Od przybytku głowa nie boli część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu, ;:65 ;:65 ;:65 pędzę biegusiem, co by mi kto hamaczka nie zajumał. ;:7
Pobujam się... mogę? ;:180 ;:180
Skoro migdał znosi nasz kapryśny klimat, to dobrze. ;:333 Będę mu kibicowała i - oczywiście - podglądała. :roll:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Lucynko hamaczkiem chcem zimę pogonić ;:306 Siadaj i bujaj się, pierzynką cię otulę i będziesz wiosnę nawoływała.
Pierwsze migdały siedzą w glebie ale te bez skorupy, tak sobie myślę, że te w skorupach posadzę bezpośrednio do ziemi i zaznaczę, skorupkę pilniczkiem traktuję co by łatwiej było dla kiełkowania.

Aniu nic nie podziałało bo mrozi, u mnie teraz jest -8, dużo jak na mój rejon.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

No tak , nasza Krysia położy się na hamaczku i będzie myślała o migdałach tyle że własnych zielonych a nie niebieskich .No to sobie wykombinowała ;:306
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Do hamaczka chyba kolejka, kto ostatni? Niestety w moim ogródku nie widać specjalnie oznak wiosny, kra na Warcie ciągle płynie, a lodowisko na podwórku jak było, tak jest.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Eluniu o migdałach pomarzyłem, nic nie wymyśliłam.
Za migdałami jeżeli tylko wykiełkują to muszę poczekać chyba długo. Na hamaczku musiałam teraz poleżeć bo latem kiedy jest pora na leżenie ogrodnik pracujący nie za bardzo czasu na wylegiwanie, ale zawsze coś tam czasu uszczknę i się wyciągnę :;230

Ewuniu teraz już pomaleńku oznaki wiosny widać, dzisiaj popatrzyłam i wypatrzyłam tulipany na wierzchu niewiele, ale już widać. na razie na wierzchu wszędzie błoto a pod spodem jeszcze zmarzlina, ale jak słoneczko przygrzeje to myślę, że szybko wszystko się obudzi.
Ewa mam przy tarsie posadzoną różę Docteur Jamain patrzę na jej długie pędy i mam teraz zagwozdkę co z nią zrobić, kolorystycznie mi odpowiada ale wymiarowo nie bardzo. Pierwsze myślenie to przesadzić ale też pomyślałam o tym jak bym jej długie pędy zakulkowała.....przywiązywała do podłoża ...co Ty na to Różana Exspertko :?:
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu witam u ciebie i dziękuję za odwiedziny u mnie. Do Lwowa planowaliśmy już od dawna jechać tylko czekaliśmy na dogodną okazję ;:306 .Mam do tego miasta duży sentyment bo moja mamusia bardzo dużo mi o nim opowiadała. Urodziła się blisko Lwowa i to tak prawie jej miasto rodzinne. Szkoda tylko że jej już z nami nie ma i nie mogła zobaczyć chociaż na zdjęciach.Tylko że ona miała bolesne przeżycia bo to co pamięta i nam opowiadała to było tuż po wojnie ;:145
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu korzenie mojego męża też tam sięgają do Drohobycza stąd jego mama pochodzi i długa historia z tym się wiąże dlatego też nas tam ciągnie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Moje korzenie też spod Lwowa i mojego M. także. Dlatego wspólnie odwiedzalismy te miejsca, ale one juz nie nasze, to Ukraina. Piękna, dumna i ... biedna. Sam Lwów jest wspaniały, ale jego obrzeża , jego okolice, wioski - to inny swiat.
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Ewa ma rację tylu biednych i żebrzących ludzi co we Lwowie to nigdzie nie widziałam. Na ulicach sprzedają co tylko mogą, parę ziemniaków,bukiecik kwiatków ze swojego ogródka, parę jabłek. Oni mają bardzo niskie zarobki i emerytury głodowe.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu do Lwowa jeździłam często w czasach słusznie minionych :D, Mam na tych ziemiach swoje korzenie, byłam też i kilka lat temu gdy Lwów jest już Ukraiński ... I z tego co pamiętam to wtedy prawie wszyscy nie mieli wiele, ale teraz jest wyraźny podział na bogatych i biednych... Samo miasto jest wypięknione dla turystów (zwłaszcza przed EURO zrobili mu lifting )... wystarczy zboczyć nieco i już jest się w innym świecie, brudnym,obdrapanym, ... Nie dziwie się, że ludzie stamtąd uciekają i tak chętnie do nas przyjeżdżają za lepszym życiem i pracą :D A naszych za tym samym ciągnie dalej na zachód :) i tak oto punk widzenia zależy od punktu siedzenia ;:173
A jaku u ciebie z wiosenno ogrodniczymi poczynaniami, bo jak popatrzę za okno to coś ta zima chyba nie bardzo ma zamiar odpuścić ;:174 Znowu straszą mrozami przez kilka dni , a tak by się chciało już ;:3 ;:65
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

O chciałoby się słoneczka, a u nas deszcz,słońce i wiatr i tak dziś było cały dzień.Mrozem proszę mnie już nie straszyć normę na ten rok wykonał ;:306
A tak na poważnie to dziś było dość cieplo tylko strasznie mokro i o wyjściu do ogrodu można pomażyć ;:223
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

U mnie typowo marcowa pogoda.Raz,mocne słońce,za chwilę deszcz i tak w kółko.Ale,dzień spędziłam w piwnicy
na przeglądzie kłączy, wystawieniu na zewnątrz sporo roślin.Potraktowanie oleandra Tiltem-coś grzybiczego go brało.Niektóre rośliny potraktowałam "magiczną siła" - na wzmocnienie. :;230
" Delikatesy " na noc wróciły do piwnicy,pozostałe zostały na schodach przykryte włókniną.Jutro plus 11 i deszcz....
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Lodziu pod tytułem delikatesy to rozpoznaję dalie....czy tak? Jesteś lepsza ja do swoich jeszcze nie zajrzałam, na razie uparcie rozmnażam pelargonię którą bardzo lubię ale idzie mi kiepsko.
A co poczyniasz z oleandrami, moje jeszcze stoją cichutko w kąciku i myślałam o przycięciu co niektórych bo powyrastały wysoki, ale obawiam się że jak je ciachnę to mi nie zakwitną w tym sezonie, ale chyba nie mam co odwlekać tylko zrobić z nim porządek.

Krysiu u mnie też o wyjściu do ogrodu nie ma mowy, pada, na wierzchu błotko ślizgawka, za to zaczynam w domu robię wysiewy, nie wiem co mi powychodzi ale chyba zaczynam czuć wiosnę.

Ten lwów i tamte byłe nasze ziemie ile rodzin zostało rozproszonych po całym świecie, moja teściowa spod Drohobycza wywieziona na roboty do rajchu nigdy już nie odnalazła swojej rodziny a była ich piatka rodzeństwa.
Lwów mamy w planach więc myślę ze go zobaczę.

A za oknem pada, ponuro żadnych optymistycznych wieści więc czekamy na wiosnę.

:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”