Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ta Monia tylko zarazę szerzy ;:306
Piękna ta Twoja Roesse Plato ;:167

U mnie już prawie wszystkie kwitną..Czekam jeszcze na Peppermint Candy i kupionego zdechlucha, ale jemu troszkę jeszcze zejdzie ;:219
Póki co..
Annabel
Obrazek

Romance
Obrazek

I dwie NN
Obrazek

Obrazek

Śmieszny kwiat u Balleriny..
Obrazek
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Justyna, roznice sa ogromne. Sprobowalam zestawic tu kilka odmian rozniacych sie od siebie wielkoscia i ksztaltem kwiatu. Od lewej kolejno duza Bella Rosella, malutki Harry Grey, duza Snow Cap, mala Magellanica Gold Mountain, maly Tom West, cala czerwona Marinka, duza Blue Eyes, mala Beacon, duza Texas Longhorn - dlugie platki korony, niewielki kielich, z przodu Paula Jane, obok po prawej Eva Boerg, za nimi, ta bielutka to Annabelle i w prawo Dancing Flame i... niesmiertelna Blue Angel. jeśli chcesz, popstrykam cale krzaczki, ale niektore trudno bedzie zlapac w pelnej formie, bo rosna razem i blisko siebie.

Obrazek
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Alenka - piękne zdjęcia, szczególnie Annabel ;:138.

What Ever 2010 Michiels:
Obrazek


Cherry 1997 Goetz z Niemic i Hawaiian Sunset 1990 McDonald (brytyjka):
Obrazek


Happy Wedding Day 1984 Australia:
Obrazek


Celia Smedley 197- Roe UK:
Obrazek


Jedna z najstarszych odmian - Aurora Superba 1879 Cannell USA:
Obrazek


Też już wiekowa - Santa Cruz 1947 Tiret:
Obrazek


Santa Cruz 1947 Tiret i Cymon 1987 Pacey UK:
Obrazek


Jeeves - 1975 Lockerbie Australia:
Obrazek
raflezja pisze:Mariusz!
Faktycznie Dancing Flame jest bardzo przyjemna.
Czy te fuksje masz już od lat, czy zimowałeś?

Powiem Ci, że ja mam posadzone w większych donicach, ale po cztery sztuki w jednej. :D

A moja Belize "znormalniała. Przedtem była taka płaska, a obecnie, gdy kwiaty się starzeją przyjmują jakby normalne proporcje.
Aha. Belize to zakup tegoroczny, więc przypuszczam, że nieźle podkarmiona.

Meluzyna pokaż je!
Raflezjo - nie odpowiedziałem Ci dotąd na pytanie ;:131.
Część fuksji zimowałem, resztę sprowadziłem od Adriana, oczywiście. Belize w dużej donicy ma już sporepąki, ale nadal ani jeden się nie otworzył. Ciekaw jestem, czy kwiaty zachowają się tak jak u Ciebie, bo prawde mówiąc, nie jestem pewien, czy to, co pokazałaś, to rzeczywiście Belize.

Połączyłem oba posty, napisane jeden pod drugim. Proszę używać opcji "edytuj", jeśli mamy coś do dodania do swej ostatniej wypowiedzi. norbert76
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Ależ Macie dużo odmian i jakie piękne.

Crazydaisy - te z dłuższymi "pustymi" kwiatami też mi się podobają.

Mariusz- Ty to Masz kolekcję. Piękne wszystkie.
Ale śnieżnobiałe cudeńko wpadło mi najabardziej woko. Piękny kwiat ma ;:215
Długo Zbierałeś, by miec taką kolekcję?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Justyna, drobne, wydluzone kwiaty maja m.in.fuksje Magellanica. One maja jeden plus dodatkowy - zimuja w gruncie. Tom West, rowniez tak kwitnacy, nie jest zimotrwaly, ale dla odmiany ma liscie tricolor, wiec jest efektowny niezaleznie od kwitnienia.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Sprzedam balkonowe i ogrodowe - adrianic cz.2

Post »

