Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, jeszcze ciągle zapoznaję się z Twoim wątkiem. Podobają mi się Twoje formowane iglaki. Oczywiście hortensje też ;:oj Ale jeszcze muszę napisać, że Twój dom jest przepiękny, w takim sama chętnie bym zamieszkała. I ten taras czy też weranda ;:167

Aniu, popatrzyłam sobie do Twojego wątku sprzedażowego i mam kilka pytań. Rabatę z hostami masz obramowaną palikami brzozowymi. One są naturalne? Kiedyś coś takiego gdzieś w sklepie widziałam, ale to dawno i nawet działki nie miałam wtedy. Czy te paliki się sprawdzają u Ciebie? No i czy masz jakiś sposób tajemny na ślimaki? Twoje hosty są piękne, nie ma dziur powygryzanych. Bardzo dorodne rośliny :)
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

O ile dobrze pamiętam to nie byłaś zadowolona z zimowania Echinacea ,sporo u Ciebie wypadło ,a tak pięknie kwitły.Wątek jutro uzupełnię, jak czas pozwoli :( Tydzień urlopu to za mało żeby nadrobić wszystkie zaległości.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu przepiękny kolor ma ten hibiskus.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

kropelka-Mariolu,Biedronka641-Alu Mi też podoba się ten hibiskus.Oby tylko dobrze, przezimował. :roll:
Hibiskusy bylinowe są cudne.Ja mma tylko dwa.Gdyby nie były tak wrażliwe na mrozy, może miałabym ich więcej.
U mnie tylko zółte pełne gdzieś się podziały.
I jeszcze dwie inne nie kwitły.Nic ale są i może na drugi rok zrewanżują się jakim kwitnieniem ładnym. :wink:
lemonka-Izo Iglaczków tak dużo niema.Kilka właśnie sama formuję.Jakoś to wychodzi.
A w hortensjach jestem zakochana :D
Dom to projekt i marzenie mojego męża, potem realizacja z wieloma przygodami,itp..
Tak, rabata z hostami była i jest jeszcze częściowo wykończona płotkiem brzozowym.Prawdziwym, naturalnym, własnoręcznie przez EM zrobionym,bo tak mi się zachciało wówczas..Ale zamieniam ją na kamienny.
Kilka lat i już zaczęła się się sypać.I jest szczerbaty już płotek.
Ślimaków na Dębowym nie mam.W mieście w ogrodzie po deszczu wychodzą.Tutaj są.
Jak może być metoda ??Zbierać, coraz, usuwać.Kosić trawy często i tyle.A ja ich ciągle jeszcze jest, to już nie wiem.Jakieś preparaty reklamują.Ale nie wiem czy skuteczne.Ja nie miałam takiej potrzeby aby je stosować .
Dziękuję za miłe słowa ;:196
jonatanka-Asiu Tak, nie ze wszystkich jeżówek jestem zadowolona,Dlatego, ,że kilka marnie rośnie i kwitnie pojedynczo, lub tylko kilkoma kwiatkami.Ale wiem już ,że mam też za słabą ziemię.Muszę zmienić, po nawozić trochę.
To po łąkowa gleba.A już kilka lat coś tam rośnie.To trzeba po dokarmiać.Ale kilka jeżówek nawet już jest ładnych i ładnie kwitło.
Czas w ogóle szybko ucieka.A dopiero mówić, na urlopie.
To dobrego odpoczywania Asiu.Akurat pogoda się poprawiała i ma być ładnie.

Obrazek
Dalie - jeszcze cieszą.A jak długo ??Może tak szybko nie będzie tych przymrozków. Ale już nimi straszą :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Cynie
Obrazek
Obrazek
Dzielżan
Obrazek
Trojeść bulwiasta
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu masz piękne dalie jak jedna. Tylko pliss nie strasz przymrozkami ,bo jeszcze tego nie chcemy, a gdzie babie lato i wszechobecna rudość i czerwień ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, dzięki za odpowiedź :) Bardzo energetyczne kolory pokazałaś :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit , śliczny ten hibiskus, ja coś do nich ręki chyba nie mam, dwa razy próbowałam, trudno, ale i dalie śliczne są, moje jeszcze nie kwitną, ale ja pózno sadziłam je, więc nadal czekam, oby zdążyły z kwitnieniem ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Śliczniutki masz hibiskus, Aniu! ;:333 Kwiat taki soczyście czerwony, w zasadzie niemal bordowy, ;:333 a i liście ozdobne, tak że nawet jeśli nie kwitnie, to już stanowi wspaniałą ozdobę ogrodu. ;:138
Dalijki też pięknie kwitną. ;:333 ;:333 Barometr idzie na pogodę, to będą jeszcze piękniejsze. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu zaglądam do Ciebie i widzę niesamowity ogród botaniczny i niezwykłą kontrolerkę jego jakości. ;) Fiona jest przepiękna. Jakiej jest rasy?
Nie zapoznałam się z całym Twoim wątkiem, bo ogród jest tak bogaty piękne rośliny, że nie da się tego jednorazowo zrobić. Masz tyle cudownych roślin.. Cudowny hibiskus, róże, dalie, hortensje, jeżówki plus całą masa takich jakie pierwszy raz na oczy widzę . Podziwiam Twoją umiejętność komponowania roślin na rabaty. Właśnie tego ja nie potrafię.. Do tej pory przy domu były tradycyjne grządki.. A ja marzę o rabacie przy trawniczku..U ciebie widziałem wiele takich . I patrząc na Twoje fotografie będę szukać w nich inspiracji . Pewnie w tym moim wąskim i podłużnym ogórku akurat czegoś w tym stylu nie stworzę, ale..z czasem , gdzieś znajdzie się miejsce :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Dalie,cynie,dzielżan... już jesiennie ale niemniej pięknie niż latem ! ;:138 Dalie oglądam u innych i na razie nie zamierzam tego zmieniać... :)
Miłego dnia Aniu! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

