Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, wszystko piękne, ale liliowce są niesamowite. ;:215 ;:215
Zachorowałam na liliowcową chorobę i przy pomocy działkowej sąsiadki znalazłam dla nich miejscówki. :tan
Ten rok jest jakiś dziwny dla pomidorów. Przynajmniej u mnie. Z pola już zbieram czerwioniutkie, a w tunelu jeszcze nie dojrzewają. ;:185
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Liliowce to ja mogę oglądać od rana do wieczora.
Jolu z nasion dyni które od Ciebie dostałam zeszły dwie odmiany i jestem pod ogromnym wrażeniem bo one produkują masę owoców czyli małych dyń, coś niesamowitego, chyba cała rodzina będzie obdzielona.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Dorotko, no niestety to jakaś bardzo kapryśna lilia, a cebula nie tania. Daję sobie z nią spokój ;:131 .
Irenko, kusi mnie krzyżowanie, ale na razie nie mam warunków - miejsca na siewki i czasu, bo żeby zdążyć przed pszczółkami, to trzeba wstawać bladym świtem ;:oj . To nie dla mnie, bo ja lubię sobie pospać, za to w nocy jestem aktywna ;:131 . Taki nocny Marek ze mnie.
Iwonko, dzięki za porady, ale najbardziej skuteczne są zabiegi ultradźwiękami no i odpowiednie buty i wkładki :shock:
Lucynko, na liliowce pewnie jeszcze nie jedno miejsce wygospodarujesz, to wciąga ;:224 . A z pomidorami masz rację. Ja u siebie też zaczęłam zbierać (co prawda pojedyncze okazy) a sąsiad przyszedł się pochwalić, że u niego w tunelu już dojrzewają ;:131
Jolu, liliowce są przecudne, kolory, ten rysunek płatków, te falbaneczki :heja . A na zdjęciach lepiej to sobie można obejrzeć.
Cieszę się, że dynie obrodziły :D . Wiesz które to odmiany :?:

U nas wczoraj wreszcie solidnie polało :tan . Byłam na działce i po 17 zaczęło się chmurzyć. Potem było coraz ciemniej, więc szybciutko zwinęłam się do domu. Zdążyłam wejść i się rozpakować jak lunęło. A potem kropiło do północy. No a dzisiaj pogoda raczej barowa, chłodno, to można zaległości forumowe nadrobić :roll:

Liliowce nieustająco :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę lilii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na mieczowisku coś się zaczyna dziać

Obrazek

Jeżowisko też daje po oczach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie tam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Tak, jak Ty idziesz spać, to ja już się budzę :;230 .
Liliowce z początku jakoś niemrawo kwitły, natomiast teraz niesamowicie duże się zrobiły i pięknie wyglądają, jak mutanty ;:oj . Trzeba ich tylko pilnować, żeby zrobić zdjęcia, bo za chwilę już ich nie ma ;:145 .
Jeżówkowo u Ciebie, faktycznie. Ja mam tylko 6 odmian i to od ub. roku, więc jeszcze mocno się nie rozrosły, ale może być ;:108 .
Rabata z mieczykami, jak pluton wojska - równiutko w szeregach :tan .
Lubię je oglądać i podziwiać, ale u kogoś :oops: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu Ty to taka kusicielka jesteś ,liliowce śliczne ale jeżówki to już powalaja ,chyba się skuszę/chyba na pewno/.Mieczyki to nie są moje ulubione kwiaty,mam ich kilka ale tylko dlatego,że szkoda mi ich wyrzucić. Za to krokosmie chociaż podobne bardzo mi się podobają.Ja pomidorów jeszcze nie zbieram ,był jeden ,ale nie zdążył dojrzeć do końca bo takiego ślinotoku dostałam ;:306 .
Pozdrawiam Teresa
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Aniu, liliowce muszą się zadomowić i trochę rozrosnąć, wtedy pokazują na co je stać. No i oczywiście pogoda - one zdecydowanie lubią ciepło i słońce, tak jak i jeżówki ;:3
Teresko, skuś się na jeżówki. Zajrzyj do sklepu bylinowyraj - mają bardzo duży wybór i duże sadzonki a nie malizny ;:65 . A ceny przystępne. Mam sporo mieczyków, ale coraz bardziej denerwuje mnie walka z wciornastkami ;:oj .

