Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 4 cz (06.2012 - 05.2015)

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Dzisiaj jak podlewałam moją daturę zauważyłam że po obrzeżu doniczki chodzą robaczki
Czarne i tak maleńkie że trudno zrobić zdjęcie
może 0,1 mm

Co to może być i jak zwalczać ?
Pozdrawiam Beata :)
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Robaczki czy muszki? W moich pelno ziemiórek :( Najgorsze że jedną donice wzięłam na zimę do domu i teraz te cholery latają wszędzie ;:14
Zakupiłam nicienie i żółte lepy by sie tego pozbyć, czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że uda mi się ich pozbyć bo zaczynam wysiewać nasiona kwiatów.


ElzbietaaG jestem w szoku, że taki badylek sadzonka już kwitnie :shock: W zeszłym roku wyrosła mi roślina wielkości prawie 2 m z nasionka ale nawet jednego kwiatka nie miała :( Pozostałe 2 coś pożarło w kilka tygodni, zostały kikuty bez jednego listka.
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Moja datura zimuje w nie ogrzewanym pokoju. Początkowo po wniesieniu jej do domu zgubiła większość liści. Od jakiegoś czasu rośnie ( obecnie okolo 1,7m) ma młode listki na czubku. Chciałam zapytać czy powinnam ją zacząć nawozić, może przesadzić? Jest to roślina wyhodowana z nasionka w zeszłym roku. Nigdy nie kwitła, nie stała też na dworze. Trzymalam ją w oszklonej altanie całe lato. Miałam jeszcze 3 szt i te padły po wyniesieniu na dwór. Zostały w całości pożarte przez nie wiem co :shock:

Mam pytanie czym warto opryskać daturę w sezonie by nie skończyła jak jej poprzedniczki.

Obrazek

Czy mogę uciąć te dolne 2 gałązki i zrobić z nich sadzonki?
Awatar użytkownika
Mariolaa555
50p
50p
Posty: 84
Od: 31 maja 2014, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Ja bym ją przesadziła do owiele większej donicy, dolne porzyrosty do wody i pewnie puszczą korzenie. Ma dziwnie zwinięte liście albo jest przelana albo przędziorki. Ja bym ją opryskała tylko nie w takim domowym pomieszczeniu i nawoziła. W warunkach naturalnych datury nie mają zimowego odpoczynku, więc powinna urosnąć i kwitnąć też latem.
Pozdrawiam Mariola
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

W ziemi są chyba ziemiórki bo latają takie małe czarne muszki :( Rozeszło mi się to po całym domu ;:14 Zakupiłam nicienie i żółte tabliczki-lepy by się tego pozbyć. Jak wyglądają przędziorki? Podlewam ją jak nieco ziemia przeschnie.
Awatar użytkownika
bettysolo
500p
500p
Posty: 567
Od: 12 paź 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

lucyna78 pisze:Robaczki czy muszki? W moich pelno ziemiórek :(
Robaczki
Dwadzieścia razy mniejsze niż ziemiórki
Tak małe że aparat zdjęcia nie zrobi
Pozdrawiam Beata :)
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Oglądałam liście uważnie i niczego nie widać a faktycznie zaczęły się podwijać :( Jaka może być tego przyczyna. Zaczynam się marwić bo to mój ostatni okaz i mogę znów nie doczekać kwiatów :(
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Mam w planach przesadzić na dniach Daturę do większej doniczki. Coś z nią nie tak bo zwijają się liście, wpadłam na pomysł by zmienić cała ziemię. Można tak zrobić? Chcę wypłukać korzenie i posadzić ją do nowej ziemi, tym bardziej,że są w doniczce ziemiórki. Nie zaszkodzi to roślinie?
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Mam pytanie czy już budzicie swoje datury ,ja dostałem od jednej z forumowiczek dwie datury które kwitły już w zeszłym sezonie ,za co bardzo jej dziękuje, jedna już widać puszcza listki ,czy mam je już wsadzić do ziemi i dać rosnąć?
Obrazek
kwitną ponoć tak
ObrazekObrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Janku po takim cięciu to,,trochę,, poczekasz na kwitnienie ...
Jeśli masz jasne miejsce to tam postaw a jak nie to w doniczkę i jeszcze w chłodne miejsce.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Dzięki Anetko za poradę ;:3
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Przesadziłam wczoraj swoją daturę do sporo większej donicy.Liście się zwijają nie mam pojęcia dlaczego :( Nie widzę na nich szkodników. Nową ziemię podlałam nicieniami na ziemiórki. Mam nadzieję, że to pomoże i w tym roku doczekam się kwiatów. Przesadzają sądziłam, że doniczka będzie bardzo przerośnięta korzeniami ...wcale nie było ich bardzo dużo. Czy datura wytwarza dużo korzeni czy też mogła to być sprawka ziemiórek ?

Obrazek
lucyna78
200p
200p
Posty: 266
Od: 11 mar 2014, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Datura - pielęgnacja/porady praktyczne - 3 cz.

Post »

Mam pytanie odnosnie kwitnienia, jak długo datura ma kwiaty? Kwitnie przez całe lato czy tylko raz po czym zrzuca kwiaty?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”