Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani :wit
Ten tydzień jest przepiękny i bardzo słoneczny. Korzystając z ostatnich ciepłych chwil, tak cudnie kolorowych, wyskoczyliśmy całą rodzinką na weekend do Zakopanego. Było super!!!! ;:138
Przed oczami, w dalszym ciągu mam kolorowe drzewa i ośnieżone góry... ;:108
Zaliczyliśmy Kasprowy Wierch ,Morskie Oko i spacer po Krupówkach... Nogi dają o sobie znać do tej pory...ale najważniejsze ,że naładowaliśmy akumulatory na czas zimy...
Do wiosny musi nam wystarczyć.... ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 ciepłe dni sprawiły że i w ogrodzie coraz więcej żółtych liści , przeważnie u bukietówek.
Na drzewach ,a w zasadzie pod nimi , też wcale ich nie mało. Czeka mnie grabienie i koszenie trawy...
Nasionka przyszykowane , tylko trzeba znaleźć jakiegoś posłańca co na pocztę skoczy. ;:306
W piątek mam wolne, może ogarnę temat....

Beatko widzisz miałyśmy się w trójkę umówić i tak jakoś nam nie wychodzi....Może jeszcze będzie okazja.Też by mi w głowie nie było ,zwiedzać stadion ,jak takie piękne rośliny bym miała w zamian...
Fajnie, ;:108 że wam się udał wypad.Wilec już ładnie się ukorzenił. Muszę kupić ziemię i wsadzić go do doniczki.Zobaczymy co z niego zostanie wiosną.... ;:219
Proso fajnie wygląda, dziś tak na prędko podglądnęłam jego kłoski i nie wiem czy nie ma pustych tych nasienników. Jutro muszę się przyjrzeć bardziej.Możliwe żeby się rozsiały?

****************************
W ogrodzie aktualnie swój moment mają chryzantemy.Dobrze że je w zeszłym roku kupiłam, rozweselają coraz bardziej już puste teraz rabaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieliczne z róż chcą jeszcze kwitnąć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukiety hortensji coraz bardziej zasuszają się . Oj jak mi ich szkoda..... ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżówki też przebrały się w suszki....

Obrazek

Obrazek

Smagliczka to latem mi tak nie kwitła jak w tej chwili... ;:306

Obrazek

Obrazek

Rubrum tez już zgubiła swoje bordowe odcienie. Poszła w szarość.....

Obrazek

Brateczek się nie poddaje...

Obrazek

Liście lecą na całego... ;:222

Obrazek

Na parapecie roślinkom chyba dobrze...Dopóki się nie zacznie palenie na całego , wyglądają ładnie. Potem bardzo przypalają im się listeczki od grzejników...

Obrazek

Kaktusy muszę przesadzić ,bo już te doniczusie mają za małe.Jutro może stanę po pracy w ogrodniczym i kupię podłoże do sukulentów...


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Tu ukorzeniam wszystko co się da.... ;:306

Obrazek

Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego ciepłego wieczoru i najbliższych dni ze ;:3
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kocham Tatry,a Kasprowy "po nogach"zaliczyłam we wakacje ,moja Rubrum nie będzie przechowywana,nie jest droga =jak sama napisałaś,więc u mnie jest od 2 lat jednoroczna ,Rubrum zmienia barwy,ale raczej od bordowego zaczyna ,czerwona jest inna rozplenica Fireworks -niestety też nie zimuje,więc kupuję co roku nową
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu :wit
Widoki z gór przepiękne.Dziękuję ci za nie.
Ja też kocham góry ;:108 ;:108
Ależ masz ładne chryzantemy .Piękne kolory :D
Dla mnie rubrum wciąz piękna.Nawet tej szrości nie zauważam.
Hortki wiadomo, zawsze piękne ;:167
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Mnie przechowanie rubrum do wiosny sprawia przyjemność więc sobie jej nie odmówię do czasu aż mnie nie zawiedzie... To pewnie wtedy z niej zrezygnuję ;:173 ..Jest tyle innych pięknych roślin,których nie mam a ja lubię nowości ;:224 Gdybym tak miejsce jeszcze miała ... ;:oj
Olu piękna fotorelacja z gór i turystka na szlaku też niczego sobie! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu piękna relacja z wycieczki w Zakopanem. ;:196 Szwarnota z Ciebie. :wink:
A w Twoim ogrodzie całkiem miło...słonecznie i tyle barw. Jesień tez może być bardzo fajna.
...a co do tej naszej radości to ja też bym się cieszyła grabkami czy haczką. :lol:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu przypomniałaś mi tymi zdjęciami jak kocham góry :wink: Nie byłam w Zakopanem już kilka lat, najwyższy czas znów je odwiedzić...
Ogród masz prześliczny, mimo że widać jesień. U mnie też w tym tygodniu mnóstwo słońca, tyle że ja wykorzystałam je bardziej przyziemnie, a nawet dosłownie przyziemnie, bo cały czas kopię w ziemi ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu masz śliczne chryzantemy ,a jesienne Bobo mnie urzekło ;:167 . Super wypad a na fotce fajna laska pozuje na tle gór ;:333 Superowe widoczki uwieczniłaś na swoich fotkach ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu piękne widoki z wycieczki ;:63 z ogrodu również, dobrze że poradziłaś chryzantemy ;:108 ta ciemnoróżowa ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
Dzisiejsza pogoda długo nie mogła się wyklarować, niby miało świecić ;:3 , ale długo była mgła i już nadzieję straciłam , ze coś porobię w ogrodzie. Wysłałam dzieci do szkoły i wskoczyłam w okna. No to na bank będzie już padać.... ;:306 zawsze tak mam jak tylko umyję.Potem trzeba było przygotować jakiś obiad a za ten czas słonko jednak zdecydowało się poświecić.... ;:138
Zrobiłam porządek z pelargoniami na parapecie, poszły do wora z napisem BIO...Wykopałam Rubrum i Vertigo. Teraz siedzą sobie w donicach i czekają na pierwsze przymrozki, a wtedy ,myk je szybciutko na stryszek... ;:173 Na razie zdobią wejście do domu. Trochę też pograbiłam liście, bo oczywiście znowu naleciały.
Opadłyby już wszystkie i byłby spokój... ;:131