No to znowu liliowce :heja

Obrazek

Obrazek

Z zębami Ale słabe te zęby, noce za chłodne :(

Obrazek

Obrazek

Jak było kilka ciepłych nocy, to nareszcie te liliowce, które powinny mieć pełne kwiaty, wreszcie je miały :tan

Obrazek

Obrazek

Trochę lilii :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jeżówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

No, zaiste cudne są te liliowce. I lilie, i jeżówki, i te " takie tam" także. ;:215
Łany mieczyków dają po oczach. Duużo ich masz. Będzie pięknie, gdy wszystkie zakwitną. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu zatkało mnie z zachwytu ;:oj Całe łany kwiatów ! Jeżowisko niesamowite ! Liliowce przecudne, kolorowe z pieknymi płatkami, lilie pachną przez monitor ;) a pomidorków to Ci zazdroszczę. Takie okazy ! Ale będzie wyżerka ;:92
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Lucynko, Asiu, dzięki ;:196

To teraz inne kwiatuchy, bo chyba macie przesyt po liliowcach i liliach :;230 ;:224 .

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Któraś z moich brązowych turzyc rozsiała się i teraz znajduję małe sadzoneczki w różnych miejscach, również między płytami chodnikowymi (trzeba się dobrze wpatrywać, bo wyglądają jak uschnięta trawa) - więc je przesadzam. Mam już w ten sposób kilka sztuk różnej wielkości - ta jest największa ;:65

Obrazek

I moje rozplenice: 'Rubrum' (przezimowana w mieszkaniu) i orientalna 'Karley Rose' (podobno zimotrwała). Trochę zdominowane przez dynie ;:306

Obrazek

Obrazek

A tu chciałabym pokazać, jak zmieniła się jedna z Żurawek - wiosną miała dużo słońca, teraz pod baldachimem z kiwi i winogrona ma prawie pełny cień ;:oj .

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jeżowisko ekstra! Zazdroszczę bardzo :oops:
A właśnie miałam Cię zapytać o rozchodniki. Jakoś bardzo wcześnie chcą kwitnąć w tym roku. Bardzo jestem ciekawa, czy odmiany różnią się od siebie i czy te różnice są znaczące. Mam trzy nowe odmiany o ciemnych listkach, ale na razie wyglądają, jakby identyczne były.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Wandziu, ja jak pamiętasz sporo ich pokupowałam jesienią ;:224 . Na razie różnią się nieznacznie. Jedne mają listki bardziej fioletowe, inne trochę bordowego. Niektóre pokładają się, inne sterczą sztywno. Zauważyłam też, że choć dopiero budują kwiatki, to jedne mają takie baldaszki a inne rozcapierzone. Bardzo jestem ciekawa jak będą wyglądać jak zakwitną ;:65 . A niektóre rozsiały mi się (szczególnie jedna odmiana, bardzo obficie) bo kupiłam z zaschniętym kwiatkiem i został on do wiosny :heja
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, dla mnie jeżówek i liliowców nigdy dosyć :D
Nasionka podobnej rozplenicy do Twojej Rubrum przywiozłam z Egiptu. Od marca wysiewałam kilka razy, najpierw w domu, póżniej na działce.
Nie wzeszło ani żdziebko trawki ;:145

Pozdrawiam Irena
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu widzisz jak inne szaleją ;:oj . Liliowce, niesamowite te grubasy a i pełne, które wreszcie są pełnymi ;:306 śliczne. Jeżówek też niesamowita kolekcja a ostatnia biała mnie rozbroiła i musisz mi napisać nazwę i gdzie kupiłaś ;:172 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”