Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Czyli conajmniej dwa razy w tygodniu dostają wodę (bo odżywki).
No to chyba masz odpowiedź.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Po wyglądzie sadzonek, miejscu zmian wydaje mi się, że widoczne zmiany są efektem przelania. Nie piszesz czy między podlewaniami całe podłoże całkowicie przeschło, jeżeli nie to sadzonki tej wielkości nie powinny być podlewane.
/ ... / oraz HESI POWER ZYME
- dlaczego zdecydowałeś się do zastosowania tego środka - który jest: "stymulatorem i stabilizatorem parametrów podłoża". Co w podłożu w którym rosły dobrze sadzonki było nie tak, tz jakie parametry podłoża spowodowały, że postanowiłeś użyć tego środka ? Czy robiłeś jakąś analizę podłoża i na jej podstawie podjąłeś decyzję o "ustabilizowaniu" podłoża.
Wydaję się, że przedobrzyłeś z podlewaniem i dokarmianiem młodych roślinek. Wg mnie sadzonki są raczej nie do uratowania. 3/4 całej wielkości sadzonki, która odpowiada za zaopatrywanie rośliny w substancje odżywcze jest "chora" i niezdolna do wykonywania tej czynności, ale mogę się mylić. Do tak drastycznych zmian w bardzo krótkim czasie nie miałem styczności u moich tak małych sadzonek.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
serekm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 lut 2014, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Podlewałem po całkowitym wyschnięciu podłoża, kiedy było suche jak pieprz, tak co 5-6 dni.
Faktycznie bez konkretnej potrzeby zastosowałem HESI POWER ZYME myślałem że będzie ok.
Cztery sadzonki wyglądają jak ta na zdjęciu. No cóż przeniosłem wszystkie do domu, odstawię odżywki i ograniczę podlewanie tylko będę spryskiwał. Może reszta przeżyje.
Dzięki za bardzo cenne porady.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Daj znać za jakiś czas, jak poszło
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

No to ucięłam!

Obrazek Obrazek

Za jakiś czas zobaczymy czy dobrze zrobiłam... ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Langkami
50p
50p
Posty: 54
Od: 26 mar 2014, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Witajcie :wit

Mam kilka rośliny adenium somalanse, wysiane pod koniec marca. Jedna z nich w ogóle mi nie rośnie. Zastanawia mnie, co jest nie tak? Czy dopadła ją jakaś choroba?

Oto ona, marna, nie rośnie, z trudem wypuściła kilka listków, przechyla się na bok, tak jakby ją nic nie stabilizowało. Zastanawiam się czy po czterech miesiącach nie poddać się i jej nie wyrzucić.
Obrazek

Dla porównania moja ulubiona wysiana w tym samym czasie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Nic się nie poddawaj.Zobacz może korzonki nie dają rady...Mają za mokro itp.Najwyżej sam padnie.I wtedy będzie po wszystkim.Tak czy siak-inne są śliczniutkie i trzymam za wszystkie kciuki...
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
atenas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lip 2014, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Witam, jestem tu nowa. Przeczytałam o Adenium 70 stron z tego forum :D
Zanim poczytałam już wcześniej kupiłam zwabiona A...gro nasionka adenium i innych roślinek.
Z 5 nasionek wzeszły mi 2 oto ich zdjęcia.
Mają niecałe 2 tygodnie, stoją na oknie wschodnim i potem przenoszę je na południowo-zachodnie. Teraz jest ciepło więc w ciągu dnia stoją na dworze. Praktycznie jak jest słońce stoją cały czas na balkonie. Haruje i przyzwyczajam :D Nic się z nimi nie dzieje ale nie wiem czy czasami za wolno nie rosną.
Tu na forum jest full informacji ale zdjęć do porównania to jak na lekarstwo albo są zdjęcia ale bez określenia wieku.
Co myślicie o moich sadzonkach?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

/ ... / Nic się z nimi nie dzieje ale nie wiem czy czasami za wolno nie rosną. / ... /
- jak na swój wiek wyglądają bardzo ładnie. To nie są rośliny jedno- czy dwuletnie, żeby w krótkim czasie osiągnęły wiek "dojrzały" - to są rośliny, które w swojej ojczyźnie - środowisku naturalnym, nie mają takich warunków jakie my im "oferujemy" i do wieku "dojrzałego" też nie rosną w ekspresowym tempie.
P.S jak lepiej dodawać zdjęcia przez fotosik czy Imageshack, żeby było je widać pod tym co napisałam?
- to już kwestia gustu i przyzwyczajenia. W zależności jaki odnośnik wybierzesz z serwera na którym umieściłaś fotki, będą one tej wielkości jak te co wstawiłaś, lub innej. Jak masz dostę do darmowego programu, którym możesz "obrobić" fotkę, możesz sama zadecydować co na fotce jest najważniejsze i godne pokazania, zmniejszyć rozmiar fotki tak, żeby bez "klikania" można było zobaczyć to co pokazujesz z większą ilością szczegółów.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Kochana ... Jeżeli zdjęcia wstawiasz przez" fotosik",to od razu kopiuj niższy link niż kopiowałaś na miniaturkę ,Poniższy link wstawia od razu zdjęcia większe.nie trzeba wtedy klikać na fotkę by je zwiększyć.Natomiast w imageshenk zdjęcia masz wstawione na forach dopóki tam jesteś i stamtąd ich nie usuniesz.Jak zaczniesz je usuwać w tym hostingu to automatycznie znikają ze wszystkich forów,gdzie je powstawiałaś.
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Adenium "baranie rogi" zakwitło na jednym z rogów, drugi róg jest trochę opóźniony ale również ma pączki kwiatowe.

Obrazek

Kwiat ma nieregularne "pasy" czerwone zaczynające się od wnętrza kielicha po płatki, brzegi płatków są również czerwone, tło jest białe.

Obrazek

W gorące dni płatki wyginają się na zewnątrz.

Obrazek

Poprzednie kwitnące obesum ma coraz więcej kwiatów i mnóstwo pąków.

Obrazek
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Brawo Jureczku... Wyjątkowo pięknie i bogato Ci kwitną..A mój po obcięciu już taki.

.Obrazek
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Adenium obesum(róża pustyni) cz.7

Post »

Obrazek
- Jerzy - wyjątkowej urody kwiat, ciekawa kolorystyka całego kwiatu, bardzo ładna wizualnie.
Poprzednie kwitnące obesum ma coraz więcej kwiatów i mnóstwo pąków.
- faktycznie obsypane kwiatami, a słoneczna i ciepła pogoda sprzyja tym egzotycznym roślinom.
A mój po obcięciu już taki.
- Ireno - moje również po przycięciu już pomału "zmieniają wygląd", przycięte gałązki nie straszą swoją "golizną", wyrastają na nich młode zaczątki gałązek.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”