Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko , czy ta rozplenica Rubrum nie jest przypadkiem czerwona , bo właśnie taką kupiłam we wrześniu , ale bez etykiety.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko, no gdzież tam od razu obgadywanie...... :oops: ;:306
Miło o Tobie pomyślałyśmy i tyle. I pewnie gdyby się dało wczesniej umówić to dalybyśmy Ci znać. A tak to dopiero o 11tej się dowiedziałam, że będę na miejscu o 14.tej. Wyprawa była pod wielkim znakiem zapytania, ale się udało.
Oj kochana, no właśnie początkowo wyglądało na to, że nie dostaniemy się wtedy do tego parku, przez to otwracie stadionu. Ależ się tam działo. Jakie wielkie korki, itp. Ale się udało gdzieś tam w pobliżu zatrzymać i znaleźć miejsce. A, że pogoda dopisała to wartało troszkę zaczekać w tych korkach.
No sorry za to ucho ;:306 ;:196
Ja też trawy bardzo polecam, unikam tylko tych bardzo bardzo ekspansywnych.
Myślę, że jest szansa na przechowanie tych traw niezimujących. Jak masz gdzie to na pewno się uda.
Batata nie przezimowałam, nie udało mi się.
Ja w tym roku spróbuję zostawić heliotropy, ciekawa jestem czy mi przezimują w takiej temperaturze jaką lubią dalie.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kilka trawek mam i właśnie chciałabym podobnie niekłopotliwe ;:224 Ta rubrum jest prześliczna, ale wszędzie czytałam, że ona nie zimuje...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ach ta ta Rubrum, ach ta Rubrum.
Piękności !!
Ale i innych dużo masz jeszcze pięknych kwitnień.
I marcinki śliczne i dalijki.I zimowity i róze i chryzantemy. ;:215
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochani :wit
Pierwsze dni października za nami, pogoda mnie nie rozpieszcza, ciągle pada, zimno a i ostatnio wietrznie. Huragan Ksawery połamał pełno drzew w pobliskim parku. W ogrodzie tylko zdmuchnął z parapetu moją kompozycję z chryzantemami i wrzosami. Oczywiście chryzantemy połamane, bo one są takie delikatne....
Wkurzyłam się... :evil: Na razie stoją w domu. Chyba muszę posadzić do gruntu ale one i tak nie przezimują.
Plany dokupienia jeszcze dwóch traw odłożyłam do wiosny. Teraz już boję się ryzykować sadzeniem...
W najbliższych dniach , o ile pogoda pozwoli,chcę uprzątnąć już donice z jednorocznymi(w wazoniku ukorzeniają się bataty, komarzyce i zielistki i trzykrotka) i wykopać trawę Rubrum i Vertigo do donic. W razie przymrozków będą przygotowane do wniesienia na stryszek...
Dziś popołudniu ;:3 zaświeciło, ale zimno było niemiłosiernie...Przydałoby mi się jeszcze troszkę słonecznych , ciepłych dni . Mamy wolny weekend i plany wyjazdowe. Ciągnie mnie w góry, ale jak będzie padało to raczej zostaniemy w domu . To żadna przyjemność moknąć a jeszcze za to płacić....


Ewelinko w imieniu modelki dziękuję bardzo. ;:196 Siej kochana tą trawkę jeśli tylko masz okazję.
Wygląda pięknie... ;:167 Ja zebrałam nasionka Rubrum , muszę się zebrać i iść na pocztę bo obiecałam je wysłać Ani anabuko1. Jeśli chcesz podeślę ci też. Napisz na pw adres. ;:108 Mam jeszcze nasionka Turzycy Frosted...




Obrazek

Eluniu Rubrum ma takie purpurowe liście a kłosy w słońcu wręcz fioletowe. Gdy przekwitają robią się szare...Możliwe że to właśnie ją nabyłaś....A będziesz tą trawkę wykopywać na zimę?


Obrazek

Beatko a z kim byłaś w parku, jeśli można spytać? Z kimś z forum czy rodzinką?
Ja i tak w tym dniu byłam niedostępna.....praca, kochana....praca. ;:222
Ale fajnie że super spędziłaś dzień. Na stadion też zawitałaś?
Bataty ukorzeniam z łodyżki, szybko puszczają korzonki....Mam zamiar na wiosnę mieć swoje sadzonki. ;:108


Obrazek

Małgosiu Rubrum nie zimuje ,ale Marynia przechowuje ją z powodzeniem w domu.... ;:173
Będę i ja próbować, a co!Kosztowała nie wiele , więc się na nią skusiłam. Powiem ci , że warto , choćby to miałby być tylko jeden sezon. ;:167



Obrazek

Aniu anabuko1 na dniach popędzę na pocztę ....Oczekuj nasionek.A nóż, widelec...uda nam się ją wysiać.Ogród jeszcze kwitnie ,ale pogoda jest już bardziej zimowa...Coś czuć chłodem i śniegiem w powietrzu...Oj szkoda...Ale będzie za to więcej czasu na FO. Ja oczywiście znów mam zaległości i to wielkie... ;:219

Obrazek

Popstrykałam dziś parę zdjęć. Uwieczniłam na nich jak różnie o tej porze ,przebarwiają się hortensje bukietowe...


