Królowa jednej nocy

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Czyli tak jak sansewerie ?
ewka242
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 sie 2008, o 20:25
Lokalizacja: śląskie-Pszczyna

Post »

oj tutaj juz Ci nie odp. bo nie rozmnażałam sanseweri ale podejrzewam ze tak.. :)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Sansewieria rozmnaża się przez sadzonki, podział rośliny lub z fragmentów liści.
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Może jeszcze ktoś miał doświadczenie z rozmnażaniem królowej jednej nocy i mi coś podpowie?
Awatar użytkownika
konwalijka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to jest? (Królowa jednej nocy)

Post »

Jestem posiadaczką królowej (chyba fachowo epiphyllum), która kwitnie!! Mało tego! Dziesięć lat temu, odłamałam kawałek z kwitnącej co roku rośliny, którą musiałam pozostawić na pastwę losu. Ten kawałeczek zasadziłam u siebie, przedtem trzymając ja w wazonie aż wypuściła korzonki. Roślina rośnie w nieprzewidywalnych kierunkach, nagle z pustej łodygi wyrasta pęk liści, które też rosną jak chcą. Musiałam jeden taki długi pęd uciąć. Znaną mi metodą wstawiłam do wazonu z wodą i proszę sobie wyobrazić, że na czubku liścia pojawił się znany mi już pędzelek!!!!! ;:138 Teraz pędzelek się wydłuża a ja robię kolejne zdjęcia :heja :tan Kochana roślinka, ucięta, zlekceważona i kwitnie tym cudownym kwiatem jednej nocy ;:138 ;:138 ;:138 Obiecuję zdjęcia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”