No właśnie też już słyszałam o przymrozkach na początku października, tak bardzo mi to nie w smak... Nie dość, że lata nic nie użyłam, nie pamiętam kiedy coś dłubałam w ogrodzie, stos cebulek nie posadzonych, ziemniaki nie wykopane do końca, nowy teren zarasta chwastami w piorunującym tempie i jeszcze moje problemy z kręgosłupem... Ech, chyba nic już nie dam rady w tym sezonie ;:145
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Jakuch-Jadziu
Ja nie strasze tymi przymrozkami.Tylko o nich słyszałam we wczorajszej pogodzie w tv. :roll:
Tak,dalie są bardzo urokliwe. Lubię je.
Mam nadzieję, ze babie lato jeszcze będzie.
lemonka-Izo Nie ma za co. Ja też innych pytam o różne rzeczy,które mnie interesują. Po to jest to forum.
Kolorki w ogrodzie to ja bardzo lubię ;:173
Iwonko0042 Hibiskus bylinowy też kiedyś miałam inny..I nie ma już to.Ten biały już jest kilka lat. A czerwone jakoś nie chcą długo gościć w moim ogrodzie. Zobaczymy jak tymrazem będzie z tym.
Dalie są śliczne. I twoje powinny zakwitnac.
polcczanka-Lucynko
Hibiskus czerwony jest śliczny .I z tego intensywnego ciemnego kolorku.Jak i z tych ciemnych ,powycinanych liści. ;:108 ;:108 Oby tylko przezimowal. Niech tej pogody pięknej; jesiennej; kolorowej i ze sloneczkiem będzie dużo jeszcze. Bo chyba wszyscy są jej bardzo spragnieni. Prawda ?
silversnow -Olu Witaj w moich progach. Ok daleko mi do ogrodu botanicznego. Ale lubię różne rośliny i inne dużo. Więc ściągam je do mojego ogrodu. Hibiskusy bylinowe mam dwa.Czerwony i biały. Syryjskie 3 .A hortrnsji kilkanaście już. I jeszcze mam ze dwie odmiany zaplanowane do kupienia na przyszły rok.
Czasami to moje komponowanie roślin nie zawsze mi odpowiada. To wówczas coś zmieniam,przesadzam. Itd.
Nauczysz się tego i ty. Znajdziesz swój styl i będziesz do niego dążyć. Tak ,mam kilka różnych rabat. Powstawały bo ciągle roślin dokupywalam,ciągle coś chciałam. I tak trzeba było je gdzieś posadzić.
Ależ proszę inspuruj się moją fotografią ile tylko chcesz.Miło mi,że komuś się ona podoba. ;:173
A w długim i wąskim ogrodzie też można jakieś stworzyć.
marpa-Maryniu
Jesień jest bogata w swoje różne kwitnienia. Dalii trkche6 mam. Cynii tylko kilka. Dzielzany 2.Ale sporo marcinkow, które coś się ociągają z kwitnieniami. Oby ta październikowa jesień była ciepła ,urokliwa i kolorowa.
kropelka -Mariolu
Ja też słyszałam o tych przymrozkach.Oby ich jeszcze nie było bo zetna wszystkie kolorki.
Ja cebulki już posadziłam. I chyba wszystko na ten rok. Teraz jest i ma być jeszcze ladna pogoda. To dokonczysz wykopki ziemniaczane. Cebulki poczekają.
Ech...ten kręgosłup. Współczuję. Ja też odczuwam dolegliwości . I ostanio chodzę na masaże do fizjoterapeuty . Niestety.
I Ty dasz radę .KOBIETY WSZYSTKO MOGĄ JAK TYLKO CHCĄ! ! ;:113

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Pięknie trzymają się krople na Przywrotniku ten to ma zdolność gromadzenia wody na swoich liściach .przywrotnik jest ziołem o ?rewelacyjnym działaniu regenerującym skórę, której przywraca elastyczność, jędrność i sprężystość.? Stosowanie jego liści w kosmetyce wpływa korzystnie na tkankę łączną poprzez regenerację naczyń włosowatych, zmniejszenie a nawet zanikanie przebarwień, blizn i rozstępów, dzięki przywrotnikowi zostaje też przywrócona odpowiednia elastyczność skórze. Dlaczego tak się dzieje? Nie zostało to jeszcze zbadane. Wiadomo natomiast, że działa bardzo skutecznie. Najlepsze rezultaty regeneracyjne przynoszą okłady i maseczki ze świeżego, zmielonego ziela. Preparaty oparte na przywrotniku zalecane są do każdego rodzaju skóry i dobrze je łączyć z kwiatem kasztanowca i zielem przetacznika leśnego. Jeszcze mamy kolorowo i oby jak najdłużej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”