Obrazek

Obrazek

Pinky Winky

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hortensje i trawy to królowe jesiennych ogrodów. Pięknie!
U mnie wczoraj też było słonecznie, ale bardzo zimno. Ciekawe jaki dziś dzień nas czeka...
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hortensje zdobią ogrody do późnej jesieni ;:108 ...do tego trawy i astry i kolorów do przymrozków w ogrodzie nie braknie! Jeszcze jest czym oczy ucieszyć... :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Izuś , Maryniu dziękuję za odwiedzinki. ;:196
Dzisiaj niestety znowu pada. Z wytęsknieniem oczekuję ;:3 . Myślałam , że pójdę wykopać nie zimujące trawy a tu znów nic nie zrobię...No nerwa można dostać na całego!!!!!!
Na poprawę nastroju zdjęcia. Oczywiście z wczoraj, dzisiaj nie chciałoby mi się latać w deszczu z aparatem... ;:222
Pozdrawiam wszystkich i miłego , ciepłego wieczoru wam życzę. ;:168




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu nie mogę się napatrzec na te twoje zdjęcia.
Przepiękne ujęcia! ! ;:63
Hortki cudne ;:167
Trawy też. Nawet kloski pięknie zaprezentowalas.
Oczywiście, że chcę te nasionka jak masz więcej tej turzycy.to chętnie.
A ty może maczki tz.nasionka chcesz?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, z FO to byłam z Jadzią / Jakuch.
Jadzia wstawiła u siebie kilka zdjęć z tego dnia.
Nie, o stadionie to nawet nie było mowy - Rosarium nas ściągnęło na dłużej no i te cudne trawy.... ;:108
Ale wiesz co? Nie było w tym roku tego cudnego szpaleru hortensji bukietowych, a szkoda.
Jestem ciekawa czy uda Ci sie z tymi sadzonkami wilca, tzrymam kciuki za powodzenie.
Ja jak znowu go kupię to spróbuję dać / tak jak mi kiedyś o tym pisałaś / - do gruntu. Fajne są z niego takie "rzeczki".
A jak tam proso rózgowate? Zadowolona jesteś z niego? Ja go nadal stale rozważam... Będziesz zbierała nasiona?
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani :wit
Ten tydzień jest przepiękny i bardzo słoneczny. Korzystając z ostatnich ciepłych chwil, tak cudnie kolorowych, wyskoczyliśmy całą rodzinką na weekend do Zakopanego. Było super!!!! ;:138
Przed oczami, w dalszym ciągu mam kolorowe drzewa i ośnieżone góry... ;:108
Zaliczyliśmy Kasprowy Wierch ,Morskie Oko i spacer po Krupówkach... Nogi dają o sobie znać do tej pory...ale najważniejsze ,że naładowaliśmy akumulatory na czas zimy...
Do wiosny musi nam wystarczyć.... ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 ciepłe dni sprawiły że i w ogrodzie coraz więcej żółtych liści , przeważnie u bukietówek.
Na drzewach ,a w zasadzie pod nimi , też wcale ich nie mało. Czeka mnie grabienie i koszenie trawy...
Nasionka przyszykowane , tylko trzeba znaleźć jakiegoś posłańca co na pocztę skoczy. ;:306
W piątek mam wolne, może ogarnę temat....

Beatko widzisz miałyśmy się w trójkę umówić i tak jakoś nam nie wychodzi....Może jeszcze będzie okazja.Też by mi w głowie nie było ,zwiedzać stadion ,jak takie piękne rośliny bym miała w zamian...
Fajnie, ;:108 że wam się udał wypad.Wilec już ładnie się ukorzenił. Muszę kupić ziemię i wsadzić go do doniczki.Zobaczymy co z niego zostanie wiosną.... ;:219
Proso fajnie wygląda, dziś tak na prędko podglądnęłam jego kłoski i nie wiem czy nie ma pustych tych nasienników. Jutro muszę się przyjrzeć bardziej.Możliwe żeby się rozsiały?

****************************
W ogrodzie aktualnie swój moment mają chryzantemy.Dobrze że je w zeszłym roku kupiłam, rozweselają coraz bardziej już puste teraz rabaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieliczne z róż chcą jeszcze kwitnąć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukiety hortensji coraz bardziej zasuszają się . Oj jak mi ich szkoda..... ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżówki też przebrały się w suszki....

Obrazek

Obrazek

Smagliczka to latem mi tak nie kwitła jak w tej chwili... ;:306

Obrazek

Obrazek

Rubrum tez już zgubiła swoje bordowe odcienie. Poszła w szarość.....

Obrazek

Brateczek się nie poddaje...

Obrazek

Liście lecą na całego... ;:222

Obrazek

Na parapecie roślinkom chyba dobrze...Dopóki się nie zacznie palenie na całego , wyglądają ładnie. Potem bardzo przypalają im się listeczki od grzejników...

Obrazek

Kaktusy muszę przesadzić ,bo już te doniczusie mają za małe.Jutro może stanę po pracy w ogrodniczym i kupię podłoże do sukulentów...


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Tu ukorzeniam wszystko co się da.... ;:306

Obrazek

Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego ciepłego wieczoru i najbliższych dni ze ;:3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kocham Tatry,a Kasprowy "po nogach"zaliczyłam we wakacje ,moja Rubrum nie będzie przechowywana,nie jest droga =jak sama napisałaś,więc u mnie jest od 2 lat jednoroczna ,Rubrum zmienia barwy,ale raczej od bordowego zaczyna ,czerwona jest inna rozplenica Fireworks -niestety też nie zimuje,więc kupuję co roku nową
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu :wit
Widoki z gór przepiękne.Dziękuję ci za nie.
Ja też kocham góry ;:108 ;:108
Ależ masz ładne chryzantemy .Piękne kolory :D
Dla mnie rubrum wciąz piękna.Nawet tej szrości nie zauważam.
Hortki wiadomo, zawsze piękne ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”