Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Niedawno stałem się posiadaczem ślicznych siewek granadilli (P. ligularis) i mam taki pomysł, żeby wsadzić je do gruntu przy podporze po zimnej Zośce. Podrosłyby, wzmocniły się i przed zimą wsadził do doniczek. Jak myślicie, ma szansę się udać?
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Nie widzę sensu takiego działania, bo na jesień będziesz musiał znów męczyć roślinkę haratając jej korzenie. To już lepiej wkopać do gruntu doniczkę z sadzonką. Pamiętaj, że te passiflory lubią raczej półcień.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Przed posadzeniem będzie to wyglądać jak szkółka, ale co mi tam. :lol: Dzięki za radę.
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Moja zimuje na dworze,zdjecie z dzis
Obrazek
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Geniodekt pisze:Nie widzę sensu takiego działania, bo na jesień będziesz musiał znów męczyć roślinkę haratając jej korzenie. To już lepiej wkopać do gruntu doniczkę z sadzonką. Pamiętaj, że te passiflory lubią raczej półcień.
A tu się nie zgodzę,mam 10 passiflor,wszystkie są na totalnej południowej patelni i super rosną i bardzo obficie kwitną,a w półcieniu dużo słabiej mi kwitły.
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Zależy od gatunku, my tu mówimy o P. Ligularis, czyli wyższa szkoła jazdy w porównaniu do Caeruleii czy 'Victorii'.
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Ale ja mam na myśli właśnie między innymi ten gatunek.
Ariel7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 cze 2015, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Cześć :) przekopuję się przez oba wątki, ten i poprzedni, w poszukiwaniu wskazówek. Mam dwie passiflory (już wyrośnięte roślinki ze sklepu). Zastanawiam się czy mogę je wynosić na dwór tylko na dzień? Mieszkam na parterze którego część jest sutereną, mieszkanie jest bardzo jasne ale dość chłodne. Ogród jest wspólny dla wszystkich czterech mieszkań i jak postawię tam te moje sierotki to im się krzywda nie stanie, ale i ja nie będę miała z nich pociechy bo nie będę ich widziała. Czy jest sens je przestawiać czy jednak powinny siedzieć w jednym miejscu? Jak tylko jestem w domu otwieram im okno na oścież żeby się nie kisiły. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam z Budapesztu :)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Moje dziś.
Obrazek Obrazek Obrazek
To tylko niewielka część.
Ariel7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 cze 2015, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Widziałam na wieeelu stronach i niezmiennie podziwiam Twoją dżunglę Józefie :oops: moje na razie malutkie, takie niedawno przyniesione ze sklepu (lewa tydzień temu, prawa wczoraj dlatego taki bidoczek). Muszę osiatkować jeszcze jedno okno i przenieść koci wybieg, bo akurat "kocie" okno jest najcieplejsze i najbardziej słoneczne, tam miałyby się najlepiej. Nadal zastanawiam się czy wystawiać je na dzień do ogrodu kiedy jestem cały dzień poza domem, nie chciałabym im zrobić krzywdy ciągłymi zmianami, ktoś mi poradzi? Jeszcze miesiąc temu nie miałam ani jednego zielonego badylka w domu bo zawsze mordowałam kwiatki bez wyjątku, więc jestem jeszcze baaaardzo głupiutkim ogrodnikiem :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Elliot:
Obrazek
Citrinia:
Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Ariel7 Trudno mi cokolwiek Ci doradzić, bo sama dopiero od roku interesuję się Passiflorą.Nie znam się na uprawie domowej, bo swoje posadziłam do ogrodu. Jeżeli Ciebie nie ma w ciągu dnia to wg mnie bez sensu z nimi biegać w ta i z powrotem. Zostaw je w domu, warunki będą miały dobre ,bo stanowisko słoneczne, pamiętaj o spryskiwaniu w upalne dni. Zastanawiam się czy koty nie będą się zabawiały, bo mój polując na muchy itp, skacze mi na storczyki.
Myślę jeszcze czy podpórki nie będą za małe, bo one lubią się rozrastać.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
pablo33-33
100p
100p
Posty: 147
Od: 13 mar 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdansk

Re: Męczennica (Passiflora) - uprawa,pielęgnacja cz.2

Post »

Wystaw do ogrodu ,passiflory uwielbiają latem stać na dworzu,pamietaj o podlewaniu,nabiorą kondycji ,która będzie im potrzebna na przezimowanie w mieszkaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”