Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Ja również objeździłam Lidka w poszukiwaniu czosnków, niestety nie upolowałam ani jednej cebulki. Szkoda, Aneczka kusi swoimi aż miło ;:173
Oczko wygląda ślicznie, trawy dodają mu jeszcze więcej uroku.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu ale cudne zakupy ;:215 Róże śliczne jak zwykle, ale jak to zrobiłaś, że hortensja jeszcze taka śnieżnobiała? :shock:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Aniu.
Bardzo dobrze, że dosadzasz hortensje bukietowe. One są cudowne o tej porze roku. A z trawami, to już w ogóle ;:167
Pięknie różyczki jeszcze kwitną i oby pogoda sprzyjała i kwitły jak najdłużej.
Widzę że masz Williama Morisa. Wiosną byłam bliska jego kupna, ale ostatecznie zrezygnowałam. Teraz znów się nad nim zastanawiam i już sama nie wiem :roll:
Zakupy cebulowe bardzo udane. Na czosnki olbrzymie też poluję. Może za jakiś czas będą przeceny w internecie to coś upoluję, bo potrzeba mi ze 30 sztuk :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Po kilku dniach nieobecności na działce wreszcie pojechałam i wzięłam się za porządkowanie rabat.Sporo szałwii trio się wysiało w tym roku,więc powyrywałam ją i na kompostownik.Liście spadają i zaczynają osłaniać wolną glebę.No to się zaczyna jesień i naocznie ją widzę.
Róże niektóre sobie kwitną w najlepsze co mnie cieszy,a trawy na wietrze przyjemnie się kołyszą.
Wczoraj zastanawiałam się gdzie posadzę róże,które kliknęłam i już zapłaciłam.Już ostatnio miałam zamówić Dolce Vita i Minerva.
Do tego Jalitah i gotowe.Ślizgawkę zlikwiduję i w tym miejscu będzie mała rabata z niższych róż.Jeszcze Eyes For You przesadzę.
Wczoraj pojechałam do jeszcze jednego Lidla na drugim końcu miasta,ale była tylko jedna paczka białych czosnków Mount Everest.
Kupiłam też w B jedną cebulę Gladiatora.Także kilka już mam,wiem,że to za mało.

Kasiu na wiosnę Ci ukopię,a raczej poproszę tatę,bo ma tak mocne korzenie,że bez użycia większej siły nie dam mu rady ;:oj
LO zawsze przycinam,skracam pędy dość solidnie.Nie mogę narzekać na tę odmianę,ale niepotrzebnie już po pierwszych deszczach łapie plamki.Gdyby nie to,byłaby idealna...

Zuza oczko to mój konik,uwielbiam je,koi zmysły ;:167
Cebulowe kupiłam i będę sadziła,bo na wiosnę lubię wypatrywać jak wyłażą ;:333
Trawy wciąż podziwiam,wczoraj zachwycałam się każdą z osobna ;:215

Gosiu dziękuję,to prawda,że czas leczy rany,trzeba się pogodzić z odejściem bliskiej sercu osoby....
Cebulowych całą reklamówkę mam,chyba starczy...kuszą mnie jeszcze te czosnki giganteum.
Mieć takie wielkie kule...super sprawa...pewnie je kupię choćby w sieci...
Moim marzeniem była Olivia Rose,jest w ofercie u Kamili...chyba ją zamówię,ale kombinuję by jeszcze drugą domówić,bo jedna to się nie opłaca przecież ;:218

Marlenko kupowałam cebule w Lidlu,ale wtedy jakoś czosnki nie wpadły mi w oko,może leżały gdzieś w kartonach,a ja nieświadoma nie grzebałam za nimi ;:224 No trudno,znajdę inny sposób.
Oczko z trawami to jest to,już dawno powinnam je obsadzić...

Małgosiu hortensje to świeże zakupy i w momencie kupna miały maleńkie pączki,dlatego z opóźnieniem się przebarwiają.
Pewnie w następnym roku szybciej zmienią kolory ;:108

Wiolu miło Cię widzieć ;:108
Hortensje ostatnio zawróciły mi w głowie,niby wszystkie do siebie podobne,a jednak są inne.Pewnie z czasem dokupię jeszcze Diamantino,chodzi ta odmiana za mną ;:65
Willam Morris hmm,ta róża jest niepoukładana,ciężko ją ujarzmić.U mnie rośnie nad oczkiem,ale na rabatę z innymi różami bym jej nie posadziła.Dobrze się zastanów nad nią i sprawdź jeszcze fotki na Hmf-ie :uszy
Kupowałaś już cebule w internecie z przeceny? Ja jeszcze nie miałam takiej okazji,a chętnie bym coś kliknęła ;:333

Rosenfaszination nie daje o sobie zapomnieć,ciągle chce być w centrum uwagi...

