Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Ja z lat szkolnych pamiętam zbieranie chmielu czego również bardzo nie lubiłem.Lubiłem za to jeżdzić na wycieczki bo za tę zbiórkę chmielu szkoła dostawała
pieniądze i przeznaczała na takie m.in. cele.W szkole średniej z kolei ,każdy z uczniów miał grządkę na której uprawiane były warzywa.Te były sprzedawane i pieniążki
zasilały również fundusz wycieczkowy.To doświadczenie zostało mi do tej pory,co lubię.Moje kamienie są również z pól.Z okolicy Zawiercia.Pomogłem panu zbierać
je z pola a on pozwolił mi je zabrać.Teraz musiałbym już chyba kupić.Jest wiele innych rzeczy,które wtedy wydawały się,że będą niepotrzebne ale z czasem okazały
się przydatne.Wawrzynek wypuszcza już teraz pąki.U mnie pąki ma dereń jadalny,oczar i mają wawrzynki.Jeżeli będzie ciepło to niektóre zakwitną.Słabiej niż wiosną
ale jednak.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

A ja ze szkoły jeźdzłam na zbieranie ziemnaków , ale w domu też zbierałam nie tylko ziemniaki ale kamienie.

Jeżeli chodzi o moje uratowane kamienie przed koparą , chyba dam je na rabacie z żórawkami .
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Janku, mamy podobne wspomnienia. Ja tez jeździłam z klasą zbierać chmiel. Pamiętam to do dziś.
U Ciebie czyściutko jak z żurnala. Ja zebrałam grubą warstwę liści tulipanowca z dużego skalniaka, ale rabat bylinowych specjalnie na zimę nie porządkuję. Wycinam tylko to, co chore. Reszta stanowi naturalną osłonę, bo u mnie już przez ostatnie dwie noce było po -7*C.
Nawet oczko pokryło się warstewką lodu.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

:wit
Dzisiaj byłem zajęty innym zbieractwem.Wybrałem się na spacer kijkowy.W gospodarstwie,obok którego przechodziliśmy,pan wywoził obornik.Nie sposób było
przejść obojetnie wiec odezwałem się,że coś takiego szukam.Usłyszałem a bierz pan to więc szybko chwyciłem rzucony worek foliowy i brałem.Brałem i brałem
aż żona zakrzyczała,że ona tego nieść nie będzie.Niosłem 3 km.Zapach bardzo przyjemny / naprawdę przyjemny bo to prawie kompost/ ale oczy wyszły mi prawie
z orbit.Dopiero pożniej wpadło mi do głowy,że przecież można było iść po samochód.Ale masełko jest a pan zażyczył sobie tylko na piwo więc też ma.
Genia już rób przymiarkę.Ja układam kamienie a następnie fotkę robię.Oglądam w domu a potem znowu przenoszę ,układam i cykl powtarza się.Nie jest czysto
Mario. Nie zaznaczyłem,że zdjęcie pochodzi z wiosny tego roku.Wtedy było czysto.Teraz liście leżą i sterczą uschnięte pędy.To też ma swój urok i tak będzie
do wiosny.U mnie rano o siódmej było -1*C.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

U mnie dzisiaj przymroziło -4*C ;:oj W porównaniu do wczorajszego dnia różnica wielka...Wczoraj fotografowałam kwiatostany wprawdzie zaschnięte hortensji i liście miała zielone a dziś liście wszystkie leżały wokół. Smętny widok !
Chryzantemom też się dostało... ale w południe było bardzo ciepło i słonecznie. 'Nasz"złocień też umarzł i już wylądował na kompoście. ;:131 No trudno...taki czas!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

U mnie bardzo nie mroziło i pojedyncze kwiatki widać."Nasz złocień" zamierza zakwitnąć na parapecie.Z małej sadzonki,którą włożyłem do ziemi 3 tygodnie temu.

A dzisiaj zaglądałem do cudzych ogródków i zobaczyłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już u mnie.Gożdzik pyszny,pod każdym względem zaniedbany.


Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Oj, ja Ci się nie dziwię, że tak się łapczywie rzuciłeś na obornik. Ja kiedyś szukałam końskich pączków po polach, ale niewiele znalazłam. Natomiast kolega zbierał dla mnie zajęcze bobki, aż się nasi przyjaciele śmiali. Nawet sporo tego było :;230

Ta trzmielina uformowana w kulkę jest świetna. Mnie się jakoś nie udaje tak uformować. Ciągle przycinam, a ona rośnie na boki, nie chce wypuszczać pędów w górę.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

:wit

My tzn.ja i osoba mną dyrygująca, codziennie Wando przechodzimy trasę 5-7 km co by tężyznę fizyczną w normie utrzymać.Osoba dyrygująca mną ,wiosłuje
kijami a ja obok wpatrzony z ziemię rozglądam się za czymś o czym wiem za czym rozglądam się.Zawsze mam torbę foliową,płócienną i rękawiczki.Droga prowadzi przez
wertepy polne a tam złoto leży takie co to krówki zostawią albo kamień piękny .Koni na wsi już nie ma.Tam stoją rumaki stalowe.Nie może to wszystko zmarnować się
a pozostawione i tak rozjeżdżone zostanie bo orki są.W ten sposób ja mam pożytek a krowa ma czystą drogę.Nie mam trzmieliny bo u mnie nie chciała rosnąć ani do góry ani
na boki.A zaraz Betinko pokażę jeszcze dziewczynę z rumieńcami ale w klatce stalowej a do tego pilnowanej przez dwa psy.Zawsze podobają się nam cudze.
Dalej nie mówię co czy kto bo moja córcia podczytuje.A na tę kupę kamieni co jest na górze gdzie czarownice startują,wlazłem i to bez zadyszki.

cudze,nie moje.

Obrazek


a to moje ciemierniki w chaszczach.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Janku trzmielina ,którą pokazałeś podobną wielkością jest do mojej .Moja ma z 15 lat,ale nigdy nie zakwitła.
Ciekawa jestem po ilu latach jej właściciele doczekali się kwiatów I czy biało zielona też ma szanse zakwitnąć.
Janku ja na cudze ''ogórki ''nie zwracam uwagi,ale na kwiaty rosnące w czyichś ogrodach to mi często oko leci. ;:7
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Ala, ile one mają lat to nie wiem.Psy mnie obszczekały,nikt z domu nie wyszedł ale może kiedyś tam jeszcze pójdę.Kilka roślin mam z takiego podglądania.
Złocienie białe kupiłem po 5 zł za kępkę.Pani sprzedawała cięte po 0.50 zł więc z mojego biznesu była bardziej zadowolona.
Betinko,Wesołe jest życie staruszka ...itd. Jak będziesz w moim wieku też będziesz miała czas na podglądanie.Póki co pracuj pilnie w firmie z którą
związana jesteś przez kasę zapomogowo-pożyczkową.Nie tak powiedziałaś ?

Teraz myślę usilnie aż bruzdy porobiły mi się na czole.Skalnice ofiarowuje mi drugi podglądacz.Tylko gdzie usypać górkę ? Może tu ?

Obrazek

Wyrzucić brunnery i miodunki.Postawić parasol.Zmniejszyć ścieżkę.Uda się ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Nie wyrzucić , ale ograniczyć :D . Ja robię mniejsze kępy i miejsca troszkę się robi . Bardzo podoba mi się Twój układ kamieni. Nie musi być wysoka góreczka , a ładnie wygląda . Goździk śliczniusi.

O jakim mrozie mówicie :? :;230
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Masz rację.Szkoda miodunek i brunnery.One znajdą miejsce w części prowadzącej do składowiska wszelkich rzeczy które to kiedyś mogą przydać się.Ścieżeczka też
chyba zbyt szeroka na moje 76 kg.Miodunki są zwyczajne i sieją się na potęgę ale niech żyją.

tu będą:

Obrazek

Kamienie układam troszkę tak pod rośliny.Albo są daszkiem albo zacieniają roślinę od południowego słońca albo jak się uda.O mrozie my mówimy,mieszkańcy rejonów
położonych bliżej stron gdzie białe niedżwiedzie chadzają.Góreczki nie robię wysokie bo umnie piaseczek.Ja żwirku kupować nie muszę.Wystarczy wykopać dołek o
głębokości 30 cm.

to miejsce na skalnice mam

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Górki,pagórki i reszta w 2014r.

Post »

Ale masz trawek w doniczkach ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”