Dorotko w góry ciągnęło mnie już latem. Ale cieszę się , że dopiero teraz pojechaliśmy, te kolory jesieni nie do opisania.... ;:167 Ja z trawami spróbuję, nie mam nic do stracenia a przechować mam gdzie...


Obrazek

Maryniu właśnie że tego miejsca coś mało....Nie chcą się te nasze ogrody rozciągnąć. ;:222
Zdjęć z wycieczki mam mnóstwo. Moja mama aż się za głowę złapała. Wspominała, że jak jeździła na wycieczki to miała kliszę na max 36 zdjęć. A jeszcze nie wiadomo czy wszystkie fotki się udały....Pamiętam te klisze 12 zdjęć , 24 albo 36.
To były czasy co? Nie to co teraz.Od razu widzimy co pstrykamy. nawet nie wywołuję tylko wszystko mam na dysku zewnętrznym...

Obrazek

Aniu anabuko1 czytałam że Tobie wypad weekendowy też się udał. Dobrze zrobił mi taki wyjazd a jeszcze takie widoki..... ;:167
Chryzantemy już jedną zimę u mnie przetrwały, zobaczymy czy tą też przetrzymają...

Obrazek

Elciu :oops: dziękuję ci bardzo....
W ogrodzie coraz bardziej żółto a ;:3 już coraz niżej i nie ogarnia moich rabat tyle czasu ile bym sobie życzyła. Dziś pół dnia przestawiałam za nim pranie, żeby choć trochę je wysuszyło.

Obrazek

Małgosiu ja byłam w Zakopanem chyba ostatnio w czasach szkoły. Teraz z rodzinką ,jakoś cały czas ciągnie nas nad morze. Chciałam dzieciom pokazać takie prawdziwe góry a nie tylko lasy na wzniesieniach...
Oj , podziwiam cię, że jeszcze ci się chce tak działać ogrodowo. ;:180 Ja już tylko sprzątam... ;:131

Obrazek

Jadziu fajnie , że się odezwałaś.Bobo nie przebarwia się , tylko robi jej się taka różowa otoczka na białych płatkach...Taka delikatna jest przez to...Piękna ;:167

Obrazek

Natalko fajnie , że zajrzałaś. ;:196 Dziękuję za miłe słowa. Chryzantemy muszą być, teraz gdy już mało co kwitnie , to one z marcinkami królują na naszych rabatach...

Obrazek

Wszystkim zaglądającym życzę miłego wieczoru. Do napisania.... :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

O tak, teraz każde kwitnienie jest na wagę złota ;:108 fajnie że udało Ci się trochę popracować, też w ostatnich dniach miałam mgłę ;:222 oby jeszcze było trochę ładnej pogody tej jesieni ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, ja bym raczej nie przesadzała tych kaktusów. Teraz to je wsadzić do pudełka na trzy miesiące i dać do piwnicy czy gdzieś tak, jeśli chcesz aby Ci w przyszłym roku zakwitły.
Zdjęcia z wyprawy do Zakopanego - cudownie jesienne. Trzeba mieć wiele szczęścia aby trafić na taką piekną pogodę i takie cudne widoki na góry. Cieszę się, ze się Wam to udało. ;:215
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oleńko , prześliczne widoki z gór ,przypomniałaś mi właśnie , że dawno tam nie byłam , więc może zimą wyskoczę na tydzień .Niestety kupiłam Rubrum , a nie mam jej gdzie przechować , więc jestem zła sama na siebie , trudno , zostanie w gruncie pod butelką i zobaczymy czy przezimuje .Moja wcale nie była taka tania , więc tym bardziej jestem niepocieszona .Ciekawa jestem czy swoją trzymasz w donicy , czy sadzisz do gruntu bez ? Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ja jednak podziwiam niezmiennie jesienne kwiaty czyli cudne chryzantemy ;:167 .Kurcze mogłabym mieć ich pełen ogródek :;230 Ciekawe gdzie bym je pomieściła :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”