Jeszcze wszystko się ze sobą zlewa




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka moja Ballerina już przekwitła, ale może po tym deszczu jeszcze otworzy kilka bukiecików, bo widziałam pączuszki :) Festiwal Hortensji i u ciebie się zaczął ;:215 ... Moje patyczkowe maluszki też się garna do kwitnienia ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

ewarost pisze:Ewka moja Ballerina już przekwitła, ale może po tym deszczu jeszcze otworzy kilka bukiecików, bo widziałam pączuszki :) Festiwal Hortensji i u ciebie się zaczął ;:215 ... Moje patyczkowe maluszki też się garna do kwitnienia ;:333
U mnie Ballerina ma sporo paków kwiatowych. Jesienią przesadziłam Vanillę i w nowym miejscu czaruje mnie swoim pięknem.


Obrazek

Nigdy nie udało mi się wyhodować hortensji z patyczków. Nie mam do tego ręki.
Moje hortki w różnym stadium zaawansowania.


Hortensja Bukietowa Magical Moonlight kupiona w tamtym roku, w tym zachwyca mnie dużymi kwiatostanami. Sztywna, dobrze trzyma kwiat



Obrazek


Hortensja bukietowa Magical Candle, u mnie wymaga podpór


Obrazek


Hortensja bukietowa SILVER DOLLAR ma dużo kwiatów, sztywna, radzi sobie bez podpór. Mam je dwie, jedna rośnie w pólcieniu , druga w słońcu. Zdecydowanie wcześniej rozkwitła ta w słońcu.


Obrazek


Hortensja bukietowa Polar Bear buduje duży kwiatostan, ale czy go utrzyma ?


Obrazek


Hortensja bukietowa Limelight, piękna, dużo kwiatów, sztywna, chyba można powiedzieć, że jest niezawodna




Obrazek


Byłąm wczoraj na Marcinkowych zakupach. Marcinki maja być u mnie w trzech miejscach.

Takie cuda kupiłam. Prawda, że piękne ?


Obrazek

Pokażę Wam moją marcinkową kolekcję ;:306 Trochę tego uzbierałam. Teraz muszę je pogrupować i zrobić z nich kompozycje

W tamtym roku upolowałam takie


Obrazek


Ima, jeszcze takie

Amarantowe

Obrazek

Różowe


Obrazek


białe


Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Cudne marcinki ;:215 Ja uwielbiam te jesienne kwiaty i też ciągle wzbogacam kolekcję ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Większość nasadzeń

Post »

Zawsze lubiłam marcinki i rosło ich u mnie sporo. Teraz ich nie mam i patrząc na Twoje zastanawiam się, czy rzeczywiście róże musiały wyprzeć niemal wszystkie inne kwiaty? Pięknie wyglądają na jesiennych rabatach! Fajne zakupy, naprawdę fajne!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj :wit . Pewnie, że piękne te marcinki ;:138 . Wszystkie cudne ;:167 . Kiedyś na pewno powiększę swoją mini kolekcję ;:108 . Ja nie znam większości odmian swoich hortensji bukietowych ;:222 . Wiem tylko która to Limeligt i jest na razie od zeszłego roku u mnie. W każdym razie sztywno trzyma wielkie kwiaty ;:215 . Ciekawe czy kiedykolwiek zidentyfikuję pozostałe hortensje ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewka kolekcja Marcinków piękna ;:215 ... To pierwsze kwiatki jakie dostałam od sąsiadki, jak się tu sprowadziłam . Po 2 latach już całkiem fajne poduchy się zrobiły, bo ja mam te niższe i pewnie jak jeszcze gdzieś spotkam białe i amarantowe to dokupię ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”