Ja bazuję na największym znawcy i hodowcy fuksji na świecie jakim jest Marcel Michiels i u niego ta fuksja jest pod nazwą Fanfare i tam kupowałem kilkanaście lat temu matecznik tej rośliny. Sprawdziłem teraz zdjęcie na jego stronie - nie jest ono dobrej jakości i kwiat jest w późniejszym stadium rozwoju niż u Ciebie ale widoczne są zielone końcówki.
Jego córka Katrien trochę "koloryzuje" zdjęcia na stronie (ale amatorsko poprzez nakładanie filtrów i jest to bardzo widoczne) żeby kolory były bardziej jaskrawe ale końcówki są ewidentnie zielone.
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

justus27 pisze: Mariusz- Ty to Masz kolekcję. Piękne wszystkie.
Ale śnieżnobiałe cudeńko wpadło mi najbardziej w oko. Piękny kwiat ma ;:215
Długo Zbierałeś, by miec taką kolekcję?
Czy ja wiem, czy fuksje można zbierać? Pewnie tak, jeśli trzyma się je zimą w szklarni. Szklarni nie mam, zimuję w słabo ogrzewanym pomieszczeniu, więc jakieś 2/3 przeżywają, a 1/3 pada. Przynajmniej takie mam doświadczenia bardzo zresztą skromne, bo dwuletnie :-). Zatem nigdy nie wiadomo, co jest w kolekcji, bo dziś jest, jutro nie ma...
A to białe australijskie cudeńko, o dziwo, nieźle znosi słońce, wiele białych (i nie tylko) fuksji przypala się na słońcu dość szybko.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Crazydaisy - o, dziękuje za informację. Ciekawa jestem, jaki pokrój mają te zimujące?
Najbardziej mi się podobają przewieszajęce lekko fuksje...

Mariusz- źle napisałam ("Uroki" internetu).
Chodziło mi o kolekcjnowanie fuksji. Masz duże doświadczenie, wiedzę i myślałam, że lata, już Gromadzisz fuksje.
Ja będę zimować na parapetach budynku na działce. Lekkie ogrzewanie, w temperaturze +10 stopni około.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Dobrze Cię zrozumiałem. Napisałem, że trudno kolekcjonować fuksje tak jak się kolekcjonuje przedmioty lub rośliny ogrodowe, ponieważ fuksje często giną w zimie. Dziś mam tę odmianę w "kolekcji", jutro już jej nie mam. To dobra lekcja życia - nie przywiązywać się do stanu posiadania, bo zmienia się co chwilę.

Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Piękny zestaw! :shock: ;:180


Happy Wedding
jest faktycznie rewelacyjna.

Jaką wystawę mają te donice,które pokazujesz na zdjęciu?
Piszesz o zimowaniu w pomieszczeniu słabo ogrzewanym a czy ścinasz je przed wniesieniem do pomieszczenia?
Jak mocno?
Stosujesz jakiś oprysk przeciw grzybom i innym paskudom?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Justyna, rosna krzaki jak porzeczki, tyle ze na zime gina, wiosna odbijaja od nowa. Rosna duze, widywalam takie na metr wysokie, geste, rozlozyste krzaki. Ja mam Magellaniki mlodziutkie, nie zimowaly jeszcze w gruncie.
Mariusz DLW, szczeka mi opadla. Bajeczna wystawa.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

Mariusz!
Cudna ta wystawka!
Masz rację, ja również nie przywiązuję się zupełnie do roślin, a tym bardziej do fuksji.
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja,ułanka (Fuchsia) - wszystko o nich, cz. 2

Post »

KaRo pisze:Piękny zestaw! :shock: ;:180
Happy Wedding[/i] jest faktycznie rewelacyjna.
Jaką wystawę mają te donice,które pokazujesz na zdjęciu?
Piszesz o zimowaniu w pomieszczeniu słabo ogrzewanym a czy ścinasz je przed wniesieniem do pomieszczenia?
Jak mocno?
Stosujesz jakiś oprysk przeciw grzybom i innym paskudom?
Ciekawe, że tak się podoba Wam Happy Wedding Day, ja ją lubię głównie za nazwę, a kwiaty są po prostu białe - pewnie dlatego, że kobieca wrażliwość jest jednak inna...
Wystawa wschodnia. Trochę więdną rano w słońcu, ale potem odżywają. Niektóre, jak Jeeves, trochę się przypalają. Kilka trzymam w gałęziach krzewów, bo w ogóle nie dają rady na słońcu (np. Pink Marshmallow).
Przez zimą przycinam wszystko i obrywam liście i kwiaty, podlewam antygrzybem. Zimą podlewam minimalnie, ze 3 razy (a pelargonii prawie wcale), ale pomieszczenie jest wilgotnawe. A wiosną się budzą, puszczają pędy, a potem niektóre giną. Czemu???
Tej wiosny musiałem troche popryskać mszyce, bo się pojawiły. No i w sezonie nawożę prawie codziennie.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”