Obrazek

Bailando

Obrazek

Artemis

Obrazek

James G

Obrazek

Hanstadt Rostock wciąż kwitnie

Obrazek

Novalis chce coś ogłosić ;:224

Obrazek

Andre le Notre nie widziałam jeszcze w pełnym rozkwicie,kwiaty kwitły,kiedy byliśmy na wakacjach...

Obrazek

Żeniszek ładnie wygląda o tej porze roku

Obrazek

Ważki uwielbiają nasze oczko

Obrazek

Gertrude Jekyll wybujała hen daleko

Obrazek

Hortensje czarują

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam kochani...
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu a dlaczego Williama nie polecasz do wspólnych nasadzeń ?Jestem bardzo ciekawa ,bo właśnie wsadziłam go w środek rabaty ;:219
Pięknie ci kwitną różyczki ;:167 podglądam u Ciebie Rosenfaszination,moja jeszcze młodziak ,ale też cieszy oko ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Twoje różyczki ciągle w dobrej kondycji ;:63 Rosenfaszination mnie kusi, ale tam gdzie złożyłam zamówienie jej nie ma. A zamawiać jedną różyczkę chyba nie ma sensu.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu :wit
Ale masz dużo kwitnących i to pięknie róz ;:215
I wszystkie zdrowe jak widać.Nie choroway ci ??
Twoje hortki jeszcze duzow bieli i delikatnym rózu :)
Oczko z trawkami wygląda ślicznie.
Jesień... jak na razie piękna.Chciałoby się,żeby przez cały pażdzernik taka byla. :?
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Mnie dużo różyc u Ciebie kusi, a tej jednej nad wodą koniecznie rób zdjęcia. Ta trawa Giganteus to się rozłazi?, fajna, ostatnio wywaliłam( przynajmniej tak mi się wydaje) mozgę, albo coś takiego przy oczku bo zrosły korzenie wszystkie byliny. Teraz jest tam strasznie łyso bez trawy, a nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wielkie dzięki za opinie o Williamie M. Zdecydowanie wyleciał z zanówienia. Mam już podobne kolorystycznie do niego angielki, więc bez żalu usunęłam go z listy chciejstw :)
Co do przecen cebulowych to ja nie kupowałam, ale znam kogoś kto kupował bardzo duže ilości u Królika z takich właśnie przecen. Minus jest taki ze nie wiadomo co zostanie przecenione no i trzeba czekać do końca listopada lub grudnia. O ile nie zamarznie to śmiało można jeszcze sadzić.
Ja chyba będę zaglądać na jego stronę i pilnować. Może coś fajnego upoluję :lol:
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Bailando ma cudny kolor u Ciebie, aż chciałoby się ją schrupać.
Powiedz kiedy ja się doczekam takiego ładnego Jamesa? Mój od wiosny, dopiero teraz zaczął puszczać nowe przyrosty i to takie marne. Nawet nie zakwitł ani razu :( . Co z nim nie tak? Przesadzić go, czy co?
Już Ci chyba pisałam, że też mnie zauroczyły hortensje - najbardziej urzekła mnie Limelight i Vanilka. Chodzę codziennie koło nich i biorę w dłonie ich ogromne kwiaty, no bo jak nie dotknę, to nie przeżyję :;230
Masz może mączniaka prawdziwego na różach? Bo u mnie to jakaś plaga :evil: . Mam pryskać czy dać sobie o tej porze spokój?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Czy ja dobrze wyczytalam na którymś wątku ze nabyłaś Marca Chagalla, moje wielkie chciejstwo, może wiosną go dorwę gdzieś, a gdzie go kupiłaś.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Jak to się stało, że masz nowy wątek a ja dopiero teraz się orientuję?! ;:202 Przepraszam Cię najmocniej. Przejrzałam nowy wątek i jestem zachwycona! Ale o tym jutro, bo padam na twarz.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, dołączam do pytania Tolinki. Dlaczego nie sadzić Williama Morrisa na rabacie? ;:218 Mojego właśnie chcę wreszcie wysadzić z donicy na rabatę...Tyle, że z tyłu, przy siatce. Myślisz, że to zły pomysł?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”